Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiszi07


kiszi07
senior tag

érdekes :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#2) eladohardver


eladohardver
őstag

Biztos már sokan kérdezték... Mikor jelenik meg a végleges?:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#3) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Van még több is. Pl.:
Win gomb + M - Asztalt megjeleníti
Win gomb + I - Beállítások megjelenítése
Win gomb + J - Charm Bar/Fájlok keresése/Beállítások csík elrejtése
Win gomb + R - Futtatás
Win gomb + T - A desktopon alul lépeget a futó programok és az oda rögzített programok között

[ Szerkesztve ]

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

És az a poén hogy ezek a billentyűzet kombók már Windows3.x-nél illetve Win95-nél is működtek/nek :)) :DDD

(#5) PPatrik válasza bacsis (#4) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Nem mind. Pl.: Win gomb + T

(#6) bacsis válasza PPatrik (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó persze, mert ez pl gondolom Vista-tól működik, mert korábban nem volt ilyen "toszság" a Windowsokba.. akkor javítom az előző kommentemet, hogy nagyon sok működött már a majd 20éves Win3.11 ben és a bő 16éves Win95ben is ;)

(#7) fuze


fuze
őstag

Kár, hogy ez nekem még mindig 2 rendszer.

adms.hu | UI Designer

(#8) nyunyu válasza bacsis (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Win gombos kombokat eleg nehez volt hasznalni 3.1 alatt, mivel akkor meg hirbol sem ismertek a billzetek a Win gombot. :DDD

Az csak a Win95 megjelenese utan kerult ra a billzetekre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) nyunyu válasza PPatrik (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Win+1/2/3/4/5/6/7/8/9: superbaron elso/masodik/... alkalmazasra valt, vagy ha nem fut, akkor elinditja. (Win7 ota)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hiánypótló írás. :C

⭐ Stella

(#11) bacsis válasza nyunyu (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

dehogynem, csak akkor még úgy hívták azt a gombot, hogy macro, kár hogy végülis semmilyen szoftverhez nem rendelték :DDD

(#12) Inarus válasza PPatrik (#3) üzenetére


Inarus
addikt

Persze, elég sok billentyűkombináció van Windows alatt, én csak párat emeltem ki. De ha gondoljátok, írhatok egy hosszú listát is, amiben minden benne van ami windowsos. :D

[ Szerkesztve ]

(#13) lujó55


lujó55
őstag

hát ez a kereső felület pont úgy néz ki, mintha valami Gnome disztribúciót néznék.

(#14) aero. válasza eladohardver (#2) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ősszel.

(#15) bacsis válasza Inarus (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó de akkor úgy kéne hogy mi működik csak XP és fölötte vagy csak Vista és fölötte stb

(#16) eladohardver válasza aero. (#14) üzenetére


eladohardver
őstag

Danke!

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#17) Fekete123


Fekete123
csendes tag

A nagy része már win7-ben is benne van, ennek ellenére a felét se ismertem, úgyhogy köszi hasznos volt.

(#18) turbuczn


turbuczn
tag

És valaki azt tudja, hogy a win 7 alatt a bejelentkező képernyőn hogyan lehet váltani az "új" és a hagyományos bejelentkező képernyő között?

(#19) proci985


proci985
MODERÁTOR

ctrl + p megy win7 alatt is. egyetlen probléma, hogy csak két kijelzőig működik jól, három kijelzővel sajnos nem használható rendesen.

még egy tipp: win gomb + kurzorbillentyűk: ballal bal félképernyőre kerül az ablak, jobbal jobb félképernyőre (multimonitornál lehet ugrálni több nyomással monitorok között is), win + fel teljes képernyő, win + le teljes képernyőről ablak, vagy ablakról tálca.

Inarus: hiánypótló mű lenne! win + kurzor nálunk villámsebességgel terjedt el a programozók között, amikor egy ember megtudta, hogy létezik ilyen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) madgie


madgie
titán

Én csak azt nem értem, hogy hogy akarják rászoktatni az egypontnullás, nem informatikán nevelkedett júzert a billentyűkombinációkra, mikor neki még a @ kombináció megjegyzése is egy hétig tartott anno (és nem találnák meg újra, ha nem lenne rákarcolva a V gombra). OK, gondolom az az elképzelés, hogy ő majd hadonászik az érintőképernyővel. Lehet, hogy csak szerintem fail ez, épphogy megtanulták használni az egeret, nem hiszem, hogy érdeklődessel fogják bemagolni ezeket a kombókat (mint ahogy a ctrl+c, ctrl+v sem megy neki, jobb egérgombbal talán :)

(#21) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Köszi szépen, ezek a bill kombinációk nagyon hasznosak (nagy része már megvolt, de mindig tanul az ember valami újat) :R . Nekem eddig nagyon bejön a Win 8, én fixen azt használom a notebookon (a céges Win 7 mellett).

@madgie: érdekes módon ezek a tapogatós mozdulatok jobban megragadnak az emberekben, mint a billentyű kombinációk

Laci

(#22) Ringman válasza proci985 (#19) üzenetére


Ringman
nagyúr

mármint 3 kijelzőnél 3 vagy 1 kijelzú lesz aktív.
a win+kurzor nagy jóság ám

---

más:
win+X mobility center (w7&vista alatt, laptop esetén)
win+R futtatás

szerk:
(#20) madgie
nehogymár a legfogalmatlanabb legyen a viszonyítási pont. (vagy ha igen, elég szomorú)
bemagolás
csoda, hogy az anyanyelvét megtanulta :U

[ Szerkesztve ]

(#23) madgie válasza Gusztáv (#21) üzenetére


madgie
titán

A tapival nincs gond, de asztali gépnél még nehezen kivitelezhető a tapicskolás.

(#24) FTeR válasza nyunyu (#9) üzenetére


FTeR
addikt

w7 előtt a gyorsindítóról (quick lunch bar) indított.

win+x -et sajnálom, vista/7-ben egy kis mini vezérlőpultott hozott fel.

(#25) staccato


staccato
tag

köszi jó cikk.win 7 re hol található ez a leírás?

üdv

(#26) Inarus válasza staccato (#25) üzenetére


Inarus
addikt

Itt találod. :) (időközben beleraktam a cikkbe is kérdésednek hála. :)

(#27) proci985 válasza Ringman (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

egy kijlezőnél csak egy lesz aktív, ez eddig ok. viszont kiterjesztettnél sajnos csak kettő aktivizálódik a háromból. eyefinity pedig szintén nincs bent a választható módok között. persze, third party, de némi jobb integrációnak örülnél.

win kurzor megy 3 kijelzővel is, függetlenül az eyefinitytől illetve az extended desktoptól. extended desktopon minden ugyanaz, mint egy kijelzővel, csak az oldalirányú kurzorokkal lehet a monitorok között is ugrálni... na ez hatalmas jóság, pillanatok alatt lehet mozgatni az ablakokat. többek között emiatt flesselünk a tényen. eyefinitynél mindhárom kijelzőre kikerül teljes képernyőn az ablak, egyébként pedig felezi az egész kijelzőt. ez a felezés sajnos eléggé értelmetlen eyefinity3nál, bár eyefinity2nél ez egész jó ötlet lehet.

eyefinitynél egyébként van egy megoldás, a hydragrid, amivel fel lehet osztani a képernyőt kisebb képernyőkre, viszont ez az említett gyorsbillentyűkre nem hat.

igazából eyefinity irodai munkára, ahol a képernyőszeparáció kívánatos (sok, egymástól független dokumentum), oda annyira nem jó. nekem is emiatt van beállítva eyefinity és extended desktop is presetben. meg persze reménykedek, hogy ahogy nő a felhasználóbázis (mert láthatóan nő), úgy lesz egyre jobb a támogatás.

(#20) madgie: nem kell mindet bemagolni, de pár dolog azért nagyon jó. főleg nagyobb (1440p és fölötte / multimonitor) kijelzőknél jönnek elő a gyorsbillentyűk előnyei. a win+bal/jobb meg egyszerűen akkor, ha két dolgot kell fókuszban tartani minden más egeres megoldásra fényéveket ver.

(#26) Inarus : köszi! ahogy nézem azért eléggé sokminden maradt meg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Alchemist válasza madgie (#20) üzenetére


Alchemist
addikt

A profi felhasználóknak viszont kellenek ezek a gombok... és ez még semmi ahhoz képest, amit az Autohotkey-jel lehet bűvészkedni! :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29) Ringman válasza proci985 (#27) üzenetére


Ringman
nagyúr

3 monitoros felállásnál nekem win+P-re nálam extended desktop módban 3 monitor aktív, comp. only-ban meg nyilván egy. eyefinity-t meg nem használok, mert különbözőek a monitorjaim.

(#30) proci985 válasza Ringman (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nálam csak kettő megy ha előtte comppal váltok. eléggé furcsán működik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) nicu71


nicu71
addikt

ki akartam próbálni a win8 at,letöltöttem a telepitőt/nem az ISO-t hanem az online futtatható telepitőt,egészen addig a pontig ment a dolog,amikor már a szürke halacskás képernyő megjelent,aztán ujraindult,és utána már a monitor nem volt hajlandó közvetiteni az eseményeket :( csak az ujrainditás segitett erre kiirta hogy a telepités nem sikerült.Ezt kétszer eljátszottam.Mi lehet a baj?Illesztőprogramot nem talált a grafikához?/intel HD 2000 i5-2400 win7 alatt

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#33) lujó55 válasza nicu71 (#31) üzenetére


lujó55
őstag

Nálam ugyanez, többször meg se próbáltam. :(

(#34) Gravis321 válasza bacsis (#15) üzenetére


Gravis321
csendes tag

Bacsis! Ha leszoknál a Vistáról, te egy Isten lennél a szemembe!:D
Amikor arra a 133MHz-s procis gépre rátetted a Win7-et, akkor azt mondtam nah ez igen!

[ Szerkesztve ]

www.szederblog.hu A Magyar BlackBerry rajongók közösségi portálja.

(#35) Gusztáv válasza nicu71 (#31) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nincs véletlenül egy másik monitor is rádugva a gépre. Engem azzal szívatott meg, hogy szépen feltelepült, majd a telepítés végén újraindítás nem volt kép. Aztán kiderült valamiért, hogy a gépre dugott lcd TV-t vette alapértelmezett monitornak :F .

Laci

(#36) aram01


aram01
nagyúr

én is leszedném tesztelni de a haverom is belebukott,azért ez kemény nem? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) HaZsolt válasza bacsis (#4) üzenetére


HaZsolt
őstag

Igen, jelentős részük már elég régóta működik:D

(#38) nicu71 válasza Gusztáv (#35) üzenetére


nicu71
addikt

sajnos nem.... :( ilyen egyértelmű hibát azért képes lennék kiszúrni.
Én driver hibának vélem,valamiért a jelenlegi Sandy B. rendsezr is olyan,hogy akármilyen módon kell a win7-t ujratelepitenem,mindig meg kell etetni vele az alaplapi telepitőlemezt is és külön meg kell kinálni az Intel chipsetttel,és a realtek LAN-al,képtelen magától leszedni.Lehet a win 8 béta is hasonló gondokkal küzd vagy még rosszabb :U
talán ha kiadják az RC-t akkor ujra probálom normális ISO-val.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#39) Sanya válasza PPatrik (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezek mennek xp-n is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40) Gusztáv válasza nicu71 (#38) üzenetére


Gusztáv
addikt

Hát nekem felment olyan notebookra amiben i5-2520M van (a letölthető telepítő appal) és iso-ból meg i5-2467M-es gépre is. Emlékeim szerint mindent jól felismert, amit meg nem, ott a Win 7 driverrel vígan elvan (64bit).

Laci

(#41) tbit.zolan


tbit.zolan
csendes tag

Tapipadon állandóan átvált a programok között hizáskor. Hogy lehet kikapcsolni.

(#42) tbit.zolan


tbit.zolan
csendes tag

Húzáskor.... az egérmutató húzásakor. Nagyon idegesítő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.