Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

bravo-bravo-bravissimo :C :R :W

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Def26


Def26
félisten

lol

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3) danikollar


danikollar
őstag

Ha ez így lesz, akkor annyi a használtjátékpiacnak!

(#4) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Nem értem, hogy ebben mi a használtjáték piacnak a kára? Digitális tartalmakat eddig sem lehetett adni-venni, ez meg csak egy bug, ami még jól is jött az új tulajnak. Lemezekkel nincs gond. Ahogy elnézem, lehetett másik Nintendo profilt is nyomni a gépre. Vagy csak mindenki a címig jutott el? :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#5) khron78


khron78
őstag

Ez nem akkora hír mint, aminek kinéz!
A 3DS is hasonlóan működik, sőt a Wii is ilyen.
A letöltött játékok géphez ÉS account-hoz vannak kötve.
Ha itt csak a géphez van kötve az nem is olyan rossz dolog, ugyanis ez pont annak az értékét növeli meg.
A gép account páros már macerásabb. Gyakorlatilag elveszik a tartalom, ha valaki megválik a gépétől.
A játék használt piachoz meg sok köze nincsen, ugyanis itt a letöltött tartalmakról beszélünk, és nem a lemezes példányokról.

(#6) moli.hu


moli.hu
őstag

?! mivan?! a dsiware, a wiiware, a virtual console is igy mukodik mar evek ota!

es ennek semmi koze a sony-fele dobozos jatekot egyetlen hardveren(ami megintcsak nem igaz, mert accounton) lehet lejatszani-temahoz!

egyebirant a nintendo tett utalast arra, hogy a wiiu-n a jelenlegi allas meg csak a beta verzio, a jovoben az accounthoz lesznek kotve a vasarlasok, mivel az az informacio megvan nekik archivumban, igy kesobb at tudnak allni a fejlettebb rendszerre.

[ Szerkesztve ]

(#7) Meridian


Meridian
senior tag

Hardverhez kötött játékok esetén nem szívás, ha a gép tönkremegy?

(#8) khron78 válasza Meridian (#7) üzenetére


khron78
őstag

Erre is van valami megoldás. Az érdekes lenne, ha a tartalmaid elvesznének.
3DS-ek között például 5 alkalommal (1 gépre értendő, halmozás nélkül) lehet átvinni tartalmat/ambassador jogot például. Kell hozzá mindkét gép és az account.
Szerintem itt is hasonló dologról lehet szó. Persze üzemképtelen masinánál nem tudom mi a helyzet.

(#9) Youri


Youri
veterán

Üdvözöllek benneteket a DRM világában konzolosok :)

RTX ON

(#10) Janus27


Janus27
tag

Újabb érv a warez mellett. Ennyi.

(#11) Mister_X válasza Janus27 (#10) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A warezre nincs mentség. Pont.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#12) Dyingsoul válasza Janus27 (#10) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Valószínűleg a warezolás is nehezebb lesz emiatt, szerintem pont ezért lett kitalálva még egy újabb rendszer, mint annak idején a Live. Húúú mekkorát röhögtek a hackercsapatok, meg is írták, hogy csupán pár órával kellett többet gondolkozniuk a feltörés módján.

Bárhogy is legyen én nem a warez téma miatt aggódom, hanem ahogyan előttem is említettétek a használt játék-piac miatt. Pár hete mentünk haverral az itthoni 576-ba, hogy bevegyenek pár PSP játékunkat, amikért másakat vásárolhattunk ott helyben. De nem csak itthon, külföldön is megy a játékok csereberéje, ami sokkal jobb és szebb megoldás, mint a warez.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#13) #30662400 válasza Dyingsoul (#12) üzenetére


#30662400
törölt tag

Hát pedig a használt játék cserebere pont ugyanolyan káros fejlesztőnek, mint a warez, hiszen csak egy eladott példányból van haszna, pedig többen játszanak vele.

(#14) Def26


Def26
félisten

Még azt el tudom képzelni, hogy az emberek 2x is meggondolják milyen játékot vesznek. Kevésbé bátran ugarank bele ismeretlenebb címekbe, mert ha nem jön be eladni sem tudják.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15) danikollar válasza Def26 (#14) üzenetére


danikollar
őstag

Ott a pont!

(#16) pigster válasza Mister_X (#11) üzenetére


pigster
senior tag

De van. Pont.
Pont, hogy megveszem Steamen, indítás után pár perccel kifagy, nem jó semmire. Pénz vissza persze nincs...
Pont, hogy megveszem Steamen, átmenetileg kimarad az internet-elérés, játszani nem tudsz, nézel ki a fejedből...
Pont, hogy félévente egyszer véletlenül két gépen is akarsz játszani két tök másik steames játékkal egyszerre - persze nem megy.
Pont, hogy nem adhatom el, amit megvettem? Mi van? Egy könyvet is eladhatok, pedig ott is annak a jogát veszem meg, hogy elolvashassam. Elolvastam - eladhatom.
Pont, hogy szerencsére nem veszed meg, játszol vele, kiderül fél óra után, hogy egy rakás sz@r, örülsz, hogy nem fizettél érte. (Duke Nukem Forever, stb.)
Egyébként pont 92 tétel van a Steam könyvtáramban (vicik-vacak meg nagyobb címek vegyesen), plusz még néhány be nem aktivált kulcs. Androidon is csak playstoreból származó cuccok vannak.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#17) pigster válasza #30662400 (#13) üzenetére


pigster
senior tag

És? Ennyi erővel a használt autó, használt tv, használt babakocsi, ruha - bármilyen használt cucc adás-vétele káros a gyártónak. A software miért is kivétel? Ja, azért mert arra külön feltételek vonatkoznak.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#18) pigster válasza Def26 (#14) üzenetére


pigster
senior tag

Én még azt is el bírom képzelni, hogy tízszer is meggondolom, hogy egyáltalán wii u-t vegyek.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#19) brd válasza Mister_X (#11) üzenetére


brd
nagyúr

Dehogynem, az egyetlen, igazán hatásos, tömeges kifejezőeszköz arra, hogy jó a software, csak nem olyan kondíciókkal, ahogyan a kiadó elképzeli...

The only real valuable thing is intuition.

(#20) khron78


khron78
őstag

Felesleges aggódni.
Szerintetek mennyire reális elképzelés az, hogy megveszel egy játékot és nem tudod tovább értékesíteni?
Drasztikusan csökkenne az új játékok eladása is!
Az emberek többször meggondolnák, hogy melyik játékot veszik meg, ha utána kukába kerül.
De ennyi erővel a zenei cd-k és dvd-k is erre a sorsra juthatnak, csak akkor senki nem venné őket.
3DS-re a Capcom kiadta a Resident Evil Mercenaries játékot, amiben nem lehetett törölni a mentéseket, pont azért, hogy a használt játékot ne lehessen továbbadni.
Meg is lett az eredménye! Senki nem vette, a játékot lehúzták, a következő rész normál mentéssel érkezett.
Én úgy gondolom, hogy valóban account-hoz és hardverhez kötött játékok lesznek, viszont eladás esetére ezek leválaszthatóak lesznek.

(#21) Youri válasza khron78 (#20) üzenetére


Youri
veterán

Szerintetek mennyire reális elképzelés az, hogy megveszel egy játékot és nem tudod tovább értékesíteni?
maximálisan az

RTX ON

(#22) danikollar válasza khron78 (#20) üzenetére


danikollar
őstag

Sajnos nagyon is az!

(#23) Youri válasza khron78 (#20) üzenetére


Youri
veterán

Én úgy gondolom, hogy valóban account-hoz és hardverhez kötött játékok lesznek, viszont eladás esetére ezek leválaszthatóak lesznek.
Elég csak kicsit továbbnézni a konzolokon. PC-n is ez az accountozás megy ezerrel. Steam, Origin, UPlay, Live... És nincs olyan, hogy leválasztás, és nem is lesz. A kiadók most tűzzel vassal üldözik a használt piacot, mert a warez már lejárt lemez

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#24) woker válasza #30662400 (#13) üzenetére


woker
aktív tag

Valóban csak 1 példányból van haszna, de egyszerre csak 1 ember tud vele játszani továbbá ha én eladom a játékom akkor én nem teszek profitra szert legfeljebb csökkenteni tudom a veszteségem mivel gondolom nem nehéz belátni, hogy csak alacsonyabb áron tudom értékesíteni mint amennyiért vettem (legfeljebb a kereskedő tesz bevételre szert ha bolton keresztül értékesítem újra).
Arról nem is beszélve, hogy a "rászállunk a használt piacra mert az bevételkiesést okoz nekünk" megint csak egy orbitális mókus vakítás ahol a számok közelében sincsenek a valóságnak (ugyan olyan mint amikor a wareznál példálóznak, hogy az mekkora bevételkiesést jelent, holott a warezolók jó része egy árva petákot sem adna a termékért, még akkor sem ha megtehetné).

Aki használt játékot vásárol az spórolni szeretne (nekem is van PS3-nál 3 használtam -a lemezes játékaim közel fele-, és még több lenne ha pl. a God of War 1-2 felújított változatából sikerült volna használtat szerezni) mert egyszerűen a konzolos címek árai kriminálisak néha (ráadásul ha xbox-on multizni akarok akkor máris lehet venni mellé gold tagságot). A használt piac ellehetetlenítésével csak maguk alatt vágják a fát hiszen csak elenyésző részük fogja megjelenéskor megvenni a programot (magyarul csak marginális bevételnövekedés lesz nem pedig akkora mint amekkorát az "okosok" előrevetítettek), ha később veszik meg amikor már rendesen lecsökkent az ára akkor megint elúszik a várt profit egy része, de azon sem lennék meglepődve ha egyesek eleve a konzol megvásárlásáról is letennének hiszen nem tudnának olcsón szoftverhez jutni vagy egyszerűen a warez felé fordulnának ami megint 0 bevételt eredményez.

(#25) danikollar válasza woker (#24) üzenetére


danikollar
őstag

Ráadásul ezzel az olyan országokban élők dolgát nehezítik meg, mint Magyarország, ahol nagyon pörög a használtjátékpiac. Ahol volt pénz eddig is premierkor vásárolni a játékokat, ott ezután is lesz, viszont itt ugye sokan kivárnak a magas ár miatt, vagy inkább használtat vesznek.

(#26) Dyingsoul válasza #30662400 (#13) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na most mondtad a legnagyobb hülyeséget amit csak mondhattál:
1: írtam, hogy 576-ban beveszik a használt játékokat. Szerinted pénzt adnak vissza? Buta vagy: csak levásárolni lehet azt az értéket... Sőt, általában még pluszban ráfizetnek az emberek amellett, hogy méár becseréltek valamit.
2: Ha magánszeméllyel cserélsz, akkor vagy fizetsz neki valamennyit és az aki eladta a játékot, valószínűleg fog venni másik játékot, valami újat. Vagy 1:1-ben cserélnek játékot, de az sem károsít, hisz előtte mindkét félnek kellett már vennie valamit. Warezzal ezt össze sem lehet hasonlítani szvsz...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#27) Youri válasza Dyingsoul (#26) üzenetére


Youri
veterán

Látom nehezedre esik a corporate gondolkodás, és csak a bemegyek az 576-ba magasságokig tudsz gondolkodni :) Szerinted, Pistike aki leadja, és Marcika aki megveszi a használtat ugyanakkora hasznot fog okozni a kiadónak, mintha mindketten megvették volna újonnan? Matek: nem ;)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#28) woker válasza Youri (#27) üzenetére


woker
aktív tag

A gond az, hogy a corporate gondolkodás nélkülözi a logikát, a józan paraszti eszet. Mennyi az esélye, hogy Marcika valóban megvette volna a megjelenés napján (csak mert a kiadók szeretnek azzal a profittal számolni amit kiadáskor érnének el)?
Eme remek corporate gondolkodás mentén nem szeretnéd betiltani, hogy ugyan azon a gépen több account alól is lehessen játszani a programokkal? Gondolj bele mekkora poén (és extra profit) lenne ugyan azt a játékot családon belül is több példányban elpasszolni. :U

A corporate gondolkodással az a gond, hogy minél magasabb szinten figyeljük meg annál távolabb áll a valóságtól, annál meseszerűbb lesz.

(#29) Youri válasza woker (#28) üzenetére


Youri
veterán

Igazad van. Csak amikor ő butázza le a másikat, csak mert a másik által leírt gondolat sokkal közelebb áll a kiadók valós gondolatmenetéhez, mindezt megtetézi a bemegyek az 576-ba klasszikussal, na akkor borul a bili :)

RTX ON

(#30) mephi666 válasza woker (#28) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha átvisszük más térre a logikát, akkor ennyi erővel minden gyerekjátékhoz is kötelezővé lehetne tenni, hogy aki játszik vele, az tartsa magánál a számlát meg a "tulajdonosi bizonylatot", különben bevonul a kommandós osztag az óvodába és lecsukják pistikét, mert marcika matchboxát tologatja :B sarkított példa, de ugyanezt akarják elérni, ami vicc... megértem, hogy profitmaximalizálás, de nem kellene átesni a ló túloldalára, hanem olyan játékot kellene írni, amit nem is AKAR eladni a vásárló (még akkor sem, amikor megtehetné)

ha nagyon ilyen irányba mennek, akkor az lesz, hogy vásárlóközönséget vesztenek, vagy egyszerűen a warez felé kényszerítik a népet... (én speciel megvettem boxra a játékaimat, néhányat közülük használtan... viszont, ha nem lenne demó és 13ezres áron kapnám a többéves címeket is, akkor elgondolkoznék azon, hogy eladom az egészet a 'csába és onnan közvetve/közvetlenül tőlem 1 fillért nem látnak... utálok zsákbamacskát venni)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) khron78 válasza mephi666 (#30) üzenetére


khron78
őstag

Ez így van!

(#32) trufa12


trufa12
addikt

a használt játék piact kár baszogatni.meg ez már személyes ügy...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#33) Samsungfull válasza mephi666 (#1) üzenetére


Samsungfull
csendes tag

Sziasztok biztosan ismeritek a Super Mario-t wii-ben! Most abban kérném segítségetek:Az öcsém bele van most őrülve és szeretne kapni egy játékot és tudnátok esetleg privátban ajánlani!Nagyon megköszönném előre is! :C :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.