Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) savior


savior
őstag

Biztos én vagyok a béna, de én csak a 18.10.2-est találom.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2) paperboy


paperboy
senior tag

Egyébként érdekes, hogy néha belekerülnek az asztali Ryzen SoC APU-k, néha nem...

[ Szerkesztve ]

(#3) Nimda


Nimda
addikt

Érdekes, hogy a 18.10.1 még mindig csak opcionális APU-ra. Tehát a májusi hivatalos óta nem változott semmi stabilitás terén? Mondjuk sok különbség valóban nincs, a májusinál random eldobja a monitor jelet, a 18.10.1 meg kékhalálozik.

[ Szerkesztve ]

(#4) solfilo válasza Nimda (#3) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem AMD oldalán Ryzen 5 2400G-re keresve a 18.10.1 az opcionális, a másik meg a 18.9.3., nem a májusi.
[link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5) PuMbA válasza Nimda (#3) üzenetére


PuMbA
titán

Egy évben csak 2-3 "igazi" / "kötelező" AMD driver jelenik meg, a többi pedig azért opcionális, mert csak játéktámogatással bővül a meghajtó és / vagy kisebb hibákat javítanak.

[ Szerkesztve ]

(#6) Nimda válasza solfilo (#4) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi, csak lejjebb kellett volna görgetnem. Ez a verzió valahogy kimaradt.

(#7) Abu85 válasza paperboy (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valójában sosem kerülnek ki, csak nem tesztelik le mindet, így nem rakják bele a támogatott hardverek listájába. Ugyanaz, mint a Windows 8.1. Az sem kerül bele soha, de mindegyik csomag lazán települ erre az operációs rendszerre, még a megfelelő WDDM verziót is támogatják.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) solfilo válasza Abu85 (#7) üzenetére


solfilo
veterán

Magyarán ha a Ryzen 5 2400G-hez is jó 18.10.2-es drivert szeretném, akkor verjem át az AMD support oldal keresőjét és mondjuk RX-et jelöljek be, hogy ahhoz keresek? :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9) Abu85 válasza solfilo (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kell átverni. Ott van a driverek közvetlen linkje a dokumentációban.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) solfilo válasza Abu85 (#9) üzenetére


solfilo
veterán

Ezt értem, de ha én egy hét múlva AMD oldalára tévedek, akkor át kell vernem a keresőt, mert Ravenre keresve csak 18.10.1 jön fel.
Meg ha ezt most nem írod, a dokumentáció alapján fel sem merném rakni a 18.10.2-t, mert nem írja a Ravent, mindenesetre ezt jó tudni! :R

solfilo

(#11) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Csak egy kérdés, hogy van ez a része, hogy "Fontos adalék, hogy bizonyos gyártók nem engedélyezik a notebookokhoz tartozó általános terméktámogatást, így az érintett vállalatok termékeinél magához a gyártóhoz kell fordulni frissítésekért."

Ezt mégis hogy lehet kikerülni, igaz Nvidia driver kellene, de ha a gyártó cseszik drivert készíteni, akkor valahogy meg kéne kerülni.

(#12) Abu85 válasza Tamás88 (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD-nek, NV-nek, Intelnek az OEM a partnere. Tehát ha a gyártó azt mondja, hogy xy gépre nem engedélyezik a gyári támogatást, akkor a fő partnerek ez a megrendelő igénye. A felhasználóval már a notebook gyártójának kell dűlőre jutnia.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) sb


sb
veterán

Mi ez az OS-függő dátum a végén?
18.10.1-ből is sikerült leszednem oct10-est és oct18-ast de lényegi különbséget nem láttam.
Először az egyik volt fent, utána mindkettő, most megint egy.

Vagy mit nézek félre?

(#15) ttt


ttt
senior tag

Na ha semmi sem változott, akkor természetesen tartalmazza a hang bug-ot. (Egyszerűen kipucolja az alaplapi hankártyát és csak hdmi-n engedi ki, de természetesen ott meg se szólal :) ismert bug, még mielőtt )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.