Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sőt ha beszarik a gép, vagy csak a vinyó akkor mehet a kukába... Ha nincs titkosítva akkor még csak-csak visszahozod az adataidat, de így még talán a Kürt Kft. sem segít. :)

(#2) i are robot válasza KaiotEch (#1) üzenetére


i are robot
senior tag

De ha olyan fontos az adat, akkor úgyis van valahol a meghajtóról backup, nem? Titkosítani meg olyan gépet szoktak, ami könnyen mozdítható, vagyis laptop/hordozható HDD/usb kulcs/ésatöbbi, ergó elhagyhatod vagy ellophatják.

[ Szerkesztve ]

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Óvatosan a bitlockerrel, a legtöbb image mentő program nem tudja menteni, és amelyik menteni tudja az titkosítatlanul tudja (max a saját formátumán belől tud pluszban titkosítani).
Sőt ha nincs meg a kulcsod hozzá akkor keresztet lehet vetni rá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) velizare válasza KaiotEch (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

most nem azért, de otthonra minek titkosítasz?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) kraftxld válasza velizare (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én pl simán titkosítom az itthoni gépem bitlockerrel + boot time jelszó.
Nem kevés bizalmas céges és egyéb cucc van rajta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) KaiotEch válasza velizare (#4) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mert talán vannak rajta olyan dolgok, amiket csak én szeretnék tudni?!

(#7) velizare válasza KaiotEch (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

de egy egész meghajtónyi?

@kraftxld: felteszem akkor ennek megfelelően kezeled őket (külön meghajtón, redundánsan céges gépen, stb.). ergo egy hardvermeghibásodásból legfeljebb minimális adatvesztésed keletkezik.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) KaiotEch válasza Kalandor (#8) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát hogyne... MS biztos úgy csinálta meg, hogy legalább egy üzit küldjön nekik a háttérben, hogy milyen fileneveid vannak.

(#10) kraftxld válasza velizare (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Titkosított image backup megy a NAS-ra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) macilaci78 válasza velizare (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Leválasztott neki egy 2 gigás partíciót. És? Neki ilyen igényei vannak.
Én egy 1 gigás pendrive-ot használok titkosítva, jelszavakat, egyéb bejelentkezési és személyes adatokat tartok rajta több példányban egy jelszóval védett Excell-tábla formájában. Nekem ez a "kisokos".

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12) kraftxld válasza Kalandor (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) föccer válasza KaiotEch (#1) üzenetére


föccer
nagyúr

RAW mentéssel menthető a meghajtó felülete. Utána elvileg a kulcs ismeretében elvileg mekezdhető a visszafejtés. A dolog ugyan nehéz, de ha a titkosító kulcs ismert, akkor nem lehetettlen.

üdv, föccere

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14) killerjohn válasza föccer (#13) üzenetére


killerjohn
addikt

üdv föccere :) gyere starcraftozni :)

(#15) Zolee11


Zolee11
senior tag

Én évek óta használom teljes titkosítás mellett a rendszert, azóta újra is telepítettem, igaz ehhez el kell tudni indítani a régi op-rendszert és megtenni a szükséges lépéseket, ahhoz, hogy formázni lehessen rendszerpartíciót és újratelepíteni a rendszert. A többi kötetet, meg a jelszóval lehet majd ismét befűzni a rendszerbe, illetve az új rendszerpartíció ismét titkosítani kell. Én még olyannal nem találkoztam, hogy a win7 annyira szétesett volna, hogy legalább csökkentett módban ne induljon el, és ha ez megvan, akkor újra is lehet telepíteni teljes titkosítás mellett is. Az indításhoz lehet pendrive-ot is használni, illetve egy jó hosszú kóddal is fel lehet oldani, ha az indítófájl megsérülne.
Szerintem nagyon jó kis találmány, tudtommal nincs backdoor, mivel ezen kérelmeket a microsoft elutasította, hisz ha lenne, akkor semmit sem érne az eljárás...

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#16) velizare válasza Zolee11 (#15) üzenetére


velizare
nagyúr

legutóbb két hete volt ilyenem, pont nyaralás alatt hívtak fel valami miatt. de recovery key-t kellett beadnom neki, úgy tudtam csak egyáltalán bármiféle diagnosztikát meg startup repair-t futtatni. az helyrerakta annyira, hogy legalább a checkdisket el volt hajlandó indítani a windoze, ami javított néhány bejegyzést, és utána fel bírt állni a rendszer. persze egyből írtam ki mindent dvd-re, mint az őrült.
backdoor nincs, tpm-en kereszül tudták feltörni (igen, ez egy workaround, nem a bitlockert törték meg).

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17) Zolee11 válasza velizare (#16) üzenetére


Zolee11
senior tag

Az nem egyszerű, viszont ez elég ritka lehet, ha van normális vírusírtó + hd sentinel. Egyből előjelek nélkül egy hdd sem hal meg, és azért ennyire gajra sem megy magától a rendszer, ott valamit komolyan el kell tolni, vagy vírus.

Azzal is egyetértek, hogy lassulás szinte nem is mérhető, kb. max. 10% a lassulás (adatátvitelben), viszont cserébe van nagyobb cpu terhelés másolás, írás, olvasás közben is, de ez egy korszerű processzornál elenyésző mérték.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#18) ddekany válasza velizare (#4) üzenetére


ddekany
veterán

Nekem is a teljes HDD-m titkosított (TrueCrypt-el - ingyenes, és jó hozzá akár a legolcsóbb Win7 verzió is). Egyszerűen nagyon feszélyezett, hogy ha betörnek és elviszik a gépemet, úgy turkálhatnak az életemben és persze az ügyfeleim cuccaiban (munka) ahogy akarnak. Igen, valószínűleg nem ez a betörők profilja, meg a leendő orgazdáé sem, de tudod mikor konkréten ellopják, mégis csak zavarna sok embert. Csak erre nem nagyon gondol senki, amíg be nem következett. Így most felőlem vihetik, max. veszek egy új gépet.

Miért teljes HDD titkosítás?

Egyrészt nem lenne praktikus aszerint két "könyvtárba" osztani az összes cuccomat, hogy mi bizalmas és mi nem, hiszen már eleve van egy könyvtárstruktúrám ami más szempontok alapján van kialakítva (munka, film, stb). Meg eleve, most akkor minden nyavalyás fájnál amit produkálok gondolkodjak el ezen, hogy ez mennyire publikus?

Másrészt csak az a biztos... a fene tudja, hogy mi marad valami ideiglenes mappában, vagy akár a swap fájlban, vagy hibernálási fájlban.

(#19) ddekany válasza macilaci78 (#11) üzenetére


ddekany
veterán

"rajta több példányban egy jelszóval védett Excell-tábla formájában"

Csak honnan tudod, hogy mikor azt megnyitod, nem marad a titkosítatlan rendszer partíción valami ideiglenes fájl utána, akár egy töröltben, vagy akár a swap fájlban? Ez ebben a módszerben a gond. Akkor már inkább KeePas, mert ott talán igyekeztek erre figyelni a készítők. (Bár nekem meg a rendszer partíció is titkosított, tehát nem annyira gáz ha odaszemetel a KeePas.)

(#20) velizare válasza Zolee11 (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

fingom sincs, mi volt. céges gép, szóval eleve nem is installálgatok rá minden szart, meg nem nézegetek hiányos öltözetű néniket sem rajta. valami gallyra ment, statisztikai valószínűsége van, amit csökkenteni lehet, nullára redukálni viszont nem. igazából nem is lényeg, miért történt, megtörtént, és kezdeni kellett vele valamit.

@ddekany: ahogy írod, azt a gépet üzleti célokra használod.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#21) ddekany válasza velizare (#20) üzenetére


ddekany
veterán

Hát engem akkor is zavarna ha ellopják és nem titkosított, ha munkám nem lenne rajta. Mert azért családi dolgok, mindenféle hivatalos ügyek, stb... azokban se turkáljon nekem senki.

[ Szerkesztve ]

(#22) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Évek óta használom. Ráadásul a rendszerpartició Truecrypt a tároló particiók meg bitlocker-es védelemmel vannak ellátva.

És igen,nálam is pont az a helyzet,hogy ami a gépen van bizalmas adat azt senki ne tudja lemásolni,megtekinteni... Pl fejlesztési adatok,fontos bizalmas magán és céges információk.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#23) MichaelSD válasza ddekany (#19) üzenetére


MichaelSD
őstag

Én is TrueCrypt + Keepass programok kombinációját használom. Szerintem titkosítási programok terén a zárt forráskódnak nincs életogosultsága. Persze ettől még lehet jó a Bitlocker, de nekem nem altrnatíva.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#24) killerjohn válasza MichaelSD (#23) üzenetére


killerjohn
addikt

Megkérdezhetem hogy mi köze a zártságnak a minőségéhez? Az algoritmus amit használnak ugyanaz a standard (általában AES), aminek még az implementációját is standardek határozzák meg.

(#25) MichaelSD válasza killerjohn (#24) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ez a téma flame veszélyes, ezért mindenki döntse el mit, hogyan használ.

Az én álláspontom, hogy az algoritmus csak egy pici része a megoldásnak. Az egész kivitelezésnek kell beláthatónak lenni. Ha biztonságról van szó, akkor a kód legyen látható, csak akkor tudni mit csinál a program és mit nem. Ha meg az angol akkor az utolsó két bekezdés itt.

Kihangsúlyoznám, hogy nekem nem minőségi kérdésről van szó, hanem egyszerű "hiszem ha látom" probléma.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#26) killerjohn válasza MichaelSD (#25) üzenetére


killerjohn
addikt

wow tényleg nem flame, de meglepődnék ha a napjaidat opensource nézegetésével töltenéd

(#27) killerjohn válasza MichaelSD (#25) üzenetére


killerjohn
addikt

egyébként én is TruCrypt-ezek, szóval nem azért mondom....

(#28) MichaelSD válasza killerjohn (#26) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem én, de mások akik értenek ehhez megvan a lehetőségük.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#29) petishow


petishow
csendes tag

Hello !

Nekem van egy olyan gondom nem tudom formázni a merevlemez mert egy részét titkosítva van a tartalma
és mindig ezt a hiba kód adja fel telepítésnél, vagyis formázásnál:
0x80070057

Windows hivatalos oldalán van ez írva : [link]
De az nem írja hogy formázni le , próbáltam Linux-al is és nem tudta le formázni . Mindig az a hiba kód ugrott fel nekem.

Ha valaki tud valami megoldás akkor legyen szíves írja mar meg nekem , vagy tippet .

Előre is köszönöm..

(#30) attilav2


attilav2
őstag

Nemcsak szoftveres titkosítás létezik, a legtöbb SSD-ben van 256-bites hardveres titkosítás, csak egy ezt támogató alaplap kell ami enged jelszót állítani az SSD-nek. Viszont bár hiába támogatják az SSD-k a titkosítást az alaplapgyártók még nem kattantak rá nagy tömegben a támogatására sajnos :(
Írja le ide a tapasztalatait aki használ ilyen hardveres titkosítást és hogy milyen alaplapot használ, illetve az is érdekelne hogyha berakok 2 SSD-t egy hardveres titkosítást támogató alaplapba akkor mindkettőnek megadhatok jelszót vagy csak a boot eszköznek? És ha mindkettőnek megadok jelszót akkor indításkor mindkettő jelszavát bekéri az UEFI, vagy csak annak a jelszavát kéri amiről bootolok?
Az asus a88x-plus sajnos úgy tünik nem támogatja a hardveres SSD titkosítást, ilyen pontot nem találtam az UEFI-ben. Ha tudtok full atx-es a88x lapot ami támogatja írjátok ide.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.