Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Pont a nagyobbakra nem lesz? Ész, hová mész?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Ygg válasza schawo (#1) üzenetére


Ygg
senior tag

Így nem fog hódítani éppenséggel...

(#3) emvy válasza schawo (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Nyilvan nem akarnak teljesen lemondani az Office uzletaguk profitjarol - ez amolyan csalogato a kisebb tabletekhez.

while (!sleep) sheep++;

(#4) leviske


leviske
veterán

Hm. Ez annyit tesz, hogy hogyha van Windows 8 a gépemen és veszek egy picurka w8-as tabletet, akkor már a nagygépen is lesz Office? Csak mert úgy rémlik, hogy felhasználói fiókhoz kötött ugye.

Bár tény, hogy csak amiatt nem vennék 150k-ért valamit, hogy megkapjak egy 20-30k-s szoftvert. :DDD

(#5) Воланд válasza leviske (#4) üzenetére


Воланд
titán

nem, csak a tableten lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) drkbl


drkbl
őstag

Mi a konszenzus, hány év még, amíg eljönnek a passzív hűtésű x64-esek?

Egy "földi" év = 7 internet év...

(#7) Tikakukac


Tikakukac
titán

És akkor egy kérdés: MS-ék is szeretnek szexuális kapcsolatot folytatni sajtreszelővel? Néha 24" FHD monitor, egér és atomkényelmes billzet mellett is húzós az excel meg a word, nem nagyon tudom elképzelni, hogy 1 oldalnál több gépet leverjek egy üveglapon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) DaveHutt válasza Tikakukac (#7) üzenetére


DaveHutt
őstag

Ezt úgy mondod, mintha egyik Windows tablethez sem létezne billentyűzet. USB-portról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#9) emvy válasza Tikakukac (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Dokkolo?

while (!sleep) sheep++;

(#10) Tikakukac válasza DaveHutt (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt úgy mondom, hogy alapból lótúró nem jár a géphez, az a kínai billzet meg hasonló lehet a zokniban szexeléshez. Szépen vegyél meg mindent a géphez akkor, mondjuk igen, ez így piac részről jól hangzik. Felhúzzuk a usert, aki megvesz minden kütyüt, így dupla nyereség. Zsír.

emvy: Jó dolog, laptophoz használom is őket rendesen. Majd ha adják olcsóért, és nem azt érem el vele, mint egy rendes notival végső soron alapból, akkor majd felvillan a fény is agyamban. Talán.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) pzstm


pzstm
titán

A Microsoft kijátszotta adu ászát a tabletpiacon. Egyúttal beleverte az utolsó szöget a Windows RT koporsójába?

Mi van????

1. Címbe nem ártott volna a kisméretűt beleírni, ugyanis 7-8"-os dolgokra igaz csak a sztori.

2. Milyen koporsóba milyen szöget? Azzal, hogy kiadja az Outlook RT-t pont nem ezt gondolom...... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12) FLx válasza pzstm (#11) üzenetére


FLx
addikt

Annak ellenére, hogy a Microsoft szerint a fejlesztés ezen a téren sem áll le, az ingyen Office jelentette előny elvesztése komoly csapásnak mondható, még akkor is, ha a Windows 8.1-gyel az Outlook 2013 RT-t is ingyen megkapják a Windows RT-t futtató tabletek.

Valaki mondja már meg, hogy mi a fenét jelent ez a mondat? Milyen előnyt veszít el a micsoda?

(#13) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Csak ne olyan legyen RT-n mint amit eddig láttam, hogy a gépelés is szaggatott! :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14) pzstm válasza FLx (#12) üzenetére


pzstm
titán

akkor ezt gondolom nem nekem szántad, mert én sem értem még mostanáig sem az egész RT-s koporsós dolgot...de biztos a kv hiányzik meg én vagyok a helikopter :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15) rudi válasza emvy (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Fene tudja, ha így halad tovább a convertible irány, akkor lehet a 10"-os tablet is kicsinek számít majd.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) rudi válasza pzstm (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

A kérdőjel megvolt ugye a lead végén? A 7-8 hüvelyre tudsz bármilyen hivatalos igazolást mutatni? Láttad mire képes a 3-10 watt közötti AMD hardver és merrefelé halad a Haswell?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) consono válasza pzstm (#11) üzenetére


consono
nagyúr

Én sem értem, az RT-ken most is van Office, nem??? Az Outlook meg tényleg jól fog jönni mellé.

"In God we trust. All others must bring data"

(#18) rudi válasza FLx (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Eddig csak az RT-hez járt ingyen az Office, most már a Win8-hoz is (valamekkora tableten), szóval ezt az előnyét vesztete el az RT.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) pzstm válasza rudi (#16) üzenetére


pzstm
titán

láttam merre halad a haswell, de akkoris erősnek tartom a koporsós dolgot...persze lehet Surface-el a kezemben elfogult vagyok :B

Kisebb tablet egyértelműen 7-8", hivatalosan ezt leírva nem láttam csak smaller tablet ez való igaz. Bár 8"-on még nem használtam se Word-ot se Powerpointot, 10"-on RT-n viszont igen, és Touch coverrel is teljesen jó. Szóval kérdés, hogy 8"-on ez valóban mekkora hozzáadott érték lesz :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20) FLx válasza rudi (#18) üzenetére


FLx
addikt

Ez sose volt előny, nem ezért vette aki vette, hanem, mert tablet ára van.

(#21) DaveHutt válasza Tikakukac (#10) üzenetére


DaveHutt
őstag

Mert az IOS, Android tabletekhez aztán sokkal több a tartozék. :U Ezzel csak azt akarom mondai, hogy ez a tablet piac. A notebookokat ne hozzuk ide, megint más piac.

[ Szerkesztve ]

(#22) Gusztáv válasza Tikakukac (#7) üzenetére


Gusztáv
addikt

Gondolom senki nem ezen fog regényt írni. Nekem bőven elég ha normálisan, a formázást megtartva meg tudom nyitni az Office fájlokat, és ha szükséges akkor tudok benne módosítani, beszúrni dolgokat. A normális ppt lejátszás is hiánycikk jelenleg tablet vonalon.

Laci

(#23) Tikakukac válasza DaveHutt (#21) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, nincs hozzá tartozék, pont ugyanilyen fosos az is.
A notebookot nem azért hozom ide, mert izé, hanem mert aki akár egy incurkát is komolyan gondolja, hogy ő munkát csinál, az onnan kezd és afölött.

Gusztáv: Ha tudnád mennyi tabletes szüttyög mert ágyban képtelen már az utolsó 2-3 oldalt begépelni. Ez van, semmi bajom az egésszel, csak marha hülyén néz ki, hogy office-al kell beindítani egy olyan gép eladásait, amihez első körbe adni kéne olyan kiegészítőt amivel majd az office-t lehet használni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) Gusztáv válasza Tikakukac (#23) üzenetére


Gusztáv
addikt

Gondolom fenn kell tartani az érdeklődést addig, amíg megjönnek az új generációs APU-kal szerelt táblagépek. A mostani Atom-os gépek egy jó részéhez alapból jár a billentyűzetes dokkoló, mondjuk azokról megy a hallgatás, hogy visszamenőleg megkapják e az Office-t, vagy csak az újonnan bemutatott modellek.

Laci

(#25) Dark Archon válasza Tikakukac (#7) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, szvsz az igazi munkaeszköz még mindig a laptop, már a hordozható kategóriában.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#26) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Mit össze erőlködik az MS. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27) martonx


martonx
veterán

Ezzel adtak a szarnak egy pofont.
Miért tudott így elterjedni az Ipad, android-os tablet office nélkül? Mert az embereknek a 7 colos tabletjükön k..vára nincs szükségüg Office-ra.
Ellenben szükségük lenne egy tökéletesen működő, olcsó, szép megjelenésű (operációs rendszer felületként értem a szépet, utalva a gusztustalan csempékre) tabletre. Sajnos egyik szempontnak sem felelnek meg jelenleg a win8-as tabletek.
8.1-el talán a gusztustalan kinézet tűrhetővé szelídül (vonzónak azért nem lesz nevezhető az se), a méregdrága is az átlagosnál még mindig jóval drágábbra javul, miközben a működőképessége is talán jobb lesz - lásd beépített levelező, skype, béna kereső stb...
De ez még mindig kevés, a vonat pedig egyre távolodik.

Én kérek elnézést!

(#28) FLx válasza martonx (#27) üzenetére


FLx
addikt

Szerinted az ipad olcsó a Surface meg drága? Ezt így hogy? Mert az oké, hogy vannak tíz filléres android tabletek, de azok pont nem is jók a világon semmire.

[ Szerkesztve ]

(#29) martonx válasza FLx (#28) üzenetére


martonx
veterán

Az Ipad az őt körülvevő vallásos áhítat miatt bármennyi pénzt megér, így bármennyiért adhatják. Ettől függetlenül tény, hogy egy jó 20K-val még az Ipad is olcsóbb a legolcsóbb win8-as tabletnél.
Ergo, ha per pillanat választani kellene, és felső kategóriából kellene választani, akkor 70K környékén már ott figyelnek az android-os tabletek. 140-170K környékén az Ipad 3-ak. És 160-220K között a win8-as tabletek.

Mint mondtam már most is az Ipad-et nem azért tudják eladni, mert annyival jobb egy Android-os gépnél, hanem a vallásos áhítat / tömegvonzás / kognitív disszonancia miatt. Ha szociológus lennék komolyan tanulmányoznám a jelenséget.

Viszont a win8-nak nincs ilyen tömegbázisa, kisugárzása (sőt még ronda is szegénykém), mint a nálánál ráadásul olcsóbb IPad-nek, miközben se az IPad, se a win8 lényegében semmi pluszt (tudom win8-nál ott az asztal, meg office, melyik felhasználó nem sz*ja le őket) nem nyújt egy 70K-s Android-os tablethez képest.

Én kérek elnézést!

(#30) consono válasza martonx (#29) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem kimodottan szép, letisztult a csempés felület, én az iPad féle csicsától tudok a falnak menni :) Meg az Androidos lagtól, annak ellenére, hogy azt használok nap mint nap. Én minden további nélkül bevállalnám a Surface-t, csak lenne olcsóbb... Jól jönne alkalmanként az Office is(főleg, hogy most "ingyen" adja az MS a billentyűzetet jobb helyeken - kimondottan jól lehet rajta gépelni), nem kellene mindig előszedni a notit.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31) fi:zi'k válasza consono (#30) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nemindegy hogy a notit vagy egy kabátos táblát veszel elő?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32) rudi válasza Dark Archon (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Nemsokára lesz HP Envy x2 cikk. Na az egy annyira egyben lévő 11,6-os tablet+billentyűzet, hogy simán bevállalnám terepen dolgozós gépnek a ThinkPad X60 helyett. Ha nem az a vérszegény Atoml lenne benne, hanem valami olyan, amivel normális tempóban tudom rendezni, átméretezni az 4-5 MB-os jpg állományaimat és nem hal be ha egyszerre fut mindenféle melós programom. Szóval arra akarok rámutatni, hogy a tablet és notebook határa kezd eléggé elmosódni.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) emvy válasza rudi (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

FYI:

"probably the best Windows 8 tablet with integrated keyboard, pity that it has only Atom"

helyett inkabb

"probably the best Windows 8 tablet with integrated keyboard, it's a shame that it only has Atom"

while (!sleep) sheep++;

(#34) fi:zi'k válasza rudi (#32) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És le is cserélnéd? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nekem pl tetszik. Egyre jobban kezd érdekelni egy windowsos tablet. :)

(#36) rudi válasza emvy (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem szégyen az, csak kár érte. Szégyen akkor lenne, ha más meg tudná csinálni passzívra az erősebb hardvert, de egyelőre még nem tudja.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) rudi válasza fi:zi'k (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha minden tekintetben hozná a 2 GHz körüli Core 2 Duo teljesítményét, akkor igen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) Dark Archon válasza rudi (#32) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, ez még egy életképes elgondolás egyébként szvsz. Mivel van billentyűzete, munkaeszköznek is jó, ha meg csak molyolni kell, leoldja az ember és tabletként lehuppan vele a fotelbe / ágyba. Ezek szerint azért az a határ, amit ez a gép tud meg amit egy 120-150eFt-s laptop, még azért ég és föld kategória :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#39) rudi válasza Dark Archon (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt kelene, hogy beérjen az APU filozófia, hogy a feladatok ne CPU-GPU viszonylatban legyenek kiosztva, hanem legyen egy központi egység, ami a lehető leghatékonyabban osztja el a feladatokat. Az AMD elvileg már most megcsinálta (vagy nagyon közel áll hozzá), de ugye nincs termék. Az Intel meg bele tudná tenni egy csomó termékbe, de most még csak az a Haswell van meg, amivel odaálltak a küszöbre, de kell még egy(két) lépés, hogy megérkezzenek a nagy jóságba, egy Win8-at és környezetét fullosan akadásmentes futtató passzív eszközhöz. Mondjuk az ARM is erre halad, kérdés, ki lesz a befutó ebből a trióból, a jó hardveres, de lényegében ismeretlen AMD, a nagyon divatos, de normális desktop (vagy fél desktop) OS nélküli ARM, vagy a jól támogatott, de hardver nélküli Intel.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) fi:zi'k válasza rudi (#37) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A bill mennyivel gyengébb a HP-n?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41) rudi válasza fi:zi'k (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Szubjektív megítélés kérdése, nálam már a használhatóság határánbelül van ez a HP, persze messze lemaradva a régi, kalsszikus ThinkPad billentyűzet mögött.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) fi:zi'k válasza rudi (#41) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A 4530s-hez képest hol van?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43) emvy válasza rudi (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

A shame ebben a szerkezetben nem szegyent jelent, hanem azt, amit mondani akartal. :) (Pl. Oh, it's a shame you can't come to our party this evening.)

while (!sleep) sheep++;

(#44) rudi válasza fi:zi'k (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Hasonló stabilitás, de rövidebb nyomásút az x2.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) fi:zi'k válasza rudi (#44) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

R500, X200 és HP NX7400 után a 4530s nekem rossz vicc kategória. Még asszony is megjegyezted hogy az előző HP-ján sokkal jobb volt gépelni. Így nem túl biztató ez az X2. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.