Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tgabi333


tgabi333
tag

A két Adobe szoftver amit belinkeltél együtt több mint ezer dollárba kerül. Ha tényleg saját weboldalra van szükségünk akkor én ingyenes szoftverekkel dolgoznék pl: Photoshop helyett Gimp vagy paint.net

De léteznek kifejezetten weboldal készítésére/editálásra célszoftverek, ilyen pl az Adobe Contribute

(#2) Syrano


Syrano
tag

Hasznos program még és ráadásul ingyenes is a Jegyzettömb :D ez a progi tökéletes az alapozáshoz ;) anno én is ezzel kezdtem. Ma VS2008-t használok

Továbbá ezek a linkek is hasznosak lehetnek:
http://logout.hu/iras/xhtml_tanfolyam_1_felkeszules_az_xhtml_programozasra.html
http://logout.hu/iras/php_es_html_fejlesztoi_programok.html

Bocs, hogy csak házon belülről választottam. Jah, nem én vagyok a szerzőjük!

(#3) VladimirR válasza Syrano (#2) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha mar notepad, akkor inkabb ez, mert ez tud mindenfele josagokat, amivel a fejleszto munkaja szinte alom (jujj, ez de szar duma)

szerk.: az irasra meg raferne par szokoz, foleg irasjelek utan

szerk2.: egyebkent, ha mar "hogyan"-rol van szo, megemlitenem, hogy elsosorban a hasznalt (leiro) nyelvek (html, xml, xhtml, css, js) elsajatitasara kellene helyezni a hangsulyt, nem pedig kulonfele programokra

[ Szerkesztve ]

(#4) azbest


azbest
félisten

Ha minden jól megy, akkor a szakdolgozatom egy online weblapkészítő lesz beépített képszerkesztővel (elmosás, vágás... kontraszt állítás és hasonló finomságok) ;)
Persze erőforrásgazdálkodás (akár több szerver munkéra fogása), mentéssel és visszatöltéssel, mert nem tárhely/blog szolgáltatás lesz :)
Notepad++ lesz a fejlesztőeszközöm :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) Syrano válasza VladimirR (#3) üzenetére


Syrano
tag

Ismerem a programot, de nem használtam ezért nem is ajánlottam. De jókat hallottam róla én is.

A szerk2. résszel pedig teljesen egyetértek, ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni!

(#6) VladimirR válasza Syrano (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha a windoze sima notepad-jat hasznalod, mindenkeppen probald ki (csak egyszer kell, utana ugysem kerul elo tobbet a sima notepad)
de ha nem ezt, akkor valami mast, van tobb ilyen ingyenes szerkeszto
amik a notepad-bol nekem most mar nagyon hianyoznanak (a teljesseg igenye nelkul)
- tobb file egyideju megnyitasa (fulek)
- syntax highlight (eleg sok nyelvet ismer alapbol)
- utf without bom mentesi lehetoseg (notepad mindenkepp beleteszi a bom-ot az utf fileo-kba)
- unix/windoze/mac formatumba mentes (sorvegek /n, /r/n, /r)
- okosabb kereses es csere
--- csere akar az osszes nyitva levo file-ban egyetlen kattintassal
--- kereses es csere regularis kifejezesek hasznalataval
- indenting felismerese, kezelese (bezarhatoak az eppen nem hasznalt blokkok)
etc...

(#7) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Vanak ingyenes programok is nem feltétlen az drága Adobe termékekre kell a hangsúgyt helyezni, de

vannak pl olyan webtárhelyek ahol 200-300Ft ért megkapod egy hónapra a 100 MB-odat ami kezdésnek bőven elég és ha jó szolgáltatót választasz akkor pl cpanel segítségével tudsz php weboldalt generálni...
Javaslom mindenki figyelmébe a fantastico deluxe szerver oldali program csomagot...

Természetesen a domain nevet ebben az esetben bérelni kell, 2500-3300Ft két évre, de ha vki tovább gondolkozik 5 évre ~7000 10 évre ~12000Ft...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#8) Radeon_5 válasza azbest (#4) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Notepad++ amúgy k.vajó ;)

Son of a Bit

(#9) kohi


kohi
tag

Köszönöm a kritikákat!
Természetesen ezek az alkalmazások nem épp pénztárca barát választások, de lehetőség nyílik a kipróbálásukra.
Az úgynevezett leíró nyelvek: html, xml, xhtml, css tudása nem várható el mindenkitől. Nyílván aki profi és jártas ezek használatában előnnyel él.
A cél az, hogy valahol el lehessen kezdeni. :)

Továbbra is buzdítok mindenkit, hogy a közzösség javát figyelembe véve ilyen hasznos leírásokat készítsen:
http://logout.hu/iras/xhtml_tanfolyam_1_felkeszules_az_xhtml_programozasra.html
http://logout.hu/iras/php_es_html_fejlesztoi_programok.html

Üdv és szép napot! :R

(#10) peba0706


peba0706
csendes tag

Tegyél fel egy wordpress blogmotort, statikus oldalt is lehet vele építeni.
Van rá ezer template, magad is módosíthatod. MINDIG frissíts a legfrissebb verzióra, mert népszerű.

(#11) VladimirR válasza kohi (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Az úgynevezett leíró nyelvek: html, xml, xhtml, css tudása nem várható el mindenkitől"
valoban nem varhato el mindenkitol
csak azoktol, akik hasznaljak

(#12) harry válasza VladimirR (#6) üzenetére


harry
veterán

Így van, ez egy remek progi, php, html, css-re használjuk suliban, szerintem megfelelően kényelmes és egyszerű.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Én az ingyenes: HtmlPad little programot ajánlom! :K

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#14) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

szvsz nem kell ide dreamweaver. kezdésre alkalmas lehet, de amúgy egy igen korlátozott program, ami sablonokra épít. azokat tudja jól, de azon túl semmit. aki picit is komolyabban akar foglalkozni a webszerkesztéssel, az ássa bele magát html és css könyvekbe, ez a kezdés. innen sok-sok irányba lehet továbbhaladni, de ez a szükséges minimum. notepad(++) és valami képszerkesztő, ez kell. persze vannak a neten különféle templatek és bemutatók amikből trükköket lehet ellesni, de alapvetően azokból sem és különféle WYSWYG szerkesztők használatából sem lehet megtanulni html-t írni. lehet összetákolt, ingatag lábakon álló oldalakat készíteni, de aki komolyan foglalkozna vele az vegyen/kérjen kölcsön könyveket a témában, és tanulja meg.

gottagofast

(#15) paulka


paulka
tag

A notepadról annyit, hogy kitűnően lehet használni, csak épp a "Design" munkákra alkalmatlan :) Amúgy hibakeresésnél és javításnál tökéletes :)

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#16) orionstar válasza tgabi333 (#1) üzenetére


orionstar
csendes tag

Sziasztok!
Többször felmerült, hogy ezeket a szoftverek(ps+dw) több ezer dollárba kerülnek: amennyiben van diákod nem!!!
http://www.szoftver.hu/diakkedvezmeny

Remélem nem probléma, h ezt csak így belinkeltem ;) ... amúgy ha opensource progikkal kell fejleszteni akkor a gimp + notepad ++ a nyerő választás énis erre voksolok mint ahogy előttem sokan másik is!! :)

A sima notepad akkor lehet jó választás, ha valami kis hibajavítást akarsz csak végezni és ha tudod pontosan hol is a hiba! Design-ra télleg alkalmatlan, már ha nem tudod magad előtt elképzelni, hogy amit csinálsz az milyen lesz, szerintem ez nem egy nagy dolog, ha elrendezetten írod a kódot!

Nekem az a véleményem aki weblapot akar szerkeszteni, az tanulja meg a leíró nyelveket és a szerver oldali nyelveket is amennyiben komolyan gondolja, de sokan pl a gportal-os oldalukkal szeretnek "felvágni" , hogy ezt az egészet ők csinálták... ezektől mászok a falra... és nekik aztán magyarázhatod, hogy html stb stb... azt hiszik ez a webszerkesztés!

Említettétek a Wordpress-t, amennyiben Blogról van szó télleg nincs párja és a szerkesztése, egyénivé varázslása közben is tanulhat az egyén csupán a kódok használatából, ha portálmotorra van szükség akkor pedig az e107 vagy a PHP-Nuke-ot kell választani ;)

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#17) CrusherW


CrusherW
tag

Ha honlapot szeretnél készíteni, vagy egy how to-t összehozni, akkor semmiképp sem a szükséges designer programokra koncentrálj.

Egyrészt egy blog, vagy egy gyakran frissülő portál mindenképp dinamikus kell legyen - kivétel ha egy feltöltő van, aki önszorgalomból htmlbe karcolgat aztán felosztja - és, csak hogy mindenkinek legyen oka kövezni, én jószívvel tudom ajánlani a Visual Studio Express-t ha ingyenes kell ,de akár a Professionalt is, ami 90 napos trialban magadévá tehető, akárhányszor telepíthető, és tökéletes (akárhányszor, de formázás után...).

Persze ez már főleg a asp.net-hez való, és ha valóban csak egy html szerkesztő kell, akkor nem kell a legangyobb ágyút bevenni. Persze lehetőség van letölteni egy tucat php motort, vagy egy tucat asp motort, és a resource fileokat átírogatni ejdeegyedire.

Azt is lekell szögezni, hogy az, aki a tucat motort kívánja hagolni, annak semmi extra nem kell, számára a webfejlesztés valóban a legszebb háttér megalkotását fopgja jelenteni, az pedig, aki szívügyének érzi, hogy valamit előállítson, hogy felmtuasson valamit - őket szeressük -, nem lesz szükséges egy tutorialra, de főleg nem azon fog elakadni hogy mely képszerkesztőt alkalmazza.

Ugyanakor én mindenképp támogatok egy kisebb sorozatot amiben pár komolyabb app előállításában ad tanácsokat, olyanoktól, akik ár csintáltak ilyet (ne adj isten többször is). Valami olyasmi, hogy vki foglakozik már egy ideje php-vel vagy asp-vel és elhaározta hogy összerittyent egy fórummotort. Midnig jól jön pár jótanács, vagy ötlet, és hasonlót már láttam is itt logouton. Azthiszem ez egy életképes sorozat lenne, és ez akár kezdeményezésnek is jó. Ráadásul minden nyelven vannak itt zseni gyerekek PH!-n, még azis lehet hogy jó lenne :)

(#18) biggamer


biggamer
veterán

Sziasztok.

Van egy weboldalam

[link]

de szeretném olyanra cserélni, ami pofásabb van benne vendégkönyv és tud zenét is lejátszani képnézegetés közben.
Nem értek a weboldal készítéshez, ezért olyan programot szeretnék, amivel megtudom szerkeszteni az oldalt.
Eseteleg ha csak a program nevét tudjátok, azt is megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#19) CrusherW válasza biggamer (#18) üzenetére


CrusherW
tag

fentebb elég sok devenv elhangzott, és mindegyiknek van ingyenes verziója is. Az hogy vendégkönyv legyen már nehezebb, valamilyen adatbázis kéne hozzá, vagy egyéb alternatíva - ha sok az időd xml be is mehet xsl-el - aztán vmi kódot is összekéne hozni ami kezeli az adatbázist - a megjelnését, új rekord beszúrása, esetleg moderálás - a zene lejátszásra viszont rengeteg félmegoldás van neten js-ben amit csak impelemntálni kell és már szól is a jóság.

(#20) johnnyjr85 válasza biggamer (#18) üzenetére


johnnyjr85
csendes tag

Szia.

Vendégkönyvnek tudom ajánlani ezt: JS-Kit
Nem kell hozzá adatbázis és programozói tudás, csak két sort kell beszúrni a forráskódba.

(#21) harry válasza CrusherW (#19) üzenetére


harry
veterán

Mi zenét egy sima flashel csináltunk, üzenőfal pedig egy kis php és mysql, de ha valaki nem ért hozzá, akkor valamilyen kész cuccot csak kényelmesebb berakosgatni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22) biggamer


biggamer
veterán

Köszi mindenkinek.

Sajna egyáltalán nem értek a weboldal szerkesztéshez, a honlapomat is egy programmal készítettem.
Azért kérdeztem, hátha tud valaki olyan programot, amivel csak szerkeszteni kell.
És persze van benne zene lejátszás és vendégkönyv is.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.