Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M107


M107
addikt

:R

Windows 9, 2 év múlva hova ez a sietség :)
Tudjuk a mani :DDD
VAGY

Tényleg ennyire rosszul sikerült a Win8, csak a Microsoft nem meri bevallani és nem akarja toldozgatni, Sp packozni mint a Vistát és a W7-et. Jobb egy tiszta ,új opredszert kihozni sallang mentesen.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2) JanR válasza M107 (#1) üzenetére


JanR
addikt

Nekem tetszik a Win8, de használhatóbbnak találtam a Win7-t. Látványos, szép a win8, meg tényleg gyorsabb mint a 7, de... nem tudom megindokolni - számomra használhatóbb a 7, pedig már az újat is tanulmányoztam, beállítottam, mindent megtalálok benne elsőre.

Kíváncsi vagyok, hogy a Win9 megtartja-e ezt a "csodálatos" felületet. Nem vagyok egy maradi gyerek, de számomra nagyon zavaró, hogy nincs start menü :(

(#3) M107 válasza JanR (#2) üzenetére


M107
addikt

:R

start menü :) használd ezt ...... (Amúgy nekem nem hiányzik a start menü jó ez anélkül is, de ha kell, akkor ezt a progit használd)

StartIsBack.v1.3

Nekem is W8 64 bitem, van bár stabilitás szempontjából W7 nálam a favorit.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

"a Windows 8 megjelenése után mindössze két évvel"
Ez már vicc! Nem úgy volt, hogy 3 évente érkezik új?!
Vagy tényleg ennyire rossz lett, vagy nagyon kell a lóvé!?
Báár... még azt is el tudom képzelni, hogy azért jön, mert ez lesz igazi PC verzió! Tehát visszakerül a megszokott Start menü! Én nem bánnám, mert erre a 8-asra rá se tudok nézni. Ezt a röpke másfél évet meg lazán kibírom a 7-essel. Ráadásul a 8-ason még a játékok is rosszabbul futnak. Másra meg úgyse nagyon kell a gép. Ja de... netezni! Azt meg még Xp-n is ugyanúgy lehet. :)

(#5) keIdor válasza JanR (#2) üzenetére


keIdor
titán

Lehet Start menüt csinálni.:) Nálam a Windows 8-nak Windows 7 kinézete volt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Te jó ég, mi lesz itt a cégeknél, akik most is akár egy évig is próbálják a kompatibilitást, ha ezek évente akarnak új verzióval kijönni?

(#7) xxSanchez válasza #06658560 (#6) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ez csak egy nagyobb "frissítés", nem egy akkora lépés mint XP/Win7 között van.

Heyho.

(#8) inferno88 válasza #06658560 (#6) üzenetére


inferno88
őstag

Szerintem azok sem lesznek kakiban.Még ha be is látják,hogy ez a csempés kutyafüle erőltetése hiba volt és változik az ui,akkor is minimális lesz az eltérés a mezei felhasználó számára,2 év alatt pedig a hardveres kompatibilitás elvesztése elég valószínűtlen.

Semper fi!

(#9) #06658560 válasza xxSanchez (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

" Az egyes főverziók megjelenése között minden évben kapunk egy komolyabb fejlesztőcsomagot, ami az eddigi javításokkal ellentétben komolyabb funkcionalitás- és megjelenésbeli módosításokat is tartalmaz majd,"

Ez már pont elég a céges vonalon. A funkcionalitásbeli módosítás.

#8 inferno88: cégeknél nem a hardverecs kompatibilitás elvesztése a fájó, hanem a szoftveres. Minden makrot lecsekkolni, nem borul-e meg, az nem két perc egy komolyabb rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#10) oO7 válasza RyanGiggs (#4) üzenetére


oO7
őstag

"Nem úgy volt, hogy 3 évente érkezik új?!"
nem... úgy volt, hogy évente jön komoly frissítés a rendszerhez csak valószínűleg ilyen "egy kicsi, egy nagy" formában így egy új verzió, egy "service pack" felosztásban fognak ezek jönni... most a 8 volt a nagy lépés és jön hozzá a Blue mint kicsi (nem annyira kicsi)...

"Tehát visszakerül a megszokott Start menü!"
nem... nemhogy a startmenü nem kerül vissza de a desktop is folyamatosan leépítésre kerül míg nem (tippre maximum a Windows 10-ben) teljesen eltűnik a rendszerből az összes legacy alkalmazással és visszafelekompatibilitással meg minden szarral amit 20 év alatt felhalmoztak... de lehet, hogy a Win9-el kapcsolatban említett "hatalmas paradigmaváltás" utal már erre...

(#1) M107 "Jobb egy tiszta ,új opredszert kihozni sallang mentesen"
ugye azzal azért tisztában vagy, hogy a mai napig a Windows-okat az NT kernel fölé fejlesztgetik? az általad említett "tiszta, új oprendszert" a Windows RT vonal képviseli meg a Windows Phone meg majd az új Xbox...

[ Szerkesztve ]

(#11) JanR válasza M107 (#3) üzenetére


JanR
addikt

és (#5) Keldor papa: Nem akarok semmilyen startmenüvel mókolni. Tetszik a win8, de a 7 jobban. Ennyi :)

(#12) keIdor válasza JanR (#11) üzenetére


keIdor
titán

Sokat nem kell vele mókolni, csak egy install, de nekem mindegy.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Jó ez a Win8, gyorsabb, stabilabb, a Startmenü hiányát meg már megszoktam.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) Gabesz84 válasza oO7 (#10) üzenetére


Gabesz84
őstag

Az RT és a WP8 is NT kernelen alapul. Tudni kell hogy az NT kernel elég rugalmas, nagyon sok architektúrán elfutkározna, ha lefordítanák rá.

(#15) oO7 válasza Gabesz84 (#14) üzenetére


oO7
őstag

igen, viszont a kernel fölött is van még pár réteg, mint pl az OS API-k, amit eddig jó hosszú ideje a Win32 API-k jelentettek, most viszont azokat leváltották a Windows Runtime API-kra... és Windows RT-ben és Windows Phone-ban már csak ezek az API-k érhetőek el az appok számára...

de igazad van kicsit félreérthető amit írtam... arra próbáltam utalni, hogy olyan igazi "nulláról újraírt" rendszerrel nem igazán fogunk találkozni talán soha, jelenleg ehhez a Windows 8 vonal áll a legközelebb (8, RT, Phone 8, és majd az új Xbox)... itt elég mélyről kezdve kicserélték a rendszert

(#16) M107 válasza oO7 (#10) üzenetére


M107
addikt

:R

Arra értve, hogy nem a régit toldozgatjuk service pakkokkal, hanem mindent beleintegrálva egy új főverziót adunk ki.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#17) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Ezekkel a sűrű kiadásokkal kezd teljesen Linuxos érzése lenni... :)

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#18) oO7 válasza M107 (#16) üzenetére


oO7
őstag

az meg azért fura gondolatmenet, mert kis túlzással a Service Pack és a fő verzió között a különbség annyi, hogy utóbbiért fizetni kell :P ott sincs igazán szó semmiféle tiszta lappal való indulásról vagy ilyesmi... azért nem véletlen, hogy a rengeteg kis system utility már az XP vagy még régebb óta nem változott és a dizájnt is még mindig lehet úgy alakítani, hogy a Win7 úgy nézzen ki mint a Win95... mert még ha részben javítottak is azokon a modulokon (az egész ablakkezelő rendszer meg az UI meg minden), alapjaiban az már elég rég óta nem változott... persze, jöttek új feature-k, amik tényleg teljesen újak vagy leváltottak valami régi megoldást, de olyan igazán nagy lomtalanitás már jó régen volt a Windows-ban...

mindemellett amúgy értem mire gondolsz :)

[ Szerkesztve ]

(#19) M107 válasza MichaelSD (#17) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem is baj csak ne a pénztárcát terhelje súlyos 10-ezrekkel.....

+ adjanak annyit mint most a Windows 8 esetében 2022-ig updatet.(Firssítést)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20) t72killer válasza oO7 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A desktop (több ablakot és parancsikont egyidejűleg mutató felület) leépítése SzVSz durva bukta lenne. El tudsz képzelni Metro -szerű ui-t asztal nélkül egy tervezőirodai gépen? Totálkáosz... Nem értem, hogy az os-fúzió miért jelenti a gagyibb telefonos felület átültetését asztali gépekre/notebookokra?? Már épp azt vártam, hogy nagyobb képernyőjű telón két ablak (pl opera és cset) lehessen nyitva egyszerre. Erreföl a 27"-os monitoromon A5-ös csempékkel gázol el a metró (nehogy melléklikkeljek a szocreál ie10 csempének).

#18: azért a vistában történt egy-s-más...

Egy kis filozófia: nem értem, hogy sokan miért tartják s fejlődés kulcselemének a gui-t. Linuxnál pl akár feltelepített rendszert átheggeszthet az ember kde-ről gnome-ra... Tény, kell a hatékony user-gép interakció, de most komolyan, van ilyen gond a win95-win7 vonalon? Nem hiába használnak asztal-tálca jellegű elrendezést a mac-nél és a legtöbb linuxnál is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) M107 válasza oO7 (#18) üzenetére


M107
addikt

:R

De lehet kapni Windows Xp cd service pack 1-2-3 mal is. és akkor ha újra telepítetted a rendszert már is megspóroltál egy csomó időt és frissítést.

A Windows7 is már Sp1 árusítják original dvd-n.

Sőt vannak olyan csapatok akik direkt az MSDN ről lejött képet integrálják a havi aktuális frisítésekkel.
(jó ez nem legális), bár az MSDN az legális csak a frissítésekkel felturbózott képfile-t kapsz.

S a Windows 9 majd megkapja anno, amit a Windows 8 kapott, s utána lesz Serv pack 1.-2.-3. vagy Windows 10

Amúgy meg a windows marad az ami volt a krenel és a belső szoftver is. Ablak-Windows nem fogják változtatni csupán csiszolni és gördülékenyebbé tenni az újabb api-k és hardverek számára.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#22) Ghard


Ghard
őstag


Do You Want...

Szerencsétlen microsoft...

(#23) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Nem értem mi bajotok ezzel a start menü hiánnyal. Aki sír az vagy nem próbált még win8-at és csak a szája jár vagy egyszerűen lusta volt azt a 10 percet arra fordítani hogy megértse picit az új rendszert.

Mire használod a 7-ben a startot:
- programok
- keresés
- vezérlőpult
- leállítás/kijelentkezés/resi, stb.

8-ban ehhez képest mi változott:
- programok ugyanúgy ott vannak+metro vagy modern app-ok.
- keresés is (úgyanúgy mint a 7-ben) azonnal ahogy elkezdesz gépelni
- a maradék kettő átkerült a jobboldali gyors sávra (vagy tudja a fene mi a hivatalos neve)

Kész.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#24) oO7 válasza t72killer (#20) üzenetére


oO7
őstag

egy kezemen meg tudom számolni, hogy mondjuk havi rendszerességgel milyen gyakran van arra szükségem, hogy kihasználjam az ablakokat... mindent fullscreen-ben futtatok... IE, Outlook, Word, Excel, Powerpoint, Visual Studio, Photoshop... max valami chat alkalmazást csapok ki oldalra, vagy egy notepad-et, vagy ilyesmit, de olyat meg aztán végképp nem csinálok, hogy 3-4-5 alkalmazás legyen a képernyőn... szóval ilyen szempontból én tök jól elvagyok a Metro felülettel és egyáltalán nem érzem magam limitálva, sőt még jobb is ez az 1/4 - 3/4 képernyőfelosztás mint az ablakoknál a fele-fele (ha a képernyő oldalához csapod az ablakot)...

mondjuk ilyen hatalmas felbontásoknál, mint a 2560x1440 meg több monitoros rendszereknél már talán el tudnék képzelni több alkalmazást is egyszerre, úgy hogy használható is legyen, bár értelmét még akkor sem látnám...

(#25) atti_2010 válasza HyP3b0y (#23) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egy kis műhiszti.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26) JanR válasza HyP3b0y (#23) üzenetére


JanR
addikt

Leszűkítetted tényleg, ne is érdekeljen, hogy leírtam a véleményem. De te jobban tudod.. Azt meg fogd fel, hogy van más is a világon rajtad kívül más ízléssel.

- nem sírok
- próbáltam a win8-t, sőt a laptopon még mind az van fent :)
- nem csak a szám jár
- nem vagyok lusta

Egyszerűen a win7 jobban bejön! Mit olyan nehéz ezen megérteni?

Kész.

(#27) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Most először fog előfordulni, hogy két generációval lemaradok Windowsban :)
Hacsak a 9 nem győz meg.

(#28) t72killer válasza M107 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért nem legális az integrálás? A frissített iso továbbadása mondjuk lehet h az. Bár sose használnék ismeretlenek által hegesztett képfilet.

Saját használatra én is integrálni szoktam, sokkal 1xerűbb egyben letölteni egy updatepacket, mint végigvárni, hogy szedjen le gépenként 1 gigát a netről.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) SirRasor


SirRasor
őstag

Ez lesz megint a win7 vs win8 topic..de akkor már kérdeznék egyet: Kezdem azt látni, hogy a sok-sok javításnak kb. semmi lényege, csak lassabb lesz tőle a win. XP és Win7 alatt is megfigyelhető, magam is tapasztaltam és számos helyen is olvastam már.

A fentiek alapján a Win7 alap vagy Win8 alap (értsd: frissítések nélkül) a gyorsabb? Eddig csak a Win7-et próbáltam, de nem tudom, hogy csak a felfedezésvágy miatt megéri-e váltani 8-asra. Szerintetek? Vagy ha már van egy jól belőtt 7-em, akkor fölösleges vele vergődni?

Köcce.

EDIT: vagy én is kivárom a 9-est :DDD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#30) #06658560 válasza oO7 (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

A céges chat ablak, levelezö mögötte, meg még valami, egyböl megtölti az ablakok számát. Amikor az alkalmazás új ablakot dob fel, majd az még újabbat, esetleg a win elkezdi a programon belüli állapotjelzöt, akármit külön ablakként kezelni, akkor bizony mókás mi jön fel, mi nem, mire látsz rá, mire nem.

(#31) t72killer válasza SirRasor (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A belassulás XP-s dolog, a win 7-em 2 év, extrán rátett SP után se lassult be, pöccre indult minden. Win8-cal még nincs ilyen tapasztalatom, tavaly használtam egy darabig, de közben gépet kellett cserélni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) HyP3b0y válasza JanR (#26) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nem feltétlen rád gondoltam, saját dolgod hogy neked mi jön be és amint látod nem is neked céloztam a választ. Akinek nem inge...

A problémám azokkal van akik csak a start menü miatt vinnyognak és temetik a 8-t.

(#25) atti_2010: ..meh...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#33) JanR válasza HyP3b0y (#32) üzenetére


JanR
addikt

Akkor elnézést kérek :R

Nekem tetszik a win8, de nem írom le még egyszer, miért is használom a 7-t :)

(#34) oO7 válasza #06658560 (#30) üzenetére


oO7
őstag

Nana, az app saját ablakait ne számold ablaknak... Az az adott app felületének egy (és nyílván a desktopos környezetbe illeszkedő) lehetséges megvalósítása... Lehet azt "metrósítani" vagy akár az appon belül saját ablakkezelő logikát implementálni...

(#35) kiskekko válasza SirRasor (#29) üzenetére


kiskekko
tag

Két hete használom a Win 8-at, Win 7-ről váltottam, semmi bajom nem volt vele, sőt nagyon szerettem a stabilitása meg a gyorsaság miatt. Eddig én úgy érzem hogy a motorháztető alatt nagyon sokat csiszoltak a Win 8-on, jóval gyorsabb ez a verzió szinte minden műveletben, vagy ha nem is gyorsabb de olyan "olajozottan" és "simán" (nem tudok jobbat kitalálni :DDD ) hajtja végre a műveleteket hogy öröm nézni. Stabilitásban is jobbnak érzem, a 7-ben nekem néha voltak bakik, itt semmi. Modern UI 15 perc után megszokható, eleinte idegenkedtem tőle, most már egyáltalán nem zavar sőt kifejezetten tetszik a régi startmenü helyett. Szóval hogy válaszoljak a kérdésedre szerintem megéri :).

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#36) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

a Metro-s UI egyszeruen UNdorito ! ! ! :W Testreszabhatosaga zero.

A Microsoft IDIOTA ,, mert nem azt kinalja a nepnek amit szeretnenek, hanem ezt az ocsmany es hasznavehetetlen undorito gui-t szeretne mindenaron eroltetni...de ingyen se kell senkinek ! ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#37) Pikari


Pikari
őstag

én a windows8 megjelenése pillanatában mentem át az oprendszercsalád történetének legnagyobb paradigmaváltásán: azóta linuxot használok.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#38) oO7 válasza Dr.FantastiK (#36) üzenetére


oO7
őstag

"mert nem azt kinalja a nepnek amit szeretnenek"
VAGY!!! VAGY!!! a nép az idióta mert a kutyát sem érdekli a testreszabhatóság az MS pedig ez alapján a statisztika alapján döntött úgy, hogy akkor inkább egy kicsit a saját kezébe veszi a dizájnkérdéseket és kevesebb szabadságot ad a fejlesztőknek és a felhasználóknak... így legalább van egy egyedi arculata a rendszernek, egy egyértelműen felismerhető felülete és konzisztenciát nyújtanak a felhasználóknak...
amúgy nem ocsmány (szerintem pl határozottan szép), hasznavehetetlennek meg végképp nem nevezném...

"ingyen se kell senkinek" ?
ezt mire alapozod? mert a statisztikák nagyon mást mutatnak...

[ Szerkesztve ]

(#39) Pikari válasza oO7 (#38) üzenetére


Pikari
őstag

a statisztikák azt mutatják, hogy a rendszer nagyobb bukás, mint a vista ;P

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#40) kukulec válasza Pikari (#39) üzenetére


kukulec
őstag

örülök, hogy ettől szebb a napod, de egy termék minősége és sikere között nincs egyenes arányosság. egyébként én is linuxon gondolkoztam, de megtetszett a sok teszt alapján a 8-as, és megvettem az első legális os-em. baromi gyors + stabil, remélem a blue-val még jobb lesz

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#41) Pikari válasza kukulec (#40) üzenetére


Pikari
őstag

én nem hívnák minőséginek egy olyan terméket, ami még ablakozni sem tud.

és ezekszerint a világ sem gondolja úgy, hogy ez egy minőségi szoftver lenne.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#42) Pikari válasza kukulec (#40) üzenetére


Pikari
őstag

amúgy az ilyen hozzászólások darabjáért mennyit fizet az ms? én is írok párat akkormár

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#43) tsi


tsi
tag

Most hogy feltettem a Classic Start Menü alkalmazást, már egészen élhető lett számomra a win8. Így egszerűen kihagyom a start képet és kész. A start menüt egyébként a win7-ben megjelent taskbar óta kizárólag a vezérlőpult megnyitására, és a kikapcsolásra használom. Ami tetszik: kevesebb erőforrásigény, gyorsabb, nekem stabilitási gondjaim sem voltak eddig (Acer W500 tabletet frissítettem mivel ócsóér adták az upgrade verziót) Amitől falnak tudnék menni az az, hogy nem tudtak egy egységes valamit összehozni. Baromira idegesít (leaglábbis engem) hogy egyes dolgok Modern UI-s felületen állíthatók, mások meg desktop-os nézetben. Vagy legyen minden ilyen, vagy olyan, mert ez a felemásság olyan "fércelt" érzést kelt bennem. Amúgy egyébként maga a Modern UI-s beállítási nézetek jók, sőt a tableten ezerszer jobban kezelhetőek. Kis híja volt hogy nem vágtam földhöz, amikor a desktop módú felhasználói fiókok beállításainál közölte hogy márpedig user képet csak a gépházban a másik felületen cserélhetek.

(#44) kukulec válasza Pikari (#41) üzenetére


kukulec
őstag

én nem hívnáák semmit sehogy. amúgy trollnak is gyenge vagy, aki azt gondolja, hogy azzal h ideilleszt egy eladási statisztikát máris tud mindent egy rendszerről, amit nem is használ. plz egy hide gombot valaki írjon már ph-ra!

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#45) xxSanchez válasza kukulec (#40) üzenetére


xxSanchez
őstag

Én is megvettem már az első nap mikor megjelent, szerintem nagyon jó döntés volt. Régi Start már egyáltalán nem hiányzik, Modern UI teljesen kárpótolja. Feljebb pedig írta valaki, hogy a Modern UI nem testreszabható.

- Változtathatsz hátteret
- Kiválaszthatod a csempe méretét, nagy/kicsi
- Élőcsempe funkció
- Csoportokba rendezhetőek a csempék
- Elnevezhetőek a csoportok
- Egyedi csempe hátteret választhatunk

Ennyi bőven elég, a régi Start menü se volt ennél jobban testreszabhatóbb. Aki meg csak ócsárolni tudja a rendszert az írjon indokot is, ne csak azt, hogy "ez egy szar, "használhatatlan csempék", "szar az egész".

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#46) oO7 válasza xxSanchez (#45) üzenetére


oO7
őstag

igazából ez a "nem testreszabható" ez valami hasonló örökzöld bullshit, mint WP-nél a "mér lóg ki a szöveg a képernyőről" hsz-ek... desktopon is igazából egy hátteret lehetett beállítani a statikus ikonok mögé, meg az aero színsémáját aztán annyi... itt meg csoportokba rendezhető izgő-mozgó élőcsempék vannak, egy csomó választható színséma, meg wallpaper helyett a lock képernyőre lehet egyedi képet rakni

(#47) Dr.FantastiK válasza oO7 (#38) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' VAGY!!! VAGY!!! a nép az idióta mert a kutyát sem érdekli a testreszabhatóság az MS pedig ez alapján a statisztika alapján döntött úgy, hogy akkor inkább '' .....

-- ? :DDD Tudsz is mutatni egy ilyen statisztikat ? vagy csak hallotad valahol ezt a boduletes Marhasagot ? ? :DDD

--jaa , vagy a Zsofika titkarnot vetted alapul .?

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#48) kukulec válasza Dr.FantastiK (#47) üzenetére


kukulec
őstag

tudom, hogy nem én vagyok a címzett, de nekem ahány középkorú vagy annál idősebb ismerősöm van, mind úgy használja, ahogy fel lett telepítve, és egyáltalán nem akarják tudni, hogy még miket lehet csinálni.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#49) oO7 válasza Dr.FantastiK (#47) üzenetére


oO7
őstag

szerinted... tényleg csak úgy kíváncsiságból kérdezem... szóval szerinted a világ legnagyobb IT cége, akik ~20 éve 90%-os részesedéssel dominálják az ablakos windows-zal a PC piacot, gondol egyet mindenféle felmérés és kutatás és tanulmány nélkül, rajzol pár négyzetet és aztmondja, hogy akkor így fog kinézni az új Windows?
VAGY!!! VAGY!!! hosszú évek alatt iszonyatos mennyiségű különféle mérésekkel és használhatósági teszttel alátámasztva, felhasználók, fejlesztők, designerek, pszichológusok és még kitudja mennyi féle szakember bevonásával alkottak valamit, ami bár érezhetően gyökeresen különbözik minden eddigi rendszertől, viszont közel 100%-ig biztosak a sikerében...

amúgy az ilyen statisztikák nem szoktak publikusak lenni... de csak úgy óvatosan megsúgum, hogy köze van hozzá a szinte minden MS termékben található "Customer Experience Improvement Program"-nak...

(#50) Dany007 válasza JanR (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem sincs semmi bajom a Win-7tel. A 8 nem jön be, de nem ítélkezem, mivel ki se próbáltam. Egyszerűen a külső infók alapján nem jön be. A másik meg, hogy a win7 teljesen megfelel mindenre. Így okát se látom akár még a próbának se.

Egyszer valaki azt mondta, hogy minden 2. windows az ami széles körben is megelégedést vált ki. :) Xp->Vista->7->8->9. Reméljük ezután találnak valami kreatívabb nevet. Mondjuk jön a Win X , pé nélkül.

Btw bármennyire is próbálok kimaradni a Win8 minősítéséből, azért az már "kívülről" is látszik, hogy ekte tabletes / mobilos irányba mentek el a UI kapcsán. Nekem a videókból és beszámolókból az jön le, hogy nem kimondottan PC-re készült az az os, csak épp arra is alkalmassá tették.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.