Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) whiz


whiz
aktív tag

És ez itt a fórumon is nap mint nap elhangzik...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#2) puttputt


puttputt
őstag

Tegnap egy olasz filmrendező srácot (több helyen voltak már filmjei;
Berlinben, Milanoban, Cannes...) kísérgettem.
A Népliget buszpályaudvaron magam is ledöbbentem a tahó, tapló viselkedésen.
Angolul-olaszul gagyogtunk, kíváncsi voltam... Elhajtottak minket mint...
Egy pénztár az orrunk előtt zárt be, a nő majdhogynem számon kért minket...
Semmit sem találtunk meg, semmi sem volt kifüggesztve.
Szíves vendéglátás, Budapest Expo, "Viva Magyarország".

Ismerősöm megjegyzése:
"Crazy country, crazy bus station. Io stesso ci strano..."

Országimázs. Az kell nekünk. Ja. :U

Lehet, hogy bejegyzést is csinálok belőle... :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#3) puttputt válasza puttputt (#2) üzenetére


puttputt
őstag

Kihagytam a mondatának végét véletlen:

ma la tua è ancora più

Őrült ország, őrült állomás. Az enyém is fura, de a tiétek még inkább.

Így pontos.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#4) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Máshol is van bőven gond, csak mivel mi nap mint nap a sajátunkkal szembesülünk és a többiekét nem ismerjük olyan behatóan (nem tudunk róluk semmit) ezért hajlamosak vagyunk a magunkét látni a legnagyobbnak.
Én is utálom amikor megy a felesleges rinya, hogy nálunk ez meg az van, úgy beállítva mintha tényleg mi lennénk a világon a legszerencsétlenebbek, holott máshol is vannak (esetleg sokkal súlyosabb) problémák csak azokkal nem találkozunk naponta. :U

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nem tejvaj van, hanem rendes megélhetés a munkabérből, nem kell ügyeskedni, olajozottabban mennek a dolgok, mosolyognak az emberek a hivatalokban is és örülnek, ha segítenek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) Dany007 válasza kraftxld (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, igen. Kb ez a szitu szerintem is.

Nem véletlen, hogy a magyarisztán és hasonlók kialakultak.
Hasonló ez mint az előítélet. Nem szabad általánosítani, mert értelem szerűen nem minden helyzetben / helyzetre igaz. De az előítéletnek is mindig megvan a maga oka. Véletlenül, csakúgy a semmiért a semmiből nem lesz előítélet sem.

@Dr. Romano: szerintem ő nem látta, hanem tapasztalta / tapasztalja.

[ Szerkesztve ]

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

"Ugyanaz a szar van ott is, mint itt, de azért valahogy egy kicsit más."

rengetegen szidják tényleg az országot meg vannak undorító dolgok is, de ez is hasonló, mint a linux<->windows fight... egyik ismerősöm is fikázta mindig a win-t, hogy: "hűjajjdesz@r!!!" volt, hogy meguntam és kicsit bealáztam tisztes társaság előtt: "b@zmeg, ha annyira szar, ne használd... ha meg hülye vagy normálisan beállítani, arról nem az oprendszer tehet... meglepő, de nálam stabil és nincs is vele bajom" utána nem szólt hozzám egy darabig, de nem sokat veszítettem vele... azoknak a legnagyobb általában a hangja, aki tenni nem képes semmit... ha ennyire sz@r itt, el lehet menni máshova... ennyi... pár dolog az én pofámat is cseszegeti, de ezeket leszámítva szeretek itt élni... még akkor is, ha lehetne máshol jobb is... tudom magamról, hogy megállnám a helyem külföldön és anyagilag sokkal jobban kijönnék... papírjaim is megvannak meg ami kell, de az anyagi boldogság nem sokat jelent számomra... inkább élek itt, mert minden ideköt és itt van az is, akivel kölcsönösen szeretjük is egymást... őt is ideköti minden (család+munkahely) és szeret itt lenni... még akkor is ha időnként kicsit, vagy nagyon szar is :) nem szeretem azokat, akik folyamatosan elégedetlenkednek meg rinyálnak... hallok elég ilyet... egyik munkatársam is 40fölött van, de olyan töketlen/nyámnyila, hogy mindig csak sopánkodik, hogy: "mennyire sz@r..." komolyan, mint egy 12éves kislány...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Dr. Romano válasza kraftxld (#5) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ezt melyik filmben láttad?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) kraftxld válasza Dr. Romano (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Semelyikben.
Azért itt is vannak gondok, de nem olyanok mint Mo-on.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) puttputt válasza Dr. Romano (#4) üzenetére


puttputt
őstag

Egyáltalán nem értek egyet. Mindenki a maga portáján sepergessen, de ne a másik kárára, illetve lássuk csak nagynak a problémáinkat, ha egyszer azok.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#11) whiz válasza mephi666 (#7) üzenetére


whiz
aktív tag

Én is sokat nyivákolok, sőt talán mondtam már a bejegyzésben említett idegesítő hülyeséget is, de azért nem jellemző. Az a durva, hogy naponta lépten-nyomon ez jön szembe. Ami viszont már rohadtul lehangoló. Vannak az embernek szar napjai, ezt aláírom, mert mindenkinek lehet. De hogy nálunk folyton csak a probléma legyen téma, az már nekem sok. Az meg főleg, hogy általában el van intézve ezzel az idióta kijelentéssel, oszt' jónapot, ez Magyarország, cső, kínlódjunk tovább...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#12) Dr. Romano válasza puttputt (#10) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem azt mondom hogy nem kell látni a saját problémáinkat, de azért hülyíteni sem kell senkit, hogy ez csak nálunk ilyen-olyan, máshol mindinki vajban fürdik stb...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) Dany007 válasza whiz (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Az a gond, hogy az ország érdemi döntései egy relatíve szűk csoporton műlik.
És innentől kezdve a 7köznapi ember akár a falba is verheti a fejét, akkor se lesz jobb, akkor se tud csinálni semmit.
A főbb problémához az átlagembernek abszolút semmi beleszólása sincs. Se hatalma (joga), se rálátása se tudás nincs ahhoz, hogy az ország 'nagy' problémáit meg tudja oldani.

Inkább egy kicsit optimistább életfelfogás kéne nekünk. Persze bizonyos helyzetben ez se könnyű.

(#14) Lenry


Lenry
félisten

nagyon sokszor azért szidnak az emberek dolgokat, mert nem ismerik a hátteret.

ha tudod, hogy hányszor van 5 perc WC-zési ideje a buszsofőrnek, akkor talán könnyebben elnézel neki 5 perc késést.

vagy mennyi pénzből gazdálkodik a kórház, és mennyi pénzért melózik az a szerencsétlen ápoló napi 12 órákat, sz*rban/vérben/hányásban turkálva egész nap, akkor talán nem olyan nehéz felfogni, hogy a töke ki van az egésszel, és azért nincs 32 fogas vigyor az arcán, amikor megtiszteled azzal, hogy elláthat.

mindennek meg van az oka, csak sokan annyi fáradságot sem vesznek, hogy ebbe belegondoljanak, hanem egyszerűbb rögtön sírni, hogy ebben az országban mindenki mekkora bunkó meg sz*rszemét, és hogy ilyen biztosan csak itt történik meg...

nem kérlek, ilyen mindenhol van. csak nem reklámozzák

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) kételkedem válasza kraftxld (#5) üzenetére


kételkedem
addikt

Ennyi bőven elég lenne itt is!
Sajnos Újzéland nagyon messze van és nem csak földrajzi vonatkozásban. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16) Dr. Romano válasza Lenry (#14) üzenetére


Dr. Romano
veterán

+1

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) puttputt válasza Dr. Romano (#12) üzenetére


puttputt
őstag

Ebben viszont tökéletesen egyetértek! :K
Csakhogy, náluk az "ilyen-olyan" is sok szempontból "olyanabb", mint itt.
Könnyebben viselik a dolgokat.
Inkább sajnálkoznak, mint haragudnának, egyébként...

Lenry: Erre csak azt tudom mondani, hogy mindenkinek megvan a maga baja.
Annak is, akinek mosolyognia kellene, annak is, aki épp bajban van...
Mégsem rúg bele a másikba, még akkor sem, ha nehéz a munkája.
Pláne, ha elvileg az a "hivatása" is és pontosan tudta, mit vállal.
És most nem arról beszélek, aki több diplomával nem kap állást és gürcöl takarítóként vagy biztonságisként a mocsokban.
Aki meg átmenetileg "fent van a lovon", annak gyakorlatilag kötelessége lenne ember módjára viselkedni.
Lásd.: olasz ismerősöm.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#18) philoxenia válasza kételkedem (#15) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elég lenne egy mozgalmat indítani: "Naponta mosolyogj tíz idegenre!"
Ha eleve problémaként tekintünk a dolgokra, akkor egy kis segítség másoknak is terhesnek tűnik számunkra.
Nem tudom, mennyire valós a legenda a Mária Terézia részére tett "Életünket és vérünket! /de zabot nem adunk/" kijelentésről, de egészében jellemző. Ha nem méricskéljük mások teljesítményét , az érte kapott, vagy nem kapott jutalmat a magunkéhoz, hanem elsősorban saját magunkban keresnénk a pozitív értéket, a saját "jutalmainknak" örülnénk, akkor boldogabb és elégedettebb nép lehetnénk. Lehet, hogy csak ez hiányzik. Kicsit olyan túlkompenzáló nép a magyar, kis méretét, amely a világ világfaluvá válásával még inkább nyomasztó, nehezen tudja feldolgozni. Gondoljatok bele, csak Mexikóvárosban többen élnek akik spanyolul beszélnek, mint ahányan összesen a világon akik magyarul....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) whiz válasza Lenry (#14) üzenetére


whiz
aktív tag

"nem kérlek, ilyen mindenhol van. csak nem reklámozzák"

Hát pontosan erről beszélek. Nálunk viszont még gyakorlatilag építünk is erre, hogy mert itt minden szar, úgyhogy meg se próbáljunk nemhogy tenni ellene, de még gondolni se arra, hogy tegyünk valamit... szar és kész, ezzel el van intézve. :U (ami akkor kevésbé lenne zavaró, ha ez itt végződne, és nem a sírás menne egyfolytában, hanem belenyugodnának a szarba, ha már nem tesznek semmit)

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#20) kételkedem válasza philoxenia (#18) üzenetére


kételkedem
addikt

Egy ilyen mozgalomra nagy szükség lenne!

Ha figyelmesen sétálsz az utcán csak gyerekeket látsz mosolyogni, esetleg nevetni. Mire eléri a 30. szülinapját, már csak akkor mosolyog, ha meglátja a barátnőjét az utca másik oldalán.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#21) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Belegondoltam most hirtelen abba is, hogy hány ezüstérmes olimpikon nevére emlékszem és alig... Aranyérmesekre rengetegre, holott a kettő között gyakorlatilag alig van különbség. Néha századmásodpercek, néha csak egy rossz lépés. Nálunk csak az arany volt mindig az érdekes, saját magamban is nehezen tudom ezt kompenzálni, még így is, hogy tudatosítom.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) ABE


ABE
őstag

Azért tart itt ez az ország, mert... :DDD Ez a kedvencem, amikor kiderül, hogy mi mindenért tartunk itt (de hol???). És főleg a másik ember miatt. :)

philoxenia

Elég lenne egy mozgalmat indítani: "Naponta mosolyogj tíz idegenre!"

Aha, és hányan kérdeznék meg, hogy mitmosolyogszbuzi-evagy? :D

Dany007

Annyival kell kiegészíteni, hogy ellenkező neműekre mosolyogj, és nem buziznak le. Amúgy a társadalom nincs felkészülve a mosolyomra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Dany007 válasza ABE (#22) üzenetére


Dany007
veterán

"Aha, és hányan kérdeznék meg, hogy mitmosolyogszbuzi-evagy? :D"

Na, látod erről szól a cikk :D Ezért mondják sokan, hogy 'ez magyarisztán', mert a legtöbb embernek ez lenne az első reakciója egy mosolyra... =/

(#24) philoxenia válasza ABE (#22) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mosoly és mosoly között is van különbség, a szituáció tíz esetben nyilván megengedné, hogy ne ilyen reakciót kapj. Nem alapvetően arra gondolok, hogy mész az utcán és rávigyorogsz mindenkire...
Dolgozol valahol például és egy ügyfél problémázik veled, vagy bemész valahová és az ügyintéző akadékoskodik. Ilyenkor egy mosoly csodát tehet, mert az őszinte mosoly sokkal egyértelműbb kommunikáció, mint bármely helyesen használt kifejezés, amit hazudhatsz.

"A mosoly nem kerül semmibe, viszont csodálatos hatása van. Gazdaggá teszi azt aki kapja, de nem szegényíti azt aki adja. Felvillan mint a villám, de az emlékezetben örökre megmaradhat. Senki se nem olyan gazdag, hogy lemondhatna róla, és a mosollyal mindenki csak nyer. A mosoly boldogságot hoz a házba, üdvözletet a barátnak, segítséget nyújt üzletkötéskor. A fáradtaknak pihenést nyújt, napfényt a szomorúaknak és a legjobb természetes gyógyszer a harag ellen, de nem lehet megvásárolni, kikönyörögni vagy ellopni, mert csak akkor van értéke, ha ajándékozzák. Senkinek nincs akkora szüksége a mosolyra, mint annak, akinek mást nem is lehet ajándékozni./ népi mondás"

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25) Lenry válasza puttputt (#17) üzenetére


Lenry
félisten

ez szép és jó. de azt ne mondd, hogy te mindig vigyorogsz, még ha valami rossz is történik veled...

az olasz ismerősről ez a videó jutott eszembe :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) puttputt válasza Lenry (#25) üzenetére


puttputt
őstag

Már tovább is küldtem neki! :DDD

Egyébként, való igaz, hogy ő sem nálunk, sem Ausztriában nem érzi tökéletesen jól magát, csak otthon. :)

Méghogy én? Dúlok-fúlok. Na, de nem viselkedem úgy, mint a bejegyzésemben - legújabb - említett illető hölgy. Olvasd el és meglátod.

Dany007: USA-ban pedig... :) :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#27) tibi666 válasza philoxenia (#21) üzenetére


tibi666
senior tag

a verseny erről szól. ha nem te vagy a legjobb, akkor megette a fene az egészet.

ugyanígy a hétköznapi életben is, ha nem nyújtasz 100%-ot, szar ember vagy. én se nyújtok 100%-ot, sokkal több van még bennem, hiába dolgozok hajnalig. mikor lefekszem aludni, nem jön álom a szememre. mert utálom magam, tudom, hogy még mire lennék képes és mégsem tudom kihozni magamból. szar alak vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#28) tildy


tildy
nagyúr

Tudjatok azutan, hogy lassan 3 honapja kinn vagyunk, en tudom ertekelni azt ami otthon jo volt. Volt stabil munkam, stabil fizu, jo munkahelyi kornyezet, jo parkapcsolat, igazandibol korulottem minden oke volt, perszer voltak zavaro dolgok is, de talan olyanok mint itt, megsem.

Fustosek a fonokeim, es rendszeresen leneznek. Nagyon hamar valtani szeretnek, mert ket hete gorcsben van a gyomrom. Szoval kulfoldon sem kolbasz az a kerites, itt is vannak erdekes dolgok.

Most kicsit hianyzik az, ami megvolt otthon. Remelem idovel itt is meg lesz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) philoxenia válasza tibi666 (#27) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, a verseny nem erről szól.... :N Arról szól, hogy kiadj magadból mindent, amit tudsz, de ha mindent megtettél, akkor ne légy magaddal elégedetlen. ;)
Lehet más jobb valamiben, attól Te még lehetsz elégedett magaddal. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) puttputt válasza Lenry (#25) üzenetére


puttputt
őstag

Már válaszolt is:

"ő márpedig örmény zsidó-olasz származású".

Szóval... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#31) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Tudod e honnan származik a Magyarisztán szó? ;]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#32) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

ez ám

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#33) #53246592


#53246592
törölt tag

Par eve egy finn es egy cseh ismerösömmel kirandultunk egy hetig Eszak-Kelet Magyarorszagon es Szlovakiaban. Utana a visszajelzes az volt hogy a magyarok nagyon rendesek, baratsagosak, nem volt semmi igazan negativ tapasztalatuk. Szlovakiaban csak a taj volt sokkal szebb, az emberekkel kapcsolatban sokkal negativabb elmenyek ertek mindannyiunkat - es ennek ertelemszeruen nem volt köze ahhoz hogy "ezek utaljak a magyarokat" mivel angolul beszeltunk. Mondjuk egyszer mi is rendesen megraztuk a pofonfat, de szerencsere semmi sem esett le rola :D Ja, Budapesten csak annyi idöt töltöttunk hogy a repterröl bebuszoztunk Budara az autokölcsönzöhöz, onnan meg kiaraszoltunk autoval a varosbol, lehet ennek is szerepe van a pozitiv megitelesben :U

(#34) gamerkiller válasza #53246592 (#33) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Te nem törzsgyökeres Magyar vagy? Azt hittem te itt éltél, majd kiköltöztél!

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#35) #53246592 válasza gamerkiller (#34) üzenetére


#53246592
törölt tag

De magyar vagyok :) rosszul ragoztam valamit? :D

Ezen az egy hetes kirandulason nem sok idöt töltöttunk Budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#36) gamerkiller válasza #53246592 (#35) üzenetére


gamerkiller
senior tag

És hogy hogy nem jártál Budapesten? Vagy csak akkor a kollegáddal? Sorry most keltem fel.. XD

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#37) Crystalheart válasza kraftxld (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Rám itthon is mosolyognak a hivatalokban - szerencsém van, vagy ennyire bizalomgerjesztő a pofázmányom? :D

(#38) puttputt válasza Crystalheart (#37) üzenetére


puttputt
őstag

Engem meg átkutatnak az áruházakban, Media-ban, elkérik az összes igazolványom, rendőrök igazoltattak az utcán... :U
Persze, csak 2-3 keményen átdolgozott, "agyonborostált",
alvással alig töltött nap után, na de akkor is. :DDD

Igen, én erre tippelnék nálad. :)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#39) Crystalheart válasza puttputt (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor inkább a szerencse, mert hidd el, én alapból az a típus vagyok, akit az áruházi kamerával alapból követnek. (Lásd iwiw.) Egyszer csak a zsebórámat megnéztem, és bevittek a privát szobába a biztonsági őrök. :D

(#40) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Az Artisjus a sulis bulik után is szed be pénzt

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Ez a vicc jutott eszembe erről.

,A Jó Isten inspiciálni érkezik a pokolba.
Lucifer kíséri.
Megállnak az első üstnél, ott főnek az Amcsik.
Egy kisördög felügyeli a pokol bugyrát.
Az egyik Amcsi elkezd kimászni az üstből, a kis ördög egy péklapáttal fejen vágja. Visszahullik a bugyorba a próbálkozó.
A többi náció üstjénél is mindent rendben talál az Úr, a kisördögök végzik rendben a dolgukat.
Odaérnek a Magyar üsthöz. Nem áll kisördög mellette.
Felvonja szemöldökét az Úr. Lucifer határozottan reagál: Ide nem kell senki. Ezek mindig visszahúzzák egymást.

Sajnos van benn igazság.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#42) puttputt válasza Crystalheart (#37) üzenetére


puttputt
őstag

Ja, tényleg. Mosolyognak, szóval tartanak és alul hevesen nyomkodják "a Gombot". :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.