Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rossi


Rossi
addikt

"...érezhetően gyorsabb valamivel..." Ez így kicsit bökte a szememet.

Nem tudom, én a GTA IV-ben 10 fps-ért nem fogom leváltani az XP egy beta-ra...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2) Georgie1224


Georgie1224
tag

Üdv!

A teszt nagyon jól jött, mert megerősíteni látszik, az általam tapasztaltakat is.
Nekem az alapvető funkciók mint ablakkezelés és programok futtatása az amin érzékelhető, hogy sokkal gyorsabb a WIN7 mint a még általam favorizált WINXP.
Remélem nem ront el az M$ semmit és marad ez a tempó a win7-nél, hogyha kijön a végleges, akkor tényleg lehessen használni normálisan.

A GTA beállításaid elég durvák, meg kell hagyni.
Nekem egy 8800GTS 320 OC van, de azzal nem nagyon repeszt a gamma.
Mondjuk a procim 4600+ nincs megrántva még :D.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#3) monguz82


monguz82
tag

Tényleg jobban futnak a játékok, de maga az oprendszer is gyorsabb...
DE! CoD4 multizni nem tudok Win7-en, mert a Punkbuster nem támogatja /még/
(kompatibilis futtatással sem :( :W )

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#4) barnyfiu válasza Rossi (#1) üzenetére


barnyfiu
csendes tag

Pedig erdemes szerintem...kekhalal sosem volt meg:)
Nameg ott a DX10.1 tamogatas,stb...sokkal jobb driver tamogatas....nekem nincs vele semmi bajom,mar regota Win7-et hasznalok(Build 6800 ota aszem)
Es egyre jobb es jobb...es meg csak BETA,milyen lesz a Final :DD
Es igen vegre egy oprendszer ahol szerintem elonye van a 64 bitnek...XP szar volt 64-esben de nagyon ezzel mindenki egyetert...Vista mar jo volt de ez aztan igazan :C Microsoft megint tud oprendszert csinalni :K

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos írták már de kicsit tagolhatnád jobban a képek között, én percekig kerestem hogy akkor mi micsoda :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) _Toka_ válasza Rossi (#1) üzenetére


_Toka_
senior tag

Leváltani én se gondolnám a jól belakott XP-met, de amolyan játékos op.rsz.-nek az XP mellé már jó lehet. Pláne, hogy most is van fent egy nem használt Vista-m, amit eleinte rövid ideig használtam, de csak visszatértem az XP-mhez. Nos, ezt a Vita-t lehet, hogy lecserélem Win7-re...

Nekem még gondolatébresztőnek is kiváló volt a cikk. :R

(#5) hcl: azért "percekig" már talán csak nem :F :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#7) Doom


Doom
aktív tag

A hanggal neked nincs problémád? Nekem is Audigy van (igaz, 2 ZS) de néha totál eltorzul a hang, aztán egyszercsak megjavul. Csinálja zene, video és játék közben is. És nem tudok rájönni, miért van ez. A driver MS-os vagy Creative-tól van?
Ja, meg a build-em még a 7000-es.

[ Szerkesztve ]

(#8) Morden24 válasza monguz82 (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Punkbuster nem is fogja támogatni. Nem a kompatibilis futással van a gond, hanem azzal, hogy nem támogatnak beta oprendszert, ezáltal a PB nem tudja azonosítani az OS-t.

Ergo senki ne számítson PB-re a W7final előtt.

Sectumsempra - For Enemies

(#9) orbano


orbano
félisten

azért várjuk ki a véglegeset, amin minden szirszar futni fog a háttérben. ez mégis csak egy béta :U persze én is reménykedem nagyon. meg abban hogy lesznek hozzá olcsón jó minőségű multitouch monitorok :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) barnyfiu válasza Doom (#7) üzenetére


barnyfiu
csendes tag

A driver Creative oldalarol van:)
Ha kell atkuldhetem valahogy...
Nkmis szar volt a hang azzal a driverrel amit windows rakott fel,de ezzel mar jo.

(#11) luw2win válasza monguz82 (#3) üzenetére


luw2win
őstag

Kb amikor kiadták a win7 első bétáját ami nem tegnap volt, kb a 7000build után pár nappal már megvolt a win7-es punkbuster cod4-re.
Kérdezd meg cod4 v win7 topicba. Nekem is megvan valahol, csak már viszatértem xp-re

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#12) Georgie1224 válasza Doom (#7) üzenetére


Georgie1224
tag

Nekem is SB Audigy Live van a gépben, de win7 alatt még nem volt gondom.
XP alatt az új driver-el előzőleg beröccent a winamp ha mást is csináltam pedig nem kellene. :O
Az alaplapival ilyet nem csinált, ezért furcsállom a dolgot. :N

A win7 alá én még driver-t nem is szedtem le. :N
Leszedte magától, ami kellett. :R
Ha neked általad feltelepített driver van, akkor lehet az a gond. :K

barnyfiu: nekem elküldhetnéd a link-et kíváncsi vagyok rá ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#13) barnyfiu válasza Georgie1224 (#12) üzenetére


barnyfiu
csendes tag

Felrakom gyorsan inkabb DATA.hu-ra mert mar nemtom holvolt...sokaig kerestem xD

Creative Drivers
Itt tessek keresgelni:)
Vagy akinek Audigy ZS,SE,Live,24 van annak ezkell:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14) Morden24 válasza orbano (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Már feature ready, szóval nemigen fog több szirszar futni a háttérben.

Sectumsempra - For Enemies

(#17) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, csak, hogy kötözködésként megkérdezzem :)

A Win7 és 32bites volt? Vagy az 64bites? Mert akkor ugye a 64bites Win7 kihasználja teljes mértékben a 4gb ramot, szember a 32bites XP-vel. :)

Szerk.: Látom oda is van írva a végére, hogy 64-es, akkor bocsi :)

Szóval lehet azért lapátolni a 64bit javára azt a tényt, hogy szember a 3gb memóriával egyértelmű, hogy jobban produkál :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18) barnyfiu válasza hackeeeee (#17) üzenetére


barnyfiu
csendes tag

:)
A 32 bites Win7 is gyorsabb tarsainal(Vista,XP) :C

(#19) Skeez


Skeez
csendes tag

Mondjuk a 64 bites OS ki ia használja a 4 Gbájt RAM-ot, míg a 32-es nem.

REG:09.01.29.

(#20) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

2 giga rammal milyen a win7?

(#21) Realradical


Realradical
őstag

Én a Win 7 7000-es buildet próbáltam (64bites). Sajnos a world of warcraft kb. átlag 10 fps-el kevesebbet produkált, és 25-ös válaszidő helyett 150-ek jöttek. Maradok xp sp3-nál még egy darabig.
Munkára meg ugyanaz volt, hiszen az nem igényelt teljesítményt pl. VS2008.

A combosabb sql 2005 queryk ugyanannyit idő alatt mentek le kb. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22) Calibos válasza Georgie1224 (#2) üzenetére


Calibos
addikt

Az ő gépében 4GB rendszermemória van.
GTA 4 zabálja a memóriát, mindegy hogy Vga vagy Ram. 8 GB-t is lazán kihasználja.

(#23) hackeeeee válasza barnyfiu (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez oké. De te a tesztben 64bites Win7-tet teszteltél igaz? Az kihasználta a 4gb ramod. Míg a 32bites XP-d csak 3gb ramot használt :)

Véleményem szubjektív...

(#24) munky


munky
őstag

Jó még a Vista is. Bétával nem szórakozom. :P

(#25) barnyfiu válasza hackeeeee (#23) üzenetére


barnyfiu
csendes tag

Igen de az a 3.5GB is elegendo arra,h 1-2 percre jatszak+benchmark:)

(#26) barnyfiu válasza munky (#24) üzenetére


barnyfiu
csendes tag

Ha azlenne odairva,h FINAL akk bezzeg felraknad mi? :DD

(#27) hackeeeee válasza barnyfiu (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, csak pl olyan játéknak mint pl a gta4, annak azért számít :)

Véleményem szubjektív...

(#28) Calibos


Calibos
addikt

Alaplapi driverek, Vga driver mind működnek rajta?

(#29) barnyfiu válasza Calibos (#28) üzenetére


barnyfiu
csendes tag

Mindent felismert..nemraktam fel semmitse alaplapi CD-rol:)
VGA drivert lehet lehuzni:)de egyebkent aztis felismeri de jobb ha minel ujabb van:D

(#30) Furky válasza barnyfiu (#13) üzenetére


Furky
őstag

Audigy 2 ZS-hez még nincs Win 7 beta driver. És nagyon nem keverendő bele az Audigy SE, meg Live, 24 táborba. Nagyon, de nagyon nem keverendő oda. Amíg az Audigy 2 ZS az egyik legjobb Audigy, addig az SE, meg Live, meg stb huncutságok meg inkább az alja, egy lebutított hülyeség.
Amúgy az augusztusi, vagy tavaly márciusi Vista driverrel tökéletesen megy a Windows 7 összes buildjén. Semmi hiba nincs vele. Aki ennél vállalkozó kedvűbb, az leszedheti a daniel_k féle kiadást, ami csak ki van egészítve 2-3 plussz programmal, viszont az eredeti Creative drivert tartalmazza. Tehát akinek kell az a pár plussz program, annak érdemes leszedni. Erről bővebben itt lehet érdeklődni. :U

Doom: te próbáld ki az általam linkelt drivert. Ennek tutira jónak kell lennie!

[ Szerkesztve ]

(#31) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

En is csinaltam kis osszehasonlito tesztet, de maskeppen:

Hardver:

-Processzor: Intel Pentium 4 @ 3.87Ghz,
-Memória: 1GB DDR,
-Grafikus kártya: ATI X1950pro 512 MB AGP,
-Merevlemez: 250 GB Seagate Barracuda ES.2 32MB Cache.

A tesztelt op.rendszerek a következők:
- Windows XP Professional Edition SP3,
- Windows 7 Ultimate Build 7000.

Teszt:

Windows 7 3DMark 05 score: 7258
Windows XP 3DMark 05 score: 7491

Windows 7 boot up time: 52sec
Windows XP boot up time: 26sec

Windows 7 shut down time: 12sec
Windows XP shut down time: 8sec

Mindkét Windows frissen telepitve és töredezettségmentesités után.

(#32) Morden24 válasza Atom_Anti (#31) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezzel csak az a baj, hogy a tényleges használatról semmit nem mond :U

Sectumsempra - For Enemies

(#33) bacsis válasza Atom_Anti (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ráadásul az 1gb ram a win7-nek a minimum :U
cspj mellé min még egy gigát, és máris sokkal jobb lesz a helyzet :B

(#34) barnyfiu válasza Atom_Anti (#31) üzenetére


barnyfiu
csendes tag

Erdekes...nekem pont forditva van:)
Kulonben szerintem nem 3DMARK a mervado:)
Ja es igen..+1GB ram nem artana:)

[ Szerkesztve ]

(#35) Atom_Anti válasza bacsis (#33) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Betennek meg 1GB ramot, ha volna :) .

A Win7 lassabb bootolasa talan az 1 CPU mag miatt is lehet, nem de?

(#36) bacsis válasza Atom_Anti (#35) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

könnyen lehet, hogy 2maggal gyorsabban röffenne, de most a te esetedbe első sorban a memória a szűk keresztmetszet, nem kicsit
Vagy rakj az Xp alá 64mb ramot mert annak meg az a minimum és máris kiderül, hogy minimum memóriával melyik bootol gyorsabban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Jó lenne ilyen teszteket olvasni, de nem lenne szabad pont a GTAIV-gyel tesztelni, mert random módon dobálja az FPS-eket, nem alkalmas mérésre.

(#38) CPT.Pirk válasza Furky (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

2-3 proginál többről van szó.

Pl. amit Vista, Win7 felrak creative drivert magától, az az audigy1 karimon csak stereoban szól.
Daniel_K féle verzió viszont működik tökéletesen, van EAX, stb Vista, Win7 alatt vele...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) Atom_Anti válasza bacsis (#36) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Na mindeggy, csak erdekessegnek szantam, es amugy elhiszem hogy WIn7 gyorsabb az XP tol, egy modern gepen.
Akinek viszont P4-e van 1GB rammal, az jobban jar ha marad XP-nel... :)

(#40) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

Meg lehetne csinálni ugyan ezt a tesztet más játékkal vagy játékokkal és 2 giga rammal.
Ha úgy is gyorsabb a 7 akkor már rakom is fel.

[ Szerkesztve ]

(#41) Furky válasza CPT.Pirk (#38) üzenetére


Furky
őstag

Nekem ment a WinUpdate-ről leszedett driverrel is 5.1-ben, nem ezzel voltak gondjaim. Az EAX-ról meg leszoktam, mivel nem játszottam Win 7 alatt (ennek oka az nforce2 chipset). CMSS-ről is leszoktam már rég.
daniel_k ezt írja:
Fixes and improvements:
- Unlocks CMSS2 and Stereo Surround on Vista (kipróbáltam, ment)
- Fixes speaker configuration resetting back to 2.1 speakers on Vista
- Includes working Graphic Equalizer
Lehet a második pont volt a ludas sok esetben, de nekem a gyári driver sem resetelte vissza magát.
A csomag tartalma meg ugyanazt a drivert tartalmazza, ami az utolsó driver a Creative oldalán, ezt is megemlíti ebben a blogbejegyzésben.
Mindenesetre a lényeg, hogy működik ezzel rendesen. ;)

Atom_Anti: nézd meg a konfigomat a cuccoknál. Ezen a gépen a Win 7 vígan elszaladgál, XP lehet, hogy gyorsabban bootol, meg ilyesmi, de ez nekem mellékes. Az Aero ebben a 7068-as buildben nekem pl. gyorsult is, minden gyorsabban jelenik meg.
Összességében úgy gondolom, hogy az XP elavult, ezért Win7-re váltás előtt Vista-t nyúztam 3-4 hétig. Nem bírtam tovább XP-n maradni, haladni kell a korral, és ez a Win7 olyan gyors kb, mint az XP, olyan újdonságokkal, feature-ökkel, mint a Vista, persze mégújabbakkal kiegészítve. :U

[ Szerkesztve ]

(#42) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Tul sok a smile a cikkben, tovabba grafikonok mimimum FPS-el kiegeszitve is jol jönnenek. GTA4-el meg felesleges tesztelni, mert erösen ingadozik az FPS mutato ket benchmark között is.

(#43) _Toka_ válasza CimbiX (#42) üzenetére


_Toka_
senior tag

Én már csak annyit tennék hozzá, hogy a haja is valszeg írtó idétlenül áll... :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#44) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Végre valaki GTAt is tesztel :R Más játékok tesztjét is meglesném :K

A Win7 64bit teljesítménye modern gépen több, mint kielégítő, de nekem nem tűnt gyorsabbnak a Vista 64től.

Viszont még erősen béta, piszok sok program nem települ fel vagy hibásan fut, szóval tesztelgetni jó, használni viszont még nem fogom huzamosabb ideig.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#45) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Valahogy úgy látom, hogy végre érdemes felrakni egy MS oprendszert már első szériás állapotában is. XP-nál is megvártam SP1-et, Vista-nal is. Ennél nem várok :D.

(#46) Atom_Anti válasza Furky (#41) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Nekem is tetszik az uj win7 és szeretném is hasznalni, de sajnos a hardvereim kicsit vekonyak hozza.
Talan a laptopon megprobalom még, annak 2GB ramja van, ugyan videokarija csak 64Mb-os :U

(#47) andreasbee


andreasbee
csendes tag

hát végig olvastam ezt a csodálatos beszélgetést. a win7 elsö bétáit is teszteltem s most már az rc1-es is megvan (torrentröl).
egyrészt hülyeség ilyen boot time meg hasonlokkal hasonlitani a 2 op rendszert. szinte mindenben eltérnek csak a Windows név nem változott. igazából semmi bajom nincs, nem is volt vele, csak valahogy az emberben benne van hogy BETA. de megjött az RC1 és bár sok változás nem lelhetö fel (elöször), de tökéletes. de ki mire használja. most aki non-stop gamel, meg netezik, film. azzal nem fog kiderülni, hogy milyen. sokat nevettem, hogy a sok gamernek az a legnagyobb problémája, hogy milyen játék, hogy fut mit fut. 1998-as kiadású eredeti cd-röl tepeitett starcraft-al játszok rajta minden gond nélkül. nincs komp. benyomva meg semmi.
a teszt: ne haragudj, becsülöm a fáradozásod, de nem játékokkal kell tesztelni egy op rendszert, de nyilván ezt TE is tudod.
Az XP meg egy rakás kaka, mindig is az volt s az is marad. 500 frissités után vált használhatóvá már amennyire. azért kedveli mindenki ezt, mert anno az iskola elé leültettek és ez zakatolt a gépen, és minden 2. blog xp fanokkal van tele. holott linuxon elinditok bármit amit xp-n és még csak nem is eszi meg a gépet.

Üdv: néma lázadó - Vista - W7 fan :)

Senkit nem akarok bántani, csak én is elmondtam a véleményem!

(#48) Furky válasza andreasbee (#47) üzenetére


Furky
őstag

Csak annyit mondanék, hogy nincs Windows 7-ből RC1. Sokan a 7068-as buildet nevezik annak, vagy Pre-RC1-nek, de ugyanezt a kört eljátszották a 7057-es buildnél is. 2-3 héten belül valószínű kikerül (kiszivárog) mégegy nem hivatalos build valahogy, mondjuk hasraütés-szerűen legyen build 7082, és akkor az lesz a Pre-RC1, vagy RC1... Inkább használd a build számot, ha meg szeretnéd jelölni, hogy épp melyiket használod ;)
Az XP meg nem kalap szar, csak már elavult, nem kell ezen csodálkozni, 7 éves. Azért kedvelik az XP-t, mert a hosszú évek alatt marhára hozzászoktak az emberek, és nehéz sokaknak elviselni a változásokat. Én iskolában még Win95-tel, meg Dos-sal találkoztam, illetve később Win98, és Win2000. (sőőőt, általános iskolában meg valami nagyon régi barna gépek voltak beépített botkormánnyal, nagyon régi kistévékkel. (junosz, vagy mi a neve) :D )

(#49) _Toka_ válasza andreasbee (#47) üzenetére


_Toka_
senior tag

XP-ről ... azért kedveli mindenki ezt, mert anno az iskola elé leültettek és ez zakatolt a gépen, és minden 2. blog xp fanokkal van tele.
Hát ... ööö ... a te mondod, akkor csak ezért lehet...
Nem akarlak komoly meglepetést okozni, de van ám, akinek még DOS3.3 is volt oprsz.-e a munkahelyén. Ma pedig még az XP. És nem azért nem költözik Vista-ra, mert nincs vele megelégedve, hanem mert, ha napi 12-14 órában az - szerinted sz@r - XP-i előtt ül, akkor el lehet képzelni, mennyire belakta azokat.
Néha elcsodálkozom, mikor olyat olvasok itt, hogy "este újrahúzom a Windows-t"...
Hát ... nekem ez ennél sokkal, de sokkal komolyabb érvágás lenne... ;)

Viszont a Win7-ben látok fantáziát! :K

(#50) hcl válasza _Toka_ (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát nekem volt DOS, Win9x-ek, 2000, XP, Pista, de az XP óta inkább SuSE és Ubuntu. Most ott tartok hogy a Vista alatt csak hardvereket tesztelek, különben Ubuntu megy.
Az XP belakható, de ennyi erővel a Win2000 is védhető lenne. Nagyrészt valóban azért akar mindenki XP-t, mert csak azt ismeri.

Például kisebb eladott gépeimre régebben 2000-t raktam, mert kisebb vason is jól fut (kevesebb RAM-mal). Aztán mi lett?
Majdnem mindenki XP-t tett rá ahogy megvette.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.