Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TYR2


TYR2
csendes tag

Hát ez szerintem elég kevés. A Win 7-nél felismerte a microfos hogy lépnie kell az egyénre szabhatóság felé. Tett egy jó lépést felé. De egy Linux szintjét még mindig nem érte el. Erre win 8-al 2 lépést hátra léptek. Itt ha legalább magunk rajzolhatnánk meg a kis ábrákat amit be akarunk rakni. Vagy lehetne hátér az amit én akarok. Pl: családi fotó De ez így ez semmi.

Az alkohol csodákat művel. Hisz én is megszületem.

(#2) PR0JECTNR56 válasza TYR2 (#1) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A devianart-on már készülnek a 8-hoz szánt stabil mod-ok, szerintem már nem sokat kell várni, hogy a legalapvetőbb megjelenésre koncentráló programok kijöjjenek (gondolok itt a 7 start menü struktúrájára, az Aero felület visszahozására, egyéb személyre szabási lehetőségeket biztosító cuccok, témák stb.). Bár az elég szomorú tény, hogy ezeket a dolgokat még opció szinten sem hagyták meg a 8-ban és utólagosan kell hozzányúlni a dolgokhoz, ha valaki a "klasszikus" megjelenést preferálja.

(#3) Glenda válasza TYR2 (#1) üzenetére


Glenda
addikt

Kezd kicsit unalmas lenni ez a csempe bs. Naponta összesen vagy 2 percet látom a Start Screent. Desktopon lehet háttér, de azt sem látom, mert fullscreenben van valami mindig.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#4) Bici


Bici
félisten

Olyan modról tudtok, amivel hátteret lehet tenni a csempék mögé?
Vagy átlátszóságot és árnyékot adni a csempéknek?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) PR0JECTNR56 válasza Bici (#4) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Pillanatnyilag a cikkben bemutatott Oblytile jár a legelőrébb, szerintem a későbbi verziókban már talán az általad említett lehetőségeket is beleteszik.
Esetleg a Start Screen Customizer-el lehet ilyen téren kísérletezni, de mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy ez a program még csak a Beta fázisban elérhető, a Final kivitelre még várni kell.

(#6) Bici válasza PR0JECTNR56 (#5) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Egyébként arra lennék kiváncsi, hogy ezek a módosítások mennyire nyúlnak bele a normális működésbe. Van a Windows-ban erre szolgáló API, vagy reg bejegyzéseket szerkeszt ez a progi, stb.
Régen is voltak próbálkozások a Windows témázására (pl. windowblinds), amik lecserélték az explorer.exe-t, de mindig voltak esetek, amikor ez a megoldás csődöt mondott.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) PR0JECTNR56 válasza Bici (#6) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A mostani modokat még nem ismerem ilyen mélységig (egyelőre Win 7 Ultimate SP1 64bit fut nálam, a 8-at még csak egy rövidebb teszt és kipróbálás erejéig használtam és akkor még nem akartam rámenni a módosításokra, mivel a 8-hoz szánt modok közül a legtöbb elég kezdetleges).
A 8-ra váltást én jövő tavasz környékén fogom megejteni, addigra feltételezhetően már minden modból lesz stabil és kellőképpen széleskörű kivitel (kísérletező kedvű vagyok, de a stabil verziókat mindig megvárom) és Win 8-an is alakítgatnak még addig itt-ott.
A 7-el kapcsolatban tudok csak tanácsot adni, az Universal Theme Patcher névre keresztelt alkalmazás elég szépen beletúr a rendszerfájlokba, az explorer exe is lecserélődik a témák miatt, viszont rettentő stabil. 2 év alatt nulla hibát produkált, ami több mint meggyőző. De persze ahány gép/oprendszer/felhasználó kombináció létezik, mindig benne van a pakliban, hogy valami nem fog működni, vagy elszállnak az ikonok meg az Aero is, esetleg rendszerösszeomlást kapsz.
Viszont a mostani 7-hez szánt modok fontosabb modok (téma, startgomb, intéző gombok stb. lecserélését lehetővé tevő eszközök) kivétel nélkül rendelkeznek a restore opcióval, tehát az alap 7-es téma elemekről mindig van egy biztonsági mentés, ami gond nélkül visszatölthető. Minden bizonnyal ez a 8-hoz szánt programokban is helyet fog kapni.

[ Szerkesztve ]

(#8) #06658560


#06658560
törölt tag

Megvan a stratégiai partnerség oka a kormány és az Ms között: "Hidegburkoló Start menü csempézést vállal!"

(#9) Bici válasza PR0JECTNR56 (#7) üzenetére


Bici
félisten

Próbáltam az általad említett progit is meg a windowblinds-ot is és még 2-3 másikat.
Egy 3dsMax + Mudbox + Photoshop egyidejű futtatást egyik sem élt túl. Ezeknél a sűrűn lakott kezelőfelületeknél eddig még mindig elvéreztek ezek a témázó progik.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) PR0JECTNR56 válasza Bici (#9) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Hát igen, mint írtam mindig benne van némi kockázat a dologban. Neked ez alapján csak az alap téma használatát tudom javasolni a megfelelő funkcionalitás érdekében.

(#11) Bici válasza PR0JECTNR56 (#10) üzenetére


Bici
félisten

Igen, én is így látom, de ha az MS készítene egy erre szolgáló API-t, akkor máris bele mernék vágni akár saját témázó progi készítésébe is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Este ki is próbálom, sajnos nem minden kerek még.
Pl a Thinkpadem power management progiját nem találom, pedig feltettem...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#13) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Jó ez, végre lecseréltem a szótárporgram fehér hátterű csempéjét, ami rettentő ronda volt :D

(#14) Szizol


Szizol
tag

hát csinálhattak volna alapból vmi csempekészítő appot, mivel a legtöbb desktop progihoz amúgy sincs csempe és azért a legtöbb ember desktopon legalábbis még olyanokat használ túlnyomórészt.

(#15) Karee11


Karee11
tag

Nincs olyan program, amivel ékezeteket is lehet írni a program nevéhez? Itt egyik ékezet sem működik :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.