Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Nevetséges gép atom drágán. Ez ennyiért lehúzás.

(#2) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Ez így elég gyengére sikeredett. Miért nem tudnak beletenni valami rendes cpu-t és gpu-t, hogy jobban kijöjjön a next-gen konzolok gyengesége?? Jah hogy akkor 1000 dollár fölé kéne menni és nem sokan vennék... Ejjejj

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#3) stratova válasza XuChi (#1) üzenetére


stratova
veterán

Alienwarenél nem újkeletű az aktuális konzolhoz hasonló méretű kompakt játékos PC (a kis alapterület miatt szimpatikus volt ez az elrendezés és sokáig nem lehetett ilyen házat vagy barbone-t sem kapni).
Korábban az X51 R2-t akciózták PC beszolgáltatása fejében 699 (i3-4130 + GTX 645 GDDR5) helyett 499$-os árral. Maxwell (ebből asztali piacon GTX 750/750 Ti érhető el, vagy hasonló szintű mobil VGA) révén s az ODD elhagyásával most végre tudtak hajtani egy méretcsökkentést s nyilván érdemben nőtt a grafikus teljesítmény. Ezt a csomagot igyekeznek most vonzóbbá tenni konzol jelleg (gamepad, big picture)fokozásával, úgy hogy emellett teljes értékű PC marad. Olcsónak nem olcsó, de az Alienware sosem volt az. De ma már nem csak ők kínálnak ilyen jellegű gépet (pl Asrock M8).

[ Szerkesztve ]

(#4) S1M0N


S1M0N
senior tag

De egy PC-t miért kell konzolnak hívni? :F

Nem egy zárt, előre meghatározott hardverrel van felszerelve az összes gép, hanem pénztárca függvényében kehet erősebb vagy gyengébb "belsőt" választani.

GameStaron is nemrég jött ki ugyan ez a "hír", aminek igazából semmi értelme.

Ezek nem külön platformok, mint a PS vagy az XBox, ezek egyszerű PC-k, értelmetlenül magas áron...

(#5) xtremez


xtremez
aktív tag

Kétmagos "valamilyen izé" vga-val.. Ami megéri az megéri :DDD :DDD

(#6) Abu85 válasza S1M0N (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert manapság az történik, hogy a játék áthelyeződött a nappaliba. Aki játékra vágyik bemegy a bevásárlóközpontba és nem azt mondja, hogy PC-t kér, hanem azt, hogy egy játékkonzolt. A "melyik konzol" itt kerül elé, de attól, hogy az Alienware ezt konzolnak hívja átmegy az első szelekciós rostán, ahonnan a PC-k már kiestek. Egyszerű üzletstratégia.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Goblin12 válasza Abu85 (#6) üzenetére


Goblin12
őstag

Aki játékra vágyik bemegy a bevásárlóközpontba és nem azt mondja, hogy PC-t kér, hanem azt, hogy egy játékkonzolt. Erre inkább hadd ne mondjak semmit. :R

(#8) alevan válasza Abu85 (#6) üzenetére


alevan
őstag

Nem, mert a fehér Nintendo Playstation 4-et kéri :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#9) steven84


steven84
tag

És ilyenek tényleg vannak! Kedvencem: Olyan Zixboxot kérek amin elindul a fárcráj 3! :O ;]

(#10) tailor74


tailor74
őstag

Őőőő izé, nem értem.... a gyártón kívül ez kinek is jó? Olyan érzésem van, mintha megpróbálnák az embereket kissé hülyének nézni... :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#11) maputo válasza tailor74 (#10) üzenetére


maputo
tag

megpróbálnák az embereket kissé hülyének nézni

Nem is tévednek. Ennek a gépnek a célközönsége valószínűleg tényleg hülyékből áll, de mivel sokan vannak, az Alienware nem teheti meg, hogy nem törődik velük.

(#12) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A hülye szó durva. Mondjuk inkább úgy, hogy nem informált, vagy szimplán nem érdekli, hogy mi van a gépben.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) tailor74 válasza maputo (#11) üzenetére


tailor74
őstag

Végül is igaz... A " kérek egy játék konzolt" vásárlónak ez is pont úgy eladható, mint a többi..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#14) SirCsimbók válasza maputo (#11) üzenetére


SirCsimbók
tag

"...az Alienware nem teheti meg, hogy nem törődik velük."

az is biztos, hogy én az ilyen "törődésből" inkább nem kérnék :D

de mint tudjuk: "mindenki a maga cseresznyéjének a pogácsa"

amúgy viszont PC-fanként örülnöm kell annak, hogy van már PC-konzol is :DD

[ Szerkesztve ]

(#15) Raysen623


Raysen623
addikt

Ácsi! :DDD A játékos közönség igen nagy része olyan ember akit nem érdekelnek a hardveres specifikációk és nem néz utána melyik hardver mit tud, vagy mennyire erős. Ők egyszerűen csak játszani akarnak a lehető legegyszerűbb módon. Én is saját magam rakom össze a házi PC-met saját magam által válogatott harverekből, és én installálok rá mindent, végzek el minden beállítást. Ezt jelenleg azért tudom megtenni, mert van annyi időm. Azonban előbb vagy utóbb valami meg fog változni körülöttem és nem lesz időm és/vagy energiám ehhez. Egyértelműen a konzol felé fog billenni a mérleg nyelve. Szóval igenis tessék elfogadni az ilyen hozzáállást is, mert ez nem idiotizmus... :K

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#16) tailor74 válasza Raysen623 (#15) üzenetére


tailor74
őstag

Logikus, amit mondasz, én csak azt tudom nehezen elképzelni, hogy aki hallott már valahol a PS4-ről, vagy Xbox One-ról, látott egy- két dzsátubé videót, az úgy megy be a boltba, hogy "adjon egy olyat, mint amit a reklámban láttam"... Gondolod, hogy ennyire minimális tájékozódásra sem veszik a fáradtságot az emberek?
Mégiscsak 100k+ gépekről van szó... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17) SirCsimbók válasza tailor74 (#16) üzenetére


SirCsimbók
tag

szerintem inkább így mondják valahogy: "Gimme an XBoxOne right now!"

(#18) Garada válasza XuChi (#1) üzenetére


Garada
őstag

Teljesen jogosnak tartom a kijelentésedet.

(#19) Writz válasza Abu85 (#6) üzenetére


Writz
tag

Bevásárlóközpontba nem megyünk PC-t venni.

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#20) lencseszosz


lencseszosz
csendes tag

Nem értem miért lenne olyan drága. Egy i3-s brand gép normális vga, windows, és kontroller nélkül sem indul 120 alatt. Ha meg a fentieket pluszba kell bele venni, már fölötte is vagyunk. Ezt megint nem lehet az "összerakom magamnak" kategóriával összevetni.
Ahogy már mások is írták, sokaknak megéri a plusz anyagi kiadás cserébe, ha minimális a szenvedés, hogy minden menjen első pöccre.
Ez egy pont ilyen kocagamer-eknek szánt gép, amit esetleg netezésre, vagy netán még tanulásra munkára is be lehet fogni, ha nagyon akarjuk. Szerintem ezt nézve már egyáltalán nem drága.

...

(#21) SirCsimbók


SirCsimbók
tag

azért remélem, a kontroller mellé adnak legalább egy dzsé kategóriás egeret + billentyűzetet is, hogy a first person shootereket ne má aimbottal kelljen tolni szerk.: PC-n :DDD

szerk2.: részemről egy golyós egér is megteszi, nem vagyok nagy igényű :DD

[ Szerkesztve ]

(#22) SirCsimbók


SirCsimbók
tag

egyébként ez tényleg elgondolkodtató szerintem: ezek hogy a túróba gondolták, hogy csak kontrollert adnak egy PC-hez, amikor én a magam részéről a Half-Life 1 óta nem emlékszem (szerk: win-es) FPS-re, amihez lett volna beépített aimbot. ez a "konzol" meg Winnel jön, ergo win-es játékok fognak futni csak rajta, aimbot nélkül. most mi van, azt akarják, hogy az ember csíterré váljon? dehát pont a Valve steamje fogja kibannolni egy életre, ha ilyet tesz

[ Szerkesztve ]

(#23) Billy132 válasza SirCsimbók (#22) üzenetére


Billy132
csendes tag

:) és tényleg, ezt nem tudom, hogy gondolták. Egyébként szerintem lehetne értelme a dolognak, mert lássuk csak:

PRO(konzollokkal szenben):
- nem muszály PC-t vagy notit venned mellé, teljesértékű PC is egyben
- Az FPS-eket tudod játszani eg. bill. kombóval tehát van értelme FPS-t játszani vele nem mint a konzolokon
- nem kell lemondani a stratégiai játékokról
- ha szükséged van egy olyan utazásra magaddal cipelhető méretű és súlyú PC-re amivel tudsz játszani a szállodában a tv-n és az a játék sem xboxon sem psen nem elérhető pl.: wow, de van egy csomó ilyen cím vagy nincs pénzed egy 300 kilós notira ami ugyanezt a graf. teljesítményt tudja ( jó lenne tudni milyen kártya lesz benne), akkor ez bizonyulhat jó választásnak.

Kont.:
- lehúzásnak tűnik így elsőre végtére is csak egy i3-as PC, de azt látni kell, hogy itx-es házméretben (kb. konzol méret) magadnak csak olyan gépet tudsz összerakni amiben vidikari nem fér el, csak az integrálttal nézheted a youjizz-t
- valószínű, hogy az újgenes konzolokon jobb a graf.
- nagy eséllyel lesz benne jobb esetben egy haswelles i3 +egy 750 gt amit jóval olcsóbban összetudsz állítani magadnak, még úgy is ha veszel mellé kontrolert + ott azt teszel bele amit akarsz

Az, hogy i3 van benne nem nagy gond valsz. hogy ki tudja hajtani a kartyat amit beletesznek, meg minek is bele i5 vagy 7 ha csak az árat dobná meg a graf tel.-t meg csak alig.

[ Szerkesztve ]

(#24) Rypejakten válasza Writz (#19) üzenetére


Rypejakten
addikt

az átlag PH poweruser nem, de igen, a népesség nagy százaléka a teszkós, lehúzós gépeket veszi, meg a computerimperiumos előreösszegányolt konfigokat.

[ Szerkesztve ]

(#25) Billy132 válasza Rypejakten (#24) üzenetére


Billy132
csendes tag

Sokan most ezeket a sorokat is auchan konfigról olvassák.

Engem nagyon dühít egyébként, hogy lehúzzák minden nagyobb üzletláncban az embereket, meg az is, hogy az emberek hadják magukat, nem néznek utána mit vesznek meg.

(#26) he7edik. válasza SirCsimbók (#22) üzenetére


he7edik.
addikt

1; Nincs olyan játék amiben beépített aimbot van maximum autoaim (amit konzolon is ki tudsz kapcsolni)2; A játékok PC-s változatai is fel vannak már készítve a kontrolleres játékra(én is sokkal inkább játszok kontrollerel TPS-t vagy kaland játékot)

Égő szöveg a flém vázon

(#27) Billy132 válasza he7edik. (#26) üzenetére


Billy132
csendes tag

Egy egér bill kombó ha még külön meg is kell venni az sem olyan hatalmas összeg, csak a konfig legyen olyan, hogy minden elfusson rajta normális minőségben, mert azt utána nem tudod már otthon utólagossan felturbózni

[ Szerkesztve ]

(#28) alevan válasza Billy132 (#25) üzenetére


alevan
őstag

Gondolom azt is lehúzásnak tartod, hogy Coccolino-t használnak az emberek mosás után, vagy hogy drága Univer majonézt esznek miközben otthol is meg lehet csinálni olcsóbban.

És hogy autókereskedésbôl vásárolnak 2013ban gyártott autót, miközben a németországi 20 éves importautókat negyedannyiért meg lehet kapni.

Az embereknek durván sok ismeretet kellene szerezniûk ahhoz, hogy el tudják dônteni, megéri-e vagy sem egy adott konfig.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#29) Billy132 válasza alevan (#28) üzenetére


Billy132
csendes tag

Én inkább dícsértem az elképzelést mint szidtam, ahhoz, pontosabban kéne tudni mi lesz benne, hogy előre el lehessen dönteni mennyire lehúzás vagy sem ezért is használtam a tűnik szót, de azt is említettem, hogy sokaknak megoldást kínálhat a hordozható mérete és a kedvező ára a jóval drágább notikkal szemben, érdekes olyan mintha maga alól is vágná a fát az alienware :)

(#30) Billy132 válasza alevan (#28) üzenetére


Billy132
csendes tag

Talán azért is lehet őket lehúzni mert ha utána is szeretnének nézni neten mit vesznek meg, nem tudnak, nem találnak olyan tesztet ahol az auchan vagy tesco, mediamarkt konfigokat vennék sorra. Míg notebook-okról azért találsz minden típusról vagy konzolnál csak 5 db. közül (régi új ps xbox, wii) kell választani aszerint, hogy mennyi pénzed van rá milyen játékkal akarsz játszani rajta és melyik kontrollerét szereted. Amit azért bárki el tud dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#31) stratova válasza Billy132 (#29) üzenetére


stratova
veterán

Ami itt még érdekes lehet, hogy Steam előtt Alienware kb. egyedüliként kínált ilyen kompakt játékgépet. De azóta jó pár konkurense akadt. Kocka ITX-be ma is lehet házilag legózni, de kisebb, 2 normál slotos házból nem nagy a kínálat (és eddig LP/single slot kártyákkal sem voltunk igazán elárasztva eddig, míg az OEM-ek mobil alkatrészekből is tudnak építkezni). Azóta már létezik a GTX 750 Ti ből is LP/SS modell.

[ Szerkesztve ]

(#32) Billy132 válasza stratova (#31) üzenetére


Billy132
csendes tag

Egy új kategória jön majd itt létre és simán el tudom képzelni, hogy lesznek olyan sikeresek ezek a gépek, mint a mostani konzolok. Szerintem csak pár gyártó fog kiemelkedni, akik az 500-1000 dollar-os ársávban kínálják majd a legjobb megoldásokat és ezek a gépek majd elérik a ps xbox eladásokat is, ez persze a jobbik verzió, az is lehet, hogy hatalmas zakó lesz belőle. Ha viszont nem, akkor könnyen megölhetik a mostani konzolokat, mert ezeket tényleg bármire lehet használni míg a konzolokat azért nem. Már látom előre ahogy mindenki steamos-el megveszi a gépeket, aztán otthon egyből teszi rá windows-t, ahogy hazaért. :D

[ Szerkesztve ]

(#33) AAAgold válasza Billy132 (#32) üzenetére


AAAgold
senior tag

ha a steamos helyett fel tud rá rakni egy win-t, akkor már talán valamennyire ért hozzá, hogy esetleg ugyanennyi pénzért jobb gépet vegyen, vagy legalábbis a környezetében akad olyan

ez a steambox gép winnel dolog már kezd nagyon gány lenni, mintha nem lenne erőteljes központi stratégia és a partnerek elkezdtek volna önállósodni

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#34) Billy132 válasza stratova (#31) üzenetére


Billy132
csendes tag

Am. azért is volt\van az, hogy nem lehetett\lehet itx-hez sok alkatrészt találni, mert ilyen gépet elég kevesen raknak össze maguknak és emiatt a gyártók nem halmozzák el a vásárlókat az ilyen termékekkel.

(#35) Billy132 válasza AAAgold (#33) üzenetére


Billy132
csendes tag

Aki fel tud tenni egy win-t arról én még nem feltételezném, hogy összerak magának egy itx-es gépet. (Feltételezve azt, hogy hordozható gépet akar, mert különben normal pc-t bárhol tud venni.) Meg ha még össze is tudja rakni, akkoris lehet megveszi, ha tudja, hogy 20-al olcsóbban jönne ki ha magának rakja össze, mert nem akar szórakozni vele vagy mert nem összeg számára ennyi pénz és ne feltételezzük, hogy mindenki körében van olyan aki meg tudja csinálni és meg is fogja neki.

(#36) scope2007


scope2007
addikt

i3? számomra felejtős lenne

én úgy vagyok vele, hogy inkább gyűjtők még pénzt valami jobbra, mint, hogy gyengébbet vegyem..

vagy inkább így írom:
ha nincsen pénzem rá, akkor sem veszem meg a "gagyibbat", mert csak arra van pénzem..
akkor inkább ne legyen

persze baromság így kijelenteni, mikor 100%ban nem tudjuk a teljes konkrét cuccokat

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#37) schwartz válasza Abu85 (#6) üzenetére


schwartz
addikt

Nem helyezodott at semmi sehova. Max az van, hogy a PC gyartok is szeretnenek egy szeletet kiharapni abbol a casual gamer retegbol akiknek a PC nem volt es nem is lesz alternitava jatekra
Kisebb meret, egy gamepad, keves kabel, pofas design, majd at kell nevezni konzolra es mehet a moka
Nem csak a nappaliban van TV hanem a PC-m mellett is, de ha egy TV lenne, akkor sem azert vennek konzolt mert a nappaliba akarok koltozni jatszani. Eszem agaban sincs. :)

If he dies, he dies.

(#38) Prof válasza Billy132 (#34) üzenetére


Prof
addikt

Ez pontosan igy van. Ilyen meretu Itx-es gepet nem fog senki sokkal olcsobban osszerakni.
"Nyugaton" a kattintok megveszem kiszallitjak kiprobalom, nem tetszik visszakuldom vasarlas divik.
Par orai orabert szivesen raszannak arra, hogy ne kelljen semmit csinalniuk csak hasznalni amit vesznek.

Szerintem a konzol elsosorban azert nepszeru, mert egyszeru mint egy faek, na meg a kisebb warez miatt, amit a marketingre, uj jatekfejlesztesre tudnak kolteni.
Meg persze a kisebb bekerulesi koltseg + exkluziv cimek miatt.
Amikor 2-300 dollarert mar nagy meretu lapos lcd TV-ket akcioznak nem szempont a nappali sot, a gyerek ne a nappali Tv-jet foglalja el mert ott a focit nezik, meg a mama a Baratok kozt-ot :P

(#39) SirCsimbók válasza he7edik. (#26) üzenetére


SirCsimbók
tag

okézsoké, elismerem, nem túlzottan értek a konzolos dolgokhoz, azt, hogy van a konzolos FPS-ekben valami "extra" a célzással kapcsolatban, csak olvastam, többek között itt a ph-n

az is lehet, hogy az "aimbot" kifejezés túlzás volt részemről, és valóban az "autoaim" a helyes

az aimbotokról tudok fogalmat alkotni, mert futottam már össze olyannal szerveren, aki használt ilyet, nevezhetjük talán "autoheccsát"-nak is :DDD

akkor ezek szerint az autoaim inkább "célzásrásegítés"? esetleg leírhatnád, hogy' néz ki a gyakorlatban

mindenesetre PC-s FPS-ekben nem hiszem, hogy lenne akár autoaim is. a legújabb PC-s FPS, amivel játszottam, a tavalyi "Aliens: Colonial Marines" volt, amiről a vak is látja, hogy konzolport, mégse volt benne autoaim (vagy csak elkerülte a figyelmem?). használni nyilván nem használtam, ha van is benne.

akkor meg mi marad a PC-s konzol kontrollere mellé? merthogy a kontroller talán télleg kafa TPS-ezni meg autókázni (én mondjuk ezt is kétlem), de többek szerint FPS-ezésre kábé épp nem való. akkor ha nincs beépített autoaim, meg aimbotot se installál az ember, mi marad? a harag? meg hogy az ember dühében a falhoz vágja a kontrollert meg az egész masinát? :DD

(na jó, nyilván majd vesz egeret meg bill.t is, amikor rájött, hogy ez azért nem egészen ugyanaz az "élmény" mint XB-n meg PS-en :D)

(#40) SirCsimbók


SirCsimbók
tag

aztán mi lesz a vindózos virulenciákkal? nem tudom, konzolokon vannak-e vírusok, de valahogy kétlem, pedig PC-n nagyon divatos progik :DDD

mi lesz, amikor az újdonsült boldog "konzol"tulaj okosan ráokézik mindenféle "windózoptimalizáló" meg csini kis túlbárok installereire, mert azt se tudja, mik azok. a zsír új Alienware cuccos meg egy héten belül dob egy hátast, de még a kuglifejű kis szürke szemei is jojózni kezdenek a gép előlapján :C

adnak hozzá vajon víruskergetőt, vagy jó van oda a winnyócé is? (már ha van annak olyanja)

(#41) he7edik. válasza scope2007 (#36) üzenetére


he7edik.
addikt

Egy haswell i3 és egy 750Ti/(860M) mitől nem elég egy "koca" játékosnak?

Égő szöveg a flém vázon

(#42) Abu85 válasza schwartz (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PC volt nekik az alternatíva a játékra, de már a nappaliba mennek. A PC-s gyártók csak követni akarják őket, mert a nappaliba ma csak konzolt tudnak venni. A Valve nagyon jól meglátta, hogy az MS a Windows 8-cal nem nyitott a nappalik felé, pedig világos, hogy átvándorolnak a gémer tömegek. Ezért kell nekik a SteamOS. Ha minden olyan lenne mint régen nem fejlesztene OS-t a Valve, de sajnos minden megváltozott, és követni kell a változásokat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) gantum válasza SirCsimbók (#39) üzenetére


gantum
aktív tag

a célzásrásegítő az a szép neve a konzolos aimbotnak. :D nagyon király, nem kell célozni, ott az ellenfél, célzásgomb, tűz, meghalt. :D
ha nem figyel rá az ember, akkor jó élményt tud adni, teljesen profi gyilkológépnek érzi magát tőle. :DDD :DDD :DDD :DDD

(#44) SirCsimbók válasza gantum (#43) üzenetére


SirCsimbók
tag

na neeee... te biztos csak szívatsz :N ez tiszta aimbot fíling :DDD

de most komolyan: a kontroller valamelyik gombjára rá van bindelve, hogy automatán becélozza mondjuk a legközelebbi enemyt vagy mi? meg folyamatosan célra tart? és ez nem sci-fi játékokban is így van? (komolyan mondom, hogy életemben egyszer játszottam konzollal, annak is van már vagy 5 éve, akkor se többet 30 percnél, meg kábé elég is volt belőle egy életre :C )

szerk.: az viszont biztos, hogy csuma bénán néz ki videókon, amikor a kontrollerrel lényegében csak halálpontos X meg Y tengely menti irányú elmozdulásokat lehet produkálni, meg a egy 180 fokos megpördülés (pördülés ez egyáltalán? :DD) másodpercekig tart, mert elértük a kontroller karjának maximális kitérítését

[ Szerkesztve ]

(#45) schwartz válasza Abu85 (#42) üzenetére


schwartz
addikt

Vagy vesz egy TV-t a PC melle. (ha a fokozott vizualis elmenyen a hangsuly) Ezt a bekoltozom a nappaliba mert csak ott jo jatszanit en nem vagom. Ez valami uj divat? Trendi gamer? :DDD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#46) alevan válasza gantum (#43) üzenetére


alevan
őstag

Hahaha, nagyon vicces. Az ilyen trolloknak van a konzoloknak rossz hírnevük PCs berkekben.

(#44) SirCsimbók A célzásrásegítés lényegében annyit tesz, hogy ha a célkereszt a target melett van, de nem rajta pl. pont az illető feje melett, de nem rajta, akkor a játék arréblöki kicsit a célkeresztet, hogy a fejét találd el, ne lőjj mellé.

De nem annyira durva. És a legtöbb tapasztalt konzolos kikapcsolja, mert miután megszokod a kontrollert, inkább hátrány mint előny. + vannak olyan játékok ahol el van cseszve.

Továbbá egy felhívás az A.K.S-nek (Anti Kontroller Szövetség): simán jobb vagyok kontrollerrel mint a legtöbb Vér Ferencz egérrel....... Csak szólok :))

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#47) Abu85 válasza schwartz (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ja. Ez divat. Pont ez a baj. Régóta érezhető a nappaliba való átvándorlás, és a Valve azt várta, hogy a Windows 8 erre reagálni fog. De az MS nem reagált, mert minek. Aki a nappaliban játszik, majd vesz Xboxot, ami nyilván nem jó a Valve-nak, mert a Steamen nincs Xbox játék. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) SirCsimbók válasza alevan (#46) üzenetére


SirCsimbók
tag

a célzásrásegítés működéséről: oké, ezt így lényegében elképzelni is el tudom, meg elfogadni is. akkor ez olyasmi lehet, mint az Aliens (vs Predator) játékokban a SmartGun. úgy az enemy felé húz valamennyire, de nem 100% a siker

"Továbbá egy felhívás az A.K.S-nek (Anti Kontroller Szövetség): simán jobb vagyok kontrollerrel mint a legtöbb Vér Ferencz egérrel....... Csak szólok :))"
ezt abszolút nem veszem magamra, mert az Anti Kontroller Szövetség egyik alapító és oszlopos tagjaként még véletlen se vagyok semmilyen "Vér" vezetéknevű egyén :DDD
azt viszont kétlem, hogy célzásrásegítés nélkül, kontrollerrel te megvernél (akár engem, meg főleg nálam jobban játszókat) olyan FPS-ben, amit én is épp olyan jól ismerek mint te. (én persze egér + bill.-lel lennék)

(dehát már megint a régi nótánál járunk: "egyszer volt, hol nem volt, hogy valakik gondoltak egy merészet, és összeeresztettek PC-seket (bill.+egér) meg konzolosokat (kontroller célzásrásegítés nélkül) egy szerverre FPS-st játszani. akkora volt a sírás-rívás konzolos oldalról a sikertelenség okán megrogyott önbizalom miatt, hogy záros határidőn belül megszüntették a lehetőségét, meg tán azóta is így van ez minden FPS-sel. ha másképp lett volna, tán az én mesém is tovább tartott volna")

(#49) bencze


bencze
senior tag

Nem tudom, ezt a nagy átvándorlási dolgot én sem nagyon tudom elhinni. Inkább egyre több a 'gamer' és a casualabb fajtának pont jó az amit a konzolos játékok tudnak nyújtani. Rengeteg játéknál nem nagyon tudom elképzelni, hogy praktikusabb lenne a kontroller a billentyűzet / egér kombónál. De persze van akinek mindegy, mert csak azt ismeri. A bevitel a konzolok egyetlen óriási hátránya számomra, azért várom, hogy végre megoldják-e.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#50) freestailo


freestailo
őstag

egyébként szerintem simán lehet hogy a proci cserélhető benne, miért ne lehetne szétszedni és egy izmosabbat beletenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.