Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blaise


Blaise
veterán

Nem rossz :C

(#2) Oliverda


Oliverda
félisten

Kíváncsian várom, hogy melyik gyártó lesz az első, aki normális mennyiségű, 4 GB RAM-ot fog rápakolni az ilyen cuccára.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) fpeter84


fpeter84
senior tag

Kíváncsian várom, hogy ez a SoC mennyire használható támogatást kap win10 alatt - ugye csak built-in videokártya driver támogatást ígérnek :O - nekem is van egy ilyen platformos tabletem és már nagyon szabadulnék ettől a retek 8.1-től...

(#4) Crytek


Crytek
veterán

Na egy ilyet majd akkor ha ha lesz min 256GB-osba 4Gb rammal olyan SOC-al ami legalább iris pro szintű.
(Visszanézek 4-5 év múlva) :C

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#5) Daywalker válasza Oliverda (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem senki. Majd ha az OEM méltóztatik olyat gyártani. Meg merem kockáztatni hogy az összes bele tökéletesen ugyanaz.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) Oliverda válasza Crytek (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

És persze legyen az ára 5000 forint. Csak mert ez lemaradt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Televan74 válasza Oliverda (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az még sok neki. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) 80hun


80hun
addikt

Enyiért már beválalok egyet a TV-re. :DD
Már csak ki kell várni hogy megjelenjen.

(#9) Armagedown


Armagedown
őstag

Miért kerülnek ezek többe, mint egy ugyanilyen hardverrel rendelkező tablet?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#10) Ivy.4.Ever válasza Armagedown (#9) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Pszt! Ezt a vásárlóknak nem szabad megtudniuk! ;)

(#11) fpeter84 válasza Armagedown (#9) üzenetére


fpeter84
senior tag

Tableteken 9 colig ingyen van a 8.1 bing, egy ilyen stick-en viszont fizetni kell a licenszért - az persze más kérdés, hogy a kínai kütyüknél a sok aktiválatlan win-es box és stick miért nem olcsóbb... :W

(#12) Graphics válasza Armagedown (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Többe nem kerülnek, ugyanannyiba :D

Én sem értem, amikor 100-120$ között mozog egy ilyen tablet, akkor miért venném meg a sticket?

Akkor ennyi erővel ducktape-pel odacsattintom a monitor hátuljára a tabot :D

@fpeter84: Aktiválatlan? :) Ingyen kapják tab-ra a win-t, az aktiválva van, úgy tudom :))

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Raysen623


Raysen623
addikt

Nem látom be mi értelme van ennek a kütyünek...pendrive-nak kicsi, gépnek meg sz@r. Tabletnek egyértelműen nem az...Mire lehet ezt a semmit ami 99 dollárba kerül használni? :F

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#14) kpal


kpal
veterán

1-2 év komoly piaca lesz,varom jobb harveres verziót.

(#15) GIJoe


GIJoe
addikt

Valamiféle újabb CoreM verziót megvárok, sokat kell várni még rá?

(#16) Graphics válasza Raysen623 (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert szerinted pendrive-nak használja valaki ezt ? :D

Ez egy mini-számítógép...

Konkrétan itthon 40 körül lehet már ilyesmit kapni. És aki csak böngészik, meg frászbukól, annak nem igazán kell ennél több...

Ja és a fogyasztása, az nincs.

Nem neked készül, mert kb pendrive-nak nézted ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Raysen623 válasza Graphics (#16) üzenetére


Raysen623
addikt

40k + a TV ára, amit vagy előtte vagy közben megvesz a kedves vásárló...Fogyasztása pedig van, mert be kell dugni valamibe ami eleve fogyaszt és adja neki az áramot.

Egyébként véletlenül sem néztem pendrive-nak, de nem tudtam rendes funkciót találni neki. Aki meg csak facsézik vagy böngészik megteszi mobilon. Ennyi.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) flashpointer


flashpointer
őstag

Jo kis cucc, par ev es minden monitorba lehetne integralni, bongeszesre filmezni teljesen jo, ha meg valaki erosebbet akar csatlakoztat egy asztalit, kb mint egy IGP vs vga kartya

[ Szerkesztve ]

(#19) Graphics válasza Raysen623 (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm, akkor hogy vázoljam mire jó ez :) ?

- Ez nem TV-okosító..., talán ezzel kellett volna kezdenem :)
- Veszel egy Monitort HDMI-vel 30-ért mondjuk

A verzió: összeraksz egy alap gépet, ami mondjuk tegyük fel alsóhangon 60-70 ezer netezésre / alap Haswell, ház táp, memória, egyebek...

B verzió, veszel egy ilyet. 40-ért.

Mindkettő netezésre lesz.

- Az egyikben ott egy 350W-os FSP táp, ami mondjuk nem teker akkorát, de a gép kb 50-70W-nyi kraftot elvisz.

- A másikban ott ez a kis semmi fogyasztású Atom, ami szerintem 5W-nál többet nemigen fog kérni. szintén netezni fognak rajta.

Azt gondolom, még torrentezni is a másodikat venném, minthogy egy dobozt beállítsak a sarokba :)

Tehát a létjogosultsága ennyi szerintem. Vannak topikok az ilyen stickekre, ott meg lehet találni ki mire használja / nagypappernek, szülőknek ,ilyesmik :)

Szóval nem mindenkinek van okostelefonja... Hogy netezzen meg frászozzon... Pl nálunk se... És valószínűleg hamarosan ilyesmikre cserélem a gépeket otthon is.

Mert nem mindegy, hogy fater az asztali gépet hagyja bekapcsolva egésznap, vagy ezt...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Cathfaern válasza Graphics (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából Raysen623-nak a következőben van igaza:
"Aki meg csak facsézik vagy böngészik megteszi mobilon. Ennyi."
Ha tényleg csak netezni kell, akkor egy ilyen nem nagyon ellenfél egy 10"-os tabletnek. Kell neki egy asztal, egy szék, oda kell elé ülni, nem mobilis, stb... ezzel szemben tabletet lehet kényelmesen fotelből / ágyból / konyhából főzés közben / TV elől, stb. használni.
És a stick + monitor árából már bőven kijön egy használható tablet is. Ha nagyon hosszú dolgot akarsz gépelni (nem igazán jellemző a mai világban), akkor még mindig megoldás egy BT-s bill.

Szóval amit írsz abban igazad van, de egy ilyen nem a rendes asztali PC-nek az ellenfele, hanem a tableteknek. És úgy máris más a leányzó fekvése.

[ Szerkesztve ]

(#21) tothmaxy182 válasza Raysen623 (#17) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Bedughatod sima monitorba is. Vagy Te a számítógépedet monitor nélkül használod? Na ugye, hogy nem! Akkor meg ne számold bele az árba a kijelző árát is... :)

(#20) Cathfaern: Aki csal netezik, meg fészbukol, annak elég is egy tablet. De mondjuk a szülőknek aztán hiába adsz tabletet. A pc-t már megemésztették valahogy és örülnek, hogy tudnak rajta böngészni, de a tabletet már nem venné be a gyomruk. Illetve pl office doksikat is könnyebb egy monitorra dugott ilyennel készíteni/szerkeszteni.

Amúgy én is inkább tablet párti vagyok, márcsak azért is, mert ezek a stick-ek ugyanolyan hardverrel egy fillérrel sem kerülnek kevesebbe, mint egy tablet, sőt...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#22) Blindmouse válasza Oliverda (#6) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Annyira mindegy az ára. Most vettem pendrive-ot drágábban. Legyen több USB bemenet, és használjon valami értelmes tárhelyet, ne SD kártyát meg eMMC-t mert nagyon lassú és nem sokkal olcsóbb. Annyira mindegy hogy mekkora a mérete, simán lehetne rPi méretű, senkit nem zavarna.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) hito


hito
nagyúr

Érdekes cucc. Pont most szeretném lecserélni a TV-met olyanra, amiben van UPC kártyának hely és beépített merevlemezes, hogy tudjak felvenni rá adásokat.

Egy ilyen kis stick mennyire lehetne megfelelő erre a célra ha mondjuk van a TV-ben beépített HDD? Illetve ilyen célja milyen eszközöket érdemes nézegetni ha nem szeretnék TV-t cserélni (azért a real 200Hz és az aktív 3D nem rossz dolog együtt).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#24) canniball válasza hito (#23) üzenetére


canniball
nagyúr

Kérsz a UPC-től egy felvevős boxot és megoldódott a problémád. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25) Duree


Duree
veterán

Na azért ez az ár már nagyon jó,Persze a Lenovoé sem volt rossz,se ez nagyon baráti.

duree54

(#26) hito válasza canniball (#24) üzenetére


hito
nagyúr

Kértem jobb híján, de a "semmire" (bérlés) nem szeretnék havi 1000Ft-ot fizetni. Az 3év alatt akárhogy is nézzük 36eFt. Akkor miért ne tegyem inkább fejlesztésbe ezt a pénzt? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#27) Raysen623 válasza tothmaxy182 (#21) üzenetére


Raysen623
addikt

A számítógéphez is kell vennem moncsót meg ehhez is. Szóval mindkettőnél jelentkezik ez a költségvonzat. Sok esetben pedig nemhogy monitor de még számítógép sincs a házban...mindeneseter ezen ne vitázzunk, mert lehetnek eltérőek az igények.

(#19) Duliee: teljesen jó érvelés. Az én gondolkodásom és kényelmi igényeim ettől azonban eltérnek. :DDD Nagyszülők már nincsenek, szüleim meg nagyon jól el vannak a tablettel és notikkal.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#28) canniball válasza hito (#26) üzenetére


canniball
nagyúr

36k (ráadásul 1k-s "részletekben") még mindig kevesebb, mint egy új TV (ami aztán 3 év alatt ennél többet veszít az értékéből).
Ilyen kütyükkel nem fogod tudni kiváltani a boxot, mivel a UPC (kódolt) adásához minimum a mediacardra szükséged lesz, tehát egyrészt ezért fizetned kell, másrészt olyan eszközre van szükséged amibe bele tudod tolni.
Szóval szvsz az a legolcsóbb ha maradsz a boxnál (vagy ha más szolgáltatót keresel); de persze a döntés a tiéd. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29) hito válasza canniball (#28) üzenetére


hito
nagyúr

Kártya már nálam, megkérdeztem és csak egy alkalmas TV kell hozzá. Az mostanimban is van kártyahely, csak a HDD hiányzik belőle. Úgy vagyok vele, hogy inkább a saját dolgaimba invesztálok, mint bérlem :) Tehát jobb TV-m lenne, jobb "box"-szal (UPC-sek ostobák és instabilak), ráadásul egy fogyasztóval kevesebb lenne és a helyem is több lenne a TV környékén. Nem új TV-t vennék, telefonból, notiból, TV-ből, műszaki cikkből mindig új állapotú használtat veszek garival. Fizesse meg más az értékvesztést :D

Szóval milyen eszközök lennének ha okosítani szeretném a TV-m és nem cserélni? :) Ez alkalmas lenne rá?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30) #16939776


#16939776
törölt tag

Ennyiért nem vészes, de ez már csak attól "PC", mert Win10 fut rajta. Bővíthetőséget már nem kell nézni.

Erre a feladatkörre, eggyel-használhatóbbak tartom a tablet-et.
"PC"-ben 2x3Ghz+HT, SSD, 8GB alatt már önkínzás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31) fpeter84 válasza Graphics (#12) üzenetére


fpeter84
senior tag

Olvasd el mégegyszer, pont ezt írtam hogy tabra ingyen van bizonyos méretig, a box/stick gépekre viszont nem...

Az aktiválás valóban olyan zökkenőmentesen megy az UEFI BIOS-al, hogy letaroltam a (fél)kínai bing-et a tabletről, letöltöttem az ms oldaláról a hivatalos angol telepítőt, felhúztam a gépre és amikor először netet kapott, pár perc múlva már azt írta hogy aktiválva is van...

többiek felvetésére: ez már valóban más kérdés hogy mennyire van létjogosultsága / értelme az ennyire pici gépnek, szemben egy alig nagyobb de már több USB/háló/egyéb porttal, jobb hűtéssel rendelkező testvérénél. De a lényeg hogy ez is csak előre viszi a fejlesztéseket - van akinek ebben a formában is tökéletesen megfelel arra amire kell - tehát jó dolognak tartom hogy ilyenek is vannak már...

(#32) Graphics válasza Raysen623 (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D :R

Persze. Mindenkinek masok az igenyei , nem mindenkinek lehet ez szempont.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) canniball válasza hito (#29) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem. Ez TV-okosításra és/vagy egyszerűbb számítógépként történő felhasználásra van kitalálva. Amit te szeretnél ahhoz olyan eszközre van szükséged amiben van DVB-C tuner és CI+ foglalat (ebben a stickben egyik sincs). Ha nem akarod a szolgáltatói boxot akkor vagy veszel egy sajátot (a UPC topikban eddig egyetlen kolléga jelezte, hogy ő talált magának ilyet) vagy ha a TV-d kezeli a mediacardot és tud USB-re rögzíteni akkor oda rálógatsz egy HDD-t.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34) hito válasza canniball (#33) üzenetére


hito
nagyúr

vagy ha a TV-d kezeli a mediacardot és tud USB-re rögzíteni akkor oda rálógatsz egy HDD-t.

Ez lesz, köszi! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#35) freestailo


freestailo
őstag

Vennék egy ilyet 4 GB rammal, még ha kicsit drágább is lenne. 2 GB nekem elfogadhatatlan...

(#36) Eiki


Eiki
tag

Én például Xbox One-t fogok streamelni vele a lakás többi TV-jére.

(#37) kpal válasza Raysen623 (#17) üzenetére


kpal
veterán

Nem kell tv-t venni ha már van egy olyan ami HDMI-s ,akkor az új jSMART.. stb. miatt nem kell vásárolni . Ezzel kilehet tolnia Tv cserét.

(#38) csabi63 válasza freestailo (#35) üzenetére


csabi63
senior tag

Tessék.
Ez jobb is mint a stick.Dobozosnál sokkal jobban meg van csinálva a hűtés.És még házilag is lehet rajta segíteni.

(#39) mmdms


mmdms
addikt

Lassan kellene egy tv, ahogy olvasgatom az ilyen cikkeket, egyre gázabbnak érzem magam nélküle... :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#40) tjb007 válasza Oliverda (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

A VOYO: [link] Ennyit mondjuk akkor sem adnék érte, ha aranyból lenne a készülékház.
Állítólag az Intel is készül egy ilyennel, de ennél még a fentebb említettnél is vastagabban fog fogni a ceruza.

[ Szerkesztve ]

(#41) Graphics válasza tjb007 (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah, azt nagyon tularaztak ..

Annyiert sok..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) freestailo válasza csabi63 (#38) üzenetére


freestailo
őstag

Ezzel az a baj, hogy nem kicsit drágább, hanem több mint a duplája + áfa + vám. Amúgy ilyesmire gondoltam, ez már megfelelne..

(#43) htc07 válasza hito (#29) üzenetére


htc07
addikt

a kártyának is van ugyanúgy havidíja, mint a boxnak.

(#44) mzso válasza Graphics (#12) üzenetére


mzso
veterán

Vannak Windowsos tabletek HDMI kimenettel?

(#45) Graphics válasza mzso (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vannak :)

Nekem uton van. Csak ido kerdese mire ideer / Chuwi Vi8 Super /

De mar jopar van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) Archos2014 válasza mzso (#44) üzenetére


Archos2014
tag

Van, Archos 80 Cesium:)))

(#47) géeles válasza mzso (#44) üzenetére


géeles
aktív tag

[link]
Van ám...

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#48) mzso


mzso
veterán

És olyan ami minimum FullHD kijelzős és nyolc colos? :)

Egyébként az ilyenek elbírnak egy FullHD vagy még inkább egy 1920*1200-as kijelzővel?

(#49) goodboy007 válasza mzso (#48) üzenetére


goodboy007
senior tag

Ugyanezt akartam kérdezni, hogy bírja-e a cucc a fullHD-t.

Anyámék most terveznek laptopot venni 100k körül, de TV van és szerintem beszarnának, ha meglátnák, hogy egy ilyen + wireless egér+bill is számítógép 50k-ból.
Ha netezni+filmezni+képeket nézegetni+zenét hallgatni lehet rajta problémamentesen, akkor elgondolkodtató lesz!

Ja még annyi, hogy várhatóan mekkora méretű MicroSD-t fog kezelni maximum? A default tárterület viszonylag soványka, de egy 32/64 gigás memóriakártyával megtámogatva már elég lenne "hétvégi sofőrök"-nek is.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#50) géeles válasza mzso (#48) üzenetére


géeles
aktív tag

Vannak azért hibák, de szinte problémamentes.
[link]2048x1536

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.