Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Kell szerezned egy S3 Vision968 8MB érzem én ELSA Winner 2000Pro/X-PCI-8
[link]

Most is itt van mellettem egy Virge 325/DX 4MB forrasztva :C

(#2) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

a logout kicsit lehalt 1 pillantra

[ Szerkesztve ]

(#3) WhrlpoolMind


WhrlpoolMind
kezdő

Csorog a nyálam :D De ez a példány 1996-ban készült (9601 az S3 chip dátumkódja), az messze fiatalabb annál, mint amit én kerestem.

Daniel WhirlpoolMind

(#4) hege8888 válasza WhrlpoolMind (#3) üzenetére


hege8888
aktív tag

Arról vki írjon már pár sort, kommentet, hogy hol kezd jelentősége lenni játékban, hogy egy kártya 1-2-4 megás volt?
Én úgy Az Unreal/Quake/Tomb Raider környékét sejtem.. Ha hüleségnek tűnik a kérdésem: 95-97 között nem volt PCm, katona voltam, felszínesen olvasgattam a Commodore hanyatlása után egy darabig a sajtót..

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír cucc! Mondjuk a CMOS nélkül elvan, ha minden igaz. Nincs a lapon ATX tápcsati? Azon van 5Vstandby.

@hege8888 : Ott, ahol a GPU már GPU volt, ha jól emlékszem. Tehát az első 3D kártyáknál.
Nekem akkor már volt PC-m, meg S3-asom is, csak pénzem nem, így max. 2MB-os cuccaim voltak abban az időszakban (amikor lett bele IC).
A videoram mérete pedig a max. felbontást/színmélységet határozta meg 2D esetben.

@anygalpc2 : Az durva :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) zzolika


zzolika
aktív tag

Ha lemerül a cmos eleme, attól még beindul a gép, csak nem tárolja el a bios beállításokat.
Nem megy utána tovább, biosba sem tudsz belépni?
Nekem a 286-os gépem javítását egy ilyennel oldották meg, gondolom ott is forrasztott elem volt. Utána ment jól pár évig :)

#4: Az első 3d kártya amivel találkoztam és használható volt, a Riva128 agp 4MB-os volt. Előtte próbáltam S3-as 3d lassítót, 4 vagy 8 MB-os volt, a típusára már nem emlékszem, Virge/Savage? De a cpu render gyorsabb volt mint amit a kártya számolt, azzal lehetett játszani. Talán a Tomb 3-at néztem, kb 5 fps körül ment, szóval tényleg lassító volt nem gyorsító :D
A 4 megás kártyával ment a true color 24/32 bit 1024x768-ban. A 2 megással csak 800x600-ban. Másra nem volt jó a videoram a 2d-s korszakban. És driver is kellett hozzá, az 512-es kártyámat hiába bővítettem 1024-re, nem volt win driver amivel többet tudott volna.
De ha nagy monitorod volt akkor kellett a vram. A melós 21 colos Panasonic monitorhoz kellett egy 8 MB-os Matrox, hogy 1600x1200-be menjen. És a márka sem volt mindegy, Intel 8 megás 60 hz-el ment, az Ati meg beszemetelte a képernyő alját, mintha csak 4 megás lett volna.

(#7) WhrlpoolMind


WhrlpoolMind
kezdő

Megy tovább, csak a SCSI HDD valószínűleg megdöglött, és azon volt a Win95. Az IDE HDD-n csak DOS van, és most nincs időm mókolni a telepítőkkel.

Jártam már úgy alaplappal, hogy lemerült benne a gombelem, és mindenféle butaságot írt ki, hogy ez hibás, meg az hiányzik. A gombelem cseréje után aztán szépen ment újra. Adok egy esélyt, hátha segít itt is.

Daniel WhirlpoolMind

(#8) WhrlpoolMind válasza WhrlpoolMind (#7) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Meg aztán lehessen beállítani a dátumot, base memory-t, hangolni a PCI sínt, kelleni fog az IDE csatornák benchmark-jához :))

Daniel WhirlpoolMind

(#9) hcl válasza zzolika (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itt az a baja a kollegának, hogy egy Dallas/egyéb tokozott óramodul van, amiben magában benne van a lítiumakku. És annak nincs kivezetése (bár ha mákos, akkor van), tehát nem tud külső akkut sem odaforrasztani. Egyben lehet cserélni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) vottokar


vottokar
senior tag

Nem tudom, hogy itt pontosan mi is az óramodul típusa, de nem lehet ezeket is "elem hekkelni"?
Cégnél már ennél régebbi ilyen modulnál (amin a SRAM ic a tetején van foglalatban), csináltunk olyat, hogy youtube-os video alapján raktunk rá elemtartót és ment bele a CR2032. Ott is köszörülgetni kellett a műgyantát mert a belső elem kivezetései nincsenek a pinekre kivezetve... (a szükség nagy úr)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#11) WhrlpoolMind


WhrlpoolMind
kezdő

De igen, lehetne. de szerintem sokkal jobban néz ki egy DIL foglalat és benne egy Dallas 12887.

Daniel WhirlpoolMind

(#12) WhrlpoolMind válasza hcl (#9) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Ennek nincs kivezetése. Gondolom ez olcsóbb volt...

Daniel WhirlpoolMind

(#13) hcl válasza WhrlpoolMind (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:( :(( :O

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) DarthSun válasza hcl (#13) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van rá recept a neten. Én megfúrtam a Dallast.

(#15) WhrlpoolMind válasza DarthSun (#14) üzenetére


WhrlpoolMind
kezdő

Meglátom, merre lépek. Egyelőre szimpibb az új modul. A vége aztán lehet, hogy fúrás lesz.

Daniel WhirlpoolMind

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.