Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) #63439360


#63439360
törölt tag

Több gépem van, több (különböző) SSD-vel. Annak idején (az első SSD-nél) az ajánlások szerint állítottam be az SSD-t, meg az operációs rendszert. Nem volt átütő "élmény javulás".
Olvasgattam, kísérleteztem a beállításokkal, és végül kialakultak a leggyorsabb működést garantáló beállítások, minden SSD-m (3 db, különböző) ezekkel a beállításokkal megy. Egyforma beállítások minden SSD-re.

Nem értek egyet a cikkedben a következőkkel:

" Szintén felesleges letiltani az alábbi hasznos két szolgáltatást:
Indexelés és rendszer-visszaállítás.
Az indexelés azért van, hogy gyorsabbá tegye a keresést, és ez a keresés maximálisan eredményes és részletes tud lenni, ha az indexelési beállításokban megadjuk, hogy akár az egész számítógépünk teljes tartalmát indexelje, és tegye ezt meg a titkosított fájlokkal is.
A rendszer visszaállítás szintén hasznos szolgáltatás, nem érdemes letiltani, hiszen nem foglal el túl sok helyet, és nem ír sokat az SSD-re, mégis sokszor jól jöhet ha működik.
Amennyiben korlátozni szeretnénk az erre felhasznált tárhelyet, akkor a rendszer visszaállítás beállításaiban megadhatjuk, hogy maximálisan mennyi helyet foglalhat el százalékos arányban az adott meghajtóból ez a szolgáltatás.
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a Prefetch és SuperFetch kikapcsolásával is felesleges foglalkoznunk."

1. Indexelés és rendszer-visszaállítás vitatható, van akinek kell, van akinek nem (Win98 SE-től kikapcsolom, van erre más, jobb megoldás, ugye..).
Rendszer erőforrást fogyasztanak, gyakran és sokat írnak az SSD-re (maximalizált az írási ciklusok száma az SSD-n, ahol lehet, ezzel kell takarékoskodni).

2. Prefetch és SuperFetch Nincs ezekre szükség, SSD esetén (HDD-nél hasznos).
Az SSD működési elvéből adódóan, alig mérhető a hozzáférési idő (és nagyságrenddel jobb I/O műveleti idő).
Ez igaz a boot időre, és a program műveletekre egyaránt, mérhető, és még jobban érzékelhető.
Az egyik gépemen XP Prof/SP3 van (SSD-n), nem működik a TRIMM, alignáció nem jó (XP...), 22 sec. a boot idő az én beállításaimmal (de mindenképp 30 alatt, jellemzően 25 sec)
A jól ismert programjaim (több éves használat) megnyitása, futtatása stb., egyértelműen sokkal fürgébb, akár egy HDD-hez viszonyítom, akár egy "hagyományosan" beállított SSD-hez képest.

Másik gépemen, a WIN7/SSD párosítás még jobb eredményt produkál (ugyanezekkel a beállításokkal), működik a TRIMM, helyes az alignáció.

Az én ajánlatom:

Indexelést, rendszer visszaállítást kikapcsolni (hacsak nincs nyomós ok az ellenkezőjére, pl. valaki nagyon sokat keresgél a gépen, vagy nagyon kezdő matador, neki hasznos lehet).
Prefetch-et, SuperFetch-et letiltani, SSD-nek felesleges szolgáltatások.
Játékot nem telepítek SSD-re (HDD-re telepítem), bár kétségtelenül gyorsabban futnának az SSD-n.
Két éve vettem az első SSD-m. Ma már három van.
A leírt beállításokat gyakorlati úton kísérleteztem ki, maximálisan beváltak. Így használom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.