Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sien


sien
aktív tag

biztos remek újítás, a magánszemélyeknek ingyenes teamviewer mellett azért annyira nem érzem nagy dolognak.

(#2) rudi válasza sien (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nyilván nem az MS megoldása lesz a szent grál ezen a piacon, de érdekes lehet, hogy mire jutnak vele, mennyivel jobban/rosszabbul implementálják és mennyire fogják propagálni és integrálni a jövőben ezt a lehetőséget. Várunk még vele pár hónapot, hogy a kezdeti bugokat kiszedjék, aztán szerintem összevetjük a TeamViewerrel, ami talán a legkedveltebb távoli elérés app.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) szponzor


szponzor
senior tag

Elég nehézkes kezelni vele az egeret. 2X Client vagy PocketCloud sokkal használhatóbb ilyen szempontból Android-on.

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Inkább az Android-os Office-t adnák már ki! :((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#5) Béééla válasza sien (#1) üzenetére


Béééla
őstag

1. a céges környezetben hivatalosan fizetni kell érte
2. a TW szép és jó, de ha van egy címed, akkor bármikor beléphetsz RDP-vel normálisan
3. a TW nem integrált szolgáltatás, pluszban eszik (ugyan nem sokat)
4. az RDP tud egy-két érdekességet :)
Persze a TW-t nem kell kiengedni a tűzfalon. Amióta nem túl ingyenes a dyndns, azóta jobbnak tűnik a TW.

Nekem csak az a kérdés merült fel, hogy miért csak most jutottak el ide? Persze jobb, mint soha, de akkor is na.

Bélabá

(#6) Reggie0 válasza sien (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg az NSA is szeretne konnyen elerni a gepedet, igy az MS is bedobott egy ilyen szoftvert.:)

(#7) Béééla válasza Reggie0 (#6) üzenetére


Béééla
őstag

Ez elvileg kliens, nem a telefonodat fogod tudni elérni, hanem a géped.

Bélabá

(#8) Gusztáv válasza sien (#1) üzenetére


Gusztáv
addikt

A TW tényleg jó kis program, de engem iszonyat idegesít, hogy a kapcsolat bontása után feljön a licenc ablak (a HTPC-n marha zavaró, ha nincs egered, csak egy távirányító). Én akár fizetnék is érte, hogy eltűnjön, de magánszemélyeknek nincs normális licenc.

Az remote desktop meg csak akkor működik, ha van a felhasználói fióknál jelszó beállítva, ami megint nem jó. Szóval mindegyiknek meg van a maga hibája.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#9) Reggie0 válasza Béééla (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Errol beszeltem en is.

[ Szerkesztve ]

(#10) Béééla válasza Reggie0 (#9) üzenetére


Béééla
őstag

Nem, a géped eddig is elérhető volt, a bedobott szoftver nem igazán "könnyít" az NSA-nak, vagy kiszervezték a Megfigyelésügyi Osztályt otthon dolgozóknak? Vagy sztahanovista dolgozók már a munkába menet, a metrón is ellenőrzik Pista gépét? :DDD

Az remote desktop meg csak akkor működik, ha van a felhasználói fióknál jelszó beállítva, ami megint nem jó.
Vagy egy másik fiók jelszóval, és jelszó nélkülivel lépsz be otthon?
Mondjuk az RDP kidobja az ott bejelentkezett felhasználót.

Bélabá

(#11) shteer válasza Béééla (#5) üzenetére


shteer
titán

Integralt szolgaltataskent nem ehet sokat? :)

..szerintem jónak tűnik

(#12) Béééla válasza shteer (#11) üzenetére


Béééla
őstag

Miért kell mindent kiforgatni :U

Bélabá

(#13) shteer válasza Béééla (#12) üzenetére


shteer
titán

nem annak szántam. inkább cáfolatnak

..szerintem jónak tűnik

(#14) JasL


JasL
senior tag

WP8-ra van ingyenes TeamViewer, előtte meg RDP-hez volt a ConnectMe, és az már WP7-re is elérhető volt... kicsit elkéstek ezzel, de azért jó látni az igyekezetet! Tehát a dolog telefonokra is megoldott.

[ Szerkesztve ]

(#15) shteer válasza JasL (#14) üzenetére


shteer
titán

TV miben jobb mint a logmein?

..szerintem jónak tűnik

(#16) JasL válasza shteer (#15) üzenetére


JasL
senior tag

Nem tudom, logmein-t utoljára évekkel ezelőtt használtam. Asztali gépre könnyű telepíteni, teljesen ingyenes személyes használatra és tud magyarul is. logmein ltd.-től én csak join.me -t használom néha, mikor valakinek nincs fent a gépén TV, az jó, de jó sok billentyűkombinációt nem visz át. Nincs összehasonlítási alapom valójában, csak kb minden fejlesztő ezt ajánlotta, aztán erre esett a választásom. Átmegy tűzfalakon is gond nélkül, nekem ez bőven elég, meg hogy nem kell hozzá browser. De ha feltelepíted, elmondhatod mi a különbség! :)

(#17) dragon1993 válasza Béééla (#5) üzenetére


dragon1993
őstag

TW-t sem kiengedni a tűzfalon.
Ő is tud pár érdekes dolgot. VPN , Fájlmegosztás , VOIP , illetve hallod a másik PC hangját is.

Most nem az MS ellen kampányolok csak nem kell leszólni egy korrekt programot.

(#18) modeller válasza sien (#1) üzenetére


modeller
aktív tag

Teamviewer-nél azért ezerszer jobb az RDP.
Sebességet össze se lehet hasonlitani, ugyanazon a vonalon az RDP száguld ahol a TW szaggat.
TW bődületes áron van, a legolcsóbb is 130e forint, az ingyenessel pedig nagyon szivatnak, még ha csak párszor mész fel különféle gépekre. Ugye eleve TW esetén minden inditott kapcsolatod először náluk köt ki, loggolják stb, szemben az RDP-vel ami közvetlenül a gépek között megy. Amikor nem tetszik nekik valami, akkor 5 percenként szétbontanak és x ideig nem is engedik újra kiépiteni a kapcsolatot.

RDP-n akár filmet nézhetsz egész élvezhető minőségben, vállalati környezetben smart carddal léphetsz bele stb-stb. Nem egy kategória.

(#19) Reggie0 válasza Béééla (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy ne konnyitene. Igy nem kell hatso bejarat, csak a sajat forgalmadbol elfogni a jelszot. Ezzel csokkenteni lehet a hatso bejarat kompromitalodasanak eselyet.

[ Szerkesztve ]

(#20) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Egyébként gondolom WP7.8 kimarad megint...

PS4

(#21) Воланд válasza mrhitoshi (#20) üzenetére


Воланд
titán

persze.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) róland


róland
veterán

Gyors láma kérdés: Hogy kell beállítani Windows-on Távoli Asztalt host-ként?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#23) shteer válasza mrhitoshi (#20) üzenetére


shteer
titán

nyilván :/

..szerintem jónak tűnik

(#24) Sub-ZeRo válasza Béééla (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet nem ingyenes a dyn de havi egyszer betudsz lépni a honlapukra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25) Béééla válasza dragon1993 (#17) üzenetére


Béééla
őstag

Ő is tud pár érdekes dolgot. VPN , Fájlmegosztás , VOIP , illetve hallod a másik PC hangját is.
VPN ugye beépítve van, fájlmegosztás+ hangmegosztás: gyári beépített vágólap és hangátvitel. Ja és a vágólap oda-vissza norálisan működik, meghajtót tudsz csatolni --> nagyobb kényelem. És ugye az RDP-nél választhatsz sebességet. VoIP alatt gondolom az átbeszélést érted, na ennyiben erősebb, mivel az RDP kilépteti a helyben ülő felhasználót, egyszer életemben viszont próbáltam az MS távsegítségét használni, akkor működött is.

Nem leszólni szándékszom, tény, hogy egyszeri felhasználó esetén nagyságrendekkel egyszerűbb megmondani, hogy "töltsd le ezt a linket, indítsd el ebben a módban, és a két számsort küldd vissza emailben". Használtam is párszor erre. De különböztessük meg a távsegítség és távoli asztal igényeket, mert távoli asztal esetén a beépített szolgáltatás messze jobban teljesít. :)

Lehet nem ingyenes a dyn de havi egyszer betudsz lépni a honlapukra.
HA jól tudom, már új ingyenes regisztrációt nem lehet csinálni. Nekem anno volt 1 regem, most azt kéne beosztanom...

Gyors láma kérdés: Hogy kell beállítani Windows-on Távoli Asztalt host-ként?
Bocsi az angol Windowsért:
Vezérlőtyúk --> Rendszer --> Remote settings, ott van a távoli asztal, és 3 rádiógomb:
- letiltva
- bármelyik verziójú RDP
- csak biztonságos (Vista(?) és afeletti belépített tuti) távoli asztal engedélyezése.
Ha XP-ről akarsz belépni 7 vagy a fölé, akkor a nem biztonságost kell engedélyezned. Illetve kell egy jelszavas fiók.

Bélabá

(#26) Centre


Centre
aktív tag

NAVÉGRE. Csak ennyit akartam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.