Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) #56573440 válasza wetomi (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

"De nagyon terjednek a játék tesztelő videók..."

Már pár éve azért jelen van. És ezzel mi a gond?

"de mégis a 4 éves gyerek másként éli meg ezeket... "

Igazából szerintem nem azon van a hangsúly hogy hogy éli ezt meg. Ha tv-t nézne akkor az összes gyerekcsatornán ugyan úgy az arcába tolják a játékreklámokat, a beszélő terhes pónitól fölfele. Semmi difi nincs szerintem.

"Valamit ki kell találnunk, hogy szűrjük majd otthon és a környezetében a videókat..."

Minden tiszteletem mellett kérdezem ez miért megoldás? Ez valahol ott van, hogy fáj a mellkasom amikor levegőt veszek, akkor inkább nem lélegzek. A tiltás soha, sehol semmilyen körülmények között nem volt vagy lesz megoldás. Időszakosan maximum.

Értem én a gondot, hogy a gyerek látja a videót, azt mondják hogy ez mekkora űberjó cucc és vegyed meg mert az életed boldogabb lesz, majd jön sírni, hogy hát ez neki keeeeeell. Erre viszont szerintem nem az a hosszútávú válasz, hogy eleve kiveszem a képletből az inputot, hanem megérti a kölök, hogy mit jelent ha apu vagy anyu által minden szívjóságuk ellenére kijelentett nem.

A környezetemben van értelmes gyerek több, ha megmondják neki, hogy nem, akkor felfogja, és lép tovább, meg van aki tudja, hogy ha 4 perc hisztit levág holnap ott a doboz. Akkor hülye lenne nem verni magát a földön, és ez nem az ő, hanem a szülők hibája... Én úgy látom, aztán majd kiderül hogy jól e a sajátomon, hogy nem a tüneteket kéne kezelni, nem a tiltást kéne szigorítani, hanem megmagyarázni miért énekelte az a bizonyos Mick Jagger nevű filozófus, hogy You can't always get what you want.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.