Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Most olvastam először az árról...ezek betegek. 299€ az alapmodell. :Y Jó nagy bukta lesz...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2) moli.hu


moli.hu
őstag

"""szeretnék elkerülni a 3DS megjelenése után tapasztalt negatív folyamatot..."""

viszont azt a negativ folyamatot nem sikerult elkerulni, amit a 3DS-nel vetettek, hogy az elnevezes miatt az emberek azt hittek, hogy csak hardver-frissitesrol van szo.

jelenleg a celkozonseg tulnyomo resze azt hiszi, hogy a "tablet" a wiiu, es kompatibilis a wii-jevel.

(#3) hakosh válasza TazLeacher (#1) üzenetére


hakosh
tag

Pont ilyen árral kezdett az alap X360, a PS3 pedig még (sokkal) drágább volt, ráadásul 7 évvel ezelőtt. Ha esetleg bukás lesz (de szerintem nem), akkor sem emiatt.

(#4) ldave


ldave
félisten

Mondjuk ez nem túl jó jel akkor a leendő PS4/X720 árára nézve, ha ezt a Wii U hardvert ennyiért csak veszteségesen lehet eladni, akkor bele se merek gondolni mennyi lesz a next-gen a másik két gépből, ha tényleg jóval erősebbre szánják, amiben ezek után kezdek kételkedni. Talán mégse lesz akkora különbség a Wii U és társai között, mint a Wii és társai között van most.

moli: Tudja ezt az N, ezért is kezdi a Wii U tv reklám azzal, hogy "brand new console with a brand new contorller".

A Slime draws near! Command?

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Így sem olcsó - nagyon kíváncsi leszek a fogadtatásra!

(#6) maross


maross
veterán

Mi lenne,ha meg keresni is akarnanak rajta? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Az alapmodell 300€. Ez veszteséges ár?!
Mondjuk a sok műanyag benne biztos kerül vagy 250€-ba, és akkor az a pár kondi
és a chip legyen 150€.... hoppá így máris 400€ előállítási költségnél tartunk! Aha! ;]
Tényleg veszteséggel fogják akkor árulni.
Szerintem vegyenek licenszet a kínaiaktól.
Tőlük még régen műanyaggal és kondikkal együtt vettük a piacon ötezeért!!!
(Biztos ők is veszteséggel árulták) :D

(#8) mickemoto


mickemoto
őstag

Ez az ár természetesen nem az itthoni pénztárcákhoz lett kitalálva.Ennyi pénzt elkérni egy "kvarcjátékért" közönséges rablás.

(#9) Abu85 válasza ldave (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez semmilyen jel a next PS és Xbox konzolokra. Igazából az volt a csoda, hogy a Wii nyereség mellett került eladásra már a kezdetektől. A konzoloknál bevett szokás, hogy az elején veszteséges a gép gyártása, de a szoftvereladásokból való bevétel ezt kompenzálja.

Azt pedig nem látom, hogy mi az ami az MS és a Sony konzolját megdrágítaná. Nagyjából hasonló dizájnok lesznek. Egyikbe se várj izom GPU-t és CPU-t. Sokkal nagyobb az esélye, hogy egy lapka lesz bennük komoly rendszerintegráció mellett.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) ldave válasza Abu85 (#9) üzenetére


ldave
félisten

Okés, de azért gondolom nem mindegy, hogy mekkora az a veszteség, főleg, hogy az elején biztos nem fogy annyi szoftver, mint pár évre rá, amikorra pedig már akár a gépen is lehet nyereség. Sony pénzügyi helyzete nem valami rózsás, Vita se lett eddig egy sikertörténet, szóval azért eléggé nagy a kockázat. Legalábbis én így látom.

A Slime draws near! Command?

(#11) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Elfelejtettek a hírhez egy számlaszámot csatolni, ahová lehet küldeni pénzt, nehogy éhen haljon szegény gyártó.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) joysefke válasza Abu85 (#9) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van esély arra, hogy csak-csak beraknak egy Radeon 78xx -szerű GPU-t a következő boxba?
Nem kis előrelépés lenne egy 67xx-hez képest (amiről a pletykák szólnak)

J

(#13) nightmare13


nightmare13
senior tag

Az alapanyag árak emelkedőben vannak, megtervezték, összeszerelik, szállítják, reklámozzák, stb. Plusz a kb külön táblaként funkcionáló vezérlő. Ez így együtt simán lehet felette, főleg hogy ugye egyedi chipet gyártanak valszeg.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#14) Abu85 válasza joysefke (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom. Rory ezt mondta csak: "Our semi-custom APUs already have a number of confidential high-volume design wins in place" - a volumen megemlítése érdekes, mert csak a Sony és az MS dolgozik akkora volumennel, hogy megérje külön lapkát tervezni nekik. Aztán, hogy mi van az APU-n belül azt a jó ég tudja. Pletyka van bőven. Jaguar magokról és GCN IGP-ről van szó manapság.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) joysefke válasza Abu85 (#14) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Annak van realitása, hogy az MS megveszi az AMD-t, vagy egyáltalán fontolgatja a megvételét, a Sony pedig a kockázatot látva inkább az Nvidiával megy a next gen konzolban?

J.

(#16) edward2 válasza ldave (#4) üzenetére


edward2
addikt

következő generáció? ;] majd 2030 után.

(#17) Abu85 válasza joysefke (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Először is feltételezzük azt, hogy tényleg AMD APU-k kerülten az új PS-be és Boxba. A fő szempont azt átgondolni, hogy miért. Nem is a GPU miatt, hanem a CPU oldaláról. Erre a legvalószínűbb válasz, hogy a Sony és az MS olyan konzolt akar, ahol a lapka a Cellhez hasonlít. Ennek megfelelően a késleltetésre és az adatpárhuzamosságra optimalizált magok közös címteret használnak, és teljesen koherens memóriát osztanak meg. Az AMD a GCN-t ennek megfelelően tervezte, viszont más még nem tervezett ilyet. Papíron mindenkinek van valami hasonló koncepciója, de még nem készült belőlük termék. Ha a Sony és az MS ezért választotta az AMD-t, akkor más eleve szóba se jött, mert senki sem vállalta, hogy ezt a koncepciót megcsinálják 2012-2013-ra. Ha nem számít ez a koncepció, akkor meg mindegy, hogy az AMD csinálja-e a lapkát, mert más is tud megfelelő hardver tervezni.
A válasz tehát az, hogy ha számít a rendszerintegráció, akkor csak az AMD jöhet szóba. Ha nem számít, akkor bárki szóba jöhet. A másik dolog viszont a termékek startja. Ha 2013 karácsonyát célozzák meg, akkor mostanában kellene elkészülni az első működő lapkáknak. Ergo kizárt, hogy pont most váltanak egy másik cég termékére. Egyszerűen erre már nincs idő, vagy ha mégis bevállalják, akkor a premiert el kell halasztani két évvel.
Nagyjából ezek a lehetőségek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) TazLeacher válasza hakosh (#3) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ugye ezt a gépet nem szeretnéd egyikhez sem hasonlítani... :U Továbbra sem a HC közönség a cél. Ezzel a móka-miki távirányítóval nem azt a közönséget érik el, amit a PS3 és a Box. Tehát árban se azt a réteget célozzák már meg. Ha beállnak a 2 nagy mellé harmadiknak, annak csúnya pofára esés lesz a vége. Az előző Wii is azért lett sikeres, mert nem a saját pályáján verte meg a két nagyot, hanem új pályát nyitott, ott pedig király volt...ez ugye itt már elmarad. Maradhatott volna az árverseny, de az így nem fog menni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#19) Peat;) válasza Abu85 (#9) üzenetére


Peat;)
veterán

A nagyjából hasonlót én jelenleg túlzásnak érzem. Attól függ mennyivel későbbi modellek lesznek, a wii u jó ideje készen van már, így nem hiszem hogy azóta nem sikerült fejlődni, pedig valószínű hogy csak mostanában véglegesítik az új boxot és ps-t, vagy még később. Illetve a lépéssel hogy legalább 2-3X erősebb gépet raknának le az asztalra azonnal kizárnák a nintendo konzolját a verseny egy szegmenséből. A Wii U eddigi videoanyagaiból egyáltalán nem tükröződik az hogy az abba került gpu hatalmas előrelépés konzolos mércében, pedig papíron valóban az. Rendben van hogy egy zeldánál a stílus fontosabb mint a poligonok száma, de más, fps stb. címek esetében sem látott még senki olyan ingame jeleneteket amivel a wii u szemmel láthatóan előrelépett volna a mostani konzolokhoz képest grafikailag, mindezt úgy hogy egy hónap és megvehető a gép. Az hogy ennek valóban nem technológiai a háttere hanem csak fejlesztői a végeredményt tekintve meg mindegy, de egy ekkora cég kizárt hogy ne pénzelt volna olyan csapatot ami megmutatná a gép erejét, főleg hogy a hardcore rétegnek is kedvezni szeretnének.
Ráadásul a sony és ms esetében kalkulálni kell a 4k-s megjelenítőkkel is, lehet hogy most nem általános ez a tv-k esetében, de egy év sok idő és a konzolokat meg hosszú időre tervezik. De ez csak a látott anyagok, fejlődésből levont gyenge következtetések, majd kiderül mi hogyan alakul. A wii u esetében az írottak és a látottak lényeges különbséget mutatnak jelenleg.

jer1cho: én pont az ellenkezőjét olvastam. A nintendo ezzel a géppel minden szegmenst szeretne lefedni és visszanyitni a hc réteg felé.

[ Szerkesztve ]

(#20) TazLeacher válasza Peat;) (#19) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pont ez mondom. Az előző gépük azért volt sikeres, mert nem a HC réteget célozta meg. Most beszálltak a harcba két naggyal. Ott lett volna az árelőny, de nincs, mert majdnem kétszer annyi lesz az új Nindeno, mint most egy PS3 vagy egy Box. Értem én, hogy új, de azért ki az, aki azt mondaná, hogy inkább egy Nintendo 2x annyiért, mint egy PS3 vagy egy Box... :( Főleg ezzel az idóta távirányítójukkal... :W Ez nem HC játékosoknak való.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21) ldave válasza TazLeacher (#20) üzenetére


ldave
félisten

Most komolyan, szidod az "idióta távirányítót", amikor még nem is próbáltad. Simán elsülhet jól is a dolog. Én is szkeptikus vagyok, de azért nem verem a fejem a falba, hogy ez szar lesz.

A Slime draws near! Command?

(#22) TazLeacher válasza ldave (#21) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tényleg. Szerinted véletlen, hogy lényegében 1985-ös Nintendo óta kb. ugyan az a kontroller, csak rákerült néhány extra gomb, és ergonómikusabb lett? Szerinted véletlen, hogy nem tették tele mindenféle hülyeséggel az elmúlt 30 évben? Szerinted ki az a hülye, aki mondjuk egy Battlefield 2 meccs közben a kontrollert fogja bámulni? :F Bizonyos móka játékoknál biztos nagyon vicces lehet, de nem HC játékra termett...ez biztos. Meg úgy egyébként is...ki a ráknak kényelmes egy kisebb Tab méretű izét a kezében tartani akár több órán keresztül a TV-előtt ülve? Mert, hogy ez nem akkora lesz, mint a NES kontoller, az is tuti..

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#23) hakosh válasza TazLeacher (#18) üzenetére


hakosh
tag

Nem értem az összefüggést. Nem HC játékosoknak készül => nem is ér annyit? A Wii most is más élményt fog kínálni, mint a másik kettő, szó sincs róla, hogy beáll a másik kettő mellé. Simán kérhetnek érte annyit, mint a konkurensek.

(#24) Ghandi válasza TazLeacher (#22) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én azt mondom hogy ez az uj kontroller uj lehetőségeket és uj játékmneteket hoz létre.De ez nem rosszat jelent hanem valami ujat amitől csak több lehet egy játék.A játékbemutatókat nézegettem és szerintem a ZombiU egész jól kihasználja ezeket az uj lehetőségeket,nekem nagyon tetszik hogy egyszerre két kijelzőn folyik a játék,de nem egyszerre kell nézni folyamatosan mind a két kijelzőt.Ellenben az Arkham City Wii U-s változata szinte hányadék a bemutató alapján.Szerintem erre a platformra külön játékokat kell irni,nem egy meglévőt átalakítani,mert akkor tényleg csak káosz lesz a játékban,és ez egy igazán nagy hátránya is az egésznek.
A Wii megjelenésekor nagyon óckodtam tőle,mert nem ismertem azt a fajta irányítást és az első játékok sem fogtak meg igazán,valahogy a sport és egy örjöngő nyúl nem hozott lázba ;] de aztán csak kipróbáltam és egészen megtetszett kb 15perc múlva.Nagyon várom már hogy egyszer majd a Wii U-t is kiprobáljam valahol,mert megvenni az tuti nem tudom ilyen árakon :(

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#25) Szafter válasza TazLeacher (#1) üzenetére


Szafter
tag

Lekváros, mert azt szeretem. :))

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#26) WhiteWalker válasza Ghandi (#24) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

jól mondod...szerintem is a játékoknak kell eladni a vasat...ha tudnak rá egyedi játékokat készíteni,ami kiasználja a konzolban rejlő új irányítást akkor kajálni fogják...

(#27) Angel1981 válasza RyanGiggs (#7) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát, azért még mindig olcsóbb, mint egy szemműtét.... :))

Mennyibe kerül egy ilyen szemműtét?

(#28) RyanGiggs válasza Angel1981 (#27) üzenetére


RyanGiggs
őstag

:C
Amúgy az csak azért annyira drága, mert a kék festék megdrágítja! ;]
Viszont a Wii U fehér, ott nem értem mi drágítja meg ennyire!? :U
(Tudom... a sok reklám)

(#29) Angel1981 válasza RyanGiggs (#28) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát... a Nintendo feketét is akar......és a fekete...tovább drágítja.... ;]
VAGY FEKETE VAGY SEMMILYEN! :))

(#30) RyanGiggs válasza Angel1981 (#29) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ez ütős volt!! :DD

(#31) TazLeacher válasza Ghandi (#24) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem kétlem a Wii sikerét. (Nekem volt, és a Sport és a Nyulak is nagyon tetszettek, szerintem mindkettő remek játék, nagyon sok órát beletettünk.)

Valóban az új irányítási rendszert kell szokni, és arra játékot írni. De nézd meg, hogy milyen eladásokat produkáltak az un. HC játékok a Wii-n. Egy Resident Evil pl. A béka se**e alatt volt mondjuk a RRR mellett. Tehát bizonyított volt, hogy az új fajta irányítást nem igénylik a HC gamer-ek. Erre csinálnak egy új fajta irányításon alapuló gépet a HC rétegnek...őőőő....hol ebben a logika? :U

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#32) Zol01 válasza TazLeacher (#31) üzenetére


Zol01
tag

Nem értem miért jössz még mindig a HC gamerekkel! A ZobiU nem kicsit izgatja a fantáziámat, szívesen kipróbálnám! Ezek szerint én nem vagyok "súlyos" játékos? Azért mert másmilyen az irányítás még feküdhet HC gémereknek is! Amúgy te hogy képzeled el ezt a Controller-HC gamer párosítást? Csak mert a kijelzőn és a formán kívül ugyanaz a szerepe mint Ps-en vagy Box-on! :K

[ Szerkesztve ]

(#33) TazLeacher válasza Zol01 (#32) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Látom még továbbra sem érted, hogy miről van szó. De legyen igazad, a jövő majd igazol engem. Most hajlandó vagyok fogadni, hogy a nem Casual játékok nem fognak jól teljesíteni, aztán majd megint megy "Miért?"-ezés, ahogy a Wii esetében is.

De akkor megkérdezem tőled: használtál már ilyen alakú kontorllert? Mert én igen. Anno SNES és a NES is hasonló elrendezéssel működött. Amivel semmi baj nem volt, de ergonómiában olyan messze áll a box vagy a ps joyhoz, mint Makó Jeruzsálemhez.

Itt egy kép:

Tehát szerinted ez így, ahogy van, kényelmes mondjuk olyan 4-6 órán keresztül? Játszottál Te már Tab-on? :W

Amúgy te hogy képzeled el ezt a Controller-HC gamer párosítást? Csak mert a kijelzőn és a formán kívül ugyanaz a szerepe mint Ps-en vagy Box-on!

Aha....a repülő meg az autó között is csak annyi a különbség, hogy az egyik repül és szárnyai vannak. Egyébként ugyan az.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#34) ldave válasza TazLeacher (#33) üzenetére


ldave
félisten

Előzetes tesztek alapján a kontroller nagyon könnyű és kényelmes. Amúgy meg létezik egy ilyen a géphez, ami talán kielégíti azok igényeit, akiknek mégse lenne jó az alap GamePad:

A Slime draws near! Command?

(#35) TazLeacher válasza ldave (#34) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez tök jó...de ha van ilyen (tudom hogy lesz), akkor mégis mi az, ami miatt vonzó lehet számomra ez a gép a másik kettővel szemben? :U

Egy előnye lehet a gépnek a többi platformmal szemben. a FullHD. Ha ezt látványosan hozza.

Viszont továbbra is kérdem:
Hány olyan emberről tudsz, aki azt mondja, hogy ezután Box vagy PS helyett ezzel tolná szívesen? Mert egy biztos. Az új PS vagy a Box startját millióan fogják várni. Olyanok, akiknek most is Box-uk vagy PS-ük van.

De legyen igazad, jöjjön be...de nem fog. A Nintendo megmarad a casual rétegnek, ahhoz viszont drága, és közel sem olyan innovatív, mint az előző. A motion-nel "el tudták adni" (nem ténylegesen, csak a feelinget) a gépet még az idősebb korosztálynak is. Ez a kontroller ehhez kevés lesz.

Szerk.:
Mint említettem, Wii-m volt, imádtam, és a mai napig szerintem a legjobb a maga nemében. Mindkét másik platformnál jobb. De semmi késztetést nem érzek rá, hogy egy ilyet vegyek. Ez nekem nagyon erőlködés és olyan "valamit kell csinálni, amit más még nem csinált, mert ez egyszer már bejött" szagú.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36) Zol01 válasza TazLeacher (#33) üzenetére


Zol01
tag

"Tehát szerinted ez így, ahogy van, kényelmes mondjuk olyan 4-6 órán keresztül? Játszottál Te már Tab-on?"

Ez kb felér az én "Csak mert a kijelzőn és a formán kívül ugyanaz a szerepe mint Ps-en vagy Box-on!" kijelentésemmel! :DD

Én azt mondom mindegy hogy ki mivel és min játszik, nem csak PC-n és PS-en vannak HC gamerek! Az meg hogy PlayStationos pro gamereknek ez nem jön be az már legyen az ő bajuk! :)

(#37) b. válasza TazLeacher (#35) üzenetére


b.
félisten

Nem értem miről van szó, mire gondolsz. egy úgynevezett HC gamer konzolt emlegetsz ? szerinted aki kiad egy új gépért 100-120 ezret az nem HC gamer? mert szerintem az, vagy rohadt gazdag. ez a szerinted casual réteg jelenleg is egy igen nagy példányszámban eladott konzol tulajdonosa. Azt talán meg tudnád indokolni hogy amikor már kint volt a wii és kint volt a 360 és a ps3 is akkor miért a wii volt 2 éven át a legtöbbet eladott konzol a világon. Ausztráliában 4 nap alatt többet adtak el belőle mint a ps3 ból és az xboxból 2 hónap alatt..

A másik dolog hogy hidd el hogy hiába vár itt sok ember majd csodát az új ps4 tól meg az xboxtól. a wii u nagyon erős hardverrel fog rendelkezni amihez képest hatalmas grafikai különbség nem lesz az új generáció résztvevői között, annyi biztos nem mint most van. szerintem azt is ki merem jelenteni hogy elhanyagolható lesz, mivel gazdaságos gyártás és eladható ár kell főleg hogy a wii már kint lesz akkor 1 éve a piacon. a külső szolgáltatásokon fog szerintem múlni már ez a versen. Az új wii pedig előzetesek alapján jócskán kenterbe veri a mostani generáció konzoljait( ami el is várható tőle) hardver szempontjából, nem csak a Hd felbontás lesz ott ami plusz , a hanem egy brutális erős hardver fog alatta dolgozni. több mint egy évig akár meg is szabhatja a grafikai minőséget a játék piacon a konzolok között., mivel a legfejlettebb konzol lesz a piacon, és ahogy néztem végre a címek sem csak gyerekeknek szóló játékokról szólnak, hanem brutális 18 as karikás játékokkal is tele lesz pakolva. ez az amiért érdemes például váltani annak aki most új konzolon gondolkodik.
az irányító hatalmas ötlet, végre egy új forradalmi dolog.
Hogy mennyire kényelmes? Fogalmam sincs honnan tudod te már előre eldönteni mikor nem is fogtad a kezedben.Hatalmas lehetőségek rejlenek benne. azért azt ne felejtsd el hogy a Nintendo nem ma kezdte a szakmát, biztos lehetsz benne hogy nem dobnának ki egy olyan irányítót ami kezelhetetlen. , de inkább higgy a profiknak akik már kipróbálták , jókat írnak róla.
[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) b. válasza TazLeacher (#35) üzenetére


b.
félisten

Ja és még annyit, hogy miért ne váltana valaki 360ról vagy ps3 ról ha mondjuk anyagilag megteheti? Mert most már hátránya nem fog származni játékok terén az biztos, mert ami meg fog azokra a konzolokra jelenni az valószínűleg kijön az új wii u ra( nem specifikus címekre gondolok, mint pl Halo) is hiszen a hardver már nem akadály. az mellett pedig kap egy erősebb jobb hardvert + egyedi irányítást. azt se feledd hogy a nintendo a kézi konzolok között is piacvezető, tehát nagyon sok gamer kezében ott van a világon a logó, többébe mint a másik 2 konzolgyártóéba. ha csak annyi emberke megvenné az új konzolt mint a régit plusz kézi konzolosok közül is beruháznának pármillióan, akkor már nagyon jól állna a cég nem lenne szüksége arra hogy váltson valaki a másik gépről, de szerintem ez jó pár nem elvakult emberkénél be fog következni, hogy ledobja az xboxot vagy ps3 -t,még ha ez nem is TE leszel :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) TazLeacher válasza b. (#37) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem értem miről van szó, mire gondolsz. egy úgynevezett HC gamer konzolt emlegetsz ? szerinted aki kiad egy új gépért 100-120 ezret az nem HC gamer?

Ezzel engem igazolsz. Ki az, aki kiad egy gépért 100-120 ezret? Hát nem a Casual réteg. Mi volt a sikere a Nintendo-nak? Hogy eljutott a Casual réteghez. Így kezdtem az egész mondókámat ez előtt kb. 30 hsz-el. Pont ez a buktató, amit leírtál.

A Casual réteg nem fizet ennyit egy konzolért, így ezzel elveszítenek egy réteget. AZT A RÉTEGET AMI NAGGYÁ TETTE AZ ELŐDÖT.

Tehát ki az aki ennyit kiad egy konzolért? A HC gamer. Idézet az első olyan hsz-emből, ami ezzel a témával kapcsolatban írtam:

Az előző Wii is azért lett sikeres, mert nem a saját pályáján verte meg a két nagyot, hanem új pályát nyitott, ott pedig király volt...ez ugye itt már elmarad. Maradhatott volna az árverseny, de az így nem fog menni.

Idézet a következő hsz-emből:

Pont ez mondom. Az előző gépük azért volt sikeres, mert nem a HC réteget célozta meg. Most beszálltak a harcba két naggyal. Ott lett volna az árelőny, de nincs, mert majdnem kétszer annyi lesz az új Nindeno, mint most egy PS3 vagy egy Box.

És akkor most nézzük mi is szól a mellett, hogy megvegyem ezt a gépet:

Casual játékos vagyok:
Tetszett az előző gép, újszerű irányítás, a többi konzol nekem túl komoly. Ezzel jól elmókáztunk a haverokkal, apuval anyuval. Itt ez az új. Miért jobb ez nekem? Őőőőő...nem tudom? A jó kis Motion helyett kaptam egy Tab méretű távirányítót...lehet, hogy jó lesz...majd talán kipróbálom...ja...hogy 120.000 Ft? Akkor kösz nem.

HC gamer vagyok:
Na, végre a Nintendo is gyárt végre normális konzolt. Ideje volt már, hogy nem erőltetik rám a mozgásérzékelős izéjüket...de mi ez a távirányító...mindegy, majd veszek hozzá normális kontrollert. Ja...hogy 120.000 Ft? Még belefér, ha jobb lesz...milyen exkluzív címek vannak? Mario...Pikmin...Rayman...Zelda...Lego City....ohh...Uncharted? Grand Turismo? Halo? Kill Zone? Forza? Gears of War? God of War?....és hol van a Live vagy a Plus? Ja, hogy ezekről mind mondjak le, cserébe fizessek 120.000 Ft-ot egy gépért, amin tudok majd Mario-t játszani a kijelzős Tab méretű kontrollerrel...? De ha akarok vehetek mellé külön kontollert...ááá...120.000 Ft-ért? Akkor inkább veszek a PS3 mellé egy Box-ot fele ennyiért...

Olvasgass egy kicsit, akár itt a fórumon, hogy mi alapján választanak az emberek kozolt:

A. Ár.
B. A haveroknak mi van, multinál fontos lehet.
C. Exkluzív játékok

Ez a három tényező egyéntől függő sorrendben. Melyik alapján döntenél a Wii U mellett? Mint említettem 1 előnye lesz (a mellett, hogy újdonság): a FullHD.

Összegezve megkérdezném, hogy Te el is olvastad a korábbi hsz-eimet?

Mert olyan dolgokat akarsz megcáfolni, aminek az ellenkezőjét írtam. 1 teljes bekezdést szenteltél annak, hogy meggyőz arról, hogy a Wii U mennyivel jobb lesz grafikailag, amikor ezt kb. 3 hsz-el ez előtt leírtam, hogy a grafika lesz az előnye. 5 soron keresztül ecseteled azt, hogy 120K-t nem költ egy casual gamer, amikor ezt leírtam 30 hsz-el korábban...stb...stb. Értem én, hogy van véleményed, de legalább olvasd már végig azt, amit írtam, mielőtt "megtámadsz" olyan dolgokkal kapcsolatban, amivel egyet értek...rendben?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#40) Angel1981 válasza Abu85 (#14) üzenetére


Angel1981
veterán

"csak a Sony és az MS dolgozik akkora volumennel, hogy megérje külön lapkát tervezni nekik."

Bocs, de ezt hogy kell érteni; konzolokon belül?
Wii-ből másfélszer annyit adtak el, mint PS3-ból, vagy XBOX360-ból.
Legfeljebb a költségek miatt nem terveztetnek külön lapkát, mert az sokat drágíthat rajta, hiába a magas darabszám.

(#41) hakosh válasza TazLeacher (#39) üzenetére


hakosh
tag

Nem csak a játékokon múlik egy konzol sikere és ezzel nem mentegetni akarom a Wiit, hiszen legalább olyan jó játékok vannak rá, mint a másik kettőre. A casual simán fizet ennyit egy konzolért, ha a szolgáltások/mellékes dolgok elég vonzóak (lásd: PS3 - olcsó BD lejátszó).

Másrészt nem értek egyet azzal, hogy a kontroller hátrány a HC gamer szempontjából. Akiknek volt alkalma tesztelni, jellemzően jó véleménnyel voltak róla. Nekem nagyon bejön az a fajta multi, hogy A játékos a kontrollert figyeli, B a TV-t. Vagy TV nélkül tudsz egyedül játszani (pl. foglalt a TV vagy nem akarsz másokat zavarni). Szerintem ez a fajta kontroller inkább előny.

(#42) TazLeacher válasza hakosh (#41) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Vélemény-vélemény.

A casual simán fizet ennyit egy konzolért, ha a szolgáltások/mellékes dolgok elég vonzóak.

A WiiU esetében mik ezek? :F

A PS3 esetében direkt nem említettem a BD lejátszót. Mert bár én anno kimondottan e miatt tettem végül a voksom a PS3 mellé, de amint látom ritkán jellemző. Ennek több oka is van. Egyrészről az emberek bőven több, mint fele (itthon) azt se tudja mi az a BD...sajnos. A másik az, hogy az utóbbi időben már elég olcsón kapni (a PS3 árának töredékéért) a PS3-nál jóval jobb lejátszókat. Ez abban az esetben lehet alternatíva, ha az embernek nem fontos a BD lejátszó minősége, csak legyen, és egyébként is konzolt akar venni, így elbillentheti a mérleget. De én is tervezem már a külön BD lejátszó beszerzését, mert nem az igazi.

Másrészt nem értek egyet azzal, hogy a kontroller hátrány a HC gamer szempontjából. Akiknek volt alkalma tesztelni, jellemzően jó véleménnyel voltak róla. Nekem nagyon bejön az a fajta multi, hogy A játékos a kontrollert figyeli, B a TV-t. Vagy TV nélkül tudsz egyedül játszani (pl. foglalt a TV vagy nem akarsz másokat zavarni). Szerintem ez a fajta kontroller inkább előny.

Fogsz ilyet venni?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#43) Def26


Def26
félisten

Vannak már nyitó címek?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#44) TazLeacher válasza Def26 (#43) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én ezekről tudok:

Assassin’s Creed III
Batman: Arkham City Armored Edition
Call of Duty: Black Ops II
Darksiders II
Disney Epic Mickey 2: The Power of Two
EA Sports FIFA  Soccer 13
ESPN Sports Connection
Game Party Champions
Just Dance 4
New Super Mario Bros. U
Ninja Gaiden 3: Razor's Edge
Nintendo Land
Rabbids Land
Scribblenauts Unlimited
Sing Party
Skylanders Giants
Sonic and All-Stars Racing Transformed
Tekken Tag Tournament 2 Wii U Edition
Transformers Prime
Your Shape: Fitness Evolved 2013
Warriors Orochi 3 Hyper
Wipeout: The Game 3
ZombiU

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#45) Gebriel válasza Def26 (#43) üzenetére


Gebriel
veterán

... :B

[ Szerkesztve ]

(#46) Def26 válasza TazLeacher (#44) üzenetére


Def26
félisten

Huhh, hát 1-2 biztos érdekes. Nem tudom, hogy csak portolások lesznek vagy külön erre is fejlesztik a multi címeket. Most nézem game.co.uk -n, hogy az alap gép csak 8gb -os tárhellyel rendelkezik. A prémium meg csak 32gb. :U
Ráadásul csak ezt a tabletet vagy mit adják a géphez, normális kontrollert meg kell venni (49.9 font). Játékok 49.9 font. Jó drága lesz.
zavvi.com -on már kicsit jobb a helyzet. Itt az alap gép 250 font, és 39 font egy játék.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#47) TazLeacher válasza Def26 (#46) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha tartani akarják magukat az ígéretekhez, akkor normálisan meg kell csinálniuk, mert FullHD-t ígérnek.

Ezt még nem is néztem...32 Gb-os a prémium gép?! :(

Viszont a fekete gép 32-es + kontroller + ZomiU "csak" 350.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#48) Def26 válasza TazLeacher (#47) üzenetére


Def26
félisten

Hát bakker, lehet, hogy jobban jártak volna, ha a sima kontrollerrel árulják. Ahogy nézem azt a tabletet, én biztos nem használnám. Hogy a fenébe lehet játszani egyáltalán azzal? Kézre sem áll, gondolom súlya is lesz és jó gyorsan le is merül.

Írja, hogy a prémium géphez jár "sensor bar". Vajon ez mi lehet? A sima csomagban nincs ez se benne.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#49) TazLeacher válasza Def26 (#48) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Olvass vissza nyugodtan. :))

Téged tipikus HC "gémernek" tartalak. Amikor leírtam, hogy ez nem normál játékhoz való, hanem "ökörködni", akkor én voltam a hülye. Mert ez igenis tök jó, és mindenki ilyenre vágyik, csak én nem. :U

Ennek tényleg nem olvastam utána, de szerintem a Sensor bar az a "régi típusú" Wii irányíóthoz van. Mert ehhez is lehet majd venni Motion Plust meg Nunchuck-ot.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#50) hakosh válasza TazLeacher (#42) üzenetére


hakosh
tag

Ma már tényleg nem egy killer feature a BD lejátszó, de az induláskor nagyon sok PS3 ment el miatta. Nem tudom, hogy mi a megfelelője a Wii U-nál, de gondolom igyekeznek a Nintendonál. Számomra elég izgalmas, hogy kapok egy tabletet, amin tudok netezni, filmet nézni, játszani. Ok, te kevésbé tartod izgalmasnak, de majd kiderül a vásárlók véleménye is, aztán meglátjuk.

"Fogsz ilyet venni?"

...azaz ez a saját véleményem vagy csak vitatkozni akarok? Nos... Megveszek-e egy még meg sem jelent terméket, amit eddig egy ember legfeljebb pár percig tesztelt? Hát... nem tudom. Csak azt tudom biztosra, hogy eddig ez a legszimpatikusabb konzol, de egyébként nem vagyok Nintendo fan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.