Hirdetés

2018. október 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [wesder:] Eresing

(#1) BoB

BoB
(PH! kedvence)

Igaz nem Németországban élek hanem Olaszo.-ban, de az én tanácsom: azonnal kezdj el németül tanulni, és minden nap nyomjad.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2) wesder válasza BoB (#1) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Rajta vagyok.
Még mindig rendesen idegesít, de sajnos muszàj lesz.

This is Super Saiyan Rosé Goku Black!

(#3) Lauda

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Kezdésnek a magyar helyesírást.

Dubito ergo cogito, Kételkedem tehát gondolkodom (René Descartes).............az emberek el akarják hinni az olcsó és színes, szagos, cukormázas, ragacsos hazugságokat (Puzsér Róbert)..... Rengeteg a hülye ember manapság (Lauda)

(#4) wesder válasza Lauda (#3) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A helyesíràsommal nem szokott probléma lenni. Elgépelések szoktak lenni, amit sajos késöbb veszek észre. Öröm az ürömben, hogy itthon minden épül-szépül.

(#5) C4mp3r válasza wesder (#4) üzenetére

C4mp3r
(PH! addikt)

ne foglalkozz a trollal, senkit nem erdekel a magyar helyesiras, orulj, hogy itt hagyod ezt a koszfeszket. a nemetet viszont munkatol fuggoen gyorsan vagy nagyon gyorsan meg kene tanulni :)) itt a logouton volt egy iras anno, azt hiszem total90-tol hogy miket fontos elintezni kulfoldi, fokent nemet munkavallalas eseten meg van egy ugyanilyen nevu topic is.

[ Szerkesztve ]

bnet: C4mp3r#2211

(#6) wesder válasza C4mp3r (#5) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Elvileg tesóm be tud protezsàlni gyàrba ahol a haverja is dolgozik, meg amúgy is sok a magyar ott. 1400€-t keresnék ott ha el tudja intézni. (csomagolni kell) Azt mondta hogy ha nem jön õssze akkor is menjek ki mert nem akarja hogy tovàbbra is itt éljek főleg miutàn 3m forint adóssàgót sóztak nyakamba a nevelőszüleim. Most 25 vagyok. Itthon talàn 30 évesen tiszta lapom lenne, de nem lenne semmim. (most sincs) kint kicsit több esélyem lenne õsszeszedni magam. Mit ajànlanàtok német nyelvtanulàshoz?

(#7) Lauda válasza wesder (#4) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Elhiszem, viszont te kezdted a megjegyzéseket, én csak azért hívtam fel a figyelmed, mert ordas hibák voltak ebben a rövid szövegben és az idegen nyelv tanulásához először is ismerned kell a sajátodat, tapasztalat.

itthon minden épül-szépül.

Akkor miért nem maradsz?

Dubito ergo cogito, Kételkedem tehát gondolkodom (René Descartes).............az emberek el akarják hinni az olcsó és színes, szagos, cukormázas, ragacsos hazugságokat (Puzsér Róbert)..... Rengeteg a hülye ember manapság (Lauda)

(#8) C4mp3r válasza wesder (#6) üzenetére

C4mp3r
(PH! addikt)

csodamodszerek sajnos nincsenek, foleg ha a 0-rol kezded, en tanfolyamot ajanlok, szoktak indulni intenziv, foleg a munkavallalasra fokuszalo csoportok, par het es ha otthon is gyakorlod egy eleg jo alapot ossze lehet szedni. gyari melo amugy sem az a nagy beszedkezseget megkovetelo munkahely. nalad mondjuk kerdeses a hatarido szukossege miatt, de van ahol skypeon keresztul is tanitanak

bnet: C4mp3r#2211

(#9) snecy20 válasza wesder (#6) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Idegen ország, idegen munkaközössége, épp csak minimál német nyelvtudás... én baromi frusztrálóan, és egyedül érezném ott magam ilyen szituációban. :U
Azt vallom hogy valahogy itthon kell nagyon rajta lenni a boldoguláson és mindent megtenni érte, azért ahogy figyelgetem, elég sokan jól élnek már nálunk is.

Gigabyte Aorus 1080Ti-m eladóvá lett, ha érdekel, pü.-> https://tinyurl.hu/Re30/

(#10) wesder válasza Lauda (#7) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ezt inkàbb az egészségügyi dolgozóktól kéne megkérdezned. :)

C4mp3r
Duolingózni kezdtem, kezdésnek csak jó :DDD

(#11) Lauda válasza wesder (#10) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Annyit írtam, hogy nekem nincs gondom az egészségüggyel, pedig gyakran igénybe veszem. Ezen kívül azt, hogy az én városomban rengeteg a munkahely, aminek a fejlesztése most is gőzerővel folyik és hogy amit én látok az országban, az rendben van. Ha valaki ebből azt hozza ki, hogy itthon minden épül-szépül, az ne velem piszkálódjon, mert ő magában van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#12) domos

domos
(senior tag)

Látom nem én vagyok az egyetlen akit megsz*pattak a szülei. 2011-től 2014-ig azért kellett Londonban dolgoznom hogy anyám hiteleit fizessem, én hülye. Bele sem gondolok hogy mennyivel előrébb lennék, ha azt a pénzt mind magamra költhettem volna. Szerencsére azóta hazajöttem, jó melóm van, haladok előre, de 3 év mínusz az életemből.

snecy20: Én Borsod megyében élek, ami nem épp a legjobb része Magyarországnak munka szempontjából, egyetem mellett dolgozom de nem igazán van miért panaszkodnom. A fizum ~felét havonta félre tudom rakni.

[ Szerkesztve ]

Akinek nincs rendes asztala, az használjon laptopot.

(#13) Gave

Gave
(őstag)

Ne engedd magad lebeszélni, aki tud és van esze menekül innen. Általában az a visszajelzés, hogy távlatokban nem bánják meg.

Weblap, webapp fejlesztés munkát keresek: https://bit.ly/2K9mYkc

(#14) snecy20 válasza domos (#12) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Jó, persze, Magyarország keleti részén továbbra sem jók a feltételek, onnan nyilván megéri kockáztatni külföld felé. :) :)

Gigabyte Aorus 1080Ti-m eladóvá lett, ha érdekel, pü.-> https://tinyurl.hu/Re30/

(#15) Gave

Gave
(őstag)

Hogy "on" is legyek. Végig kell gondolni, hogy mire van szükséged, teljesen alap funkciókra érdemes összpontosítani. Nem kell semmi cifra, meg small talk. Legyen kéznél telefon meg egy gyors, pontos fordítós app, Angolról németre a 3-szavas kifejezésekig jellemzően elég precíz egy g.translate is.

Ha szűkös az idő, akkor ne a nyelvtanra fókuszálj, meg az atomi bottom-up szintre, hanem amit egyből tudsz napi szinten magas gyakorisággal használni.

(#16) wesder válasza Gave (#15) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az alap dolgokat szerintem angolul is el fogom tudni intézni, mint bevàsàrlàs bank orvos stb. Az elején biztosan. Aztàn kint tanulom tovàbb a németet.

[ Szerkesztve ]

(#17) Coccolino_O

Coccolino_O
(őstag)

Hm. Rövid távon nem éri meg, pár éves viszonylatban viszont igen, főleg akkor, ha van valami elképzelésed arról, hogy mivel akarsz foglalkozni a jövőt illetően.

A külföldi élet mindig ad valami olyan pluszt és élményeket, amit soha nem tapasztalnál meg, ha otthon élnéd le az egész életedet. Ha bejönnek a számításaid, valószínű, hogy Mo.-ra csak látogatóba fogsz hazajárni. Ha nem jön be, akkor is megpróbáltad legalább. Máris többet tettél az otthoni emberek 99%-nál, akik csak sírni tudnak, de nem tesznek semmit azért, hogy előrébb jussanak az életben.

Ne tudd meg, hogy hányan akartak lebeszélni a volt munkatársaim közül, hogy ne jöjjek ki, mert megerőszakolnak a migránsok, örökre bevándorló maradok, meg a többi bullshit rizsa. Ők továbbra is ugyanott dolgoznak, ugyanazért a szar pénzért, mindent és mindenkit hibáztatva a saját elcseszett életükért.

(#18) wesder válasza Coccolino_O (#17) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Én ha kimegyek, nem lesz hova visszajönnöm.
Tesvéremhez megyek ki, tehat nem leszek egyedül kint sem.

(#19) Robert07

Robert07
(fanatikus tag)

Ahogy mindenki elottem is irta, a nyelv a legfontosabb. Ha jol beszeled, akkor jobb allasokat is kaphatsz vele, mert nyilvan elobb vesznek fel olyat, aki beszeli a nyelvet, mint aki nem. Ennek ellenere azt ne felejtsd el, hogy egy nemet mindig a kulfoldiek elott lesz. Ha meg tudod engedni magadnak es van ra idod, akkor keress egy nyelviskolat, viszont megedtol is elkezdhetsz tanulni, ez attol fugg, hogy hogy tudsz jobban haladni. Viszont a nyelviskola arra is jo, hogy masokkal megismerkedj es valos kozegben hasznald a nyelvet, mert ha magyarokkal dolgozol, akkor nem nagyon fogtok nemetul beszelni. Ebbol kovetkezik a kovetkezo dolog is, amint eleg jol beszeled a nyelvet, keress egy olyan munkahelyet, ahol hasznalhatod es gyarorolhatod a nemetet. Ez nem most lesz, de mindenkepp hasznos, mert a szukseg igy meg inkabb ra fog venni, hogy gyakorold.

突き出る釘は打たれる。

(#20) Stanlee válasza wesder (#6) üzenetére

Stanlee
(senior tag)
LOGOUT blog

Az 1400 euro az brutto vagy netto?
Hol laksz majd, mennyibe kerul?
Hogyan jutsz el a munkahelyedre? Sajat auto/tomegkozlekedes/munkaltato intezi?
Etkezes?

Ezek az alap kerdesek, amit erdemes tisztazni.

Nyelvtanfolyam: van minden nagyobb varosban Deutsch als Fremdsprache kurzus, ezek heti 1-2 estet vesznek igenybe. Erdemes mielobb megtanulni nemetul, mert nagyobb varosokban meg ugyahogy elvan az ember az angollal, videken nem beszelnek mar, foleg ugyintezeskor szeretik nemetul elmondani a dolgokat.

En amugy eldontenem, hogy hosszu vagy rovid tavra tervezem-e kint maradni.

A blogok kozt volt ha jol emlekszem Nemetelet cimszoval par iras, Total90 is irt a tapasztalatairol.

newsroll.net

(#21) petakpa1 válasza wesder (#6) üzenetére

petakpa1
(őstag)

Ha nem tul indiszkret a kerdes itthon mennyit tudnal keresni?

Az 1400 eur, azaz kb 450 eFt brutto vagy netto odakint?

Az elet joval dragabb, mondjuk ha Tesodnal laksz vagy feleztek, az nagyban segit.

Szoval szamolj is azert!

Egyebkent en is azt mondom, amit itt sokan masok. Meg kell probalni, es bejohet. Sokkal jobb, mint itthon sirankozni es semmit se tenni a boldogulasert.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#22) wesder válasza petakpa1 (#21) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Most 160ezer a nettóm. Többet nem nagyon tudok itthon keresni. 1400€ az nettó lenne. Azt mondta tesóm hogy eltart, mert azt akarja hogy kikerüljek a szarból, amit a nyakamba vartak. Persze ha nem jön össze a munka, akkor kint egy nyelvsulit biztos megcsinàlnék.

(#23) kentucky válasza domos (#12) üzenetére

kentucky
(őstag)

Viszont azért mert segítettél anyudnak, hatalmas tisztelet jár. Nem sokan tennék meg. :R

wesder: hatalmas pacsi tesódnak is, hogy ilyen rendes

[ Szerkesztve ]

(#24) wesder válasza kentucky (#23) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Leginkàbb most azért ilyen mert lelkiismeretfurdalàsa van hogy nem volt mellettem mikor szétszakadt a csalàd. Többször mondta màr hogy menjek, de azóta sem tanultam meg németül. (Mondjuk ő sem tud :DDD ) Mostmàr ez sem zavar, mert itthon semmi olyat nem làtok ami miatt maradnom kéne.

[ Szerkesztve ]

(#25) UnA válasza Gave (#13) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"Ne engedd magad lebeszélni, aki tud és van esze menekül innen."

Bocs, de a menekülés mint életfilozófia sehová sem vezet. Tervezni kell és / vagy kalandként belevágni valamibe, de ez így hülyeség.

Egyébként te mennyit dolgoztál külföldön?

(#26) 8th válasza snecy20 (#9) üzenetére

8th
(őstag)

Azt vallom hogy valahogy itthon kell nagyon rajta lenni a boldoguláson és mindent megtenni érte.

Én is így vagyok vele. +900euróért havonta nem fogok kimenni. :N

"Egy szép nap becsukom magam mögött az ajtót. Elfogy a kenyerem elfogy az ellenség. Egy mázsás hajnalon meg nézem én is, közelről, milyen messze az ég."

(#27) wesder válasza 8th (#26) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Valószínűleg nem 500€ a havi fizetésed itthon.

(#28) Gave válasza UnA (#25) üzenetére

Gave
(őstag)

Nyilván egyén függő, hogy mennyire vannak lehetőségei. Az, hogy hülyeség az a te véleményed, én ezt el tudom fogadni. ;)

Nem állítottam, hogy jó életfilozófia, csak azt, hogy akinek lehetősége adódik az éljen vele, és ne a félelem gerjesztő null ambíció emberekre hallgasson.

szerk: offba tettem

[ Szerkesztve ]

(#29) Lauda válasza UnA (#25) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Én is azt vallom, hogy tűzzük ki a célt, majd teremtsük meg hozzá a feltételeket. Tehát mit szeretnék ott kint csinálni, ehhez mi szükséges. Ellenkező esetben orbitálisat lehet szívni és bukni. Tapasztalat. Akinek van itthon állása és van hol laknia, annak nem szabad ész nélkül menekülni, felégetve maga mögött mindent. Ráadásul kitartottként egy olyan munkára, amit sosem csinált.

(#30) domos válasza snecy20 (#14) üzenetére

domos
(senior tag)

Hát nem tudom, nekem a 3 év egy életre elég volt, és se a fizetéssel, se a melóvan nem volt gondom.

Akinek nincs rendes asztala, az használjon laptopot.

(#31) UnA válasza Gave (#28) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"és ne a félelem gerjesztő null ambíció emberekre hallgasson."

Ez teljesen igaz - de ilyen félelem a menekülés is. ;)

(#32) snecy20 válasza 8th (#26) üzenetére

snecy20
(PH! addikt)

Annyiért én sem. És nem azért, mert ne tartanék havi szinten igen sok pénznek 300.000ft-ot. Akkor inkább képzem magam tovább, és keresem azt a megoldást, hogy az a +900€ a zsebemben legyen úgy, hogy közben ne kelljen hátrahagynom mindent. Ez sokszor kilátástannak tűnik, a helyi adottságok is beatárolják az embert erősen, csakhogy túl sok pozitiv és megerősítő példát látok a közvetlen környezetemben ahhoz, hogy elhigyjem, itthon is lehet azért érvényesülni egy erős közép szinten.

(#33) 8th válasza snecy20 (#32) üzenetére

8th
(őstag)

1650€-ért már a jövőhéten el tudnék helyezkedni a németeknél és pontosan ugyanazt a munkát végezném mint itthon. Leírva álomfizetésnek hathat sokaknak az az 1650€ (~530e Ft) de kiszámoltam, hogy a kinti lakás bérlés, az autótartás, a havi hazautazás pont fel is emésztené azt az összeget amennyivel többet keresnék és semmivel sem lennék előrébb mint most. Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kell bérelnem mert sajátban lakom nincs hitelem sem semmilyen egyéb tartozásom senki és semmi felé. Akkor pedig minek ugráljak? Távol lennék családtól barátoktól idegenhonban összességében ugyanannyiért. Az nekem nem pálya. Az itthoni munka mellett szól az is, hogy itt van 13. havi fizetés és év végi prémium is ami nagyjából egy egy havi fizetésnek megfelelő összeg (valamivel kevesebb) tehát leegyszerűsítve 14x kapsz fizetést egy évben decemberben a havi fizetésed háromszorosát utalják át. Két év a cégnél megszakítás nélkül eltöltött időt követően jogosult vagy kamatmentes céges hitelre is. Az sem rossz dolog! Na meg kilépek a portán és fél óra múlva már otthon vagyok. A saját ágyamban alszom a szeretteim vesznek körbe. Húsz évesen jó kaland lett volna elhúzni pár évre világot látni így negyven évesen már nehezebben indul meg az ember bármerre.

(#27): Vidéki nagyvárosban egy autóipari beszállító cégnél vagyok. Ha havi egy szombatot bevállal az ember már megvan a nettó 250k délelőttös műszakban. A fixen éjszakázós kollégák 340k körül visznek haza nettóban hétvégézés nélkül, havi két szombatot bevállalva közel 400k-t. És ehhez nem kell semmi csak némi kézügyesség és egy okj-s gyorstalpaló hegesztő tanfolyam. :K

[ Szerkesztve ]

"Egy szép nap becsukom magam mögött az ajtót. Elfogy a kenyerem elfogy az ellenség. Egy mázsás hajnalon meg nézem én is, közelről, milyen messze az ég."

(#34) Somatom válasza wesder (#6) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)

Csak egy tipp. Ha egyedül vagy és van rá affinitásod, akkor maradj még itthon egy kicsit, kérj kölcsön, tedd le a C+E jogsit, meg a GKI -t! Utána tetszés szerint választhatsz országot, bármelyikben öt perc alatt találsz melót. Én 1300 -at keresek németben, de havonta csak két hetet melózok, a másik kettőben itthon heverek (vagy, a barátnőmnél spanyolban). Ha teliben bevállalnám, akkor 2400 körül kapnék. Ebből gyorsan vissza lehet fizetni a kölcsönt.

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a "#79335424" Nick alatt olvasható.

(#35) wesder válasza Somatom (#34) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem lehet jogosítvànyom, így ez az opció kizàrva. Tudom hogy kamionozol. Fater is azt csinàlta és szerettem vele utazgatni, csak a telephelyen àcsorgàst utàltam benne :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Somatom válasza wesder (#35) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)

Sajnálom. Abban esetleg tudtam volna segíteni.

[ Szerkesztve ]

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a "#79335424" Nick alatt olvasható.

(#37) Picco válasza wesder (#24) üzenetére

Picco
(PH! addikt)

mint ahogyan rengetegen masok is mondtak: tanuld a nyelvet amilyen gyorsan csak tudod, ez a legfontosabb ha valaha is ki akarsz torni kulfoldi kozegben.

en 6/7 eve koltoztem ki angliaba, fel ev magyar ismerosokkel es utana koltoztem is el olyan alberletbe ahol senki sem beszelt magyarul, hogy megjobban rakenyszeritsem magam a tanulasra. fel ev ebben a kozegben es maris folyekonyan beszeltem a legtobb szituacioban es bar lassabban az idealisnal de mar a legtobb hosszu es nyakatekert mondatokkal is megkuzdottem.
munkaltatok teljesen maskeppen neztek ram ezen a ponton, mert egy dadogo "kulfoldi" helyett (akire szamitottak) massal talaltak szembe magukat.

az ismerosok akikkel egyutt laktam a kezdet kezdeten mar hazamentek vagy meg mindig hotel/konyhan/vendeglatasban dolgoznak es egyre tobb Magyart gyujtenek maguk kore. pedig nem ez volt a terv ha jol csal az emlekezetem:/

a masik biggie:
baratok....ami idovel egyre rosszabb lesz....ha nagyon tarsasagi leny vagy akkor ezt gondold at...nem fogja megkonnyiteni a helyzetedet...

TL;DR legrosszabb esetben kimesz, tanulsz egy kis nyelvet es visszajossz egy kis penzzel egy ev mulva. siman nyersz vele annyi tapasztalatot es uj ismeretet hogy megerje szerintem. break a leg my brudda. ;)

Love doesn't show up on X-Ray...but it's there!

(#38) wesder válasza Picco (#37) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mint írtam, ha kimegyek nem lesz hova visszajönnöm. Haver mondta menjek, asszonyt is rà tudtam beszélni, így a kimenetek nem probléma.

(#39) UnA válasza wesder (#38) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"Mint írtam, ha kimegyek nem lesz hova visszajönnöm."

Mindig van hová visszajönni. Vagy elmenni.

(#40) wesder válasza UnA (#39) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ja, jöhetek vissza híd alà, mert ahol most vagyok, nem fognak visszafogadni, anyós meg utàl mint a $z@rt mert szerinte "egy csóró senki vagyok és ezért sosem leszek csalàdtag", így sajnos asszonyhoz sem tudnék visszajönni.

(#41) total90

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nézz szét a blogomon, hátha tálalsz pár érdekességet.

Ha ott 1400€ nettod lesz, abból lázán kijössz úgy is, hogy lakást bérelsz és még félre is tudsz tenni.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#42) wesder válasza total90 (#41) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Tesóm is ezt mondta, ha mondjuk 3-4 hónap utàn nem akarnék velük élni. Köszönöm, a blogot meglesem. :R

(#43) total90 válasza wesder (#42) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Csak jó tanács, ne kapjon el az "értzés", hogy mindent lehet, mert el tud fogyni a pénz. Nagyon sokan nem tudnak a helyzettel mit kezdeni.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#44) wesder válasza total90 (#43) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Igen, sejtem :DDD
Elöször is azt a 10K€ akarom összeszedni, amit a nyakamba vartak, most ez a legfontosabb.

(#45) hombre[EU]

hombre[EU]
(fanatikus tag)

Helo. Én összvissz 2-3 évig dolgoztam Ausztria-Németo.-UK és ami tényleg a legfontosabb a kommunikáció. Elōször is a szókincs duzzasztása. Ezen kívül légy nyitott (mosolyogj,tényleg mindig),kommunikatív,pontos és buzgó. Ha túlóra/hétvégi meló van önként jelentkezz. Olvastam,hogy összeakarod szedni a casht akkor semmiképp se költekezz,kaufland-lidl és fōzz, a szórakozóhelyeket/partykat a minimumra csökkentsd,inkább utazzatok és nézzetek világot a buli qrva drága. Az elōítélet létezik ott is( fōleg az alsó osztályban) ignoráld,ne foglalkozz vele,lépj tovább. A munkahelyeden hanyagold az anyanyelvet, munkában ne bandázz sokat a honfitársakkal,építs kapcsolatokat a helyiekkel. Mindig kérdezz! Ha valami nem világos SOHA ne játszd azt,hogy érted,mert ha bakizol hülyének fognak nézni. Nagyjából ezek voltak az én hibáim,amibōl tanulhatsz 😉

you must be the change you wish to see in the world

(#46) Lauda válasza wesder (#44) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Hogy tudtak a nyakadba varrni ennyi adósságot? Kezes voltál?

(#47) mAtech válasza wesder (#44) üzenetére

mAtech
(fanatikus tag)

Azért ha kimész pár blogbejegyzést a tapasztalataidról szívesen olvasnék. :)

Üdv,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog miránk...

(#48) wesder válasza Lauda (#46) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Olyasmi.

Mindenkinek köszönöm a tapasztalatokat, tanàcsokat. :R Holnap reggel 6-kor indulok.

(#49) mAtech válasza wesder (#48) üzenetére

mAtech
(fanatikus tag)

Hajrá! Kitartás :)

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog miránk...

(#50) lezlyy válasza wesder (#48) üzenetére

lezlyy
(lelkes újonc)

Szia,szerintem kicsit elkéstem :D
Mert már valószínű,hogy itt vagy.
Én 6 éve élek München mellett egy kis városban.
Azt tudnám tanácsolni,így utólag de aktuálisan,hogy minnél kevesebbet beszélj Magyarul és annál többet németűl.
Ismerkedj a gyárban nem baj,hogy nem tudsz még rendesen beszélgetni németül nem baj, Mutogass!
Építs ki ismeretségeket németekkel és munka után iszogassatok valahol valami beülős helyen.
Minnél többet gyakorlod annál jobban megragad a nyelv.
Nem adok 3 hónapot és jó 60%-70% át simán meg fogod érteni és 30-50 % ig beszélni is fogsz tudni.
Egy a lényeg minnél többször német nyelvű Társaságba!
Aztán 2-3 év és azt veszed észre hogy néha Németül gondolkodsz (Ami fel sem tűnik ) és Németül néha hamarabb eszedbe jutnak a kigondolt szavak mint Magyarul.
Sok sikert :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8 Plus/Playstation 4 Pro/PsVR/Samsung 55" Flat Premium UHD MU7079 Nem is kell más Gamelni :D

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [wesder:] Eresing
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.