Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamka16


adamka16
őstag

Gyerekek... így kell csinálni... WD 4ever!

(#2) Male


Male
nagyúr

Elég zavaros akárhol olvasom... egymásnak ellentmondó infók vannak... eddig úgy tudtam, hogy csak a boot a gond a BIOS-szal rendelkező gépek esetén, tehát ha elég friss OS-ed van (mondjuk 64 bites Win7), akkor második vinyónak simán működik... de itt most a WD oldalán mintha azt írnák, hogy akkor sem megy, csak ezzel a plusz kártyával.
(Mivel ez egy PCIe-s SATA vezérlő csak... így gyanítom van amelyik alaplapra integrált SATA vezérlővel, vagy akár némelyik chipsetben lévővel is működhet... de hogy melyek ezek???)

Szóval most akkor mi is van?

katt...
5-ös megjegyzés alapján bootolni is tud akár... nézzem meg az alaplapok listáját... de nincs lista...

[ Szerkesztve ]

(#3) capulet75


capulet75
addikt

Olyan vinyókat szeretnék amik nem mennek 1-2 év alatt tönkre tisztelt Western Digital. :((

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#4) proci985 válasza Male (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azt hiszem több részbe particionálva mennie kell a dolognak, viszont én is egyre kevésbé vagyok biztos a dologban.

mindenesetre plussz egy vezérlő megint nem megoldás.

capulet75: a raptoromban 1440 nap van (értsd, ez a futásteljesítménye, amikor ment is). ez gyakorlatilag 4 év 7/24ben, utánna meg napi 3-8 óra. mondjuk a rekorder egy 20as seagate, az 1550 nap körül van olyan 8 év alatt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) L3zl13 válasza Male (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én is úgy tudtam, hogy csak a bootoláshoz kell EFI/UEFI.
Adat lemezként használható:
32 biten Vistától (Illetve 2003 Server SP1-től) felfelé (32 bites XP nem támogatott)
64 biten pedig XP-től felfelé

Aki hülye, haljon meg!

(#6) ViZion válasza Male (#2) üzenetére


ViZion
félisten

Úgy tudom, h az új OS-ek is csak külső merevlemezként kezelik, ami BIOS-tól független.
Az a kérdés, h a BIOS-os alaplapommal meg mi lesz? Dobós lesz egy év múlva, vagy ha nagyobb HDD-t akarok? Ehh, ne már...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Hát ez szívás. Itt lenne a technológia, de nem tudnak tovább lépni, mivel nem tudják megoldani, hogy az alaplap tudja kezelni ezeket a nagy tár területet. :DDD
Igaz nincs még szükség 3Tb-nyi területre egy átlag usernek, de hamarosan itt lesz az ideje. :U

PS4

(#8) Abu85 válasza Male (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha nincs EFI-d, akkor ezek a vinyók 2,19 TB-osok lesznek.
Ha a WD vezérlőjét használod, akkor az operációs rendszeren belül meglesz a 3 TB.
Ha bootolni akarsz róla, akkor EFI-s alaplap kell.

Röviden ez a helyzet. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Croissant válasza mrhitoshi (#7) üzenetére


Croissant
aktív tag

Lehet, hogy hülyén használom ki a tárhelyemet, de jelenleg a 3TB-nél többön is alig van helyem. Semmi professzionális felhasználás nincs.

Viszont ez az EFI-s dolog mindenképp szívás. Bár pcie helyem van még, szóval tőlem jöhet, rendszert úgyse tennék ekkora vinyóra.

(#10) L3zl13 válasza mrhitoshi (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Elvileg mind az Inteles mind az AMD-s chipsetek, és az újabb OS-ek is támogatják az UEFI-t.
Sajnos az alaplapgyártók b@sznak élni a lehetőséggel, és inkább BIOS-oznak.

Nem tartom valószínűnek, hogy bármelyik gyártó "BIOS" frissítésként nyújtana EFI/UEFI firmware-t a már kint lévő lapokhoz.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Boxi88 válasza capulet75 (#3) üzenetére


Boxi88
őstag

Nekem is már több mint 3+ éve szolgál a gépben egy 500GB-os WD Green! Jelenleg is 100%-ot ír a Hard Disk Sentinel... Szerintem semmi baj a WD-kel, csak pont sikerült olyat kifognod ami megadta magát, de mondj olyat amiből nem készült még soha hibás vagy rövid élettartalmú...

(#12) #65675776 válasza Abu85 (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Feltéve ha nem partícionálod. Ugyanis a nevezett korlát az MBR által tárolható maximális partícióméret.

(#13) Kendek válasza Male (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A közvetlen boot mindenképpen gond a BIOS-os lapoknak. Mivel túl nagy a mérete a meghajtónak, ezért abban az esetben, ha a lemez érzékelése nincs letiltva a BIOS által, megakad a POST képernyőnél a gép (illetve ha külön képernyőn van, akkor az AHCI vezérlő képernyőjénél). Ha letiltja az ember a BIOS-ban a porton levő eszköz érzékelését, akkor nincs gond, bebootol az OS és átveszi a kernel az irányítást, kezeli és látja a meghajtót. Ugyanez van, ha menet közben van rádugva a vinyó.
Az nem segít, ha a partíciók mérete kisebb. Viszont van minden márkához egy DOS-os program, aminek segítségével lehet állítani a merevlemez méretét. Ha a megfelelő méret be van állítva, máris lehet bootolni a meghajtóról, de csak Windowst, a Linux kernele visszaállítja az eredeti állapotot.
De Linuxnál lehet kombinálni, ha letiltja az ember a BIOS-ban az érzékelést és a /boot könyvtár mondjuk egy pendrive-ra lesz rakva, akkor a pendrive segítségével ellehet indítani a rendszert.

<-ƘƘ->

(#14) _Orbi_ válasza capulet75 (#3) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Akkor neked jól bírta!
Két munkatársamnak, 4 vónyó 1 hónap alatt halt meg. Mind hibás szektorosak (nem kevés) lettek. Ez csak egy példa. soha többé wd

(#15) GerykO válasza L3zl13 (#10) üzenetére


GerykO
aktív tag

Kiegyezünk egy döntetlenben? :U

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#16) Lewzke válasza Boxi88 (#11) üzenetére


Lewzke
őstag

Ráadásul nem csak a merevlemezen múlik a dolog. Nem mindegy, hogy milyen környezetben és milyen tápegységgel használod. Gondoljunk csak a hálózati feszültségkiesések és ingadozásokra. Tehát egy szünetmentes és egy "jó" tápegység sokat dobhat a merevlemez élettartamán. Persze még mindig fenn áll annak az esélye, hogy hibásat fogtunk ki. Ennek az esélye peidg jóval kisebb mint az esetleges "nem átgondolt" rendszernél.

(#17) FRENK1988 válasza Abu85 (#8) üzenetére


FRENK1988
veterán

node kinek van otthon EFI-s deszkája? Vagy gyárt egyáltalán valaki?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18) LordX válasza Abu85 (#8) üzenetére


LordX
veterán

Nem kell EFI ahhoz, hogy lásd a 3 TB-t.

A 2.2 TB-s határ a 32 bites LBA címzés korlátja. De semmi gond, van 64 bites LBA üzemmód is, csak a vezérlő lássa. Lemezvezérlő meg két helyen van: egyrészt az oprendszer lemezvezérlő driverében, másrészt meg a boololáskor a rendszertöltőben.

Előbbit ugye a lemezvezérlőt gyártó adja - chipsetbe integráltnál az Intel/AMD/nV/... Az AMD SATA vezérlői támogatják, (legalább is a 8-as sorozattól kezdve), olyan alaplapra valószínűleg direkten is rá lehet dugni ezt a lemezt. A gond ott kezdődik, hogy az Intel AHCI driverei nem támogatják, tehát Inteles alaplapon nem fog menni, ezért ad a WD egy saját vezérlőt.

Bootoláshoz nem elég az OS driverre, kell a rendszertöltőbe is az LBA64 támogatás, ez a BIOS-ban nincs, EFI/UEFI-ben viszont van.

Jah, és nem mellesleg a standard partíciós tábla LBA32-t használ, tehát GPT rendszerű partíciós tábla is kell az összes felsorolt driverbe is (inkább az utóbbi miatt kell a EFI, mert LBA64-et akár még támogathat is a BIOS, de mi értelme, ha nem tudja értelmezni a partíciós táblát)..

(#19) Boxi88 válasza Lewzke (#16) üzenetére


Boxi88
őstag

persze hogy nem csak a merevlemezen múlik.... de látod hogy pl:

(#14) _Orbi_

Akkor neked jól bírta!
Két munkatársamnak, 4 vónyó 1 hónap alatt halt meg. Mind hibás szektorosak (nem kevés) lettek. Ez csak egy példa. soha többé wd

Ott nem a wd-vel volt a baj, ott meg kéne nézetni a tápot... vagy az egész gépet! Csak most ilyen alapon én is köpködhetném a HITACHI vagy SEAGATE merevlemezeket, mert nekem azokból feküdt meg egy-két darab...

(#20) LordX válasza #65675776 (#12) üzenetére


LordX
veterán

Ha partícionálod, akkor sem tudja leírni 32 bittel a 2 TB feletti partíció kezdőcímét..

(#21) ViZion válasza LordX (#18) üzenetére


ViZion
félisten

Csak annyi a kérdésem, hogy pl. 0-3 éves, BIOS-os lapokhoz lesz-e vagy egyáltalán lehet-e "bios to efi patchot" várni a gyártóktól?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) L3zl13 válasza FRENK1988 (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

[link]

+Az inteles Apple cuccok meg egy pár noti/szerver alaplap.

Aki hülye, haljon meg!

(#23) Eliot


Eliot
tag

Na én ezt nem így olvastam :R [link]

Üdv, Eliot

(#24) lenox válasza LordX (#20) üzenetére


lenox
veterán

Nem ertek hozza, de ha 1.5-1.5 TB-ra particionalod, akkor a masodik particio kezdocime 2 TB alatt van...

Amugy most akkor a hozzaszolasok alapjan nem vilagos nekem, hogy mi menne es mi nem. Pl. en a fontosabb gepeimen ssd-re rakom az oprendszert, nyilvan az nincs 2 TB, es nem baj, ha 1.5 TB-onkent kell particionalni a vinyot. Akkor most menne nekem egy intel lapban, vagy nem? Lassan kell szerezzek egy amd lapot is, vga-ban mar komoly fordulat volt itthon...

(#25) UnSkilleD válasza ViZion (#21) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

szvsz kizárt...

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#26) dabadab


dabadab
titán

Ahogy utánanéztem, erősen úgy tűnik, hogy ez a 3 TB-s méret egyetlen valaminek okoz igazán problémat: a Windowsok dosos időkből itt ragadt bootloaderének.
A linuxos grub meg a maces bootloader gond nélkül veszi az akadályt, ha meg már betöltődött, akkor minden modern OS elboldogul ezekkel a HDD-kkel.

DRM is theft

(#27) lujó55


lujó55
őstag

Akkor mostmár elolvasva a hírt és a hozzászólásokat azt sem tudom mi van. :U
Nekem vannak 1,5TB-s WDGreen winyóim, SATA2-esek. A lapocskám csak SATA1-es, de ettől függetlenül, mivel teszek a sebességre csak archiválásra kellenek, bevágtam őket olyan keretbe, hogy USB2.0-n jön megy az adat. Így amikor kell róluk valami, kikeresem melyik lemezen van és azt csatlakoztatom a géphez. Ezzel a 3TB-s WD-vel lehet így csinálni, BIOS ide vagy oda? :F :F

(#28) Male válasza Male (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Azthiszem lassan össze is gyűlt minden verzió a hszekben... mostmár csak el kéne dönteni, hogy melyik is a pontos.

L3zl13, LordX verziója amire én is gondolok... hogyha nem bootvinyó, akkor már csak OS meg AHCI driver kérdése a dolog... viszont ha tényleg megy a 800-as sorozatú AMD chipsetekkel boot után, akkor Abu-nak tudnia kéne, de ő azt mondja, hogy nem megy...
Szóval valaki kéne, akinek van egy 2TB-nál nagyobb vinyója, és kipróbálja egy-két gépben.

#20: Szerintem arra gondol, hogy partícionálja... az első kisebb mint 2TB, arról bootol (a második ilyenkor még nem elérhető, de az kit érdekel), aztán később meg az OS úgyis látni fogja a második partíciót is, hiszen onnantól menne a 3TB is. Végülis ez volt az átmeneti időszakban a 128 GB-nál is (régi lapban a BIOS csak 128GB-ig látta a vinyót, de ha a win elindult, akkor már megvolt a "maradék" is, elég volt kétfelé partícionálni a működéshez).
Viszont ez túl egyszerűnek tűnik, akkor már a vinyó gyártók ezzel cimkéznék, és kész.

lujó55: Ha az USB-s házad támogat ekkora vinyót, akkor igen, azzal nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#29) liksoft válasza Male (#28) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, de ez az okosság (2 partíció) a gyakorlat eredménye, nem a gyártóké! Nálam W2000 alatt 715-ös chipset hajt meg átalakítóval 250GB-os SATA drive-ot. Többszörös "lehetetlenség". De stabilan megy egy több mint 10 éves gépben a 3 hónapos drive!

És a 2000 év "problémája"?

A 48 bites LBA nem ér véget 2TB-nál. Csak a hagyományos partíciós tábla, valamint az előjel nélküli 4 byte-os egész szám. Szerintem itt a kulcs.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30) L3zl13 válasza dabadab (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez se ilyen egyszerű ám. A 64 bites windowsok EFI-vel be tudnak bootolni GPT partícióról ahol nem okoz gondot a 2,2TB-s határ.

A MAC eleve EFI-t használ, szóval ott sincs gond.

A gond, hogy a BIOS-ok csak az MBR-t ismerik, ami tartalmazná a bootloadert. (Legalábbis az első részét.)
Grubnál is úgy tudom csak trükközéssel lehet megoldani a bootot, hibrid partíciós táblával, ami tulajdonképpen egy gányolás.

A 1,5/1,5TB-s particionálás (Vagy akár a 2/1.) elvileg szintén megoldást jelent szerintem, mert LBA módban az MBR-ben a partícióról csak a kezdeti szektor számát és a méretet tárolja. Az utolsó szektort nem. Így aztán mindennek bele kéne férnie 32 bitbe.
Aztán ha valakinek van eltérő tapasztalata (mondjuk nagy RAID tömbbel) akkor javítson ki.

Aki hülye, haljon meg!

(#31) FRENK1988 válasza L3zl13 (#22) üzenetére


FRENK1988
veterán

Az eppült eddig is tudtam, mert kell egy kis okosság hogy menjen iOS a PC-n :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32) Male válasza liksoft (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Így van.... csak akkor a gyártóknak már nem is kellett okoskodni, mert az akkori új alaplapoknak nem volt gond a 128GB-nál nagyobb vinyó. Most viszont mintha a lapgyártók elaludtak volna... még a frissen kijövő lapokon is a BIOS csücsül, pedig ezek a vinyók már itt vannak (lennének).

Nem 815-öt akartál írni? Nekem 440BX-es chipset mellett volt 160-as vinyó... persze ezzel a perticionálós "trükkel".

Ezesetben viszont OS és driver kérdése az egész mégiscsak (egyedül a boot nem, ha egyben akarná valaki tartani, és rátenni az OS-t), akkor viszont miért nyomják ezt a vinyó gyártók? Hiszen a saját eladásaikat rontják azzal, hogy egy ilyen egyszerű trükk javasolása helyett szenvednek itt plusz kártyával (vagy mint a Seagate, hogy nem is forgalmazza, csak külső meghajtóként), és bizonytalanságban tartják a vevőket.

(#33) Воланд válasza Male (#32) üzenetére


Воланд
titán

Jó ez a nagy tárolókapacitás (memóriából és tárhelyből sosem lehet elég :P), de milyen körülmények között lehet szükség egy 3TB-os rendszerlemezre? Mert nálam pl. úgy van, hogy van egy merevlemez a rendszernek meg a programoknak, minden adat, dokumentum, stb. másik merevlemezen van, így ha meghal esetleg az oprendszer, akkor nem kell aggódnom azon, hogy éppen milyen adat veszhetett el.

Szerk.: ez új akart lenni, de olyan álmos vagyok, hogy már azt sem látom hova kattintok :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) Male válasza Воланд (#33) üzenetére


Male
nagyúr

...én sem használnám így, de ha valaki mindenképpen csak egy vinyót akar a gépébe (pl. hely, zaj, fogyasztás miatt), de kell a sok tárhely, akkor végülis lehet, hogy szeretné rátenni az OS-t is.

(#35) Воланд válasza Male (#34) üzenetére


Воланд
titán

Így végül is értem, de az 5400 rpm-es vinyó nem lassú egy kicsit rendszerlemeznek?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) siriq


siriq
őstag

Inkabb ezt a cikket erdemes elolvasni: [link]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#37) gantum válasza Male (#34) üzenetére


gantum
aktív tag

2 vinyó mindig megoldható, 1 a "gépben" lehet akármekkora, és vesz egy külső vinyót. fogyasztás minimálisan nő, a zaj meg ugyanakkora.
én legalábbis sosem értettem, hogy akar valaki jó gépet úgy, hogy vesz 1db 1tb-os vinyót és akkor ő gémer. :D
agyam eldobom. :D

(#38) shteer válasza Воланд (#35) üzenetére


shteer
titán

az újabbak egyáltalán nem

..szerintem jónak tűnik

(#39) Male válasza Воланд (#35) üzenetére


Male
nagyúr

Azok :) Egy pár napig F1 EcoGreent használtam videovágáshoz a sima F1 helyett... picit mértem is, és durva a különbség, pedig ugyan olyan felépítésűek voltak (3 x 333GB).
Pl egy 14GB-os darabból kimentettem a hangot WAV-ba... 172s vs.131s volt az eredmény (csak ez volt a vinyón, minden körülmény azonos). Persze ez más jellegű terhelés kicsit...

(#40) GerykO válasza Воланд (#35) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nem feltétlen:
"A SATA 3 Gbps Caviar Green meghajtók fordulatszáma percenként 5400 és 7200 között változik, a vezérlőelektronika által érzékelt terhelés függvényében, hogy a lehető legalacsonyabban tartsa a fogyasztást."
Innen idézve.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#41) L3zl13 válasza GerykO (#40) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A fentebb linkelt Anandtech-es cikk szerint viszont nem változik a terhelés függvényében, hanem fix, viszont típusonként/revíziónként változó (a cél fogyasztás alapján van belőve gyártáskor) de mindenképp 6000RPM alatti.
Kérdés melyik forrás értette félre a dolgot...

Aki hülye, haljon meg!

(#42) siriq


siriq
őstag

A GPT-rol bovebben itt: [link]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#43) GerykO


GerykO
aktív tag

Ha annak idején jól tanították nekem az egyetemen, akkor az a lényeg, hogy MBR legyen benne az első 8GB-ban (vagyis legyen aktiv elsődleges partició), és az oprendszer particiója ne legyen nagyobb, mint amit kezelni tud.
Aztán 160GB-s vinyómon volt egy 2GB swap partició a legelején, mert ott a leggyorsabb, 15GB winfosnak, 50GB fontosabb adatoknak, a maradék meg egyben (aztán ha volt valami amit el akartam rejteni, akkor a logikai particiónak a végéből lehetett lecsípkedni). Viszont tök mindegy, hogy kisebb, vagy nagyobb volt-e a partició mint 137GB(128GB), csak sp1-s xp-től lehetett rá írni. Volt hogy a 40GB-os hurci vinyóm nem lett volna elég, és vittem a rendszervinyót. Addig mig csak olvasni kellett a 137GB on felüli szektorokról, sp1 nélküli xp is vitte, viszont amint megpróbáltam írni rá, az MBR úgy eldobta magát, hogy ihajj. Akkor még bután értetlenkedtem rajta.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#44) Male válasza GerykO (#40) üzenetére


Male
nagyúr

Aztán máshol már leírták, hogy dehogy változik... fix fordulatszámúak.

gantum: Van akinek az felel meg. Végülis ha a filmjeit tárolja a maradék részen, az semmit nem befolyásol... ha filmet néz, valószínűleg nem csinál mást, ha meg dolgozik/játszik, akkor nem néz filmet. Más felhasználásnál meg tényleg sokat számít, hogy az OS külön van.

siriq: Ebből sem kaptam egyértelmű választ :( Azt írja, hogyha bootlolni akarsz, akkor kell a kártya + EFI támogatás, a 64 bites OS-ek támogatják GPT-t... meg hogy az Intel driver nem támogatja a 64 bites LBA-t, de az AMD 8-as sorozatáé igen, csak EFI-s lap nincs vele...
Ez alapján azt mondanám, hogy a 8-as sorozatú chipsettel megy a plusz kártya nélkül, csak bootolni nem lehet róla (de azt meg a kártyával sem tudod megtenni úgysem), Intelnél meg csak meg kell várni a drivert, és ugyan ott leszel.

(#45) GerykO válasza L3zl13 (#41) üzenetére


GerykO
aktív tag

A médialejátszós hozzászolásoknál is az anandteches cikk-et linkeltem be...
Igen, végülis logikus is, mivel a tányér forgása által generált légmozgás tartja "távol" az író/olvasó fejet.
A Kürt-kft egyszer tartott nálunk egy előadást, ahol szemléltetésképp ezt a példát hozták:
"A Balaton a tányér, egy F16os az olvasófej, ami hangsebességgel repül fél méterrel a vízszint felett, és falevél méretű helyeken nézi meg, hogy 1es, vagy 0 van-e, igény esetén változtatja."
Előbb kéne az emlékeimet átgondolni, és aztán a gombokat nyomkodni. :R

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#46) ViZion válasza Воланд (#35) üzenetére


ViZion
félisten

Pl. HTPC-ben fontos lehet, h csak egy HDD legyen, hűvös, kis fogyasztású. Oda elég a green is. Mondjuk én linuxot raknék, egy pendrive-ot "feláldozva" rendszernek, de nem vagyunk egyformák.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47) Воланд válasza ViZion (#46) üzenetére


Воланд
titán

Valóban, HTPC megfelel, főleg, ha inkább multimédiára van használva és nem munkára, akkor nem probléma, hogy "lassú" maga a rendszer.

IntelliPower a "technológia" neve, mely elméletileg változtatja a merevlemez sebességét, de ahogy fentebb is írtátok, inkább nem csinál semmit, szóval a szokásos "parasztvakítás" és kérdések sokasága lengi körül egyes wd merevlemezek sebességét ismét. :DDD Under "Rotational Speed," the manufacturer cites "IntelliPower (5400 to 7200 RPM)." This does not mean the drive dynamically changes its spindle speed during operation... forrás

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48) Shkiz0 válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pedig elképzelhető.
Ott van pl az ASUS P5Q Deluxe ahhoz is létezik EFI bios.
Ha ott meg tudták oldani, akkor a többinél se hiszem hogy ne lehetne.
Max inkább az lehet majd hogy nem akarják, hagy vegyen a "paraszt" új lapot.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#49) L3zl13 válasza Shkiz0 (#48) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én is ez utóbbira gondoltam.
Plusz arra, hogy egy sima BIOS frissítés is elég komoly dolog. Egy BIOS-ról EFI-re átflasshelést felhasználóra bízni... Kétlem, hogy bevállalnák az alaplap gyártók.

Aki hülye, haljon meg!

(#50) osztraksajt


osztraksajt
őstag

No majd az Asrock megoldja, az alaplap dobozokra meg nagy betűkkel ráírja hogy "3TB Ready". :Y Szinte már látom magam előtt az AGP-s 939-es lapon. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.