Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

Kövezzenek meg az intel fanok ha nem teszik amit írok, de nekem ez megint úgy hangzik, hogy aki W7-et akar, az vegye meg ugyan azt ami W10 alá is kell, és csak driver eltérés van, mégis 2* kell fizetni érte nem is keveset... Nem kicsit lehúzás szagú ez az egész... Sztem egy inf fájl szerkesztéssel simán menne normál H310-en is a H310C driver-je ha fizikailag megegyezik a 2 chip. Max annyi hogy normál H310 alatt is letiltjuk az igp-t és mehet dedikált vga.

(#2) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Mi az hogy nincs PCI-e 3.0? 2.0 van? Vagy csak sima PCI?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

1.5 evre alaplapot venni, az a szep munka.

/s

(#4) Gdi válasza wjbhbdux (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

Win7 esetén is ugyan az lesz mint XP-nél volt pár régebbi szoftverrel. A H81 (és a 100/200-as széria) hamarabb fogy el, mint ez a 300as, és ha pótolni kell egy kiesett, javíthatatlan gépet és már elfogyott a raktárban a tartalék, akkor nincs más lehetőség, kivéve ha nem vesznek VIA-t vagy AMD-t helyette :)
Ez főleg cél- és beágyazott-rendszereknél lehet elképzelhető scenario.
OEM piacra megy főleg a cikk szerint is, nem a custom build PCkhez.

Az intel 2017-2018as éve egy nagy clusterfuck lett átláthatóság és logika szempontjából, az elnevezések és marketing miatt szerintem, szóval ez még belefér. :)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) subaruwrc válasza Cythyel (#1) üzenetére


subaruwrc
félisten

+1

(#6) Carlos Padre válasza Cythyel (#1) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az Intel mindig ezt csinálta, ezért vannak tele pénzzel. Minden apró "fejlesztést" vaskosan megfizettet a piaccal.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#7) Cythyel válasza Carlos Padre (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

és a kereskedők is megetetik a naív vásárlókat az intel baromságaival...

még mindig emlékszem mikor előző munkahelyemen főnökök inteles gépekkel akarták telepakolni a boltot, azt mikor raklap számra adtuk el az amd-s gépeket, látván hogy sokkal nagyobb haszon lett a több amd-sből mint a kevesebb intelesből... csak persze el kellett terjednie a nép között hogy biza jók az amd-s gépek is

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezt egy ügyvéd találhatta ki, hogy megvédjék magukat a vásárlók reklamáció áradatától.

Fárasztó a cím, ha ez valójában 2X0-as PCH :U

[ Szerkesztve ]

(#9) westlake


westlake
félisten

Az a probléma, hogy nem vagytok képesek egy kereskedelmi egység fejével gondolkodni, csak a végfelhasználóéval. Ezzel nem is lenne baj, ha nem égetnétek magatokat az itt leírt butaságokkal. Egy Intelről beszéltek, akiknek dollár milliárdjai vannak. Nyilván azért mert hibás döntéseket hoznak. Teljesen logikus, valóban. Némi időt szánhatnátok arra, hogy végiggondoljátok, miről is van szó. Az Intel teljesen jól csinálja, amit csinál. Ha valakinek kell a Windows 7-es support, akkor fizessen érte! Nem akar fizetni érte? Akkor nyilván nincs is rá szüksége. Ja, hogy ez nektek nem tetszik? Az legyen már a ti problémátok.
Nehogy már ti akarjátok megmondani, hogy ők hogy keresik a pénzt. Cseppet el vagytok tévedve. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10) Mr. Spock válasza westlake (#9) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

+1 :C

Zseniálisan megfogalmazta a lényeget! Az Intel igen nagy piacot fed le különféle termékekkel, mindenki megtalálhatja a neki legmegfelelőbbet! Az már feltűnt hogy az összes Inteles hírnél jönnek a flamer/troll hozzászólók... itt ez a módi? Elég kiábrándító, emberi viselkedés...

(#11) opr válasza westlake (#9) üzenetére


opr
veterán

Szerintem most nincs teljesen igazad.
Marmint a nagy reszevel igen, de en most ugy latom, hogy ez nem egy lehuzas-jellegu, "keressunk sok penzt" lepes inteltol, hanem egy okos, vegiggondolt strategia. Nyilvan penzt is fog hozni, kulonben nem csinalnak, ne erts felre, csak ha csak a penzre mennenek, akkor nem az "olcso fos minimal profitos" h310-est adnak.

Szerintem itt csak a support segget vedik be, megjegyzem nagyon okosan.

Csak gondoljunk bele, az 1.000.000db Veér Pistike megtudja, hogy hasznalhatja a H310-en a hon imadott Win7 rendszeret. Termeszetesen habzo szajjal installal, utana nem olvas, aztan meg orjong, hogy milyen szar az intel, meg a windoz, meg a rajta kivul minden es mindenki, hogy nem is mukodik, pedig Tibike azt mondta, hogy de. Es ha Tibike azt mondja, akkor egyertelmu, hogy az intel meg a windoz meg a mindenki mas a hibas.
OEM egy mas kerdes, ott dolgozik szakmailag relevans ember, letezik a felelosseg kerdese, garanciak vannak, stb.
Szerintem ez most egy kifejezetten szimpatikus es logikus lepes Inteltol, es bar enyhen szolva nem vagyok elragadtatva az altalanos piaci mentalitasukkal, a cegert se vagyok odaig (amugy szvsz retardaltnak kell lenni, hogy egy barmilyen cegert rajongjon az ember, de ez most mindegy), ezt a lepest most rendkivul korrektnek tartom.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nincs itt semmi probléma. Egy egy szűk rétegnek készült, akiknek van pl. egyedileg megírt programjuk kifejezetten windows 7-re (10 alatt nem megy) és feltétlenül tovább akarják használni, annak legyen 300-as szériás új cucc, mert egyébként már nem támogatott a 7-es a többi új chipnél.
Akinek ilyen kell, az örülni fog, hogy rá is gondolnak az Intelnél.
Akinek meg nem kell, az nyilván nem vesz H310-est.

Különböző igények vannak. Aki le van ragadva, hogy csak az az egyetlen felhasználási mód, amit ő használ, vagy csak néhányat ismer, annak ez kínai.
Hát képzeljétek: van aki kifejezetten ilyet akar használni: windows 7 és 300-as szériás vezérlő együtt.

(#13) RefFes válasza opr (#11) üzenetére


RefFes
junior tag

+1

Ajjemmdéé-nél van ilyen lehetőség? Mármint hardveres W7 támogatás Ryzen-hez? Ott is vannak cumik rendesen...
Rekord nyeresége volt az Intelnek, ez is belefér (mondják azt, hogy nem tesz meg mindent a felhasználókért...AMD-nek lesz hasonló megoldása?...persze, az Királyságos lenne, nem pénzlenyúlás...).
Nem zintel tehet arról, hogy sz@rt keresünk, és nem tudjuk a legjobb teljesítményt magunkénak...

Üdv

+ az alaplap gyártók is dörzsölik a markukat, nem kell szoftvereket írni a lapokhoz, illetve, ha kell, akkor úgy, hogy eladtunk még egy lapot...sok kicsi sokra megy.

[ Szerkesztve ]

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#14) opr válasza RefFes (#13) üzenetére


opr
veterán

Ezt most muszaj volt ezt az "Ajjemmdéé"-zest? Konkretan leirtam, hogy szerintem aki barmelyik ceg fanatikus hive, az szerintem konkretan retardalt, erre beirsz egy ilyet? :DDD

Az AMD-nek volt eleg baja igy is, egy uj architektura startja mindig nehez, gondolom nem akartak ezt meg meg is duplazni Win7 supporttal, plusz annyira kicsi piac, hogy egyszeruen nem hozta volna vissza a beleolt eroforrast.
Plane, hogy a win7 idejeben az AMD gyak nem nyujtott alternativat, igy ami regi, rendszerre irt szoftver, az 99%, hogy intelen fut, szvsz ceges szinten ilyen kockazatot senki nem vallalna be, csak ha nagyon muszaj.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15) RefFes válasza opr (#14) üzenetére


RefFes
junior tag

Ohh, bocs!

Nem neked kellett volna válaszként küldenem, hanem a rögtön trollkodóknak, I vesztét kívánóknak (mintha egy ilyen eset után a másik termékei nem lennének majd megfizethetetlenek akár...)...szóval, a másikról csak annyit, hogy ő miért nem tesz ilyet...ha pedig nem tesz, akkor ne trollkodjuk meg azt, aki hajlandó erre...

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#16) pengwin válasza westlake (#9) üzenetére


pengwin
addikt

És a végfelhasználók mégis miért örüljenek neki, hogy egy pénzeszsák cég már megint ki akar velük tolni?
Mindenki érti, hogy a több $$$€€€ kell a cégnek és azért vezetnek be egy "új" terméket.

Ettől még ez tipikus példája annak, hogy ha egy cég kellően erős piaci pozícióban van, akkor simán figyelmen kívül hagyja a felhasználói szempontokat.
A cégek és a felhasználók érdekei totálisan ellentmondanak egymásnak, és a cégek kb. csak a verseny miatt veszik figyelembe a felhasználók érdekeit.
Bocs, ha nem örülünk neki.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#17) opr válasza RefFes (#15) üzenetére


opr
veterán

Nincs gond, egyertelmu, egyik kutya masik eb. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) Kotomicuki válasza westlake (#9) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Akkor tegyük már hozzá azt is, hogy a rekord-nyereség az egyik oldalon az iszonyatos átvágás és lehúzás a másik oldalon!
A tisztességes kereskedelem lényege a win-win hozzáállás lenne, amitől a zintel üzletpolitikája nagyon távol áll!
Lehet ezért magasztalni a zintelt, csak akkor az élet többi területén se méltatlankodjon az egyén hogy lépten-nyomon átvágják és lehúzzák, mert azok is csak követik ezt a "nemes és dicső" példát...

Részemről inkább tisztességes világban szeretnék élni, amibe a zintel-féle (illetve azon kartellé, amibe a picipuhával karöltve benne vannak) hozzáállás már büntetendő cselekmény lenne!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#19) Dragon3000 válasza Kotomicuki (#18) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezzel csak az a gond, hogy mindig azt a céget fogják fikázni, amelyik a nagyobb, megnézed ugyanez megy nv-amd oldalon. Nv a nagyobb cég és mindig visszatartja a fejlődést a versenyt blablabla.... Ezzel csak arra akartam utalni, ha az amd lenne a nagyobb, akkor őt támadnátok minden olyanért, amit most az intel kap. Persze mindig van egy kis igazság benne, de nem kellene mindig mindenre ugyanazt ráhúzni. Leszögezném, nem szeretnék semmilyen fanboykodásba belemenni, mindig azt vettem, ami a pénzemért nekem megfelelt, jelenleg intel van de a következő amd lesz.

Amúgy ha nem lesz drágább, mint a hasonló tudású jelenlegi lapjai, akkor nincs vele semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#20) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Lehet, hogy most nem árulok el új dolgot, de mostanában fejlesztettem z370-re és egy Giga lapot vettem, amihez mindenféle win7 driver van a giga oldalán, kivéve persze intel igp drivert, de azt ki is kacsoltam, szóval...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Kotomicuki válasza Dragon3000 (#19) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

A mondandómban semmiféle "fikázás", vagy "fanboyoskodás" nem volt, ilyet nem is kell belelátni, ezzel összezagyválni!
Csupán a ténymegállapítás - de, mint azt tudjuk: akinek nem inge, annak gatyája!

Ha, esetleg arra céloztál volna, hogy a világban mindenütt ez megy - a (piaci) hatalommal való visszaélés, bármiféle következmények nélkül - és a zintel csupán ennek "áldozata", akkor azt mondanám, hogy az sem kötelező, hiszen lehetett volna a "bevett szokásoktól" eltérően, önálló piaci politikát is folytatni, amiben a vásárlói elégedettség mértéke is fontos tényező.
Megtehetné?
Meg!
Ki akadályozza meg ebben? :U

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#22) noPublicFG válasza Mr. Spock (#10) üzenetére


noPublicFG
senior tag

A cégnél az összes cnc-s gépen maximum XP fut. Ha kidől a sorból, mivel üzemeltetsz egy másfél millió eurós masinát? A gép működőképes, de ki kell dobni, mert nincs hozzá számítógép. :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#23) atus72 válasza noPublicFG (#22) üzenetére


atus72
senior tag

:C
Tessen lomizni ugyanolyan chipsetes régi PC-ket ha már ilyen csodás supporttal rendelkezik a milliós (gondolom EU támogatásból vett) CNC :D

(#24) Glaz-dozfhut válasza tibaimp (#20) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én is ezt mondogatom úton-útfélen. Nem értem ezt a limitáció dolgot. Az első pillanattól ('17.10hó) win 7-tel használom a 8.generációt. Mondjuk eleve úgy választottam alaplapot, hogy melyik biztosít hozzá drivereket. Nem kellett semmit trükköznöm, frissítések is voltak mindig. Sőt azóta megnéztem több Asrock lapot és a win 10-es driverek leírásában közte a van supportedoperatingsystem: win7
kep

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#25) benedekco válasza Dragon3000 (#19) üzenetére


benedekco
addikt

Ez így nem feltétlenül igaz.
Szerintem ha egy cég piacvezetővé (naggyá) válik akkor általában olyan dolgokat kezdenek csinálni ami nem feltétlenül tisztességes, vagy nem feltétlenül a felhasználókat szolgálja. Azaz fújnak rá az emberek.
Ellenben ha egy nagy cég megmaradna (nem igazán tudok ilyenről) tisztességesnek, etikusnak, fair-nek vagy elérhetőnek akkor nem fújnának rá a népek csak azért mert nagy.

Szerintem felesleges ebből túl sok következtetést levonni.

re: westlake
Igen, baromi jók. Csak nem a felhasználók szemében hanem a piaci mutatók tekintetében. Ennyi. Lehet hogy jók valamiben de nem biztos hogy jók másban.
Tudod, olcsón, gyorsan jó munkát. Na hát itt is lehetne mondani, hogy hatalmas profitot, tisztességesen, jó minőségben. Egyet ki kell húzni a listáról.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#26) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

+1 a lehúzásszagnak. Ha normálisak lennének, akkor adnának ki drivert a meglevő cuccokhoz. Még jó sokáig van támogatása a Win7-nek, s ennek a H310 verziónak sem tegnap álltak neki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) zol2 válasza westlake (#9) üzenetére


zol2
tag

Szerintem sokak igazságérzetét bántja, mint ahogy az is, amikor pusztán üzleti és nem technikai okok miatt nem támogat egy lap egy processzort... Sok felhasználó érzi úgy, hogy ezek a cégek a dominanciájukat felhasználva kényszerítenek ki olyan lépéseket az emberekből, amit nem feltétlenül lépnének meg, ha lenne választási lehetőségük. Persze üzleti szempontot tekintve tényleg jól csinálják. Csak egy ilyen fórumban főképp szakemberek, felhasználók és nem üzletemberek vagy részvényesek írnak/olvasnak, akik örülnek, hogy de szépen épül és gyarapodik az Intel.

(#28) Dragon3000 válasza benedekco (#25) üzenetére


Dragon3000
veterán

Írtam is, hogy van benne igazság, de mindig ugyanaz a nóta miközben lehet, hogy más áll a dolog mögött.
Pl Szemét intel visszaél a hatalmával azért nem tud érvényesülni az amd szerver vonalon, miközben versenyképes procikat adott ki. Igen csak szerver oldalon nem egyik napról fejlesztenek a másikra, lehet, hogy évek eltelnek mire váltanak egy másik rendszerre, ami el is kezdődött, mert több cég is kínál már amd megoldású kész gépeket. Na erre utaltam azzal, hogy nem kellene mindenre mindig ugyanazt ráhúzni. Amúgy ezt mind úgy írom, hogy sok húzását elítélem az intelnek. De az amd se jobb, csak emlékezzünk vissza, amikor erősebb procikat adott ki, mint az intel egyből 1000 dolláros ár társult mellé és ha lenne rá lehetősége ugyanazt csinálná ő is, mint az intel.

(#29) Dragon3000 válasza zol2 (#27) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezzel az a gond, hogy a másik oldal is ezt csinálja, ha nem éri meg dobja, mint a vga-nál a win8-8.1 támogatást.

(#30) tecsu válasza westlake (#9) üzenetére


tecsu
addikt

Te mire reagáltál? :Y Előtted senki nem próbálta ezt cáfolni.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) tecsu válasza benedekco (#25) üzenetére


tecsu
addikt

A kapitalizmus lényegéből fakad, hogy egy vállalat legfőbb célja a profit növelése.
A törvények határáig, néha azon is túl merészkednek, hogy növelhessék a bevételeket. Etika? Az maximum egy marketingeszköz, amivel az adott cég szép hírnevet kovácsolhat magának - semmi több.
A hatékonyságot (sikerességet) a monopol helyzet még inkább növeli különösen, ha törvényt befolyásoló tényezővé vált maga a vállalat vagy annak képviselete.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) atus72 válasza tecsu (#31) üzenetére


atus72
senior tag

Ehhez azért tapsolni nem kell gondolom, vagy igen?

(#33) tibaimp válasza Glaz-dozfhut (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ne tessék, akkor nem is csak a Giga csinálta ezt!
Mondjuk én váltottam rendszert, de már mindegy, mert jól ki is heréltem a win10-et, nekem itt a háttérbe ne mozgolódjon :), így már akár használhatónak is lehet mondani.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) hcl válasza tecsu (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért az is benne van, hogy aki prostituáltnak áll, az ne sírjon, ha...

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Hiftu válasza tecsu (#31) üzenetére


Hiftu
senior tag

Amikor egy technológiai cég eléri ezt a (kvázi-) monopóliumot, akkor a pénzügyi és marketing részleg felértékelődik a techikai részleg ellenében. Sokszor a mérnökök más céghez mennek el ilyenkor. A szekér még szalad, de ha nem vesz fel újabb mérnöki tehetségeket, akkor lemarad és csak kapaszkodik a többieket után.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#36) arty válasza benedekco (#25) üzenetére


arty
veterán

google egy (rövid) ideig (talán) próbált a fair (not evil) cég szerepében teccelegni és szerintem akkor/addig nem is utálta őket a fél világ :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#37) MongolZ válasza noPublicFG (#22) üzenetére


MongolZ
addikt

Milyen cnc az, amelyik 15 éves, de még 1,5 MEurt ér?

(#38) RefFes válasza MongolZ (#37) üzenetére


RefFes
junior tag

...ami újonnan 15M volt... ;]

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#39) MongolZ válasza RefFes (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Megnézem, hogy milyen cnc gép az...

(#40) snecy20


snecy20
veterán

WindowsXP-re nem terveznek még valamit? Pl. hozzánk a céghez? ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#41) hcl válasza MongolZ (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég sok ilyen lehet. Ipari gépek elég jól tartják az árukat.
Volt munkahelyemről lehetett venni ilyesmit, pl.ami jó volt marónak, csak század helyett tizedes pontosságot tudott, annyira le volt használva.
Volt nem is egy arc, aki pár százezerért megvette (2000-es évek vége) és fusiban jó pénzeket keresett vele.
De 2011-ben még volt a cégnél 486 vezérlésű pasztázó, meg forrasztókemence is. Igazából akármit oda lehetett volna tenni, amin van soros port, de a 4860DX33 nem igényelt ventit 50 fokban sem. Nem tudott tönkremenni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) MongolZ válasza hcl (#41) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem az árral van a bajom. 1,5 MEurért 10 méteres cnc horizontot veszel, újat. 15 MEurért szerintem a világon senki nem vesz 1db gépet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.