Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) halkow


halkow
őstag

szép túra :) máskor vigyél pár szem porcerőt

Alcatel onetouch idol2s the king

(#2) wetomi válasza halkow (#1) üzenetére


wetomi
aktív tag

3 hónapja szedem...
Nagyon szép volt az erdő, bánom, hogy nem tudtam folytatni. Látva most az időjárást, viszont örülök is egyben.

(#3) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Mára én is terveztem egy túrát itt a környéken, igaz kerékpárral, de reggel mikor láttam, hogy esik az eső nem volt kedvem elindulni :)

A képek egyébként jól néznek ki, főleg a második :)

(#4) Penty


Penty
tag

Milyen cipőben túrázol ilyen esős, sáros időben? Sima túracipő (amit utána órákig sikálhat az ember, mikor hazaér), vagy valami gumicsizma-féleség?

(#5) wetomi válasza II.Démonlord (#3) üzenetére


wetomi
aktív tag

Hajnalban fél órán keresztül nézegettem a radarképet és a webkamerákat a környéken, hogy mire számíthatok. Mikor kiértem Újpestre, akkor már iszonyú sötét volt az égbolt délnyugat felé. Akkor még nem esett, így felszálltam a buszra. A későbbi csöpörgés nem volt veszélyes, ennyi esőt bármikor kaphattam volna egy gyors nyári záporban is.

(#4) Penty:
Egyszerű acélbetétes bakancsban, pillanatnyilag egy Phantom boots. Kitaposott, jól tartja a bokámat, nem ázik át könnyen és most nagyon jól jött a talpa, volt tapadása. Jól takarítható. Bár gyanítom neki is köze van a térdfájásomhoz, hiába hordom már hónapok óta a konkrét példányt.
Márciusban még a régi Ironside-ban toltam, a favágók által felszántott erdőben eső után nagyon jól jött az is.

Rövidebb túrákra jók, mondjuk 15km-ig. Afölött mindenképpen kényelmes, könnyű túrabakancs kell.

[ Szerkesztve ]

(#6) Penty válasza wetomi (#5) üzenetére


Penty
tag

Na, akkor nekem is be kell szereznem valami hasonlót, mert az esős időben való túrázástól csak az tart vissza, hogy csak egy sima túracipőm van, ami ugyan vízálló, meg minden, de azért nem szívesen megyek be vele a combosabb sárba.
Köszi szépen az infót!

(#7) wetomi válasza Penty (#6) üzenetére


wetomi
aktív tag

Ennyire azért ne vedd ajánlásnak. Ilyen időben praktikus ugyan a tisztán tartás miatt, de nehéz és sok megszokást igényel. Egy gumicsizmánál mindenképpen jobb, de inkább nézz utána túraboltokban is, kérdezz utána hozzáértőknél is.

(#8) Penty válasza wetomi (#7) üzenetére


Penty
tag

Persze, én is így gondoltam. :)

(#9) TR3


TR3
tag

Én is pont így voltam a térdemmel, felfelé vagy síkban nem éreztem semmit, lefelé meg alig bírtam levánszorogni a hegyről. Ha a térded külső oldaláról sugárzik a fájdalom, akkor szinte biztos hogy az iliotibiális szalagod okozza a problémát. Ez elég gyakori probléma hosszútávfutóknál, de nekem is a túrázástól jött elő. A jó hír, néhány hét nyújtástól általában teljesen rendbe jön. Bővebben itt olvashatsz róla: Külső térdfájdalom, avagy az iliotibiális szalag „dörzsölődés” (ITBFS)

[ Szerkesztve ]

(#10) wetomi válasza TR3 (#9) üzenetére


wetomi
aktív tag

Köszönöm, tökéletesen eltaláltad a problémát. Most kora este kezdtem érezni a "kattogást" is a fájdalmon kívül, de így már jobban látom, mi a gond. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.