Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egyszer szánni kéne rá időt, és ki kellene próbálni...

A "normális" aero-s felületről esetleg lehetne képet kérni, hogy az hog is mutat?

Véleményem szubjektív...

(#2) atti_2010 válasza hackeeeee (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nekem nagyon bejövős fent is hagytam volna de egyelőre a PB nem ismeri fel és kiléptet a játékból az ativirusnak is gondja volt vele, szerintem jó lesz sokkal gyorsabb mint a Win7.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) Xirtam válasza hackeeeee (#1) üzenetére


Xirtam
veterán

(#4) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Engem mennyire idegesít ez a színvilág.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5) hackeeeee válasza Xirtam (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Aham...

Teht akkor szinte ua, csak hát a start menü funkciója az nem lesz, lényegében.

Véleményem szubjektív...

(#6) BoB


BoB
veterán

Ez a Metro UI egyszerű mint a faék....

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) LordX válasza BoB (#6) üzenetére


LordX
veterán

Rátapintottál a lényegére :)

(#8) ZCoyote válasza BoB (#6) üzenetére


ZCoyote
őstag

Az benne a pojén. :K

Romani ite domum.

(#9) rybank


rybank
senior tag

Ez radikális változtatása a felületnek. Két-három menüt eldugtak a Vistában és a világnak ez bonyodalmat okozott. Mit fog tenni a metro ui?

(#10) toldy


toldy
őstag

Ez a metro, hihetetlen jó, nekem ro*** bejön, de csakis érintőképernyőn, így egérel hülyét kapok tőle, kikapcsoltam, akkor meg úgy néz ki mint egy win7.

Az élet nem habostorta.

(#11) audi100td válasza toldy (#10) üzenetére


audi100td
nagyúr

hogy lehet kikapcsolni? asztali gépen én besokallok tőle :U

[ Szerkesztve ]

(#12) CSiPet2 válasza toldy (#10) üzenetére


CSiPet2
tag

Teljesen ki lehet kapcsolni a metro-t? :Y

(#13) Sub-ZeRo válasza rybank (#9) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sírni fognak majd hogy hozzák vissza az XP kinézetet. Ez olyan mint az office 2003, 2007, 2010 közötti különbség. A 2003-at mindenki szokta, majd ha váltott, a ribbon menü az agyára ment + A FILE menűt kivették, helyette volt a startmanü féle változat. Akkor jött egy kis okosság a 2007-hez, 2003-as menüsorral. A 2010-ből meg kivették a startmenü féle okosságot, mert a sok idióta visszasírta, hogy nekik nincs FILE menüpontjuk. Aki meg 8-at akar majd használni xp után, az meg majd jön a win8 topikba, hogy ő xp skint akar... Hát ez lesz vagy 500 hsz erről fog szólni a topikba, meg arról, hogy lehet szétmoddingolni a rendszert xp kinézetre... Ez lesz...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14) atti_2010 válasza audi100td (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

[link]

Remélem működik mert én nem próbáltam.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) _Atesz


_Atesz
addikt

Miért nem szimpatikus nekem ez az új felület, meg ahogy egyesül a processzor a grafikus maggal? Lehet túlzottan maradi vagyok? :U

(#16) hackeeeee válasza atti_2010 (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naigen, csak erről beszéltünk régebben, hogy lehet, hogy a véglegesben nem lehet majd letiltani..

Véleményem szubjektív...

(#17) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Disable Windows 8 Metro UI
How To Enable Start Menu In Windows 8

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18) audi100td válasza atti_2010 (#14) üzenetére


audi100td
nagyúr

megnézem, köszi

(#19) atti_2010 válasza hackeeeee (#16) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hát az könnyen megeshet, de jelent meg olyan leírás ahol a regiszterben meg kell változtatni egy kulcsot, az szerintem a véglegesben is fog működni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) _Atesz válasza atti_2010 (#14) üzenetére


_Atesz
addikt

:C

(#21) szuper-t válasza Sub-ZeRo (#13) üzenetére


szuper-t
senior tag

A fő sipálokás jogos volt:D megette a memóriát a csirivili felület :W
Bár akinek iylen rendszere van legyen esze és vegyen hozzá proci és memót is.
Még idegbajt kapok a felülettől de megszokható, sztem érdemes vele vacakolni ;]

(#22) Male válasza toldy (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Egyetértek... alapvetően szimpatikus a felület, de egérrel desktopon nagyon nem tetszik. Szerencsére elérhető a régi is, így meg oké a dolog.

(Ettől a fél méteres órától mondjuk hülyét kapok... egy telefonon jó, de 23"-on nem akarom a hatod képernyőt kitöltő órát... nem tudom, mások lehet, hogy a fél életüket az óra nézegetésével töltik, én elég ritkán pillantok rá.)

(#23) netpeti98


netpeti98
addikt

Nekem nagyon tetszik ez a metro rögtön ott van rendezetten az összes infó az asztalon. :K

Üdv netpeti98

(#24) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

A Windows 8 Metro Ui felületét "házilag" is rá lehet varázsolni az asztalra. NEm olyan okos(bár nem tudjuk h ez mennyire az), de szintén jól néz ki és a leggyakrabban használt dolgokat ki lehet rakni. RSS-ek is kipakolhatóak és így akár a ph! cikkei is azonnal, 1 kattal elérhetőek.

Jó dolog,de érintőképernyőn ütős igazán!

Ezzel csak annyit akarok mondani,hogy a lényegi változtatásokat én jobban várom. (pl kisebb erőforrásigény,jobb hardverhasználat)

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#25) Armahun


Armahun
addikt

Hát igen, le kell butítani a felületet a felhasználók szintjére. ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#26) toldy válasza audi100td (#11) üzenetére


toldy
őstag

Igen, kilehet, nem kell hozzá semmi prog, egyedül regeditben kell egy dologot átírni, de szigorúan saját felelőségre.

Az erőforrás igényekre azt kell hogy mondjam, nagyon jók, úgy száguldozik mint a veszedelem, de azért időnként előjön pár beta betegség. A leggyakoribb pl hogy bekapcsolom a gépet és azzal az üzenettel fogad, elfogyott a fizikai memória, semmi automata program nincs fent, csak az üres windows asztal van, és 4gb ram van a gépben, az eszközkezelő is azt írja hogy 4gb ram van és hogy megtelt, ilyenkor csak egy újra indítás segít. ( ez a metro kikapcsolása elött is előjött nekem).

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#27) tajati


tajati
aktív tag

Én speciel samsung netbookomra dobtam óriási volt a gyorsulás win 7 képestt:D de 1 hét után beadta a kulcsot. Most éppen a win7 akarom vissza dobni pendrive röl de nem nagyon akarja.....:S

(#28) mrhitoshi válasza toldy (#10) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Na ja. Asztali gépeken, miben újít a Windows 8 a dx11.1 -es támogatáson kívül ? :F

PS4

(#29) M@trixfan válasza jaffa 2843 (#17) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez hasznos infó. Indulhat a tweak-elgetés, hogy egy operációs rendszer ne okozzon agyérgörcsöt az első 5 perc használat után :U Ez egy förtelmes elképzelés, minden össze-vissza van benne. Mindig úgy érzem, hogy a Microsoft a Win95 óta skin-elget egy alap felületet és nem képes ízlésesen összeintegrálni a funkciókkal a megjelenítést. Nagyon bízom benne, hogy ez a Developer Preview azért ilyen, hogy tablet-re gyorsan legyen valami amit meg lehet mutatni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#30) Naveno


Naveno
tag

15 éve ugyanolyan gyorsan indul el a számítógép, ugyanolyan sok idő kell ugyanahhoz..

Mert hiába fejlődik a hardver, ha a szoftverek erőforrásigénye is megy vele.

Állítom, hogy 2001-ben az XP ugyanolyan gyorsan indult el az akkori AthlonXP-men, mint most a 7-es az i7-en.

Akkor minek a "fejlődés"?

A Windows8 csiricsáré felülete azért van, hogy minél több erőforrást megegyen, és vegyél új processzort, vga-t, stb. Pont.

(#31) Armahun válasza Naveno (#30) üzenetére


Armahun
addikt

Grafikailag inkább visszafejlődésnek mondanám.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#32) shteer válasza Naveno (#30) üzenetére


shteer
titán

pattints egy ssd-t a gépbe és "csodát fogsz látni, fiú" :)

..szerintem jónak tűnik

(#33) leviske


leviske
veterán

Épp tegnap pakoltam fel laptopra. Én hülyét kapok ettől a felülettől, ez csak érintőkijelző mellett használható rendesen, egér+bill kombóval élvezhetetlen.

(#14) atti_2010: Azért az vicc, hogy a kikapcsolása így "el van dugva". Innentől aztán rohadtul választható egy átlag felhasználó számára...

[ Szerkesztve ]

(#34) digitalz válasza Armahun (#25) üzenetére


digitalz
csendes tag

Kár hogy nincs like gomb :D

(#35) BoB válasza Naveno (#30) üzenetére


BoB
veterán

Vagy inkább a windows 8 csiricsáré felülete azért jöhet létre mert van elég erős hardver.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Egyébként milyen állapotban van a kipróbálható verzió?
Ha normálisan működik a nagyrésze akkor lehet hogy kipróbálom az egyik vinyómon.

(#37) Móci


Móci
addikt

Tableten ezt a felületet nagyon is el tudom képzelni, ám az asztali gépemen már nem annyira.
Lehet majd adok neki egy esélyt, de eddig ez nem valami meggyőző számomra.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#38) szab.tam válasza Sub-ZeRo (#13) üzenetére


szab.tam
nagyúr

tökéletesen megfogalmaztad a lényeget. főként a végét... :D

én a statikus, ultra konzervatívok közé tartozom. addig adom a prioritást az xp-nek, amíg csak lehet. win7 is csak a dx11 játékok miatt van, és csak néha. office 2007 is is csak mert rá vagyok kényszerítve.
jól működő dolgok erőltetett változtaása csak azért, hogy bevételt lehessen generálni. nagyon nem szeretm ezt a világot... :( :(( :(((
(rajtam múlna, bogyót gyűjtögetnénk. - természetesen xp alatt...) :DDD

no win8, no tapiteli, no csepme... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39) llaszlo válasza Móci (#37) üzenetére


llaszlo
veterán

Pont ezt akartam én is írni. :)
A beta változatot le lehet valahonnan tölteni? Nem warezről!

(#40) shteer válasza Móci (#37) üzenetére


shteer
titán

:K

..szerintem jónak tűnik

(#41) Sub-ZeRo válasza szab.tam (#38) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

Amúgy meg sokkal jobb a 2007, 2010, mint a 2003. És az hogy pénzkihúzás a zsebből, lehet. De nekem pl. sokkal jobb volt a 2010, mint a 2003, nekem egyszerűbb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42) hackeeeee válasza atti_2010 (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, erről hallottam, vagyis olvastam, és ez mellett volt olyan hsz, amiben azt fejtegették ki, hogy előfordulhat az, hogy a véglegesből ezt kiszedik. Dehát ez még messze van, a fene se tudja.

Véleményem szubjektív...

(#43) audi100td válasza llaszlo (#39) üzenetére


audi100td
nagyúr

pl. torrentről le lehet szedni, tudtommal nem számít wareznek

(#44) _Atesz válasza szab.tam (#38) üzenetére


_Atesz
addikt

Az XP nem támogatja megfelelően a multiprocesszoros rendszereket, valamint az anyanyelvi változat csak 32 bites, aminek köszönhetően 3,25GB memóriát lát maximum a rendszer.
Sok más szempontból is gyengébb az XP mint a 7.
Viszont ez az új szaniter rendszer a 8-ba nekem se tetszik..

(#45) hackeeeee válasza llaszlo (#39) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Innen.

Véleményem szubjektív...

(#46) hackeeeee válasza szab.tam (#38) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem csak a DX11 miatt érdemes win7-re váltani.. :U Ez is csak egy elterjedt hülyeség, amit a kis naív emberek el is hisznek.. Ennél már csak az a jobb, hogy xp alá lehet dx10-et, meg dx11-et kreálni..

Sztem az office 2007/2010 sokkal használhatóbb mint a 2003.. (mondom ezt szövegszerkesztőként)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47) audi100td válasza hackeeeee (#45) üzenetére


audi100td
nagyúr

tényleg, még én is innen szedtem :)

(#48) stevve válasza Naveno (#30) üzenetére


stevve
nagyúr

"15 éve ugyanolyan gyorsan indul el a számítógép, ugyanolyan sok idő kell ugyanahhoz..

Állítom, hogy 2001-ben az XP ugyanolyan gyorsan indult el az akkori AthlonXP-men, mint most a 7-es az i7-en."

Kétlem.

"Mert hiába fejlődik a hardver, ha a szoftverek erőforrásigénye is megy vele."

A Windows8 csiricsáré felülete azért van, hogy minél több erőforrást megegyen, és vegyél új processzort, vga-t, stb. Pont.

Ez sem igaz, mert például pont a Win 8 új html+javascript megjelenítője lényegesen kevesebbet "eszik", mint az XP WinForms megjelenítője. A Win 7 WPF-e is csak kevéssel több memóriát kér, mint az XP. Vagyis a Win 8 sokkal kevesebb erőforrást igényelne, ha nem kellene még az Aero-t is cipelnie. Épp az alacsony igények felé haladunk. Pont.
"Akkor minek a "fejlődés"?"

Ilyen alapon kár lett volna a kereket is feltalálni, mert nélküle is meg voltunk - de mégis mindenki rászokott. :)

Mindenki:
Akik egy tíz éves rendszerbe vetik töretlenül a bizalmukat, legalább vegyék a fáradságot az újabbak fikázása előtt és nézzenek utána a dolgoknak. :U

Más. Ma jelent meg egy cikk az Indexen az új Ubunturól. Azt írja benne az írója, hogy "majdnem egy évig Ubuntut használtam a szerkesztőségi Windows XP helyett. Azért, mert az Ubuntu modernebb a tízéves XP-nél". És ez most akkor előny vagy hátrány? Mert így leírva elég nagy balgaságnak hangzik, hogy egy friss verzió jobb, mint egy 10 éves másik rendszer... szép is lenne, ha nem lenne jobb nála. A cikkíró is csak az XP-t ismeri, ezek szerint, mert tovább nem jutott időben. :D

[ Szerkesztve ]

(#49) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Még szerencse, hogy lehet majd váltani..ez a metro ui forradalmian undorító.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#50) hackeeeee válasza stevve (#48) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A mindenkihez szóló mondatoddal teljes mértékben egyet kell értsek! :R

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.