Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

ez nem lesz 8.0-ra csak 8.1-re?

(#2) Polllen


Polllen
nagyúr

Kíváncsi leszek...

Remélem a mobil platformokra is átültetik ezt a megoldást, mert most kb zéró cachel dolgoznak. &jellemzően nem azért használom a skydrive-t, mert kevés lenne az asztali gépben a háttértár.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Nekem ez most átesett egy holtponton... mint felhő, és kliens kapcsolat..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#4) erdoke


erdoke
titán

A spanyolviasz tipikus esete...
17e képem van a felhőben, azt se tudom, mennyi helyet foglalva. Szomorú lennék, ha a mobil eszközeimen nem lehetne régóta állítani, mennyi helyet vihet.

A legjobb aláírás a héten

(#5) Khan13 válasza Ice&Lime (#1) üzenetére


Khan13
senior tag

Csak 8.1-re, mert ott mélyítik tovább az integrációt. De mivel a 8.1 egy ingyenes upgrade (mint korábban a service pack) ezért ez nem okozhat senkinél sem problémát.

(#6) fene_vad


fene_vad
senior tag

csak én érzem úgy, hogy a teljes első bekezdés kísértetiesen hasonlít egy TV-Shop reklám bevezetőjére? Szakmai színvonalában legalábbis, stílusában MÉG nem teljesen...

Abba már inkább nem is megyek bele, hogy akkor most kié is az adat, ki engedi meg kinek hogy használja, és ki adhatja oda bárkinek bírói végzéssel vagy anélkül. De azért ugye nem muszáj tapsolni?

(#7) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

A Microsoft újra feltalálta a Dropboxot...igaz, a fényképek kezelése itt fejlettebb.

(#8) nicu71 válasza Ice&Lime (#1) üzenetére


nicu71
addikt

ez nem android,hogy ácsingozzál rá hiába ;)
szerintem ez /nekem biztosan/egy nagyon hasznos újítás!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#9) Khan13 válasza erdoke (#4) üzenetére


Khan13
senior tag

Tehát akkor ne is implementálják, mert már létezik ilyen... Amúgy meg van egy olyan érzésem, hogy ez nem az, amiről te beszélsz.

(#6) fene_vad.
Az összes fájl a tied (ami valóban is a tied, képzeld ide az összes jogi szöveget, mint licensz a zenékre stb) és senki nem kapja meg őket.

(#10) madgie válasza erdoke (#4) üzenetére


madgie
titán

Olyan 74 ezer képem van csak egy vinyón, annak a fele tuti raw, melyik felhő bírna el ezzel? :D

(#11) tdk.112 válasza madgie (#10) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Akármelyik.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#12) madgie válasza tdk.112 (#11) üzenetére


madgie
titán

Úgy értem, vállalható idő- és pénzkeretek között. Vidéki lassúnettel azért szép volna egy-egy fotózáskor 3-4 gigákat fellőni felhőbe (rögtön az elején vagy 650 gigát). Persze az vállalható volna, ha csak a feldolgozott jpg ugrana fel, 2048 pixelig tán a picasa-nál orrvérzésig tölthető.

(#13) tdk.112 válasza madgie (#12) üzenetére


tdk.112
aktív tag

A felhő-számítástechnikát nem "vidéki lassúnetre" tervezték, úgyhogy egyebet nem tudok mondani.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#14) erdoke válasza madgie (#10) üzenetére


erdoke
titán

Everpixnek hívják, és az 50 GB SkyDrive-om üresen pang mellette...

A legjobb aláírás a héten

(#15) Ice&Lime válasza Khan13 (#5) üzenetére


Ice&Lime
veterán

számszakilag mennyi az az annyi, ha a minimum tárhely 7GB, akkor mennyire fog csökkenni a helyigénye?

(#16) 2rok


2rok
csendes tag

Ha jól látom alapból 7gb-t ad a skydrive... ami semmire sem elég ugye.. veszel mondjuk egy 100gb-s csomagot 50$-ért (kb 10.000 ft) 20kért már 2tb-s hddt veszel és nincs ez a sok szarakodás... én nem bíznám rá a képeimet semelyik cloud szolgáltatóra, úgy hogy nálam ne legyen local másolat. Volt egy német fotós srác aki feltöltött 4 aktot a skydrivera és letiltották a hozzáférését. Bumm oda az összes kép.... nah ennyit a skydriverol...backupnak használható, de másra nem. A 7 gb is nevetségesen kevés... akinek a személyes cucca elfér 7gb-n... hááát.. az szegényes életet élhet.

[ Szerkesztve ]

(#17) _JD válasza 2rok (#16) üzenetére


_JD
csendes tag

Nekem ha jól néztem a 25Gb-ba (régi fiók) nem számolja a képfájlokat és office dokumentomukat.

(#18) vlevi


vlevi
nagyúr

Jo dolog ez a felhosizr, foleg, ha valaliken ( es kinek nincs?) tobb szamitogepe, mobil eszkoze van.
De hogy mindent (ezalatt terabytenyi filmfelvetelt, fotokat ertek) ott taroljak, az tobb, mint vicc.
Upc fobelone, ha elkezdenem feltolteni.
De hogy jot is mondjak, a flickr-re tenyleg feltoltheto 1tb-nyi kep is video ingyenes accounttal is.
Ennek a skydrivenak annyi a lenyege, hogy a tobb gep kozotti szinkronizacional csak az van meg a gepeden, amit mar legalabb egyszer megneztel, a tobbi csak felhoben. Persze, ha csinalsz uj doksit, kepet, es odamented, akkor az meglesz helyileg es a felhoben is, de pl. a laptopra nem toltodik le azonnal,teljesen felesleges is lenne mindent szinkronizalni.
Tehat az otlet jo, de gyakorlati haszna nem sok van.
Kepeket, nagymeretu allomanyokat mashogy kell archivalni.

(#19) erdoke válasza vlevi (#18) üzenetére


erdoke
titán

UPC-nek azért fizetsz, hogy tölthess le-fel, használd ki csak nyugodtan. :K

A legjobb aláírás a héten

(#20) balcsida válasza 2rok (#16) üzenetére


balcsida
senior tag

Remek a példa, csak mondjuk ott azért történt ez, mert a srác félmeztelen képeket rakosgatott fel, és ez világosan le van írva az EULA-ban, hogy nem mehet.

(#21) djculture válasza balcsida (#20) üzenetére


djculture
félisten

Ja meg majd a fényképezőgép is eula-ra fog hivatkozni ha fényképezni akar valaki valamit ... Itt bukik ki az hogy ezek a helyek nem is privátok microsoftos muksók nézegetik beleolvasnak, ha épp olyat találnálak ami érdekes elküldik ügynökségeknek. Magyarán ezt hívják legális adathalászatnak...

[ Szerkesztve ]

(#22) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Első dolog lesz, amit kikapcsolok. Nekem a gépek közötti szinkronizálás miatt kell a kliens. Offline szoktam tanulni a gépen (áldott internetmentesség :D).

(#23) balcsida válasza djculture (#21) üzenetére


balcsida
senior tag

Senki nem mondta, hogy privát. És amikor regisztráltál, elfogadtad a feltételeket. Pont.

(#24) 2rok válasza balcsida (#20) üzenetére


2rok
csendes tag

Igen és ha pl a mobileszközödet amin be van állítva mnodjuk elhagyod és valaki ilyet posztol vele, vagy haverok poénból lefotóznak valamit és az be van állítva szinkronizálásra akkor bye-bye account, az összes képeddel együtt... köszönöm szépen kihagyom ;) (ahogy ezt az egész win8-al tettem, túl sok mindent akar tudni rólam, és túl hülyéknek készült)

[ Szerkesztve ]

(#25) madgie válasza erdoke (#14) üzenetére


madgie
titán

Hopsz, no ezt kipróbálom. A flickr borzasztó lassú lett az arculatfrissítés óta... (Box.com-on van 50 gigám, de ez jobban hangzik).

[ Szerkesztve ]

(#26) pzstm válasza 2rok (#24) üzenetére


pzstm
titán

azért az account lockolás előttfigyelmeztetés is van, illetve ha be is zárják akkor annyi történik, hogy megadnak elérhetőséget, felvesze kapcsolatot velük, elmondják mi a teendő. Féjljaid természetesen ekkor sem vesznek el, hanem ugyanúgy ott lesznek, csak amíg nem oldod meg a helyzetet. Itt egy ehhez kapcsolódó részlet a egnap esti official redid beszélgetésből:

On the question of the Terms of Service and nude photos on SkyDrive, posed by WithinRafael, Omar explained in some detail and made a distinction between shared and private content:

I can tell you what we actually do here (how we technically implement our policy).

We don’t really have any interest in what’s in your private files. The only exception here is where we’ve stated what we have a zero tolerance policy for child exploitation and we proactively scan for content uploaded to SkyDrive using technology called PhotoDNA (http://www.microsoft.com/en-us/news/presskits/photodna/). You can read more about this technology and what it’s used for at Microsoft as well as at Facebook and now Google to detect these images and catch criminals.

However, when you share your private files on the web, we do have an interest in making sure that the content you are sharing is not offensive in nature to the public at large. So we have mechanisms for people to “Report Abuse” in which case we’ll review the content and ensure it’s not offensive. We also have algorithms that attempt to detect “nude” shared content and disable sharing providing customers with a mechanism to contest that action. This is akin to “virus scanning” in that it’s heuristic and therefore not perfect.

But, the stated terms you quoted above from the ToS really applies to “Shared” content and not private content stored in your SkyDrive. Our view here really stems from the fact that we view SkyDrive as your hard drive in the cloud, and we believe it’s important to behave that way (with the exceptions called out above).

The thread went on with a discussion of the “kids in the bathtub” type scenarios, which should be allowed as long as the files remain private, although mrhumpty2010 reported he had received a warning for that type of image. Omar said it “should not be happening”.

A másik dologról nem nagyon volt még szó, nevezetesen, hogy a Preview-ban megtalálható SkyDrive integráció legnagyobb Baja számomra, hogy cask a C:\Users mappába ment, nem helyezhető át máshova (nyilván ez változni fog, hiszen jelenleg a Desktop kliens is tudja ezt a funkciót)
tegnap erre is válaszoltak:
"moving the location of where the files live in 8.1 - we definitely want to give you more choice. It was unfortunate that we couldn't get this into the Windows 8.1 Preview (http://preview.windows.com) release but it is currently running in the build I have :-)"

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#27) Воланд válasza 2rok (#16) üzenetére


Воланд
titán

ize, a skydrive pont, hogy nem backupra valo...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) Patice válasza madgie (#25) üzenetére


Patice
nagyúr

És NAS (~saját felhő) nem lenne megoldás? Az is tud bélyegképeket csinálni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29) Polllen válasza pzstm (#26) üzenetére


Polllen
nagyúr

Készen vagyok ettől is... Mármint a mappa szinkronizálásra. Nem lehetne megcsinálni elsőre rendesen... :F

Vagy ekkora a baj és minden erőforrás elmegy a foltozgatásra?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30) madgie válasza Patice (#28) üzenetére


madgie
titán

Az lenne a cél, hogy adott számítógépen adott vinyón ott vannak a fotók, arról egy backup HDD és még plusz független felhő.

(#31) pzstm válasza Polllen (#29) üzenetére


pzstm
titán

Mint irtak, a Preview-ba nincs benne...vegleges win8-ban appal hibatlan a mappa helyenek megadasa....
8.1RTM-re is megoldják.

vagy mire gondolsz?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#32) Polllen válasza pzstm (#31) üzenetére


Polllen
nagyúr

Arra, hogy 8.1 RTM-ben már jó lesz-e.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) Khan13 válasza Ice&Lime (#15) üzenetére


Khan13
senior tag

Itt már lesz olyan, hogy kiválasztod melyik fájlokat és mappákat akarod helyben is tárolni és melyeket csak felhőben, azok amiket nem szinkronizálod, eleve nem foglalnak helyet, csak kapsz rá egy linket, mint egy parancsikon. A gépeden is az előnézeti képeket belehelyezi egy pár kilobyte-os mini adatbázisfájlba, és onnan olvassa, ez most ki lett terjesztve a SkyDrive-ra is, ha nagyon sarkítva fogalmazunk (lényegesen okosabb megoldásról van szó). Konkrét számot nem tudok neked mondani, de a cikkben ott a kép, hogy az 5,69GB képből helyileg 185MB van tárolva rendesen nézhető formában, aztán ha kell az eredeti méret, akkor lekapja az adott képet rendesen és kész. Valószínűsítem ezek a leszedett dolgok ürítésre kerülnek, hiszen nem véletlenül akartad ezt a helyspórolós megoldást. Bizonyára a megtakarítás mértéke függ majd az adott fájlok formátumától, kódolástól, tömörítéstől stb.

(#34) pzstm válasza Polllen (#32) üzenetére


pzstm
titán

várhatóan igen, pláne a tegnapi reddit beszélgetés alapján.

Most azért ne felejtsük el, hogy rendszerszintű integrációról van szó, nem csak szimplán egy külön kis alkalmazásról mint a korábbiak esetében. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35) Ice&Lime válasza Khan13 (#33) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ez így tényleg jól hangzik, mert most lefoglalja az egész 7GB-ot a c meghajtón.
ez tetszik:)
köszi a választ!

(#36) Khan13 válasza 2rok (#24) üzenetére


Khan13
senior tag

Az eszközeidet le tudod kódolni, az accountodat felfüggesztheted, jelszót cserélhetsz, stb. Az talán nem a Microsoft hibája, ha a felhasználó gyengeelméjű.
Reagálva a 7GB szegényes életet feltételez dologra: Nekem a dokumentumaim és a néhány fényképem nem haladja meg ezt a méretet, illetve az egyetemi anyagaim is fel vannak töltve, talán az foglalja a legtöbb helyet. Nem mondanám, hogy szegényes életet élek, viszont nem készítek napi ezer képet, mint ami divat az utóbbi időben, így szépen elférek. A filmeket és zenéket pedig nem töltöm fel, mert azok beszerezhetőek. (25GB tárhelyem van, mint régi felhasználó)
Most megnéztem, 7,89GB a foglalt, de ebben benne van ~5GB videó, amit hallgatótársaimnak rögzítettem egy eseményről, és hamarosan megy kukába.

(Statisztika kedvéért: offline 41,8MB-ot eszik most az egész SkyDrive-om)

(#35) jakos73:
Igen, ez nekem is szimpatikusabb megoldás, mint az a korábbi. Ráadásul jelentősen gyorsabb is a szinkronizáció, szóval lassan tényleg eltűnik a határ a helyi és felhős tárhely között :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Polllen válasza pzstm (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tiszta sor, hogy komoly munka, de már túl sok félkész dolgot adtak ki wp és win 8 vonalon. Mint felhasználó, tele a hócipőm velük, uh ideje jól működő megoldásokkal előrukkolni. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) erdoke válasza madgie (#30) üzenetére


erdoke
titán

Nálam is ugyanígy van, de az Everpix annyira cool, ahogy tartalom, dátum, stb. alapján összevonja a képeket csoportokba. Ingyen az elmúlt 12 hónap próbálható ki vele, illetve ha nylizol nekik (Like, retweet? Valahol van leírás), akkor 24 hónapra kibővítik. Az asszony különösen szereti, hogy minden reggel küldenek egy kis kivonatot emailben az X évvel korábban történtekről.
A sync nagyon egyszerű, telefonon, iPaden automatikusan megy fel minden a megadott beállítások szerint (WiFi és 3G, ha engeded, akár hely szerint), PC-n a megadott könyvtárakat nyomja felfelé. Tárhely limit nincs, bár valami fair use policy talán akad valahol eldugva.
Egyébként 45 USD most az éves díja, én egy éve még 20-at fizettem bétateszterként.

A legjobb aláírás a héten

(#39) madgie válasza erdoke (#38) üzenetére


madgie
titán

18 hónap lett egyből, mert iOS termékre telepítettem (onnan regisztráltam?), mondjuk ez so-so, elég sok képem 2007-2008-as :D

(#40) 2rok válasza Khan13 (#36) üzenetére


2rok
csendes tag

131gb fényképm van. 2005-től kezdődően. És ebbe nem számoltam bele a raw könyvtáramat. 3gb cucc amit te írsz (8-5gb) az 300 fénykép kb. Egy nyaraláson ellövök 30gb-t (rawba).

Egyébként statisztikalilag leszarnám hogy 40mb-t vagy 8gb-t foglalnak a gépen a cuccaim (ha csak annyi lenne csak mint neked) mert egyik sem tétel amikor az 2tb-s hdd-t 20kért lehet venni. Ami mellesleg sokkal gyorsabb mint a skydrive és 20x annyi adat fér el rajta mint az 50$-os skydriven. Ráadásul offline is eléred. A skydrive azoknak jó akik el akarják menteni más helyre is a cuccaikat az otthoni gép meghibásodása esetén. De kizárólagos tárhelynek én nem merném használni.

(#41) janos1988


janos1988
addikt

És 100 GB-ot az emberek 95%-a meg sem tud tölteni legális dolgokkal. Aki meg igen, annak úgy is le van archiválva minden egy otthoni külsőn is. Nem tudom ezzel mit akartak feltalálni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#42) erdoke válasza madgie (#39) üzenetére


erdoke
titán

Basszus, most látom, hogy ha én hívtalak volna meg, akkor kaptál volna még 6 hónap ingyenest. Persze kipróbáláshoz mindegy.

(#41) janos1988
2002 tavasza óta van digitális fényképezőnk, és ott vannak még a telefonos képek, a régi papírképek scannelt verziói, stb. Legalább 100 GB, és ebben egyetlen videó sincs!

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#43) Ice&Lime válasza Khan13 (#36) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem tudsz róla valamit véletlenül, hogy az alap ingyenes 7GB nem e fog kibővülni esetleg 10GB-ra, az jó lenne. :)

(#44) pzstm válasza Ice&Lime (#43) üzenetére


pzstm
titán

nincs kizárva (bár nekem 25Gb az alap;))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#45) Ice&Lime válasza pzstm (#44) üzenetére


Ice&Lime
veterán

az szép, jó neked. :)
remélem az alap 7GB is bővülni fog legalább egy kicsit.

(#46) balcsida válasza janos1988 (#41) üzenetére


balcsida
senior tag

De, 100 gigát is simán meg lehet tölteni legális dolgokkal, veszel pár játékot steamen leárazáskor (mint legutóbb én is megvettem 5 GTA-t 2 ezer forintért) iszonyat hamar betelik, hidd el nekem. Senki nem talált fel semmi világmegváltót, és még mindig nem értem az ekézést. Ez egy teljesen korrekt technika, nem mondom, hogy most konfetti és buli, hogy az MS megváltja a cloud storage-ot, egyszerűen egy logikus lépés.

(#47) pzstm válasza Ice&Lime (#45) üzenetére


pzstm
titán

mindenkinek ennyi járt, aki egy picit is régebben regisztrált :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48) Polllen válasza pzstm (#47) üzenetére


Polllen
nagyúr

És külön kérte.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#49) Воланд válasza Ice&Lime (#43) üzenetére


Воланд
titán

nem fog mostanaban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#50) Ice&Lime válasza pzstm (#47) üzenetére


Ice&Lime
veterán

te mikor regeltél be?

(#49) woland_y2k: az nagy kár.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.