Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) more


more
tag

Gratulálok, nagyon szépen összeszedett cikk. Most csak átfutottam, mindjárt reggel :)
Pont valami ilyen cikket akartam találni, újratelepítés előtt állok, xp és 7 kombó lesz.
Egy apró és lényegtelen hibát szúrtam ki, a firewire 1394, te valami más számot írtál.

(#2) LJ.


LJ.
tag

Wow! Kb ez az első reakcióm. Szépen összeszedett írás, jó sok macera lehetett vele! Egyre szimpibb egy a Win7. Kiváncsi vagyok rá, de nem akarok én még béta verziót egyenlőre telepíteni, megvárom a véglegeset. :K
Mégegyszer köszi! :R

(#3) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Az OpenOffice.org nagyon felejtős!
3.0-ás krva jó, rengeteget fejlődött! És ingyenes

Adobe Reader 9 - Mimás, ha nem PDF olvasás...
Foxit Reader, ez is gyors, persze Adobe többet foglal és a mai 1 terás winyókon...

Rendszerkarbantartás
Avagy hogy csesszük el a meglévő rendszerünket. Ha agyba-főbe telepítünk minden xart, talán akkor, de tapasztalataim szerint, többet ártanak ezek a programok, mint használnak.

Multimédia
Media Player Classic + Vista Codecs Pack mindent visz, szó szerint. Többi mehet a levesbe. :)

Ez csak 4 kiragadott példa, logout iras lehetne az ellenkezőjéről, amit irtal. Nem túl technikai zseni haverom minden probléma nélkül megoldotta a partícionálást és a telepítést, nem bonyolult... rakj még bele néhány képet, nem rossz írás, csak nagyon-nagyon szubjektív és leragadtál néhány proginál. Persze ha van pl. Office licenszed.... ;] nem szóltam.

UI:

RTM - Release to Manufacturing
DirectX Redist 2008-nov - E helyett inkább DirectX End-User Runtime Web Installer

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

"Az intel chipset software-ből is csak a legfrissebb kell, visszamenőleg ismer az minden intel deszkát, attól hogy a legbrutálabb x58-as Corei7 laphoz tették ki letölteni, a te lapodét meg már lusták frissíteni." nekem P35-ös deszkám van akkor töltsem le a legújabb X58hoz kitett drivert? :U

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5) GrandeP


GrandeP
őstag

Windwows 7 tesztverziókhoz kaphatsz és találhatsz is működő kulcsot, de keznews.com-on ahhoz is találsz cracket. (Vista loader is található ezen a linken, vagy google-el, esetleg a thepiratebay.org-on...)

Ilyet biztos h be lehet írni? :U

Amúgy jó hosszú írás, kicsit sok "hülyeséggel" és csúsztatással, és némely kevésbé járatos ember sikeresen összezavarsz majd 32 kontra 64 bittel... de se baj...

Azért köszönjük az írást..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#6) Drenadar


Drenadar
veterán

Érdekes hosszú cikk. Én tegnap próbáltam ki kicsit a win7-et, virtualbox-al, vista alól ;) nem volt vele semmi sebességbeli gond. Azért csak VB-vel, mert a bétát ha jóltudom aug1-ig vagy jun1-ig lehet használni, és ha elérkezünk ezekhez a bűvös időpontokhoz akkor tegyem vissza az XP-t, vagy a pistát hogy fél évig legyen ott még valami ? (2 OS-el dolgozok most is egyszerre, egy 32-es xp, meg egy 64 bites pista.)
Egyébként szerintem is sokkal szimpatikusabb a 64 bites os. Visszafele kompatibilis, tehát mennek a 32 bites progik, driverek, és sokkal stabilabbnak tűnik, meg ugye túl sok ramom van a 32 bites os-nek. Bár be kell vallanom, 32 bitből eddig csak xpt próbáltam, pistát nem.

Viszont! VB alól a win7-nek nem sikerült beadagolnom a lan drivert(marwel yukon), úgyhogy ennyit erről.

(#7) PuMbA válasza wwenigma (#3) üzenetére


PuMbA
titán

"Adobe Reader 9 - Mimás, ha nem PDF olvasás...
Foxit Reader, ez is gyors, persze Adobe többet foglal és a mai 1 terás winyókon..."
Az Adobe Reader tök lassú :DDD

(#8) PuMbA válasza Drenadar (#6) üzenetére


PuMbA
titán

"Azért csak VB-vel, mert a bétát ha jóltudom aug1-ig vagy jun1-ig lehet használni, és ha elérkezünk ezekhez a bűvös időpontokhoz akkor tegyem vissza az XP-t, vagy a pistát hogy fél évig legyen ott még valami ?"
Nem kell visszatenni,addigra már lesz RC1 v RC2-es Win7.

(#9) zso73


zso73
veterán

Gratula!! Jó kis cikk!
Az OS is tuti. Tegnap felraktam a 64 bites verziót. Nagyon jól szuperál, és stabil. Egyedül az IE 8 a gáz. Néha összeomlik.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10) Sanyix


Sanyix
őstag

lol realtek driver :DDDD a honlapjuk telefonos modemet megszégyenítő lassúsággal töltődik, sőt a drivereiket is hasonló sebességgel lehet tölteni, ha lehet de általában nem elérhető a 3 szerver közül 1 sem :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#11) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog (1)

Pont az maradt ki, hogy mit tegynk akkor, ha ezt látjuk:

Cannot Boot from CD - Code: 5

Régebbi alaplapok esetében fordulhat elő, nem tudják kezelni az EFI BIOS-ú bootolást. Ebben az esetben egy feltelepített XP alól kell elindítani a telepítést.

(#12) Male


Male
nagyúr

Jó hosszú cikk, még végig sem olvastam teljesen... de azért pár apróság:

A fagyogató gép résznél a BIOS frissítás... háááát, egy instabil gépen azért nem kéne BIOS-t frissíteni. (Ha az teljesen külön rész akar lenni, akkor OK, csak akkor valahogy jobban el kéne választani)

Jó dolog ez a tiltson le mindent, ami nem kell, de azért ezt csak óvatosan javasold kevéssé hozzáértőknek, mert pl odaírod, hogy senki nem használ soros portot... és ha valaki mégis? Nem ért hozzá, letiltja, aztán csodálkozik, hogy valami nem megy... szóval ezt a megjegyzést én kivenném a helyedben.

A FireWire az IEEE1394 és nem 1983.

(#13) Lenry


Lenry
félisten

a 3/c pontot sürgősen töröld ki

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) rviktor25


rviktor25
aktív tag

És a 32-bites programok is több RAM-hoz férhetnek hozzá 64-bites OS alól.

jah, keményen 1GiB-el lehet képes többet megcímezni (3->4), feltéve, ha a progit úgy fordították...amúgy 2-2GiB.

amúgy érdekes cikk ^^ főleg a 3/C :D

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#15) Lenry válasza rviktor25 (#14) üzenetére


Lenry
félisten

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa366778.aspx :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) stikyo


stikyo
tag

WOW!
Ha lesz időm, tuti elolvasom végig! Nagyon hasznos cikk!

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#17) Sanyix válasza rviktor25 (#14) üzenetére


Sanyix
őstag

meg mondjuk úgy is elképzelhetetd, hogy nem 1 folyamat fut 1 os-en, hanem inkább 60...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#18) bejmuller válasza rviktor25 (#14) üzenetére


bejmuller
aktív tag

sztem kepes joval tobbet is, csak a mostani "max" ami egy embernek van az 4 GiB. de egyszer majd eljon az ideje a 8 GiB-nak is

mod: kozben megeloztek :)

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#19) janos666


janos666
nagyúr

(#1) - Kösz, elírtam...

(#2) - Annyira nem volt vészes, úgy is csináltam, hát "ledokuentáltam".

(#3) - Sok embert láttam már szopni az open office miatt. Főleg akkor gáz, ha magától nincsenek is ambíciói alternatív szoftverek után, aztán csak nyafog, hogy mivan, miért nem tudja oda-vissza küldözgetni a doksikat a haverokkal (ja, mert nekik office-uk van, nem office-utánzatuk, és a 2 nem ugyan az. Ha magában jó is az openoffice, akkor sem tökéletesen kompatibilisaz eredeti office-al, ami eleve halottá teszi az ügyet egyes esetekben...)

Az Adobe Reader is ingyenes. Miért egy alternatív megoldást használjak az eredeti helyett? Miért ne Adobe termék olvassa a PDF-jeimet, és miért egy "utánzat"?

Amint felhúztad a rendszert és a progikat a ccleaner kapásból talál kb 1,5-3 Gb hulladékot az ottmaradt telepítők és backupok közt. (indítasz egy installert, kibontja magát, feltelepül, és a kibontott file ottmarad, a windows update otthagyja az installereket is, meg a backupokat is...)
Fél év átlagos használat után a registry is tele tud menni "minden szar"-ral. Amíg nem ultra-advanced módban futtatod a takarítóprogikat nem nagyon törölnek le semmi olyan ami "talán mégis kellett volna", de olyat soha, ami nem pótolhato. (esetleg elvesznek a beállításaid egy programban, de akkor már rossz napod volt)

Ez tetszett: A kevéssé hozzáértő haverom is gond nélkül megcsinálja - > azért tegyél még be pár képet hol mire kell kattintani. :DDD

Próbáltam már én a legtöbb lejátszót, amit megemlítek. A linux alá készült windows-pótlékok windows-os portjait mondjuk valamelyest elvből zárom ki, most nem megyek bele mivel lehetne még megindokolni az elvetésüket, mert az egy külön cikk lehetne...
Az MPC is jó, meg is említettem a nevét, mint életképes megoldást, csak épp szerintem a BSPlayer jobban használható. Tud mindent, ami az MPC-ből kellhet, néhány olyan apróságot is amit az nem (biztos van fordítva is, csak épp az sosem kell szinte senkinek :D)

Codec packnál azért jó a K-lite amit írok mert gyakran frissül, felrak minden media splittert, és van benne friss FFDShow. Az meg a leírt fekete-szürke gondok miatt jobb mint a Divx kodek. Végül is az is jó tanács, hogy rakj fel kézileg Haaili media splittert, és FFDhow-ot, csak a K-lite épp ezt csinálja...

Az UI részt kösz. Tényleg jobb ötlet a webinstallert javasolni (bár én jobb szeretem a redistet feltenni). A rövidítés pontos kifejtésének meg utánanézek.

(#4) - Hát, ezt írtam... De inkább station-drivers-en keresgélj, ott eleve ömlesztve van a lista verziószám szerint, nem lapokhoz...

(#5) - Ezt azért tartottam fontosnak, ha valaki olyan Win 7 TAP buildet is fel akar majd tenni, ami frissebb mint a beta1, és nem kap majd hozzá kulcsot. Nameg ha már lop, akkor is csinálja rendesen...

(#6) - ***************

(#12) - Nos, a "senki sem használ soros portot" épp arra való, hogy felkapja a fejét, aki igen. :D De majd odaírom hogy alaposan gondolja át.

(#14) - Pedig vannak korlátozások. Nem 1db 64-bites programot láttam, ami 64-bit alatt több RAM-hoz fér hozzá. (memtest, de akár Half-Life 2 játék High-res textúrapakkal)

Még egy ilyen és a cikkel együtt pihenni fogsz!

[ Módosította: Racecam ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20) adam_454


adam_454
tag

Üdv!

Jó kis cikk lett, de azért néhány dolgot megindokolhatnál, és pls ne olyannal, hogy jobb mert nem zargat... indokkal. előre hangsúlyozom, hogy mivel a cikk olvasása közben írtam ezt a pár bekezdést, a hangja az irásnak néhol támadó néhol magyarázó lehet, de csak annyit kérek, hogy a bekezdésekre válaszolj, hogy miért tartod jobbnak azokat a módszereket amiket írtál.

Mielőbb bármit tennél az első indítás után, jelentkezz át valódi Administratornak.

Ez szép is, én is hasonlót csinálok, bár nem ilyen körülményes módszerrel :) viszont, hogy driver telepítés után is úgy maradjon mindenféle UAC nélkül, a mai sok én vagyok Pistike és én vagyok a gépben az ász csak azt sem tudom, hogy mi az a biztonság ez szvsz hülyeség. Az UAC nem csak vállalati környezetben tud jól jönni. Ha nem is szimpla user + UAC, de az UAC maradjon bekapcsolva. Szép és jó, hogy bízol a vírusirtóban meg a tűzfalban de nem istenek. A legtöbb Pistike csak felteszi, de már nem frissíti, sajnos, sőt még a Biztonsági Központ / Action Center-ben is letiltja a monitorozást. A virusírtó pedig képes pár hét alatt elavulni. Ez van. Egy kattintás nem kattintás, főleg úgy mindenki úgy telepíti fel a vírusos IE/Firefox eszköztárakat, plugineket, hogy csak next next finish csak lássam már azt a szép képernyővédőt :) . Na de nem csak ez, ott van pl a java is ami alaptelepítésnél mindig ellenőrzi a frissítéseket és szó nélkül telepíti azokat. De ez csak egy példa volt. A te ajánlásoddal visszatérhetünk az XP RTM/SP1 korszakba ahol képesek voltunk telepítés után fél perccel összeszedni egy vírust/trójait, mert az egyfolytában támadta a gépet (tapasztalat). Egyébként is a Windows 7-ben belehet azt állítani, hogy csak akkor kérdezzen, ha olyan program indul amit közvetlenül nem te indítottál egérkattintással, vagy billentyűzettel. Így nem fog neked felugrani, ha pl. telepíteni akarsz egy programot.

A Windows 7 szándékosan, vagy véletlenül, de elrejt egyes rendszermeghajtókat.

ez valóban így van, Moonman le is írja, hogy miért (de nem feledékenységből).

Security Center (csak azután állítsd le, hogy beállítottad, hogy ne figyelmeztessen semmiért)
Volume Shadow Copy
Microsoft Software Shadow Copy Provider

Ezeket most miért is akarod letiltatni? A Security Centert fentebb kifejtettem, hogy jó ha van, főleg úgy hogy teljesen adminisztrátor vagy, mivel az inditott programnak is lesz rá jogosultsága, hogy leállítsa a tűzfalak/vírusirtók szolgáltatásait (hálistenek ilyen programmal régen találkoztam.
Az utolsó kettő is nagyon jól tud jönni véletlen fájltörlések/módosítások ellen. A mappa tulajdonságain lévő Korábbi verziók fül ezt használja. Windows 7-ben grafikus felületről kikapcsolható, ha nagyon nem akarod használni, de mint említettem hasznos szolgáltatás tud lenni. Ugyanúgy a Lomtár kikapcsolása is hülyeség, nem véletlenül lett az kitalálva már majdnem 15 éve. Ugyanígy van értelme a Rendszer-visszaállításnak, attol függetlenül, hogy Te nem használtad még soha.

Nagyméretű lapozófájl

Nem tudom, szoktad-e figyelni, hogy játék közben mennyi memória szokott lefoglalva lenni. Ez főleg 32 bites operációs rendszert használóknak érdemes mivel jó hogy a Windows 32 bites kiadásai ismerik a PAE-t - igaz kegyetlen s**r kivitelezésben - de ez könnyen teljesítmény csökkenést okoz. 3 Gb memóriával rendelkező gépnek, ha csak nem futtatsz egyszerre két memóriaéhes játékot, nem kel akkora swap mert az esetek többségében csak annyit fogsz látni, hogy a Windows kimásolja a ritkán használt memóriatartalmat, de a fizikai memóriában nem szabadítja fel, csak ha esetleg kellene akkor rögtön törölheti a memória modulból, mert nem kell még kiírni a lemezre. Nekem egy 2Gb ram mellé van 768Mb swap, de nem szokott 50-60 Mb több kihasználva, mint ahogy a ramot sem szoktam 90%-nál jobban kihasználni, Pedig elég magas grafikai beállításokkal szoktam játszani, és nem csak a pár évesekkel :) . 64 biten mindegy, hogy milyen sokat adsz meg neki mert van egy olyan érzésem, hogy senki sem fog egy jópár évig kifutni a fizikailag lehetséges címzésből.

Nem tudom, hogy találkoztál-e már egy érdekes dologgal. kifagyott programok automata zárása beállítással képes a Windows akár a Nero-t is bezárni egy-egy lassabb írónál karcosabb lemeznél. Ennek az az oka, hogy a Nero megpróbálja már a tálca bezárása után olvasni a lemezről, de csak várakozik rá, ami egy lassabb/karcosabb lemeznél hosszú-hosszú másodperceket jelenthet ami alatt simán timeoutolhat. De ez ugyanúgy igaz egy SMB kérésre is pl Total Commander alatt.

Codecekhez, ha már ffdshow-t használsz akkor egyszerübb csak azt feltenni, többet tud mint hiszed. A VLC is egy jó trehányság és tévedsz a portolásrol, ugyanis mind3 platformra egyszerre írják, még mindig. Vista alá az MPlayer tényleg nem jó mert a DirectX kimenete az nem kompatibilis az Aeroval, az OpenGL támogatás meg a drivergyártóknak egy rakás ratyi. Nevetni fogsz, de én Windows Media Playert és ffdshow-t használok XP és Vista alatt, Win7 alatt feliratosokhoz képtelen vagyok VLC-t használni, mivel az FOURCC kódokat nem lehet csak úgy eltársítani a frissen bekerült gyári codecektől. jelentem az első két rendszer alatt simán működik, gyors és nem fagy, mindent visz +1 programmal... De ez a bekezdés nagyon SZVSZ mindenki azt használ amit akar, bár nem kell olyan sok időt visszanézni az időben, hogy elmenjen a kedvünk az olyan codec packtól ami egyszerre feltesz egy csomó más gyártótól származó codecet. Az alaplapi hangkártyások, ha Realtek a chip gyártója akkor a gyári oldalról lelehet szedni egy hasonló wrapper programot mint ami van a Creative-nak, visszaállítja a 3D-s hangokat, bár telepítés után egyértelműen látszik, hogy miért béta, a program remekül működik - legalábbis az NFS szériával bizonyosan.

utólag is bocsi, ha se*****j a hangnemem :)
helyesírási hibákért felelősséget nem vállalok :)

[ Szerkesztve ]

(#21) h-yle


h-yle
addikt

Úristendehosszú! :)

Lassan csinálhatunk egy külön PH aloldalt a Win7-nek... MOst hogy így leírtam beugrott hogy egy Win7 wiki jó lenne. Most hogy ezt leírtam beugrott, hogy mekkora jó lenne egy ph wiki! :)

Lényeg a lényeg jó cikk (pár dologban nem értünk egyet, meg még nem értem a végére, de a kivitelezés frankó) respect és tisztelet neked is! :)

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#22) Lenry válasza h-yle (#21) üzenetére


Lenry
félisten

a PH wiki kérdése már korábban is előjött, egyelőre ezt helyettesítik az első hozzászólások tartalmai... majd ha kicsit lecsillapodik a W7 láz, akkor a jelenleg forgalomban lévő 5-6 W7 topikokban lévő lényeges infók is össze lesznek szedve a W7 topik első hsz-ébe

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Jelentkezem tisztelettel!

8GB RAM-om van, eddig HD3870-em volt, de most váltok 4850-re, hárommagos Phenomom van, és XP-t használok. :DDD

Windows XP Professional x64 Edition. Játszom sokat, multimédiát kódolok, továbbá virtualizálok. Minden driverem megvan a rendszerhez (na jó, a webcamhoz nincs). Elégedett vagyok vele, és 3 éve, több alaplap és merevlemezváltást is beleszámítva nem kellett újratelepíteni. A sebessége sem hagy semmi kívánnivalót.

Az írásra pedig: nagyon kellemes. Magam is ösztönözve éreztem magam eddig, de ez méginkább hozzásegített.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#24) 04ahgy válasza 04ahgy (#23) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Most látom, indokolás is kell. Nem azért használok XP-t, mert jobb, mint a Vista. Egyszerűen csak ezt használom, és kész, mert ezt választottam, ezt szeretem.

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25) jamez


jamez
senior tag

Köszi, jó tippeket lehet belőle kapni! :R

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#26) t72killer válasza janos666 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

az adobe readerhez - ha az utánzat 3x gyorsabban nyitja meg a nagyobb, 20-30 megás pdf-jeimet, akkor köszönöm szépen, én az "utánzat"-ot kérem... amúgy a .pdf szabvány, és nem egy cég tulajdona.

énis azon "együgyű XP-s ősemberek" körébe tartozom, aki XP-ről vált win7-re, DX10-es videokarival. Hogy miért teszem?
1. az én dolgom, hogy nem az OS-sel töltetem ki a laptopwincsim 20%-kát
2. kipróbáltam, és a mostani rendszeremhez képest a vista csak egy skin... az XP-vel biztonsági+egyéb szempontból se volt semmi bajom.
3. a mobilnetes modememhez nincs vista driver, márpedig hiába ülök, és nézem a gyönyörű (?) aero-t, ha mailt se tudok olvasni. mire a win7 beérik, tuti lesz driver.
4. az a híres DX10 vidkari egy quadro FX570M, ami legjobb esetben is a DX9 maximumát tudja megmutatni. Ha annyira játékos lennék, akkor vista v server2008...

Az egész vista-win7 dolog hasonlít nekem a win2000 vs XP-időkre. a vista egy jó rendszer volt arra, hogy a szofverírókat átszoktassa az új környezetre, de a win7 lesz a renszer, aki igazán learatja a babérokat és XP módjára el fog terjedni. Próbálgattam párszor a vistát, és gondolkoztam, hogy át kéne állni, de most, hogy itt az utódja, már semmi kedvem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) LLKobe


LLKobe
veterán

Elég tartalmas írás de több dolgot nem értek, több dologból pedig sikít a hülyeség :B
Azt pl nem értem hogyhogy benne hagytak legalább fél oldalnyi warez témát, mikor a fórumban ahol egy-egy hozzászólásnál előfordul (és negyedennyi ember nem olvassa) ott egyből a fenyegetőtzős a kitiltással stb.... :F

Ami pedig hülyeség (az egyik a sok közül):

"Nero 9 - CD/DVD/Bluray íráshoz. Lehetőleg mindig a legfrissebb verziót töltsd le a honlapról, aztán vagy vedd meg, vagy keygen google-el. Én UDF 2.6-ban szoktam írni mindent, nem ISO-ba, az már kicsit "elavult". A telepítő néha hibás, és 2x, 3x neki kell futni reboot után mire felmegy, de nincs jobb..."

Nincs jobb egy fagyogató proginál? :F Rengeteg ingyenes alternatíva van, vagy pedig a Nero lite/micro ami mindent tud ami az íráshoz kell, és nincs 25 mega.

Több részen pedig olyan dolgokat ajánlasz törlésre amit nem kéne.... Hát aki mindezt végigcsinálja, szerintem pont az "optimalizálásokkal" nyírja ki, vagy teszi sebezhetővé a rendszerét.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28) DarkByte


DarkByte
addikt

Már sokan említették a 3/C pontot (épp csak két illegális link van benne) de azért még hozok fel egy-két érdekesebb dolgot:

3/A: úgy is van, nyugodtan használjuk rendszergazdai módban a Win7 -et és dobjuk ki a UAC -t. Épp most hozták még elviselhetőbb szintre, szinte alig kérdez bármiért is, de nem. Ide a gerelyekkel! Engem is kifejezetten idegesíteni szoktak az ilyen kérdezgetések, Vista óta mégis beadtam a derekamat, mert látom a hasznát. Az ember amúgy sem telepít nonstop meg szintúgy elég ritkán nyúl a rendszer partícióhoz. Ilyenkor én ideiglenesen elindítok egy Total Commander -t rendszergazdai jogokkal. Na meg a telepítés idejére ki lehet kapcsolni a UAC -t ha még ez is teher lenne.

4/A: szint így. Még csak a lehetőséged sem hagyod meg ezzel az embereknek hogy kipróbálják a beépített dolgokat. Nem mondom hogy mindenkinek meg fog felelni a beépített, de ezt inkább maga döntse el és ne az "azért kapcsoltam ki mert a fórumon ezt mondták" legyen a magyarázat. Én pl. a Comodo tűzfalát használtam XP és Vista alatt is, jelenleg ez még Win7 -et nem támogatja így átmenetileg a Windows tűzfalat használom és egészen meg vagyok lepődve az MMC -ben a szabály megadási lehetőségeken. Defender is kapott egy sanszot főleg hogy az ütemezett keresgélése a perc töredéke alatt lefut.

Töredezettség mentesítőt Vista óta nem használok külsőst. Előtte nekem is a Diskeeper volt, de a Vista magától is töredezettség mentesíti háttérben a rendszermeghajtót ami leginkább a sebesség csökkenést elő tudja idézni. Döntse el mindenki hogy neki ez megfelel-e, nálam általában 1-1,5 évet húz ki egy Windows telepítés, ennyi időre megfelel.

OpenOffice.org: igenis jól használható, az egyetem végett egy rakás doksival összefutok és alig volt olyan dokumentum ami nem ugyanúgy jelent volna meg alatta mint normális Office alatt. Ami mégsem, az is bőven olvasható volt, de már emlékem sincs mikor futottam össze ilyennel. OpenOffice előnye hogy kevés helyet foglal, legális, általános célokra (értsd otthonra) nagyon jól használható, van benne PDF mentési lehetőség alapból, illetve aki nem tud rászokni az office 2003 -as ribbon -ra annak még egy pont hogy ezt tegye fel, mert ez inkább a klasszikus office -ra hajaz. Szóval ezt is inkább döntse el mindenki maga saját igényei és pénztárcája szerint. Nekem Office 2003 és OpenOffice is van fent (vagyis momentán egyik sem, mert még eddig nem kellettek de így szoktam tenni).

A cikk egyébként nagyjából helyt áll, de a fentiek tükrében eléggé ritkásan olvastam már a vége felé. Egy kis kukacoskodás: CMOS reset -hez lehet használni az alaplapi jumper -t is. Nem tudom miért akarja mindenki kivenni az elemet, ez valami rejtett késztetés lehet egyeseknél. :D

#27: egy szó: ImgBurn. Kicsi, gyors, lényegre törő. Kezdetben kicsit szokni kell hogy egyes dolgok mire szolgálnak, de utána nagyon hasznos kis optikai svájcibicska. Eddig csak kb. DVD-Video miatt kellett nyúlnom a GYIK -jéhez, de ott is arcon csapott a "ja, hát hogy ez ennyire egyértelmű" felismerés. Szerintem érdemes egy esélyt adni neki; nekem a gigászi Nero -tól már herótom van.

[ Szerkesztve ]

(#29) janos666 válasza adam_454 (#20) üzenetére


janos666
nagyúr

Sok helyen azér szűkreszabott az indoklás, mert a cikk így is 2x annyi karakterre nyúlik, mint ami elvileg megengedett. :))

UAC - Szerintem összességében többet árt, mint használ. Főleg a Vérpistikénél. Tudod miért... Pistikének akkor is kell az a képernyővédő, tehát az UAC és egyéb figyelmeztetéseket is le fogja szarni, csak tovább, tovább, tovább, de egy nomális vírusirtó úgy is törli majd a fertőzött filet.
Ellenben sok, főleg XP-re írt programmal szemben kompatibilitási problémákat okoz, és sokakat idegesít, miért kérdezi meg, hogy tényleg azt akarod-e csinálni, amit az imént lekattintottál...

Nálam sosem szeret leállni a Windows tűzfal, csak ha kézileg nyomom ki a servicesben, pedig Eset Smart után nincs rá szükség. Már pedig ha letiltod a Windows tűzfalat, azt elviseli a Security Center ha van helyette más, nade ha a Windows Defendert is letiltod azért már nyavíkolni fog.
Másrészt minek egye a memóriát és díszelegjen a tálcán, ha nem kell az semmire.

Ezek a backupolás dolgok néha talán jól jönnek, de szerintem több velük a gond.
Tipikus: Letöröltem a kurva filmet, mért nincs heeeely? Jaaaa, lomtár....
Valóba meg kell szokni, hogy csak azt töröld, amit akarsz, a rákérdezést én se kapcsolom ki.
Dehogy ha le akarok törlni valamit, ne az legyen, hogy előbb át kell helyeznem a lomtárba, aztán űrítenem a lomtárat., én törölni akarok, náha már a DEL megnyomása utáni rákérdezés is túl macerásnak tűnik (számomra).

"Felraktam a Vistát, 1 hónap alatt további 10Gb-ot hízott. Miez a foooooss????" Rendszervisszaállítás.

A fileok előző verziójának árnyékmásolata megint egy kaotikus dolog. Én kimondottan parázom tőle, hogy egyszer majd "jól összekavarodik az egész MTF, és baszhatom az egész partíciót." Feleslegesen növeli az MFT méretét, esetleg csökkenti a tárhelyet.
Amiről tudja az ember, hogy fontos, arról tartson magának másolatot, de ne a windows őrizgesse mindennek az árnyékát.

Nem, a default 2000ms érték mellett nem tapasztaltam ilyet. Esetleg akkor álhat elő, ha kattintgatsz mindenfelé a nero-ban, még akkor is ha kiszürkült már az ablaka, és feldobja hogy End Process, te meg rá is nyomsz, mert azt hiszed vége...
Ez amit én mondtam, ez csak a rendszer leállításakor zárja be automatikusan a programokat. (mikor elmész ottthonról és kinyomod a gépet nem az fogad másnap, hogy "bezárja a nem válaszoló programot?" Ahaaa...

Lapozófile - Próbáltál már ~4000-mb memóriafelhasználással tömöríteni valamit? Tud az mit kilapozni... Játékok alá ma biztos elég 1Gb is, főleg ha van elég RAM-od, de ha külön partíciót szentelsz neki, akkor nem árt tágra szabni a jövőre nézve. De van még játékokon kívül pár program, ami meg tudja tömni a 4Gb RAM-ot is, talán még 1-2 játék is (GTA4?)
Szeretem a RAM méretével megegyező lapozófile méretet, mert akkor elvileg a kernelmemórián kívüli összes RAM-ot le tudja foglalni egy program is. Túlzott gyakorlati hátrány meg nem szokott lenni a nagyobb méretből.

Kodeknél én is FFDShow-ot javasoltam, a K-lite is azt rak magától, csak rak mellé Haali media splittert is. Ez kis 14Mb-os csomag, nem olyan mint az ACE-mega. Meg azért is jobb pakkot javasolni, mert az is elhiszi hogy jó lesz, aki még ma is ACE-t telepít. :o
A lejátszót meg fejtegettem, aztán javasoltam egyet. Persze, a végső döntés a felhasználóé, de ezen megmutattam hogy hidalja át a TV-PC szürkeárnyalati különbségét.

Realtek chipnél biztos jó a SoundBack (féléves beta?), de a Creative-hoz se írtam az Alchemy-t. Zenénél realtekhez is ASIO éri meg (asio for all driverrel, ami kicsit sántít azért...), csak szerintem úgy is lényegtelen a DAC miatt, min megy keresztül.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30) janos666 válasza DarkByte (#28) üzenetére


janos666
nagyúr

CMOS resetnél én kiveszem az elemet, és valami kezem ügyébe eső fémlappal le is zárom a jumpert. Sok laphoz nem adnak jumpert, csak a két rézpár várja a csatlakoztatást. Ott jobb elemkivételt javasolni, mint csavarhúzós rövidzárást 5 percen át kézileg ottartva. :DDD

Én letiltom a beépített töredezetségmentesítést TweakVI-vel. Tényleg, ezt kihagytam...

Én meg egy rakás egyetemistával futottam össze akinek gonja akadt az oppenoffice-ból...

A Nero telepítőért meg elnézést, csak az általam épp letöltött verzió volt bugos, és csak Windows 7 alatt, ami megbocsátható.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Nagyon jó cikk, sok a hasznos dolog, sokmindent megtudtam belőle, igaz sok a szubjektív gondolat a programokról... amikkel majdnem minddel egyet is értek. Van amit nem is ismerek ezek közül, de a Total commander lehúzása nagyon szemet szúrt. Maga a fájl, és mappamanagelési funkciói nagyon is rendben vannak, szvsz különbek az intézőnél. Az lehet, hogy, a különböző bővitményei, úgy mint az Ftp kezelés, stb.. nem a legjobbak, de valakinek nem is erre kell. Nálam az elsődleges az átláthatóság, amiben százszor veri az explorert. Ha valaki megtanulja kezelni nem tud leszokni róla ;)

Amúgy meg sok ilyen írás kéne mint ez, mert sok embernek szüksége lenne hasonló okításra, és nem mer belenyúlni a win alapvető funkcióiba. Grat a cikkhez! :R

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#32) Racecam válasza janos666 (#29) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

No, akkor figyelj csak picikét.

Azért írok így és nem privátban, mert úgylátszik hiába figyelmeztettek már jónéhányan, le sem ......, bár mindenre válaszolsz csak a warez kérdést kerülöd meg mindig. A kifogásolt részt kiszedtem az írásból és jó lenne, ha itt a topicban is visszafognád magad, mert nem lesz jó vége a dolognak.
A másik: Ha már egyszer címlapos az írásod, ráadásul a kiemeltek közé is bekerül, akkor pláne ne babráld már a címet utólag, vagy anélkül ne, hogy nem szólsz előtte.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33) adam_454 válasza janos666 (#29) üzenetére


adam_454
tag

Feleslegesen növeli az MFT méretét, esetleg csökkenti a tárhelyet.

kicsit nézz utána a dolognak. nem külön fájlként csinálja, hanem egy nagy adatbázis szerű fájlba a system volume information mappába.

általában van a programból újabb verzió. ha nincs akkor (ez pl főleg a játékoknál) nem hiszem, hogy 5 percenként újraindítod, hogy rá kelljen bökni az enged gombra. A legtöbb mai virus, ha a gépre rámászott és fut lásd képernyővédő csodálása, ha nincs nagy mákod, meg egy kis ismereted, hogy mégis hogy működik a Windows rendszer, akkor esélyed nincs hogy leszed. Mondjuk csak pár megát eszik a defender, de nagyon jó akkor, ha véletlenül tényleg hülyeséget telepítettél, mert pl a szolgáltatások terén is visszavonja, ha nem engedélyezed. A helyhez meg annyit, hogy ha valamit használsz, akkor ismerni is kéne egy kicsit, nem véletlenül nem vezethetsz jogsi nélkül... mint ahogy a legjobb játékot sem fogod élvezni, ha nem tudod, hogy hogyan kell vele játszani. és nem azt mondtam, hogy leáll magától a Windows tűzfal meg etc szolgáltatás, hanem azt, hogy a rendszergazdai jogosultságokkal induló programnak van joga leállítani a szolgáltatást. annó amikor az XP sp1 megjelent volt egy ilyen vírus, aminek hatására a Windows elkezdett visszaszámolni, hogy leáll.

Felraktam a Vistát, 1 hónap alatt további 10Gb-ot hízott. Miez a foooooss????

modern operációs rendszert azért ne egy 80 GB-s lemezre pakolásszunk már fel, úgy hogy arra a lemezre 100Gb-ot akarunk lewarezolni.

ez csak a rendszer leállításakor zárja be automatikusan a programokat

bocs ezt tényleg félre olvastam. azt olvastam első körben, hogy bármely megzakkant programot bezárjon.

Lapozófile - Próbáltál már ~4000-mb memóriafelhasználással tömöríteni valamit? Tud az mit kilapozni...

Nem. ez tény is való, bár nem szoktam sem játék közben tömöríteni, sem egyszerre ezer memóriazabáló alkalmazást futtatni, hogy ennyire kifogyjak a memóriából. Vagy ha alapesetben Seti@home maximális kapacitáson elemzel akkor lehet. De egy átlagos gépen nem lesz ilyen probléma. és mint említettem. x86 alatt van itt probléma. tényleg ne lépjük át a 4gb memóriát, mert a windows pae támogatása erőteljesen konvergál a 0-hoz. van de nem az igazi.

ez a 3d hang visszaállítás meg direct3d wrapperelése openalra egy olyan téma amiben nics értelme vitázni, mert normális széles körben használható cucc nincs. van a creative, de azért annyian nem használnak olyan kártyát. meg vannak ilyen félkész vackok amik vagy jó vagy nem nem véletlenül béta.

(#34) janos666 válasza adam_454 (#33) üzenetére


janos666
nagyúr

Ha egy filet letörölsz, elvileg nem kell tovább az MTF-ben tartani a metadata-t, ha csak áthelyezed egy rejtett rendszerkönyvtárba, akkor igen...
Jó, ez csak egy ilyen apróság a sok közül (az MTF-ben is sokáig ottmarad akkor is, ha rendesen törlöd, és előbányászható, én pl. Tune Up féle Undelete-t szoktam használni, ha nagyritkán "véletlen" törlődik valami. De ehhez nem kell folyton futtatni egy szolgáltatást a háttérben). Töredezettségmentesítőknél viszont be tudnak néha kavarni az árnyékmásolatok.

A hangkártyák hardweres gyorsításának visszanyerése Dsoundos programokban továbbra sem értem hogy jön ide. Ez csak EAXos játékoknál jön szóba.

Én csak a zenehallgatásnál írtam OpenAL output pluginról creative kártyákhoz (hogy működjön az X-fik hardveres SRC-je, stb..), és ASIO pluginról egyéb kártyákhoz (nem árt ha támogatja a kártya, pl az ASUS-ok, Auzentech-ek tudják, realtek csak emulálva...).
A Dsound HAL eleve csak Creative kártyákon kavar be, mert a többi csak szoftveres DSP-vel keveri az EXA-ot (ha keveri egyáltalán valahanyas verzióig), kár vele vesződni.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35) DarkByte válasza janos666 (#30) üzenetére


DarkByte
addikt

Én meg egy rakás egyetemistával futottam össze akinek gonja akadt az oppenoffice-ból...
Szakdolgozatot azért én sem biztos hogy azzal írnék, bár végül is ha elfogadják pdf -ben és mellé odt -ben a forrást (a megosztott sulis anyagok között azért ilyen is előfordul) akkor nincs akadálya. PDF -et meg tudják nyitni Office nélkül is és nyomtatni is inkább abban vinném el :)

Nyugodtan tiltsd le a töredezettség mentesítőt magadnál, csak ne úgy írd le hogy ezt így kell csinálni és kész, hanem írd azt hogy van beépítve ilyen lehetőség aminek ilyen haszna és ilyen hátrányai vannak és akkor majd az olvasó dönt hogy neki mi is a jó. Ezt nem szeretem az ilyen cikkekben, mindenki azt hiszi utána hogy ő most ezzel mekkora expert hogy letiltja pedig lehet hogy akinek telepíti a rendszert még több bosszúságot okoz egy 3rd party programmal.

[ Szerkesztve ]

(#36) adam_454 válasza janos666 (#34) üzenetére


adam_454
tag

Ha egy filet letörölsz, elvileg nem kell tovább az MTF-ben tartani a metadata-t, ha csak áthelyezed egy rejtett rendszerkönyvtárba, akkor igen...

Nem áthelyezi hanem egy adatbázishoz csapja hozzá, ami viszont egy fájl, nem úgy működik mint a rendszer-visszaállítás, vagy a lomtár de ez most lényegtelen. Viszont valamit valamiért. Majd ha gépen szerkesztesz mindenféle beadandót akkor értékelni fogod az ilyen apróságokat.

amit én írtam hangprobléma, az az, hogy pl az underground2 Vista alatt elveszti a 3ds hangzást, ez egy részben visszahozta.

(#37) CSZSG


CSZSG
csendes tag

A total commader és annak használóinak fikázását kicsit meredeknek érzem.

(#38) cellpeti válasza CSZSG (#37) üzenetére


cellpeti
veterán

A total commader és annak használóinak fikázását kicsit meredeknek érzem.

Nagyon is egyetértek Veled. Nem kicsit! Nagyon! A legjobb 2 ablakos file kezelő program szerintem! Mondom 2 ablakos! Nem mint a Windows Intéző!
Persze én nem akarom lehúzni az intézőt,de elég régóta használok Windowsokat és én mindegyikbe a TCM.et és elődjeit hsaználtam.
Persze ez mindenkinek a maga döntése,de az írásbe tényleg meredek volt! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#39) Efbialy válasza CSZSG (#37) üzenetére


Efbialy
tag

Nem olvastam végig a cikket (nem bírtam, mert kicsapta a biztosítékot, amikor már azt ajánlotta, hogy admin ként uac meg minden védelem nélkül használjuk a gépet).
Úgyhogy gyorsan rákerestem az említett részre, hát régen nevettem ilyen jót, és ismét meggyőződtem rolla, hogy ezt nekem nem szabad elolvasni, mert sugárzik belőle a butaság.

(#40) Integra válasza wwenigma (#3) üzenetére


Integra
titán

azért a "your uninstaller! 2008" elég fasza szoftver:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) Integra válasza CSZSG (#37) üzenetére


Integra
titán

én meg erre az iszonyatos blődlire azt mondom, hogy minden, valamit is magára adó it-s gépén ott figyel default programként..
turkáljon csak a windoz intézőben, kit érdekel.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) DarkByte válasza CSZSG (#37) üzenetére


DarkByte
addikt

Huh eddig el sem jutottam. :D
Egyébként lehet egymás mellé két fájllistát tenni Intézőben, illetve az alapvető másolás műveletekre gyors gombokat be lehet állítani? (tehát F5 és társai) Mert valahogy ez a fránya Norton Commander -es dolog továbbra is hatékonyabb. :U

(#43) janos666 válasza Efbialy (#39) üzenetére


janos666
nagyúr

Ok. :C :D

Amúgy nem mindenféle védelem, hanem idegesítő helyett csak háttérben zajló védelem.
Valahogy nekem nem az jelenti a vírusvédelmet, hogy mindig megkérdezi a Windows: "Tényleg ezt akarod?", én meg mindíg lenyomom "Igen, azért kattintottam ide baszod, csináld már!"
Van vírusirtó, majd az szól, ha vírusról van szó...

Persze emberfüggő kit mennyire zavarnak a felugró kérdések, és hogy folyton megkérdőjelezik a pillanatnyi ítélőképességét, de a fenti idézet szerintem körvonalazza engem mennyire...

És nem 1 ismerősöm az UAC-ra hivatkozott, hogy azért nem kell neki Vista. Mondom fél perc kikapcsolni. Akkor meg mindíg jobbklikkel kell indítani mindent, mondom 2 perc megcsinálni. Válasz: Á, hagyjuk....

Most neked is mondhatnám próbáld ki 1 hétre, hogy adminként haszálod a gépet UAC nélkül, majd futtass vírusellenőrzést, és számold meg mid van (fogadok ugyanúgy 0, vagy olyan ártalmatlan dolgok amiért nem szólt a vírusirtó, de Spybot törli azt is...). De mindegy, ha te szereted hagyd bekapcsolva...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44) janos666 válasza DarkByte (#42) üzenetére


janos666
nagyúr

Nekem egér oldalgombján van copy, paste beállítva. de a ctrl és a C sincs messze egymástól.
És ja, Windows 7-ben gyönyörűen üzemel a duplaablakozás. Nyitsz két intézőt, egyiket kihúzod balra, másikat jobbra, aztán felosztja neked a képernyőt.

Tudtam sokakat megbánt majd hogy lebeszélem a népet a Total Commanderről. Pedig odaírtam hogy néha én is használom, és hogy csak azzal van bajom mikor azt látom hogy valaki szenved a Commanderrel, megkérdem miért nem intéző és nagynehezen kihúzom belőle, hogy nemtudja, ezt rakták fel neki, látta mások ezt használják, ez olyan profi cucc...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45) DarkByte válasza janos666 (#44) üzenetére


DarkByte
addikt

És ja, Windows 7-ben gyönyörűen üzemel a duplaablakozás. Nyitsz két intézőt, egyiket kihúzod balra, másikat jobbra, aztán felosztja neked a képernyőt.
Na igen, ez működhet. De egyesíteni nem lehet egy ablakba a két oldalt valahogyan? Ez nagyon jó lenne. Aztán már csak tényleg ezek az egyik helyről másik irányuló parancsok hiányoznának, mert az egyik helyen Ctrl+C, átvált másik oldalra Ctrl+V sokkal lassabb mint az F5 + Enter :) (A másik ilyen az Insert/Space -el való szelektív kijelölhetőség, ez is jóval macerásabb Intézőben)

Nincs semmi gond azzal hogy neked nem jön be a Total Commander, én is ismerek olyan embert aki az Intézőt használja mert azt szokta meg. DOS -os időkben a Dos Navigator -t és Norton Commander -t használta a többség - ahogyan én is - sokan erre vagyunk ráállva és eddig nem láttam semmi jobb megvalósítást a témára, ami azt jelenti hogy elég nagy kobak volt aki ezt feltalálta, kár hogy nem védjegyezte le vagy nem én találtam ki :D

[ Szerkesztve ]

(#46) DarkByte válasza janos666 (#43) üzenetére


DarkByte
addikt

Az UAC az én szemszögemben trójai, és egyéb kártékony programok ellen van kitalálva amik előszeretettel indítanak el mindenfélét, nyúlnak a rendszerfájlokhoz vagy szimulálnak olyan dolgokat mint gomblenyomások, egér kattintás, hasonló. Ha ilyet próbálna egy program akkor az UAC előjön az ő saját ablakával a szürkített háttér előtt hogy hé ez a program ezt akarja csinálni, engeded-e neki, és mivel egy szeparált környezetben megy az UAC ablaka ezért ott a trójai nem tud helyetted Igen -t nyomni. Szóval az UAC lehet hogy idegesítő, de igenis van haszna. Próbáld ki a Comodo tűzfalat paranoid Defense+ beállítás mellett.. na az idegesítő. :D Még arra is rákérdez ha valamelyik program egy dll -t akar betölteni. A Windows 7 -ben az UAC elég ritkán pofázik bele a dolgokba úgyhogy én inkább megtanulok vele együtt élni, mivel tudom hogy nem csak idegesíteni van fent. Lényegében a rendszer egyébként azt kérdezi hogy: "biztos te voltál aki ezt akarta csinálni?"

[ Szerkesztve ]

(#47) janos666 válasza DarkByte (#45) üzenetére


janos666
nagyúr

Újra átolvastam mit is írtam a TC-ről, kicsit átfogalmaztam. :D

Najó, de egy ilyen trójaiért nem szól egy valamire való vírusirtó?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48) Efbialy válasza janos666 (#43) üzenetére


Efbialy
tag

Erről mindig az jut eszembe mikor egyszer egy ITbiztonsági konferencián, vagy hol kipróbáltak egy xp-t admin ként tele pakolva minden vírusiróval, spybotal, tűzfalal meg minden extrával, ellene pedig egy simpla xp azzal a különbbségel, hogy nem adminként használták, hanem felhasználó ként használták. Hát igen meglepő eredmény született mivel kiderült, hogy egy felhasználó ként használva sokkal biztonságosabb az oprendsze,r mint ha agyon védett admin ként használjuk. Persze Xp-t én is admin ként használtam, de ha már vistában és 7-ben ennyire egyszerű nem admin ként használni, de ha kell egy katt, és admin ként történik amit szeretnék, akkor miért nem használnám így, nekem megéri azt az egy-egy kattot, hogy sokkal nagyobb biztonságba érezhessem magam.

(#49) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Mert tegye fel a kezét, és postját a fórumban aki XP-t használ DX10-es VGA-val meg 4Gb RAM-al, és meg is tudja megmondani, miért jobb, mint a Vista, de nem csak annyit, hogy "egyszerűen szar és kész", vagy "az okos emberek azt mondták", dehogy miért...?"

Én 32 bites XP-t használok, 4GB rammal és egy HD4850-el. És miért? Mert ha épp ahhoz van kedvem, hogy valamelyik 10 éves játékommal játszak, nem akarok szívni a Vistával, hogy éppen miért nem akar futni. Ennyi. Sőt, az sem zavar, hogy csak 3GB-t tudok használni a 4-ből.
Nem tartom rossznak a Vistát, sőt tudom, hogy előbb-utóbb a desktopomra is meg kell vásárolnom (már csak a DX10 miatt is), de amíg lehet, kihúzom az XP-vel (a laptopomon Vista van, és semmi problémám nincs vele).

***

(#50) janos666 válasza ollie (#49) üzenetére


janos666
nagyúr

És tuti nem indulnak el azok a játékok, ha nincs UAC, de van admin fiók, és kompatibilitási mód (meg 16-bites programoknak szeperált memóriaterület beállítva)?

Én pl. a The Longest Journey-t is Vista alól nyomtam a laptopomon (csak le kellett korlátozni az intézőben 1 CPU magra, de az XP-ből is kellett volna)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.