Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Azért a Safarit illett volna beletenni a tesztbe. Annyian biztosan használják Windows alatt, mint az Operát.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#2) dragon1993 válasza hpeti2 (#1) üzenetére


dragon1993
őstag

Ha jól tudom a Safari többé már nem elérhető Winre. (Nincs új kiadás belőle)
Az Opera tesztje felesleges volt az már egy skinelt chrome , ugyan az a motor mit semmi különbség.

Ezt a tesztet azért lefuttathattátok volna.

[ Szerkesztve ]

(#3) leviske


leviske
veterán

2 teszt? Micsoda harc volt ez. Vérre menő. :DDD

(#4) hpeti2 válasza dragon1993 (#2) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Jogos. Ennyire nem követem az eseményeket, mert nem windowst használok, így nem fenyeget az, hogy elcsábulok az internet explorerre. :)

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#6) hpeti2 válasza #32839680 (#5) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A Mozilla Firefox és a Chrome a gyengék böngészője. Az igazi férfi Internet Explorert használ - kaland, veszély, kockázat!

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#7) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Csak azt nem tudom, minek fejlesztik még?! Csak egy másik böngésző letöltésére alkalmas...

Van jó néhány webshop, ahol ha IE-ből nézed az oldalt, magasabbak az árak 2-3 dollárral( :DDD ), mert a kutya sem akar külön rá fejleszteni, mert semmi köze nincs a működésének az összes többihez :W

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#8) oO7 válasza BlackSoft (#7) üzenetére


oO7
őstag

komolyan... az ilyen hsz-ek mire jók? oké, megértettük, hogy az égvilágon semmi közöd nincs a témához, nem kell ennyire kihangsúlyozni... de jobb lenne az ilyen hangulatkeltő hülyeségeket mellőzni...

(#9) Cagm^c válasza BlackSoft (#7) üzenetére


Cagm^c
tag

Csak azt nem tudom, minek fejlesztik még?! Csak egy másik böngésző letöltésére alkalmas...
Nekem a Chrome-ról van hasonló véleményem. :P 3 évig használtam. Soha többet mégegyszer.

Szerk: Azért az IE11-ben lévő developer eszközök sokkal jobbak, mint az előző verziókban. Van itt fejlődés, csak nem annyira feltűnő a hétköznapi embereknek.

[ Szerkesztve ]

(#11) stranger28


stranger28
addikt

"A mérésez két közismert böngészőtesztelőt..."

Hiányolok egy h karaktert.

Unalmas már ez az IE szidás. Egy ideje már bőven használható... Ettől függetlenül nekem a Chrome jön be jobban, az van fent egy ideje. Plusz egy Firefox az ICC 4-es képekhez, Google még odáig nem jutott el. Kettesért is telesírtuk az internetet. ;]

Utolsó hely meglepett a 2. teszben.

[ Szerkesztve ]

(#12) dragon1993 válasza #32839680 (#10) üzenetére


dragon1993
őstag

Nekem más módszerem van rá.

Belépek 12 órával előtte saját javascript frissítheti az oldalt. (ide oda lép a menüben)
19:58-kor leállítom a scriptet megvárom kidobálja a szerver a többieket.
20:02 Felveszem a tárgyakat.

(#13) ddekany válasza oO7 (#8) üzenetére


ddekany
veterán

Sajnos nem csak egy másik böngésző letöltésére alkalmas, így sajnos nem fog kidögleni. Ha rajtam múlna, törvényben betiltanám az IE-t, amíg a legújabb verziója nem megy XP-n, úgy mint az összes többi konkurensnek is. Az IE6 beragadása óta folyamatosan okozzák a kárt mindenkinek, most meg folytatják azzal az üzletpolitikával, hogy csak új Win-re jönnek új IE-k. (IE8 a maximum XP-n, ha valaki nem értené miről van szó.) Nem tudom mért kell ezt hagyni...

(#14) stranger28 válasza ddekany (#13) üzenetére


stranger28
addikt

[link]

Nyilván véletlen nem vették észre azt sem, hogy a böngészőválasztás egyébként nem jelenik meg egyáltalán, egy borzasztó bug miatt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) F34R


F34R
nagyúr

IE-t mar evek ota nem lattam :D

(#16) alevan


alevan
őstag

Futuremark Peacekeeperben nem állt meg, csak olyan gyors volt, hogy a progi nem tudta lekövetni :D

13#: Én a WinXP használatát tiltanám törvényben.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) ledgeri


ledgeri
nagyúr

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#18) Bjørgersson válasza dragon1993 (#2) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ööö, nem?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20) kispx válasza dragon1993 (#12) üzenetére


kispx
addikt

Felesleges ide-oda lépkedni a menüben. Elég csak frissíteni az oldalt. Operában ezt alapértelmezetten megkapod, hogy frissítse az oldalt X idő után, FF-hez addon formájában is elérhető.

(#21) ddekany válasza alevan (#16) üzenetére


ddekany
veterán

"Én a WinXP használatát tiltanám törvényben."

Még csak az kéne... pont ez a célja az MS-nek az IE befagyasztással, hogy eggyel több ok legyen rá, hogy vegyél új Win-t. Na így maximálisan bejönne a számítása. Amúgy a sor fojtatódik majd a Vista-val, ami max. IE9. Aztán majd Win7-el, ahol ki tudja mi lesz a max... most épp IE11, de hát nézzünk vissza 5-10 év múlva.

(#22) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Én újabban elgondolkoztam az ie-re váltáson. Egyre több dolog nem akar rendesen működni chrome alatt, amikor meg átváltok ie-re, akkor működik rendesen.

Chrome:
-a gifekkel gyakran van problémája, főleg, ha több is van egy oldalon, megáll néha ha elváltok a tabbról és nem indul újra többet, szaggat némelyik, amit az ie simán visz. Rendszeres probléma és másoktól is hallottam ezt. Ráadásul egy régi frissítéssel bejött hiba, ami azóta is megvan, pedig jött vagy 5 frissítés már.

-egyre több gond van a videókkal is, a forma 1 magyar közvetítéséhez tartozó videók nem is mennek rendesen benne. A twitch közvetítések 240p-ben is szaggatnak (vagyis 3 secenként megáll fél secre, és megy tovább, de idegesítő), miközben ugyanakkor átváltva ie-re 720-ban megy folyékonyan. (megjegyzem ie-ben a 720 jobb minőséget produkál).

-chromeban időnként hajlamos meghalni a shockwave player is, ha sok olyan oldal van nyitva. ezt az ie szintén bírja.

Szóval hiába szidják sokan, meg mondják, hogy nem biztonságos. A nem működikkel (chrome) nem lehet mit kezdeni. Arról már nem is beszélve, hogy chrome alatt újabban belassúl a google maps, ami ie alatt pörög.

Nem csak egy gépen észleltem ezeket a problémákat, hanem 3 folyamatosan használton, és másoktól is hallottam vissza ezeket.

Lassan el fogok gondolkozni, azon, hogy ie legyen az alapértelmezett böngésző.

Amúgy a fikázók nagyrésze egy értelmes szakmai mondatot nem tudna összerakni, csak hallotta másoktól...

(#23) ddekany válasza kispx (#20) üzenetére


ddekany
veterán

Ez a szerver szopatás ez mire megy ki? Az ilyesmi simán visszakereshető lehet, hogy melyik felhasználók csinálták ezt. Elkapnak terrorizmusért, aztán nézhetsz... ;]

(#24) kispx válasza ddekany (#23) üzenetére


kispx
addikt

Hogy ne legyen 3 gyakorlatod ugyanabban az időben...
A tantárgyfelvételhez hogy jön ide a terrorizmus :F

(#25) oO7 válasza ddekany (#21) üzenetére


oO7
őstag

"de hát nézzünk vissza 5-10 év múlva"
ne... ne nézzük... senki ne használjon 5-10 éves rendszert, ilyen egyszerű... vagy akkor ne sírjon érte, hogy miért nem kapja meg a szoftverek legújabb verzióit... és akkor ehhez még hozzá fog jönni az, hogy lassan már eltűnik a Windows, mint dobozos termék és csak géppel együtt lehet venni vagy frissítésként... szóval ha új szoftvert akarsz, akkor vegyél új rendszert, de azt meg csak új géppel együtt tudod beszerezni (vagy jobb esetben frissítésként egy meglévő gépre, amennyiben azt támogatja az új rendszer)... nem fog még egy ilyen szopásba belefutni az MS, mint az XP-vel... egészen biztos vagyok benne, hogy agresszívan ki lesz kényszerítve, hogy a felhasználók a legújabb rendszert használják és ne legyen fragmentált a piac... máshogy nem lehet kézben tartani ezt az évenkénti frissítési ciklust...

(#27) dragon1993 válasza #32839680 (#19) üzenetére


dragon1993
őstag

IE 10 tényleg gyors (gondolom a IE 11 is) már csak a gyorsabb frissítésekre kéne ráállni.
Ami a megfojtást illeti másuk ugyan ezt csinálják "manuálisan". Ez egy válaszreakció tőlem.
Inkább folytanád meg azt

(#18) kovy29

[Gonosz ON]
Köszönöm a kimerítő , több érvet is felsoroló hozzászólásadat.
Ez mindent megmagyaráz.
[Gonosz OFF]

(#24) kispx

Így is lesz 2 elméletem egy időben :(((

A 15-ös Operában már nincs ilyen (új webkit/blink motoros) , illetve nálunk a régi opera nem tudja lenyitni a menüket a neptunban.

Chrome alá is van plugin ,csak azért jobb talán az én megoldásom mert ez random időközönként frissít és randnom helyre kattint. Mert lássuk be a pontosan 2 percenként való frissítést nem mosod le magadról míg az össze vissza dologra mondhatod ,hogy manuálisan csináltad.

(#26) morgyi

Nem kell megbukni, mintatanterv szerint haladva általában nincs ütközésed (Kandó villamosmérnök)

Csúcs csak nálatok más a helyzet mint nálunk. Tavaly ez volt nálunk:

Itt egy doktoranduszok tartották a villanyt (mérnökinfó) vizsgára bejött a tanár hallgatók előtt annyit mondott ,hogy ennyi idő alatt ő sem tudná megcsinálni. Ezek után sok sikert hozzá :(((

oO7 (#25)

Mint utánam is említik 2,6Ghz 1,5gb ram netezésre bőven jó.
A IE8 beragadása nem is a felhasználókat hanem a fejlesztőket zavarja. Mivel az IE9-től lett normális az IE.

[ Szerkesztve ]

(#29) kispx válasza #32839680 (#26) üzenetére


kispx
addikt

Debrecen, pti.
Sohasem buktam meg semmiből sem. (Sőt ösztöndíjas voltam) Mégis a második félévem úgy kezdődött, hogy a tanárok és a tanulmányi osztály között kellett futkosnom, hogy valamelyik csoportba tegyenek bele, mert nem tudok osztódni és lehetetlen volt a neptunban kisakkozni az órarendet. Csúszni meg nem akartam.
Mellesleg felveszed az órát, és lelépsz a neptunból. Ez így nekem max 2 perc.

A Neptunba a tárgyfelvétel előtti félórában már be sem tudsz jelentkezni, szóval ha tárgyat szeretnél felvenni, akkor nincs választásod, minthogy hamarabb jelentkezel be.

Mióta msc-s vagyok, azóta jobb a helyzet, mivel tárgyanként egy gyakorlati csoportból kell egyet választanom. Így ráérek a tárgyfelvétel utáni napon is felvenni a csoportokat.

(#28) morgyi
Tanároknak itt külön szerver van, így akkor is be tud lépni a neptunba amikor Te nem.

[ Szerkesztve ]

(#31) dragon1993 válasza #32839680 (#28) üzenetére


dragon1993
őstag

Ha felhőből futna a neptun akkor is meglenne fél óra alatt.
A kritikus időszakra kibérelik a fél Amazont/Azuret év közben meg elég 1200Mhz 512mb ram.

Mondjuk nem értem ,hogy a 300 helyfoglaló és a 1000 belépni próbálkozó miért igényel több erőforrást mint a este 20:00-kor rászabaduló 1300 belépni próbálkozó hallgató.

(#32) CyberPunk666 válasza #32839680 (#26) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Azért elég könnyen össze lehet akadni a tárgyakkal csúszás nélkül is. Én szintén kandós vagyok, eddig mindig sikerült felvennem a tárgyaimat oda, ahová akartam, vagy legalábbis ütközés nélkül megoldani, de ha az ember nem siet a lepattanó helyek mind ütköznek valamivel.

Első két évben nem nagyon figyeltek arra, hogy adott évfolyam elméletével ne legyen egy időben labor egy másik tárgyból. Ezt csak idén vezették be, mivel más nincs két előadás, hanem összevont nagy csoportok vannak. Most figyeltek rá. Meg itt a szakirányon azért lényegesen kisebb a harc a helyekért.

Amúgy szintén műszeres vagyok :)
Friss F4-es.

(#33) ddekany válasza oO7 (#25) üzenetére


ddekany
veterán

"ne... ne nézzük... senki ne használjon 5-10 éves rendszert, ilyen egyszerű... vagy akkor ne sírjon érte, hogy miért nem kapja meg a szoftverek legújabb verzióit..."

Nem a felhasználó sír érte (vagy ha igen, akkor ő pont az aki megveszi ezért az új Windows-t), hanem a webes fejlesztés lesz drágább és/vagy a végeredmény silányabb... Az összes többi (nem-MS) szoftvernél úgy megy ez, hogy ha kikopott már egy OS, akkor nem támogatják, nem pedig fordítva. Ja, és ezt pont egy böngészővel kell eljátszani, amit egy platform lényegében, amire fejleszteni kell.

[ Szerkesztve ]

(#35) berVi válasza hpeti2 (#6) üzenetére


berVi
senior tag

Meg szerencse, hogy egyre tobb tesztben hozzak ki toronymagasan a legbiztonsagosabbnak az IE-t, de azert koszonjuk a hozzaszolasodat. Jol lehet minket hallani onnan 2001-bol?

(#36) evilskati válasza #32839680 (#30) üzenetére


evilskati
aktív tag

Nekem mondjuk, már az első félévben is volt ütközésem, mikor az órarendet nem is mi raktuk össze magunknak. :D

Mondjuk nálunk a tárgyfelvétel este kezdődik, így nem ütközhet vizsgaleadással. Nem is értem, hogy mehet ez nálatok.

[ Szerkesztve ]

(#39) dragon1993 válasza #32839680 (#34) üzenetére


dragon1993
őstag

Nálunk 20:00-kor van a tárgyfelvétel illetve a vizsga jelentkezés, a vizsgát előző nap délig lehet leadni.
Annyian meg nem lépnek be délelőtt ,hogy az ember ne tudja leadni a vizsgáját.
Nem érzem úgy ,hogy bárkivel is kicsesznék így.

Bár nem is értem ,hogy adhatná le a vizsgáját ha fel sem vette a tárgyat/vizsgát.
A kolis dolgokról nem tudok nyilatkozni.

Nálunk egyébként sem jellemző a belépegetősíi még az infósok között sem.
Inkább az szokott lenni ,hogy 3-4 órával előtte belépnek "manuálisan".

[ Szerkesztve ]

(#41) dragon1993 válasza #32839680 (#40) üzenetére


dragon1993
őstag

Nálunk is bármikor lehet felvenni/leadni (előző nap 12:00).

De nálunk vizsgaidőszak alatt azonnal beenged.
(Ilyenkor minek foglalni a helyet ?)
Csak az első nap 20-22ig lehetetlen belépni.

[ Szerkesztve ]

(#42) #36819456


#36819456
törölt tag

Az a nagy igazság, a kutyát nem érdekli ez a sok milliszekundumos teszt...IE10 (később majd 11), nekem ez a legjobb, az én gépemen ez a leggyorsabb...és ha már volt fikázva az IE, akkor elmesélem én is, hogy Chorme alatt gyakrabban látom a "Hoppá,bocsi,jaj, valami nem jött össze" üzenetet, mint a kért oldalt, a Firefox meg mire elindul, elfelejtem mit akarok megnézni...ha már fikázunk... :DDD

(#43) oO7 válasza ddekany (#33) üzenetére


oO7
őstag

"Az összes többi (nem-MS) szoftvernél úgy megy ez, hogy ha kikopott már egy OS, akkor nem támogatják"
MS-nél is így van... ezért is nem kapja meg a 10 éves XP (de még a kicsit több, mint 5 éves Vista sem) többek közt a legújabb IE-t... vagy például ezért minimum követelmény a Windows 7 Office 2013 és Visual Studio 2012 esetében... nem értem, hogy akkor mégis mi a probléma...

(#44) BiP válasza oO7 (#43) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a vicces, hogy telefonon mindenki sír a rendszerfrissítésért, PC-n meg nem hajlandóak váltani. (igaz, PC-n pénzbe kerül)

(#45) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Most megkísérlek egy átállást ie-re, elegem van a chrome hülyeségeiből.

Tud valaki ajánlani jó adblockot? Lehetőleg olyat, amivel egyénileg is tudok letiltani reklámokat.

[ Szerkesztve ]

(#47) dragon1993 válasza BiP (#44) üzenetére


dragon1993
őstag

Egyszerű , rendszerfrissítésért mobilon plusz funkciókat , hibajavításokat hoz.
Ugyan ez PC-n elhozza a Metro felületet az új rendszerhez valószínű driver sincs és a gépigény is magasabb.

Persze lehet mondani ,hogy mennyi mindent ismert a Windows 8.1 alapból erre csak annyit mondok:
Sandy Bridge

[ Szerkesztve ]

(#48) pereces


pereces
tag

ha valaki annyira szeretné akkor OSX alatt is beüzemelheti az IE-t,
a modern.ie lapról legálisan elérhető a néhány VM ( IE6-XP, IE8-XP...stb)

(#50) Blinti


Blinti
csendes tag

Nem tetszett a cikk, mivel semmit nem érnek azok a tesztek, ahol már a cikkbe beleírod, hogy itt úgyis mindig a Chrome nyer, itt úgyis mindig az IE és kész, nincs is más összehasonlítás. Kb. Annyi értelme van, mint megkerdezni az MS - t és a Google - t, hogy szerintük melyik a legjobb böngésző. (no offense)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.