Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) siti


siti
senior tag

biztos vagyok benne, hogy készülni fog matt kijelzős érintőképernyő is, ha lesz rá megfelelő igény.

nem, nincs rá igény, mióta megjelent a fényes kijelző, azóta ekézzük hogy tükröződik :U

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#2) kcsa válasza siti (#1) üzenetére


kcsa
veterán

"ekézzük" - egy szakmai portál felhasználóinak egy része. Az átlagfelhasználó meg "jajjbeszépszínes" hopp le is veszi a polcról. Főleg mer óccsó. Ez van :)

(#3) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

A termékeket általában nem a felhasználói igények kiszolgálására fejlesztik, éppen fordítva! - a felhasználói igényeket probálják a termékek irányába eltolni.
Vagyis jól megmagyarázzák miért szép a tükröződő kijelző, miközben csak arról van szó, hogy olcsóbb gyártani.
Szóval igény az van, csak lesz***ák.

(#4) XtremLor válasza kcsa (#2) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem is ez jon le sajnos, a legtobb ember azt nezi szep legyen designos, csillogjon, a tobbi az masodlagos!
Vegyesen fogadtam en is az uj OS-t par hetes hasznalat utan megszoktam teljesen, es megszerettem.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#5) kcsa válasza XtremLor (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Win8 szerintem is egész vállalható.

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Az elsö kérdés és válasz kapcsán az az érzetem támadt, az interjúalany vörösdiplomával végzett MSC mellébeszélö képzésen.

(#7) #56573440 válasza szilagyiv (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

alapvetően ez meg azért van, mert könnyebb mesterséges igényeket előállítani majd rávezetni a felhasználót, mint a sok igényt külön külön kielégíteni. érthető tehát hogy így csinálják, de én meg nem vásárolok addig sem , mert egyszerűen nem értek egyet ezzel a mentalitással

(#8) siti válasza #56573440 (#7) üzenetére


siti
senior tag

ezt hívják úgy a marketingben, hogy igény teremtés. Milyen sokáig elvoltunk walkman nélkül, míg a sony el nem kezdte tolni és reklámozni, hogy milyen jó lesz ez a neked, majd nézd meg hova jutottunk.
Szerencsére a tamagochi nem jutott el idáig :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#9) #06658560 válasza siti (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Dehogynem. Csak közben megházasodott, ma úgy hívják Facebook. A férje Cukorhegy úr.

(#10) kcsa válasza #06658560 (#9) üzenetére


kcsa
veterán

vannak ám gyermekeik is: androidkliens és facebookphone :D

(#11) siti válasza #06658560 (#9) üzenetére


siti
senior tag

húőúúú tényleg. megyek meg is bököm :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#12) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

PH: Miért variálták át a licenceket, miért nincs a régi, klasszikus értelemben vett dobozos változat?

TA: Elnézést de érdemben nem tudok válaszolni inkább leszarom a kérdést és hogy nyugodtan építgethessem a karrieremet jöhet is a marketing szar a szácskámból aminek ugyan nincs köze a feltett kérdéshez de a főnököm elégedett lesz. Na akkor kezdeném is...

Ugye a kérdés szerintetek is az hogy "Miért variálták" és nem az hogy milyenre/hogyan/és most akkor hogy tudunk win8at venni...? :W

Szerk.: Ja most látom hogy csak kimondtam ami ott volt Kopi31415 nyelve hegyén. :)

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#13) Khan13 válasza $p@rr0w (#12) üzenetére


Khan13
senior tag

Azért variálták meg a kliens és szerver licenszeket is, mert a legtöbb felmérésen (akár csak a megjegyzés rovatba) szerepelt visszajelzésként, hogy túl bonyolult, nagyon drága, alkossatok valamit. Ők meg alkottak. A válasza mondhatni kitérő, de lényegében elmondta miért jó. Mondhatott volna annyit is, hogy mert ez jó lesz nektek is meg nekünk is, de abba is belekötött volna valaki :D

Amúgy jól látom, hogy a kérdések nagy részét hardver gyártóknak kellett volna feltenni?
Na meg a vonatok előtt szaladjon valaki piros zászlóval és kiabálja, hogy jön a vonat... :U

(#14) #06658560 válasza Khan13 (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

A válaszából viszont egy jelentös változtatás nem derül ki: melyik licensz melyiket helyettesíti, pl. dobozos helyett mivel tudok szüz gépre feltenni legális w8-at? A dumájából maximum sejteni lehet az utolsót, de ott is elterül a mordori homály, hogy kisvállalati környezetben egyszerre hazsnálható az öt gép egy licensszel, vagy sem, illetve kell-e hozzá valamilyen legális win alap, hogy felpakolható legyen?

A kérdések egyébként igen balfaszul lettek feltéve, kivéve ezt az egyet, amire mellébeszélés lett a válasz.

(#15) siti válasza #06658560 (#14) üzenetére


siti
senior tag

és mi van ha baráti társaság, család veszi meg és teszi fel 5 gépre? Meg ugye géphez jár, nem személyhez, viszont netbookomon van legális vista, de cserélném a vinyót SSD-re, tehát frissíteném, de valójában szűz gépre telepítem, mivel a géphez nincs telepítő, csak recovery particióból tudom felrakni a vistát, ami a vinyó csere miatt ugrik. És akkor most géphez van a licensz vagy a vinyóhoz, és ha géphez és ráragasztom a coa matricát és eladom a házat, akkor azzal együtt megy a licensz is?

letöltöm és feltöröm a pics@ba. fogom itt magamat ilyenekkel izgatni, majd csodálkozzanak hogy nem vagyok hajlandó kiadni érte pénzt... megvenném, komolyan, de ha magukat rúgják tökön, akkor én csak asszisztálni fogok hozzá.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#16) #06658560 válasza siti (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt leírják, személyhez kötödik, nem géphez.

(#17) siti válasza #06658560 (#16) üzenetére


siti
senior tag

"A megoldás a „Personal Use License”, amely felhasználóhoz kapcsolódik, nem pedig számítógéphez."

amit mond a csóka, csak ez a fajta. a frissítés meg nem az, ha jól veszem ki.
tehát jogtiszta vista netbook kap egy frissítés licenszet, frissítem, kicserélem a HDD-t SSD-re és vehetek personal use vagy OEM licenszet. de az oem licensz megint géphez kapcsolódik, hiszen erre utal a következő bekezdésben. értem :)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#18) Khan13 válasza #06658560 (#14) üzenetére


Khan13
senior tag

Gondolkodj... Szűz gépre OEM licensz. Amúgy eddig is meg volt szabva, hogy milyen licensz hogy használható, ezek elérhetőek a Microsoft oldalán, kérhető tanács tőlük emailben és telefonon, illetve jobb helyeken ahol megveszed is tudnak tájékoztatni (bár sok helyen rosszul). OEM licensz alaplaphoz szokott kötve lenni, azon van valami azonosító, most meg nem mondom neked a konkrét tutit... Egyébként ha elromlik a géped, többnyire egy kulturált telefonálás ás átaktiválják.
A Személyhez kötött licensz, ahogy megkaptad már a választ egy személyhez kötődik. Legyen vállalati vagy otthoni használatú.

(#19) siti válasza Khan13 (#18) üzenetére


siti
senior tag

alaplaphoz??? :Y

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#20) Khan13 válasza siti (#19) üzenetére


Khan13
senior tag

Konkrétan ha jól emlékszem a BIOS-ban van valami azonosító, amit használnak, ami az "alaplapon" van. E mellé képez talán valami hasht a gépről aktiváláskor, ezért veszi észre a rendszer, ha megváltozik valami, vagy pedig az eszközök saját id-ját nézi, ennyire mélyen már nem ástam bele magam anno.

(#21) Воланд válasza Khan13 (#20) üzenetére


Воланд
titán

ez igy van, de nem szabad osszekeverni a gyarto altal elotelepitett rendszert es a boltban megvasarolhatot. elobbi valoban hw-hez kotodik (annyira, hogy konkretan azt masik gepre at sem tudod vinni, mivel nincs serialt tartalmazo matrica a gepen es az aktivalais folyamat is megvaltozott), utobbi viszont nem kotodik semmilyen hardver elemhez (ez a pul).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) Воланд válasza siti (#17) üzenetére


Воланд
titán

sima oem-et onalloan nem tudsz venni, csak pul-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) Воланд válasza #06658560 (#14) üzenetére


Воланд
titán

"pl. dobozos helyett mivel tudok szüz gépre feltenni legális w8-at?"

pul

"hogy kisvállalati környezetben egyszerre hazsnálható az öt gép egy licensszel"

nem. egy gep, egy licenc. kisvallalati kornyezetben meg csak ot pul licencelesu rendszer lehet, ha tobb kell, akkor mennyisegi licenc.

"illetve kell-e hozzá valamilyen legális win alap, hogy felpakolható legyen?"

nem kell. csak az upgrade-hez kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) kisfric válasza Воланд (#22) üzenetére


kisfric
csendes tag

De lehet venni csak OEM oprendszert, csak akkor Te magad válsz rendszerépítővé és magadat kell támogatni, ha vmi bajod van az OEM oprendszerrel. Legalábbis Win7-ig így volt. A Win8-al pedig jönnek a hw gyártó által BIOS-ba "beégetett" termékkulcsok...

Frici

(#25) kromatika


kromatika
veterán

köszi a cikket.érdekes volt

(#26) ArGab


ArGab
őstag

Ahogy látom egy lényeges dolog most sem lett tisztába téve, amire korábban sem láttam választ sehol. OEM (vásárolt rendszerépítős, nem gyártó által telepített) korábbi Windows frissítése esetén milyen licenc él a Windows 8-ra? Továbbra is hardverhez kötött lesz, mint egy "gyári" OEM, vagy él rá a PUL és akár átrakható másik gépre is?

(#27) Воланд válasza kisfric (#24) üzenetére


Воланд
titán

mondom, h sima oem-et nem lehet venni, hidd mar el. amit te irsz az az oem a pul resszel kiegeszulve, a sima oem-et a gyartok telepitik elo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) Воланд válasza ArGab (#26) üzenetére


Воланд
titán

ha upgrade licencet vasarolsz, akkor azt csak akkor viheted at masik gepre, hogy ha azon is van frissitesi alap, amely valamilyen eredeti xp, vista, vagy win7. szuz gepre nem viheted at az upgrade-et.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) ArGab válasza Воланд (#28) üzenetére


ArGab
őstag

Ah, értem, kösz. Ebből az irányból nem gondoltam bele, de logikusnak tűnik. Ennek kell frissítési alap, a mostani gépen az a hozzá vett W7, de ha gépet cserélek azon nincsen semmi.
Akkor így skippelem az akciós upgrade-t.

(#30) kenand válasza ArGab (#29) üzenetére


kenand
veterán

Azért most olcsón lehet legalizálni, ilyen olcsón még nem lehetett Windows oprendszerhez jutni.
Sokan árulnak régi, nem aktivált, eddig nem használt XP-t, Vistat.
Azt + 9000Ft-ért (vagy 23 900-ért veszel egy Samsung 840-es SSD-t, ahhoz is adják) tudott Win 8-ra frissíteni.

Más
Sajnos simán csutkára lehet fagyasztani a Win 8-at
Nekem hiányzott a start menü, van vagy 6-7 ingyenes pótló alkalmazás, de bármelyiket tettem fel, egy idő után váratlanul csukára fagyott a gép. A fizetős start 8 az egyedüli ami használható.
Nagy hiba a start menü elhagyása, de legalább opciónként megtartották volna akinek kell.
Ha egy alkalmazás nem a metro-n fut úgy is a klasszikus shellbe dob a Win 8 is....
Windows 8 sem OSX, ott meg lehet lenni start menü nélkül, itt nagyon nehézkes.

(#31) Воланд válasza kenand (#30) üzenetére


Воланд
titán

olyan programot hasznalsz, ami belenyul a rendszerbe es csodalkozol, hogy fagy? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) kenand válasza Воланд (#31) üzenetére


kenand
veterán

Ha jól meg lenne írva, nem kellene totál lefagyasztania a rendszert. ...
XP-re is volt sok más shell, és nem fagyott.....
Metros programok nagy részre nagyon gagyi...Metron futó chrome-n kívül nem láttam még jót... .

(#33) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én nemrég beszélgettem a Microsoftal chat en keresztül. Sima ügyfélszolgálat.
És a Chess Titansal kapcsolatban nem tudnak semmit mondani. Valaki tud valamit, hogy bele fog kerülni vagy a store ba? Mert csak valami hekket írnak a neten hozzá...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#34) Воланд válasza Lalikiraly (#33) üzenetére


Воланд
titán

valami sakk biztos lesz majd.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) Lalikiraly válasza Воланд (#34) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

hát jóvóna me faterom használná a gépen. Én meg emiatt nem tok Win8 ra váltani. Tudom furán hangzik de tényleg ez van .(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36) #06658560 válasza Воланд (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mille grazie.

S ezeket kellet volna a válaszban még elmondani minimum, ha már mellébeszél, legalább használható infóval tenné.

(#37) deenee20 válasza kcsa (#2) üzenetére


deenee20
csendes tag

Hát a legtöbben ami szép és olcsó és még jó is azt el is viszik szerintem :U

A rossz selejtes dolgaidat ha lehet inkább másra sózzad rá de legjobb ha megtartanád magadnak....

(#38) deenee20


deenee20
csendes tag

Én minden esetre nem fogok váltani.... Maradok a régebbi bevált rendszernél :P

A rossz selejtes dolgaidat ha lehet inkább másra sózzad rá de legjobb ha megtartanád magadnak....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.