Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Vásárolj 4850-et.
Ólcsóbb, és ugyanott vagy vele.

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Én most vettem pár hónapja egy 9800GTX+-t. 27 ezres baráti áron! Itt az aprón.
Nemrossz cucc. Persze én többet vártam volna tőle. A 8800GTS-emet ugyan lenyomja, dee...
Szal annyira nem húzható, és nem a melegedés miatt.
A régi 8800GTS 640 megás 10.500 pontot ért el 3D2006-ban. Ez a kis 9800-as pedig ~ 13.000-t max. Mindegyik érték agyonhúzva értendő :)
A régi karit ~ 30%-kal is tudtam húzni, ezt csak kb 15-18%-kal.
Mondjuk meg is sült a régi az nem is vitás... A hátlapi alu panel a szép fémes színét koromfeketére cserélte... Így ment még vagy egy évig, aztán azt mondta h már nem bírja a meleget. Persze a szenzorok azt se mutatták melegnek, de gondolom a többi alkatrésze, ahol nem volt szenzor melegedhetett eléggé.

Hja, szerintem jóval többet is elérne a kártya, csak szerintem erősen CPU limites. Ez a 2,4-es C2D elég gyengusz már manapság. Rövid ideig bírja 3,0Ghz-en 1Ghz-es ramokkal, és érezhető volt a gyorsulás.

[ Szerkesztve ]

(#3) No-kia válasza Dany007 (#2) üzenetére


No-kia
őstag

Mondjuk meg is sült a régi az nem is vitás..

ez adja neki, kicsit sem szakadtam :DDD :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4) Dany007 válasza No-kia (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Heh :) De tényleg meg sült... Nem leégett vagy valami... Hanem szerintem már nem bírta az éveken át tartó hőt...
Ahol a levegő jön ki a hátsó részen, na az a panel szép lassan az évek alatt elfeketedett. Nagyon durván nézett ki. Olyan fekete színhullámok is voltak rajta, mint amikor mondjuk egy kanalat a tűz fölé tartasz sokáig... Szal elég durva volt. :)

(#5) Thunderzolee

Linkelhetted volna, hátha kedvünk támad a hirdetés topicját szétoffolni. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Dany007 válasza Thunderzolee (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Na ez se volt egy utolsó poén :DDD

Amúgy szerintem keresgélj még. Én anno láttam 3-4db-ot is jóárban. Asszem az egyik Mad kolegánál volt. Csak amikor válaszolt a kérdésre, már rég letárgyaltam a másik kolegával :) Gondolom kissé elfoglalt lehetett.

(#7) whiz válasza Dany007 (#6) üzenetére


whiz
aktív tag

Igazából olyan nagyon nem akartam én VGA-t újítani, csak valahogy rámtört az ötperc. Ez hardvereknél sűrűn megesik. :B Aztán általában tett követi az ilyet, de most úgy tűnik mégsem kell nekem az a videokártya. Igazából normálisan belegondolva hülyeség is lenne (de ha találok megint egyet jó áron, lehet hogy elgyengülök).
Meg ráér tavasszal is, addigra lesz nekünk fermi, és lemegy a 260-as GTX-ek ára is. Vagy az 5770. Majd meglátjuk melyik lesz a nyerő(bb). :))

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#8) Dany007 válasza whiz (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Én is csak azért vettem mert beszart a régi.
És belegondolva, anno 2,5 éve az a 8800gts 95.000 volt... Most egy jobbat kaptam 27-ért... :U
Btw ennyi erővel várhatnánk még 2 évet és akkor mégjobbat kapnánk mégjobb áron :D

(#9) gamerkiller válasza Dany007 (#8) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hát jah, ezen én is meglepődtem. Most vettem 8800GTS-t, itt van a gar papírja is.. Amikor vette a srác 68000ft volt, én meg tőle vettem 12.000-ér.. 2007.08. havi.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#10) whiz válasza Dany007 (#8) üzenetére


whiz
aktív tag

Én igazából nem akarok folyton újítgatni, és azt néztem, hogy a 9600GT-hez képest a normális, már jól érezhető előrelépést minimum ezek jelentenék: GTX260, 5770, 4890 (hát igen, a 9800GTX nincs köztük). Ezek kerüljenek valami értelmes ár közelébe (~30K), és akkor majd veszek valamit. Vagy ha most találok jó áron egyet, akár használtan. 260GTX volt 32K-ért is, el is vitték gyorsan. Hátha nekem is szerencsém lesz. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#11) Dany007 válasza whiz (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Az tényleg szép ár. Amúgy fejlesztgetni én se szeretek. De ilyen 30 körüli áron egy jó kártya bármikor megéri az árát, főleg ha neked régebbi gyengébb van.
Én 3-4-5 évente szoktam gépet cserélni, de akkor komplettet. És olyankor meg az ár az, ami a legkevésbé sem érdekel :) Dee addig még van ~ 2 évem... =/

(#12) whiz válasza Dany007 (#11) üzenetére


whiz
aktív tag

Na kész, nem bírok magammal. Esélyes, hogy 10K ráfizetéssel cserélem a 9600-at, 1 gigás GTS250-re. Ez így talán nem is rossz. :B

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#13) pmheros


pmheros
senior tag

nekem is van egy rövid történetem:

Mostanság divat nVidia VGA -kat áruk felett hirdetni. Rá is szaladtam egy ilyenre. Persz nem volt gari , doboz, cd, manual, kábel vagyis semmi, csak a kártya. Meg is szólítottam a "drága" eladót, és próbáltam kicsit normálisabb irányba terelni az árat. Nem sikerült, egy olyan gőgös volt, lekezelő "hogy én ilyet sehol nem kapok, és ha igen nem ennyiért",
Be kell hogy valljam igaza volt,tényleg nem kaptam olyat és tényleg nem annyiért. Én ugyanis rá 5 napra újat vettem kiskerben aminek a bruttója alacsonyabb volt mint az ő csodájának, és nem használtan, nem hiányosan, és nem kitudja mennyire széthajtva. Hát ennyi ;)

Bakker, most nézem 2 hetes az uccsó hozzászólás :B
hogy keveredtem én ide :F

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#14) whiz válasza pmheros (#13) üzenetére


whiz
aktív tag

Hát látni érdekes hirdetéseket aprón, az biztos. Most, hogy nézegettem karácsony előtt, feltűnt, hogy egyesek olyan áron próbálnak eladni ezt-azt (nem csak nv-t), ami még megjelenésekor se volt annyi, nem hogy most. :D

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#15) mephi666 válasza whiz (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

én vaterán volt, hogy nem bírtam már magammal és bekommenteltem 1-2 helyre, mert olyan árak voltak, hogy majdnem besz@rtam... néhányan látványosan a balekokra utaznak... kb 13ért adtam el pár éve az agp-s 7300gt-met (még viszonylag jó áron) aztán 1-2hónappal később láttam pcie-st (ami még olcsóbb is volt alapból mindenhol) 22-ért meghirdetve :) nem gyengén arra mennek, hátha valami hülye rácsap...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.