Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eclipse92


eclipse92
tag

Open.. :U

(#2) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Chuwi Vi8-at ajánlom inkább. Nekem nagyon bejön az a tablet :) ha nem autót kene reparalni, akkor lehet vennék egyet.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#3) eclipse92 válasza alkatraz3000 (#2) üzenetére


eclipse92
tag

Köszi az ajánlást, sajnos tacskóban elérhető tabokra/telókra vagyok kényszerülve.. (családban hozunk ki pár dolgot hűségkártyával.. és gondoltam akkor már beújítok valami játékot magamnak is.. csak kicsit az 1 giga ram bizonytalanít el ennél a tabnál, ilyesmi áron még az OpenDot telóval szemezgetek (vagy telefont, vagy tabot szeretnék) de igazán dönteni még nem sikerült... :U )

[ Szerkesztve ]

(#4) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

itt kérdezz

when the sun shines, we'll shine together

(#5) eclipse92 válasza mexicanraven (#4) üzenetére


eclipse92
tag

Köszi, de Androidos tablet topikban, Windows-os tabról?:F

Szerk: ja már látom.. nem csak Androidosokról van szó ott. köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#6) zotyesz66 válasza eclipse92 (#3) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem is az 1 giga rammal van ott a gond, hanem a 16 giga háttértárral, amiből vagy 4-5 gigát elvisz a recovery partíció, másik 5-6 gigát maga a rendszer, ha még a hozzá járó office-t is felpakolod örülhetsz, ha marad 1 gigád szabadon, a frissítésekkel is nagyon kell vigyázni mit teszel föl. Persze lehet microSD-vel bővíteni, de oda pl. a store-ból nem lehet telepíteni. Van egy hasonló, csak 7" tabom (Allview Wi7), a sebességével nincs is gond, de ez nagyon bekorlátozza. Így beszereztem egy 32/2 gigás Ainol iNovo-t jóárasítva, na ez már OK, jól használható.

(#7) eclipse92 válasza zotyesz66 (#6) üzenetére


eclipse92
tag

Hm már értem miért írták páran akkor hogy kevés a tárhely.. így 16 giga nem tűnik kevésnek..de ahogy írod igazából nem sok marad belőle.. lehet mégis a telót választom.. mert úgy gondoltam ha már windows-os tablet.. akkor mehetne rajta néha-néha emulálva Android akár..(már ha bírná ;] ) de a hely oda is kell.. szóval lenne vele gondom. köszönöm a felvilágosítást.. :R esetleg valaki aki jártas a tacskóban kapható androidos telók/windowsos tabokban ajánlhatna 1-2őt, ha nem nagy gond :U olyan max 45 rugóig.. sajnos nem túl nagy választékot láttam eddig ott telókból/tabokból..

(#8) zotyesz66 válasza eclipse92 (#7) üzenetére


zotyesz66
őstag

Tesco-ban én nem láttam, csak 1/16-os win tabot. Ezt a Lark-ot, meg még vmi másikat, talán beex volt? Annyira meg azért nem olcsók, 25 körül meg lehetne gondolni, de mind 30 fölött van.

(#9) eclipse92 válasza zotyesz66 (#8) üzenetére


eclipse92
tag

Régóta szemezgetek ezekkel a win-es tabokkal (amita nem RT-s windows-t pakolgatnak rájuk kb) de erősebbet sajnos én sem láttam a tacskóban. 2 darab Lark van.. egyik 25-26 ezer körül van, 7"-os. a másik pedig a fent említett Ultimate i8, 8as kijelzővel...

Ebből szerintem teló vásárlás lesz, nem tab :(

Viszont ahogy az OpenDott topikot átnyálaztam azzal a telóval is meggyűlhet a bajom.. 40-45 körüli telót meg nem nagyon találtam..talán még egy Huawei volt kitéve (Y540?) de az csak 2 magos..

(#10) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Kinek mi számít átlag felhasználásnak? Én hamar ki tudok futni a 2GB-nyi RAM-ból, bár szerencsére nem omlik össze egyik alkalmazás sem. 1GB RAM-mal semmiképpen nem vennék Windowsos tabletet.

Harrrr!!!!

(#11) eclipse92 válasza Ndruu (#10) üzenetére


eclipse92
tag

Igen, engem is elriaszt az 1 giga ram.. átlagos felhasználás nálam: netezés 4-5 megnyitott oldallal, szövegszerkesztés.. képszerkesztés néha.. filmnézés ilyesmik.. de asztalin 2 giga ramból is kitudtam futni elég könnyedén ezekkel.. tabon se lenne ez másképp szerintem.. :(

(#12) Ndruu válasza eclipse92 (#11) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Vedd úgy, hogy ez egy kicsi laptop. Laptopot is kínszenvedés 1GB RAM-mal használni.

Ez már kicsit off, de eddig háromból három (egy Asus, két különböző Lenovo) Windowsos tablettel tapasztaltam, hogy időnként nem ébred fel vagy csak nem mutat életjelet (olyan, mint ha a háttérben dolgozna, melegszik is, de nem reagál semmire és képet sem ad). Ez leginkább az első nagy frissítések telepítése után fordult elő.

Harrrr!!!!

(#13) eclipse92 válasza Ndruu (#12) üzenetére


eclipse92
tag

Jogos, végülis egy kis laptop billentyűzet nélkül érintőkijelzővel..

Köszi mindenkinek, sikeresen lebeszéltetek róla, (szerencsére :U ).

Viszont még mindig kérdés milyen telót vegyek (ha már a tabok kilőve ilyen árkategóriában//tescoban)

Kicsit nehéz így a helyzet, hogy ennyire levan korlátozva a választék, ezért kérdeztem hogy akkor tudna-e valaki adott helyen kapható jó telefont max 45ig. sajnos én nem találtam normálisat a friss katalógusukban sem.. :( ezzel az opendott telefonnal szemezgettem.. tudásban megfelelne, viszont a topikjában akadnak érdekes hibák vele kapcsolatban.. (vibráló kijelző.. frissítés után meghal stb..)

Hm..akkor annyira még nem kiforrott ez a wintab dolog , mint kellene lennie.. engem is csak az csábít benne hogy hordozható és szinte egy gép bárhol-bármikor rendelkezésre állhat.

[ Szerkesztve ]

(#14) Misi1979 válasza eclipse92 (#13) üzenetére


Misi1979
őstag

NE vegyél 1 gigás win-es tabletet. Nekem a régebbi, mégis erősebb 8" Dell Venue van, érzem a 2giga limitjét.

Az meg másik kérdés, hogy alapállapotban alig van szabad helyem a 32giga tárhelyen, pedig nem telepítettem minden vackot rá. A 16 giga az semmire sem elég.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#15) Švejk válasza eclipse92 (#13) üzenetére


Švejk
őstag

Ópendott telefonról elég sok rossz vélemény van.
Az más kérdés hogy a többi teszkós telefon is Kínában átcimkézett szar ugyanúgy, az ilyen Navon meg Beex meg anyánkínja típusú kitudjamilyen márkák. Soha nem vennék ilyet.
Valami normális márkát árulnak?

(#16) zotyesz66 válasza Švejk (#15) üzenetére


zotyesz66
őstag

Persze, olcsó samsung fosokat, meg alcatelt meg nokia 535-öst vagy mifenét. Ezeknél az opendott sokkal jobb!!! Van az opendott-ról legalább ugyanannyi jó vélemény is... páran biztosan kifogták, de nem rossz az egyáltalán. Különben láttam motorola-t is, persze az inkább 50 fölött nyitott.
Windows tabról meg: hát nem szabad annyit várni tőle, mint egy notebooktól, de nem is kerül annyiba! Modern (csempés) alkalmazásokból tényleg oda kell figyelni, mennyit pakolunk föl, mert azok csak a belső tárhelyre hajlandók települni, de desktop alkalmazások simán mehetnek sd kártyára!
Nekem eléggé bejön a windows tabletezés, persze úgy mint tablet egy ipad-et vagy egy droidos tabot nem igazán vált ki (kevés a 3G-s, GPS-es win tab és szokni kell a kezelését). De nagyon jó, hogy futnak rajta az asztali alkalmazások, játékok!

(#17) quailstorm válasza zotyesz66 (#16) üzenetére


quailstorm
nagyúr

kicsit komolyabb tabon meg más is
ezeken megy az amiduos, de a bluestacks se rossz (amiduos tud olyat, hogy gyári Intel bináris fordító van benne, meg kezeli a kamerát, mikrofont is)
tehát ha nem is dualbootos, elég jól megvan a droid is egyben
akku más kérdés

aztán a Chuwi-ból meg van dual bootos is, az a kemény

úgyhogy ugyanez 2 gigával már egyformán viszi a droidos és a PC-s kecskeszimulátort is
az fontos :DDD

(#18) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nekem Win8.1 32 bit Internet Explorerrel egy Dell D520-as gépen 1 giga rammal és 32-es SSD-vel elég szépen fut, elbír pár tabot, filmet lehet vele nézni ésatöbbi.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) Zoja™


Zoja™
őstag

Ha már telefon. 30-35-ért már vannak nagyon szép állapotú Moto G-k használtan. Igaz garancia nincs hozzájuk, de probléma sem szokott velük lenni.
Ha meg pl megtöröd a kijelzőt, 7-8k-ból meg lehet úszni a cserét, igaz ez amúgy sem garanciális probléma lenne.

(#20) eclipse92


eclipse92
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!:) hát akkor valószínűleg az OpenDott telefon marad.., ennyiért normálisabbat nem láttam tacsóban. Hátha kifogok egy hibátlan (többnyire) darabot :U
Nokia Lumiát tuti nem veszek..valahogy nem az én világom a Windows mobil.. volt már de 1 hét után eladtam mert nem tetszett. a Motorolát én is láttam 50-55 ért. de nem sok az egy Moto G-ért? :U mert hát annyira nem erős.. nagyjából az OpenDott felett van picivel.

(#19) Zoooja:

Sajnos most csak a tacsóban kapható új telók jöhetnek nálam szóba max 45 ig. fentebb leírt dolog miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.