Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

A gépen amint teszteltem elég lassan indúlt be (5-10mp átlag) de azon kívül sokkal jobb lett.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) RaZroX


RaZroX
addikt

nekem nem volt különösebb gondom a mail appal, leszámitva hogy néha kilép magától.

This is the way

(#3) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Én eddig is a Mail Appot használtam, butussága ellenére. A 8.1-ben sok apróság jön, amik mind növelik a használati értéket. Nagyon várós.

(#4) effendi2 válasza RaZroX (#2) üzenetére


effendi2
tag

Hmm, hát az mondjuk elég nagy gond szerintem. :D

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#5) MichaelSD válasza RaZroX (#2) üzenetére


MichaelSD
őstag

Végül is törölhetne is valamit.... :D

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#6) gyga


gyga
senior tag

ráfért, elég gagyi volt....

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#7) ENKER


ENKER
újonc

valóban kezelhetőbb, mint az előző verzió, de nekem valahogy még mindig a desktop levelezőprogik állnak kézre inkább :)

minél jobb, annál jobb!

(#8) aAron_


aAron_
őstag

milyen jó lenne ez egy tabletra... de komolyan, kár ha microsoft nem képes valami értelmesebb koncepcióval előállni

What is your ikigai?

(#9) RaZroX válasza effendi2 (#4) üzenetére


RaZroX
addikt

ez szubjektív lesz, de Win alatt már megszoktam az ilyesmit :D

This is the way

(#10) imibogyo


imibogyo
veterán

IMAP támogatás is várható végre? Vagy csak átsiklottam felette? :U

(#11) Воланд válasza imibogyo (#10) üzenetére


Воланд
titán

a windows 8 megjelenese ota van a mail alkalmazasban imap tamogatas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) imibogyo válasza Воланд (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

Na akkor ezt benéztem, de nekem úgy rémlik, hogy csak POP3-at ajánlott fel amikor a gmail-es fiókomat be akartam állítani. Nagyon mondjuk nem néztem utána, mert Thunderbird power-user vagyok, csak amikor gyorsban belepillantottam és kísérletezgettem vele, ezen akadt meg a szemem. Természetesen Win8-at nyúzok otthon, de a Mail app valahogy kimaradt az életemből és csak azért foglalkoztat, mert ha minden igényemet kielégítené akkor áttérnék rá. :B

[ Szerkesztve ]

(#13) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Másnak is az a tapasztalata, hogy asztali gépen indítva el a windows 8 alkalmazásokat (amelyik az új felületet támogatja) iszonyú lassan indulnak el?
Egyik sincsen 5 másodperc alatt, de inkább tíz. Mitől lehet ez, ötlet?

8 és 8.1 alatt is ugyanaz. Skydrive, map, mail, weather, stb.

Az az idegesítő apró hiba továbbra is megmaradt, hogy az angol windows postának hívja a mail appot, mert térképeknek a maps-ot. Érthetetlen.

(#14) Ghard


Ghard
őstag

Egyetlen értelmes újítás, a levelek válogatása, de ezt már a google is tudja. :U
Használok webes és kliens levelezőt is PCn:

Google

Thunderbird

Ezek után ez az új mail alkalmazás csak ilyen hatást kelt:

Na mindegy, kinézetben sikerült alulmúlni ezekkel a "modern" felületekkel egy lassan 20 éves operációs rendszert is (win95). :)

(#15) alevan válasza Krugszvele (#13) üzenetére


alevan
őstag

Igen. A Store elég gyorsan indúlt (általában), a többi alkalmazás peddig 5-10mp. Remélhetőleg az két Surface 2-n gyorsabban indúlnak (mert lényegében azok fix hardverek.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#16) Chal válasza Ghard (#14) üzenetére


Chal
addikt

Off: a Thunderbirdes screenshoton mi csinálja azt a tetszetős events oszlopot a jobb oldalon?

(#17) Ghard válasza Chal (#16) üzenetére


Ghard
őstag

(#18) Chal válasza Ghard (#17) üzenetére


Chal
addikt

Ahh kösz, sose néztem, azt hittem külön tabon tud csak működni, de akkor kipróbálom.

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos az Apple az OS X -nél nagyon elhanyagolja a saját fejlesztésű szoftvereit, akár ingyenesen járnak az OS-hez, akár pénzért kell megvenni azokat külön. Ez azért is fura, mert míg Windows-hoz "milliónyi" szoftver van, addig a OS X-re nagyon limitáltan érhetők el még a legalapabb minőségi szoftverek is. Ha egy-két nagyobb szoftverfejlesztő felhagyna az OS X-es fejlesztéssel, semmi értelme nem lenne az egész OS X-nek és a Mac szériának.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Chal válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


Chal
addikt

Jézusom, te ezeket honnét veszed? :)

Melyik gyári OSX app. van elhanyagolva? Vagy pontosítok (mert szerintem mindenki tud hibát találni mindenben, vagy olyan dolgot, amit nem az ő szája íze szerint csináltak meg). Szóval melyik lenne az az OSX alkalmazás ami helyett a Windowsba csomagolt sokkal jobb, és a karbantartása is nagyon okébb?
OS X esetén van az embernek leginkább az az érzése, hogy a gyár dolgok minőségiek és megfelelőek, és az OS-t nem csak az innét-onnét/50 másik gyártótól összekapargatott alkalmazások indítgatására használja.

Az meg pláne nem értem hogy jön ez az egész a Windows mail app topicjába :) Viszont ha netán trollkodás volt a cél, akkor jól bedőltem, örülhetsz :)

[ Szerkesztve ]

(#21) martonx


martonx
veterán

Aki próbálta az új mail appot, annak mi a tapasztalata vele? Lehet végre állítani a mikroszkopikus betűméreten? Engem az instabilitását (ez mondjuk a komplett win8-ra igaz) leszámítva az összes metros izé mikroszkopikus betűmérete zavar a legjobban.
Bár mintha win8.1-ben ezen már lehetne valamit állítani Metro szinten?

Én kérek elnézést!

(#22) Tigerclaw válasza Chal (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ott van például a Finder, ami a mai napig is csak 1 ablakos fájlkezelő, és arra sem képes, hogy ha két külön Findert nyitok meg, akkor a két ablakot könnyen össze egymást mellé lehessen tenni másolás vagy áthelyezés céljából. (ezt a windowsban már megoldották egy ideje) A rugós mappakezelés gyakran túl gyorsan nyitja meg a mappákat, máskor meg úgy nyitja meg, hogy egy üres mappát mutat, miközben a mappa nem üres. Én mondhatni falra mászok a Finder miatt. Aztán ott van az Aperture, ami már 3 és fél éve nem kapott major updatet és emiatt szinte már mindenki átváltott Lightroom-ra (azzal foglalkozik az Adobe komolyan, pedig nem ül 150 milliárd dollárnyi készpénzen, mint az Apple). A Final Cut Pro nem az én asztalom, de úgy olvastam, hogy a legutolsó verzió az FCP X annyira nem nyerte el a profi videovágók tetszését, hogy tömegesen váltottak más szoftverekre. Állítólag az iMovie felé vitték el az FCP-t. Az iWorks az Apple szövegszerkesztőjét, táblázatkezelőjét és bemutatókészítőjét tartalmazza (Pages, Numbers, Keynote) az iWorks'09 névre hallgat, mivel 2009 januárjában dobták piacra, vagyis lassan 5 éve és már akkor sem lehetett összemérni az MS Office tudásával. Ezek szinte mind fizetős szoftverek és egy részük elméletileg profiknak szólna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) Krugszvele válasza martonx (#21) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Nem lehet az alkalmazáson belül állítani a betűméretet, bár nekem akkor lóbasz* betűk voltak így is, hogy nem lett volna értelme.

(#24) Chal válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


Chal
addikt

Ezek közül csak a Finder van benne gyárilag az OS-ben, az összes többi amit felsoroltál fizetős, különálló alkalmazás. Lelked rajta hogy ezeket választod e, vagy mást, semmi jelentősége nincs, mert eleve külön kell telepíteni, és meg kell vásárolni őket. Az FCPX egyébként már levetkőzte a gyerekbetegségeit, az iWork meg rohadtul nem 2009--es, a 09 megjelenése után az új verziók már a Mac Appstore-ból jönnek, gyenge 1 éves az utolsó release (4.3, persze patchek azóta is voltak), és gondolom idén jön az új, amire ingyen frissül majd. Finder: 1-2 héten belül itt az új, tabos, szerintem mindent tud amire eddig panasz volt. Az Aperture viszont tényleg gáz, szerintem azt meg is fogják szüntetni, pedig én is nagyon kedveltem. Egyelőre még tartom magam, mert ezerszer jobban kézre áll mint az LR, illetve a felülete is szebb, nomeg időm sincs annyi hogy migráljak.

Szóval az 1000+++ jó dologból ki lehet emelni 2-3-at amik nem annyira jók, de a fentieket figyelembe véve ezek sem annyira fekete-fehérek minden esetben. Ráadásul én a gyárilag adott alkalmazásokra kérdeztem rá, ott pedig csak a Findert tudtad felhozni.

[ Szerkesztve ]

(#25) Xero válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


Xero
nagyúr

És ennek mi köze a Windows 8.1 Mail appjához?
A drag'n'drop amúgy az OS X-ben működik a legjobban, így teljesen használható a Finder. A test lemezemen üzemelő 10.9 pedig már több tab-ot is kezel. Az adatbázis szerű kezelés pedig itt is érvényesül, sokkal kezelhetőbb mint az Explorer számomra.
Ha mégis két ablakos file kezelőre fáj a fogad, akkor ott a Forklift. Jó magyar termék, és máris nem kell sírdogálni.

Azért marhára nem mindenki váltott Aperture-ről, ahogy az FCPX is köszöni szépen jól van kinőtte a kezdeti nehézségeket.

A Pages, Number, Keynote mióta elindult az App Store lényegében elhagyta az éves elnevezéseket, de itt most le merem fogadni, hogy a Mavericks érkezésével ott is nagy változások lesznek. Tudásban valóban sok helyen elmaradnak az Office képességeitől, de sokkal esztétikusabb eredményt lehet velük produkálni. Ez sem mindegy. Azt az aprócska tényt már nem is említve, hogy míg a fent nevezett hármas simán együttműködik a beépített szótárakkal, addig az Office erre nem képes, így ha teszem azt magyar helyesírás ellenőrzést szeretnék, akkor még fizethetek a MorphoLogic-nak legalább 8e Ft-t.

Szóval erősen kapálózás ez a hozzászólásod, de ami továbbra sem fér a fejembe, az az, hogy mégis mi a búbánatot keres ebben a topicban.

A témához pedig:

Szép meg jó, de még mindig mérföldekre el van maradva egy Outlook képességeitől. Nyilván nem csinálnak saját maguknak konkurenciát, de ez így elég vékonyka.

Hogy a fenti eszmefuttatásomhoz is köthető legyen. Bizony az Apple Mail is sok képességben köröket ver rá. Hogy más ne említsek a rule rendszer, ami nélkül kb napi plusz fél óra lenne a leveleim managelése.

(#26) benczeb


benczeb
aktív tag

Srácok, a 8.1 Preview mikor válik inaktivvá a gépeken? Nem találom sehol erről az információt.

(#27) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Az MS féle levelező kliensekből mennyire bonyolult elmenteni/visszarakni a levelezést pl. OS újratelepítésnél?

read-only mode on the forum

(#28) Béééla válasza Krugszvele (#13) üzenetére


Béééla
őstag

>Másnak is az a tapasztalata, hogy asztali gépen indítva el a windows 8 alkalmazásokat (amelyik az új felületet támogatja) iszonyú lassan indulnak el?

SSD nagyot tud dobni, nekem volt, hogy lassan indult / be se indult, hanem kilépett még az elején a csempés alkalmazás, aztán frissítettek valamit és nincs több probléma.

Amúgy meg levelet gyorsan olvasni nekem még ez a buta kis kliens is bevált. Aztán lehet komolyabb feladatokra is kellene használni, mint levél írása-olvasása, melléklet csatolása.

Bélabá

(#29) martonx válasza Krugszvele (#23) üzenetére


martonx
veterán

És mekkora monitoron mekkora felbontásban nézted? Mert 11,6-os monitoron 1366*768-al este kifolyik a szemem, mire elolvasok egy emailt.

Én kérek elnézést!

(#30) Krugszvele válasza martonx (#29) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

1980x1080 felbontás, 24''
Valami beállítás lehet, de nekem alapból nagyon nagyok a betűk
Windows 8.1

(#31) Krugszvele válasza AtHoS (#27) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Egy megfelelő mappát kell kimásolni, aztán újratelepítés után bemásolni a megfelelő helyre és akkor visszakerül minden, ahogy volt.
Régebben a címjegyzéket külön kellett, de már nem tudom hogy van.

Az outlook kiírja, hogy melyik ez a mappa, a mail-ban nem tudom, arra rá kell keresni.

Ha mindent jól csináltál, akkor a beállítások is visszakerülnek, nem csak a levelek

(#32) effendi2 válasza Krugszvele (#31) üzenetére


effendi2
tag

Huhh, ez eléggé outlook express szint. Nem túl user friendly, pláne így 2013-ban. Elképzelem, hogy milyen arcot vágna faterom, ha elmondanám neki ,hogy tudja átrakni a leveleit. :D

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#33) Krugszvele válasza effendi2 (#32) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Abszolút, ahogy mondod :)
Pont emiatt kell használni az imap levelezést, hogy ne törölje a leveleket a szerverről.

2013-ban már ami nincs a felhőben, az nincs is meg :)

(#34) effendi2 válasza Krugszvele (#33) üzenetére


effendi2
tag

Vagy Exchange-et, esetleg Office365-öt. :-)

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#35) martonx válasza Krugszvele (#30) üzenetére


martonx
veterán

22 colon nekem se volt bajom a betűmérettel, de pont ahova szánják (kis képernyőjű, normális felbontású eszközökön) szopás a default betűmérete az egész metro-nak.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.