Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) ubyegon2 válasza Frawly (#900) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt se gondoltuk anno, hogy szép színes default beállítások fel tudnak hozni egy kis nokedli disztrót a semmiből! 😁
Nekem amúgy tetszik a zöld-fekete alap.
No de majd meglátjuk....Unity is hogy feljött compiz skinből.....

(#902) brickm


brickm
őstag

"Mint, Manjaro, Ubuntu, Lubuntu, Xubuntu, Puppy, Slax,"

Ezeke csak az ikonok, meg a háttér más :D
tegyél rá Arch-ot, vagy Suse-t.

Arch linux alatt nem hátteret cseérlünk, hanem új ASCII képet írunk!

[ Szerkesztve ]

(#903) Frawly válasza brickm (#902) üzenetére


Frawly
veterán

A Manjaro nem Debian/Ubuntu, hanem Arch alapú, szóval nem csak az ikon más. Először majdnem azt írtam, hogy a Slax meg Slackware alapú, de most utánanézve az valóban Debian alap.

Az Arch az jó, de kezdőknek nem való, nekik jobb Arch alapnak elsőre a Manjaro. Suse helyett meg inkább Fedorát javaslok.

Nem csak disztrótól, hanem WM/DE-től is függ, ha fapados felületek nem csak ikonban, témában mások, hanem általában koncepcionálisan különböznek.

(#905) hcl válasza Cyrin (#904) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

MInix biztosan többön :D
https://itsfoss.com/fact-intel-minix-case/

Mutogatni való hater díszpinty

(#906) CPT.Pirk válasza Cyrin (#904) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mondjuk látszik, hogy a hvg nem egy IT portál. ...a világ vezető operációs rendszere - az asztali operációs rendszerek között...

Meg ez itt:
"Érthető, ha jó páran párhuzamot vonnak a rossz emlékezetű Windows Vista és az októberi frissítés között." - a Vistának gépigény problémái voltak, nem keveset tesztelt, bugos frissítései. Elég nagy különbség.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#907) Frawly válasza CPT.Pirk (#906) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, a Vistának a gépigénye volt nagy, mikor kijött, a legtöbb embernek világszerte még XP-hez való gépük volt akkoriban. Így eleinte csak a hardcore gamerek váltottak rá, akiknek kellett a Vista a DX10 miatt, vagy rendes 64 bites támogatást igényeltek. A géppark csak jó 2-3 évre rá nőtt fel a feladathoz, de addigra meg már kijövőben volt, vagy kijött a Win7.

Plusz Vistán eleinte a bugos driverek okoztak még érdekes dolgokat, főleg 64 biten. De idővel ez is elmúlt, ahogy lett rendes drivertámogatása.

Plusz a Win7 támogatásást meghosszabbították 2023-ra. Igaz 2020 után már csak a cégek kapnak majd ilyen spéci előfizetéses frissítéseket (mint most az XP), de biztos vagyok benne, hogy ezt majd magánfelhasználók is le fogják warezolni. Tehát lehet 2023-ig venni a határidőt, amíg használható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#908) CPT.Pirk válasza Frawly (#907) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkoriban gyakran kidobott a punkbuster CoD2 alatt sokunkat, mert felraktuk az akkor még béta Vista buildeket élesben. :) Akkoriban 64 bites procim volt már, egy kicsit gyorsabb volt a Vista x64, mint az XP SP3 32 bit.

Gondolom meg lehet majd hekkelni a W7 frissítéseit, hogy jöjjenek, mint ahogy meg lehet akkor is, ha Ryzenes vagy újabb Inteles géped van amivel hivatalosan nem kompatibilis.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#909) quailstorm válasza CPT.Pirk (#908) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól függ milyen csatornán jön majd. Ha üzleti, akkor nem, XP-hez is a POSReady-t telepíti mindenki nem a business-t.
Majd meglátjuk, ha nem lesz POSReady jellegű opció lehet leakelni fog valaki cégtől, de éppen lehet még POSReady 2 is a vége, tekintve hogy azért a W7 is került embedded felhasználásra.

(#910) hcl válasza Frawly (#907) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez jó hír. A virtuál hostomon a 10 szenved, 7 sokkal jobban megy. Még. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#911) Frawly válasza quailstorm (#909) üzenetére


Frawly
veterán

XP-n bármilyen rendszerre feleszkábálhatók registry hackkel a POSReady frissítések. Nem kell hozzá külön POSReady Editiont telepíteni.

Szerintem ez Win7-nél is így lesz, maximum annál nem POSReadynek fogják hívni.

(#912) Donki Hóte válasza hcl (#905) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hogy jön ez ide? A cikkben asztali számítógépek operációs rendszereiről volt :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#913) hcl válasza Donki Hóte (#912) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez is asztali számítógépeken fut... Core i-től mindenen (a prociban van, de előtte meg a chipsetben lakott...)
Olvasd el :) Ez volt a tavalyi Intel ME flaw nevű biztonsági para :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#914) Frawly válasza hcl (#905) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem az Intel ME azért használ MiniX-et, mert kicsi rendszer, elérhető a forráskódja, és a prociba nem tudnak akkora ROM területet tuszkolni, hogy sok gigás firmware mehessen rá. Így meg olyan egyszerű, kisebb OS-ek jönnek szóba, mint a MiniX, QNX, vagy hasonló.

(#915) quailstorm válasza Frawly (#911) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is ezt írtam le, csak kérdés, hogy lesz-e még egyszer ilyen egyszerű lehetőség.

(#916) hcl válasza Frawly (#914) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem szerinted, hanem tényeg ezért :) Viszont nem csak a ME használja; az USB, PCIE, stb. vezérlő, proci mikrokód feltöltés, más egyéb is.
Inkább az volt a gond, hogy a ME viszont elérhető kintről is, és nem lehetett kilőni. És sebezhető is, mert nem updatelték sosem.
Régebben csak üzleti gépekben volt (Intel lapookn már láttam a 2000-es években is), de még sosem láttam, hogy bárki arra használta volna, amire való :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#917) Frawly válasza hcl (#916) üzenetére


Frawly
veterán

Egyes laptopok és lapok BIOS/UEFI-jében letiltható az Intel ME. Pl. a Latitude E5430 és a ThinkPad X220 esetében le le tudtam tiltani, azt írja, hogy nem megy. Azt nem tudom, hogy ezt hogy lehet ellenőrizni, hogy ténylegesen tiltva van-e.

Az biztos, hogy nem használja senki semmi normálisra. Cégeknek fejlesztették ki távfelügyeletre, de a cégek közül sem sok használja.

Egyébként lassan még az UEFI-k olyanok, hogy már beléjük férne egy komplett minimál Linux, nem is lennének MiniX-re szorulva.

(#915) quailstorm: ez elvileg most sem lehetőség, mert illegális wareznek minősül. De a MS nem ellenőrzi, így aki meghekkeli a registryt, az sikerrel telepíti a POSReady-frissítéseket. Az MS-nek nem is érdeke ezt lefogni, az XP-sek botnetbe kapcsolását nem akarják elősegíteni. Nagyon valószínű, hogy ez a jól bevált séma lesz a Win7 esetében is 2020 után.

[ Szerkesztve ]

(#918) hcl válasza Frawly (#917) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az UEFI-be bele is fér, illetve nemrég az UEFI-ben is volt biztonsági lyuk :D
Meg jópár éve az Asus is adott ki Linuxos lapot, be lehetett bootolni egy Linuxot a ROM-ból.

Amúgy a ME-t konkrétan nagy cégeknél nem láttam, tényleg nagyon kevés használhatja.
Az AMT kikapcsolása, arra tényleg volt opció sok lapban, de ha vettél egy i-s procit, abban mindenképpen ott van - és mint kiderült, ha nem "aktív", akkor is volt vele gond biztonság terén.
Teljesen meg azért nem tudja kilőni az Intel, mert a prociba épített USB? PCIE, stb. vezérlőt konkrétan a Minix vezérli. Többen meghackelték, hogy ne fusson, de nem nagyon lehetett funkcióvesztés nélkül :)

A MS-nek meg annyira nem volt érdeke sosem a kalózkodás elleni fellépés, szóval nyilván nem fognak ugrálni, hogy ne tegye fel mindenki a patcheiket :) Mondjuk ez nem baj.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#919) dredjudge84 válasza energy4ever (#11) üzenetére


dredjudge84
őstag

Te lehet hogy agyoniskolazott vagy, de nagy paraszt is egyben apam!

Nekem 8 altalanosom van, de ettol fuggetlenul nem tartom magam hulyenek. En most vettem laptopot 124 000ft volt, egy lenovo ideapad 320. 4 magps amd fx, 4gb ddr4, 1tb hdd es 4gb dedikalt radeon 535dx. Mondtak az okosok, hogy huuu lenovo egy betegagy, gari utan vege, igy a zsanerok meg ugy az amd. En mindig olcso consumer gepet vettem es 4 evente cserelem oket, de akkor is ugy, hogy a regit eladom mert meg tokeletesen mukodik. Mas hasznalt szara nem kell, ki tudja mit muvelt vele az elozo tulaj. Amit en tovabbadtam az mind makulatlan gep volt.

[ Szerkesztve ]

(#920) domos válasza dredjudge84 (#919) üzenetére


domos
senior tag

4GB RAM és sima HDD? Nagy élmény lehet. ;)

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.