Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Pár napja állítottam át. Hamar meg lehet szokni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Én elég régóta ezt használom a hotmail helyett és meg is vagyok elégedve vele (habár gyengébb gépeken illetve ie8 as böngészővel elég harmatos a teljesítménye).
Ami engem spec érdekelne hogy van e lehetőség komplet domaineket tiltólistára tenni?
Fura hogy ezt a mailcímet csak a fontos megbízható helyekre (kb 4-5) használtam regként és mégis sokkal több szemetet kapok rá mint mondjuk a mindenes freemail címemre.
Hiába raktam már kismillió variációjú mailcímet a tiltó listára a spam özön nem állt meg mert akkor nem contact000001@xy.com ról jött a mail hanem contact000010@xy.com -ról és ha azt is tiltom akkor szépen megy tovább.

(#3) Pocok256


Pocok256
veterán

Hát én megpróbáltam áttérni és ezt kaptam:
"Köszönjük, hogy érdeklődik az Outlook.com iránt! Naponta több millió felhasználó fiókját frissítjük, és jelenleg elértük a határértéket. Kérjük, később próbálja meg újból!"

Próbálgassa újból az akinek végtelen ideje van ...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#4) Sub-ZeRo válasza Pocok256 (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell próbálgatni, majd neked is automatán át állítják. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5) leslieke válasza Pocok256 (#3) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most állítottam át a másik címem is, gond nélkül megtörtént.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6) Pocok256 válasza Sub-ZeRo (#4) üzenetére


Pocok256
veterán

Ennek nagyon örülök :U

(#5) leslieke
Ennek még jobban :DDD

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7) kakuk.tamas válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

*@xy.com, így próbáltad már? Így elvileg minden címet blokkol, ami az xy.com domainhoz tartozik.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#8) desolator


desolator
senior tag

Nekem egy bajom van vele, nem képes frissíteni magát automatikusan. Legalábbis chrome-ba biztos nem. A hotmail-nél ez működött, nem értem itt miért nem. Hiába kapok új mailt és meg van nyitva böngészőben az outlook, nem jelenik meg csak ha ráfrissítek az oldalra. Ez gáz.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#9) .mf


.mf
veterán

A logót meglátva én egy nagyfloppyra asszociáltam. Szerintem mai fiatalok már nem is láttak olyat... :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Azt nem tudom, hogy a hotmailes címemet miért nem kaphattam meg automatikusan, miért kellett a neveket újra kiosztani, ha már egyszer a hotmail lényegében megszűnik...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Lacccca87 válasza kakuk.tamas (#7) üzenetére


Lacccca87
őstag

Őőő, rosszul irtam pont fordítva kellene mert a domain is változik állandóan.

Valahogy így néznek ki "contact-xxxxx@valami.com" értelem szerűen az x -ek helyén számok

És én valahogy így szeretném letiltani hogy ami ezzel kezdődik : contact-0; contact-1;...contact-9; az mind tiltólistára.

De így nem lehet. és mivel a doim random így nem tudok tiltani rá :/

[ Szerkesztve ]

(#12) Osibaa


Osibaa
senior tag

Az nagy kérés lenne az MS felé, hogy az évek alatt összegyűjtött levelezésem be tudja importálni egy .pst fájlból? Tárolják inkább ők. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#13) Goatman válasza desolator (#8) üzenetére


Goatman
aktív tag

Csatlakozom, szinte az első váltási ajánlat óta használom, eleinte szépen frissülgetett automatikusan a lap, zárójelben mutatta a maileket. A Facebook Chat-et is ebből használtam, de az utóbbi néhány hónapban mindkét funkció megszűnt létezni, legalábbis nálam, Chrome alatt: kézzel kell frissítgetni az oldalt az új mailekért mint mondod, plusz a szabályosan összekapcsolt és engedélyezett FB-fiók esetén is az idők végezetéig pörgeti a bejelentkező pörgettyűt az oldalsávban..

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#14) kakuk.tamas válasza Lacccca87 (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Akkor meg a contact-*@valami.com-ot próbáld meg. Vagy esetleg a kötőjelet elhagyva: contact*@valami.com

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) lorinser válasza Goatman (#13) üzenetére


lorinser
senior tag

Élnék a gyanuperrel, hogy a gúgli és/vagy a Chrome lesz a ludas. Nem lepődnék meg rajta. Nálam IE10 alatt automatikusan frissül, ha jön új levél akkor azt szépen magától feldobja.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#16) Goatman válasza lorinser (#15) üzenetére


Goatman
aktív tag

Van ráció abban amit mondasz, az Androidos "hivatalos" Hotmail/Outlook kliens is legfeljebb kb. félévente misztikus "minor bugfixes" címszó alatt szokott frissülgetni. Nem viszik túlzásba a Google-termékek(b)en való jelenlétet, a Skydrive kliensük is elég fapad a zöld robottal megáldott holmikon.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#17) Lacccca87 válasza kakuk.tamas (#14) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ezzel csak az a baj hogy akkor már mind1 ha a kismillió domain nevet irom be a tiltólistára mert ugyanazt érem el. Itt az kellene hogy a @ előtti részre tudjak beállítani szűrést de azt nem megoldott, de szeirntem máshol se.

(#18) BDave


BDave
őstag

Én át szerettem volna térni a hotmail-es tartományból outlook-osra, de azt írja ki hogy "A Microsoft-fiókjához tartozó e-mail cím nem módosítható"

Két okból nem lehetne átírni a tartományt:

- "Olyan fiókot nem fog tudni átnevezni, amely egynél több alkalommal volt letiltva olyan okból, hogy a fiókját más használta."
- "A fiók átnevezésére minden 180 napos időszakban két alkalommal van lehetőség. Ha átnevezést hajt végre, de aztán visszavonja az átnevezést, a visszavonási művelet nem számít bele ebbe a korlátozásba."

Ezek közül egyik se igaz az enyémre. :F

(#19) MCs88 válasza Goatman (#16) üzenetére


MCs88
aktív tag

Outlook.com támogatja az exchange active sync-et. Én mobilról így tolom. Ha a gyári mail kliensed támogatja (HTC-é igen), érdemes lehet kipróbálni.Google ad sok találatot, hogy hogyan állíthatod be.

(#20) kakuk.tamas válasza Lacccca87 (#17) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

De a * (csillag) jelnek pont az a funkciója, hogy oda a rendszer behejettesíti a szükséges adatokat. Vagyis ez a szűrés contact-*@valami.com tiltja a contact-52@valami.com címet is, meg a contact-6985@valami.com címet is. Magyarul mindet, amelyik a valami.com domainről jön, és contact- lel kezdődik...

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#21) bendzso


bendzso
senior tag

Engem az érdekelne, hogy ha a hotmail.com-os címemet átváltoztatom outlook.com-ra, akkor a Windows Phone alkalmazásvásárlásaim megmaradnak? Vagy bebuktam?

(#22) Воланд válasza bendzso (#21) üzenetére


Воланд
titán

megmaradnak. maga az id nem valtozik, csupan a fiok neve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) kromatika


kromatika
veterán

köszi a cikket.el is kezdem használni.

(#24) Lacccca87 válasza kakuk.tamas (#20) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ez odaig rendben van.
De akkor máskép fogalmazok lehet nem voltam elég érthető

Kb így jönnek a mailek:

contact-xxxx@valami.com
contact-xxxx@teljesenmas.com
contact-xxxx@akkorsemleszjo.com
contact-xxxx@kakaóskalács.com
.
.
.
.

És még sorolhatnám napestig.

Szóval a domain név is random szavakból áll így egyesével bepötyöghetném akkor se érnék vele semmit mert akkor jönne másik ranom domain címről.

(#25) andras1024 válasza lorinser (#15) üzenetére


andras1024
csendes tag

PaleMoon (Firefox) alatt sem frissít már automatikusan egy ideje.

(#26) BDave válasza BDave (#18) üzenetére


BDave
őstag

(#27) kakuk.tamas válasza Lacccca87 (#24) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Hát akkor passz. Ezt nem tudom, hogy automatikusan hogy lehetne kivédeni.
De fura, nekem lassan egy éve van outlook fiókom, de semmi spam nem jön rá...

Szerk.: Vagy azt próbáld meg, hogy nézd meg a leveleket, hátha van benne olyan szó/szavak, amik mindbe vannak, és arra a szóra/szavakra csinálj szűrést.
Vagy ha ilyen változatosak a címek, de az eleje azonos (contact-), akkor így csinálj szűrést contact-*@*.com. Vagy ha a végződés is változó, akkor contact-*@*.*... Vagy passz. Több ötletem nincs...

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#28) kakuk.tamas válasza kakuk.tamas (#27) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Vagy a levelek tárgyát nézd meg. Ha van benne olyan szó/szavak/karakter/karakter sorozat ami nem megszokott, akkor arra csinálj szűrést.
Ez az utolsó ötletem.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#29) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Köszi az 5leteket. sajnos a contact-*@*.com nem veszi be pedig ez szerintem tökéletes lett volna.

(#30) nyergess


nyergess
tag

Mióta elérhető az outlook.com, azóta használom, s azzal maximálisan meg vagyok elégedve. Ami nagyon nem tetszik nekem, az a címtára; olyan fapados, hogy emiatt kedvem sincs használni az egész rendszert. Nem lehet bármelyik kontaktot másikkal összevonni, csak azokat, amiket ő maga úgy gondol, hogy összetartozhatnak. Ez viszont gyakorta félredolgozik, mivel ha 2-3 elem (vezetéknév, lakcím, stb.) egyezik egy másik kontakttal, máris összevonná őket. A névjegy egyesítő részen pedig maximum 3 javaslatot jelenít meg, s ha ezeket nem akarom egyesíteni (mert valójában nem összetartozóak), akkor onnantól kezdve nem ad újabb javaslatokat, újra és újra ezeket ismétli meg. Már kitöltöttem minden mezőt azoknál a személyeknél, amiket össze akarok vonni, de tojik rá... :(((

(#31) andras1024 válasza nyergess (#30) üzenetére


andras1024
csendes tag

Könnyedén össze lehet vonni a kontaktokat, csak egy kicsit furán nevezték el, ezért nem egyszerű megtalálni. Bal oldali oszlopban bepipálod a kontaktokat amiket össze akarsz vonni, majd a fölső sorban kattintasz a Hivatkozás gombra és kész is.

(#32) nyergess válasza andras1024 (#31) üzenetére


nyergess
tag

Tudom, hogy itt Hivatkozásként szerepel a funkció, viszont ha bal oldalt bepipálom a problémás kontaktokat, akkor a Hivatkozás fül menten el is tűnik a menüsorról, ergo nem tudom összevonni őket. Jelenleg egy illetőmmel nem tudok dűlőre jutni, mindenki mást sikerült megcsinálni az üres mezők feltöltésével, de ezzel az eggyel sehogy nem jutok előre.
Röviden úgy állok, hogy ez a személy a címtáramban szerepel 5 Outlook-os adatlappal, 1 Fb-kal, 1 Google profillal, 1 Skype-pal és 2 MSN accounttal. Na ezeket sikerült a rendszernek automatikusan két külön kontaktba összefűznie, az egyikhez csatolt 4 Outlook, 1-1 Fb, Skype, MSN, Google fiókot; a másik névjegyzékben van a maradék 1-1 Outlook és MSN. Nos, bárhogy próbálom eme két névjegyet összegyúrni, sehogy nem megy. Adatok ki vannak töltve, de az automatikus algoritmus mégse pakolja egybe, manuálisan pedig nem mennek. Tudom, hogy vhol nálam (pontosabban a névjegyeimnél) lehet a gond, csak azt nem értem, micsoda.

(#33) nyergess válasza nyergess (#32) üzenetére


nyergess
tag

Talán megtaláltam a gondom forrását: szétkaptam a már összefűzött névjegyeket, s végignézegettem, melyeket engedi manuálisan összekapcsolni. Végeredményül a két MSN fiókot nem volt hajlandó egymáshoz tapasztani, ami azt jelentené, hogy egy személyhez nem lehet több ilyen accountot illeszteni vmilyen oknál fogva. Bezzeg a rengeteg Outlook névjegyzék az nem zavarja...
További érdekesség, hogy törölni akartam a régebbi MSN fiókját, hogy ne legyen akkor duplázás a címjegyzékemben, de nem távolítja el a rendszer. Rákattintok a Törlésre, megkérdezi, valóban törölni akarom-e, s úgy is csinál, mintha törölné, de a listában továbbra is ott van, és rákattintva megnyitható. Több alkalommal is eljátszottam, mindhiába.

(#34) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Nem tudom mi lehet a baj , de nekem folyton ezt írja ki.. "Sajnos az Outlook.com-ra való frissítés jelenleg nem érhető el."

Pedig többször is próbáltam.. reggel / este.. de semmi.. valami megoldás esetleg? :O

(#35) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Hónapok óta használom, sokkal kézenfekvőbb, jól elkülöníthető minden. Összességében jobb mint a Hotmail.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#36) Sub-ZeRo válasza sarkanyolo2 (#35) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönd a windows 8-nak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Opera alatt működik valakinek ez rendesen?? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38) sarkanyolo2 válasza Sub-ZeRo (#36) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Valóban amiatt alakították át, de WIN8-at még akkor se próbálom ki, érjen egy kicsit! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#39) Sub-ZeRo válasza sarkanyolo2 (#38) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jó az. Majd a blue hátha jobb less, bár nekem a 8-al sincs gondom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40) sarkanyolo2 válasza Sub-ZeRo (#39) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nem is hallottam még a blue-ról, utána is olvastam. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#41) kiskekko


kiskekko
tag

Én egyenlőre még Gmail-t használok de megmondom őszintén azt az érvet tudom csak felhozni mellette hogy androidos telefonon lényegében megkerülhetetlen a Google fiók használata a teljes integráció miatt. Ha egyszer esetleg WP-s telóm lesz biztosan átállok erre. :)

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#42) scope2007


scope2007
addikt

üdv!
valaki tudna segíteni?
hol tudom beállítani, hogy egy konkrét email címről jövő emaileket egy általam létrehozott mappába tegye az outlook?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#43) scope2007 válasza scope2007 (#42) üzenetére


scope2007
addikt

megvan.. pedig mielőtt írtam 5-10percig kerestem :D
szóval, amire nem gondoltam hirtelen,hogy magán az emailen jobb gomb és FELADÓ kezelése...
:C

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.