Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Már az Ms-dos is kibaszta nálam a biztosítékot, tuti nem váltok ilyen terminál szerű oprendszerre, talán nem véletlen hogy Windows alá megírják a telepítőprogramokat a fejlesztők...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Aki nap mint nap játszik PC-n, az nem hiszem, hogy feladja a kényelmet ezért. Igazából semmi előnyét nem látom.

(#3) Polllen válasza $p@rr0w (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ismereteid szerintem elavultak a témában. Konzol nélkül is el lehet végezni mindent, amire átlag felhasználóként szükséged lehet. A családban évek óta több linux-s gép van, konzolt akkor látnak, ha én megnyitom, mert egyszerűbbnek érzem azt használni, mint a gui-ban keresgélni.

Az oldal meg amúgy jó kezdeményezés, pont az ilyen prekoncepciók ellen jó, lévén, hogy a telepítés mindig kb. next-next-next... :) (és ezért pl. hiba volt a steam update-t konzolból frissíteni a leírásban, egyszerűbb lenne csomagkezelőből)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) reizerhun


reizerhun
újonc

Illetve gondolom erőmű is kell hozzá, mivel futtatnod kell ezt a playonlinux emulátort is. A rendes videókártya driverekről ne is beszéljünk...

(#5) TigerCat válasza $p@rr0w (#1) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az egységsugarú júzereknek még az is kevés.

:DDD

Legtöbb embernek a kényelem a legfontosabb. Ne kelljen molyolnia semmivel, csak használni akarja. Nincs konzolom, de talán ott így megy. Bedugod, játszol.

Amúgy pedig a mai rohanó világban ki is akarna bármivel vesződni? Egyszerűen nincs rá idő. Instant megoldások kellenek...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6) Béééla válasza TigerCat (#5) üzenetére


Béééla
őstag

A steamOS pedig ennek ellenére nem terjed.

Komplexebb a probléma :)
De a félelem az ismeretlentől nagyon belejátszik.

Ha holnap bejelentenék, hogy FreeBSD-n is megy majd XY kedvenc játék, akkor se szaladnék váltani, mert jól bevált a Windows, és az amit összeszedtem BSD-vel tapasztalatot (nem sok, de egy agyf**zra elegendő), az jópár évre elriasztott.
Most képzeld el r=1 júzert, amikor azt mondják neki: Ctrl-Alt-T és írd be, majd meglátja a fekete háttéren fehér betűket...

Bélabá

(#7) berVi válasza Polllen (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Jo, akkor most a kotelezo "works4me" utan esetleg nezd meg az oldalt is.

(#8) berVi válasza Béééla (#6) üzenetére


berVi
senior tag

Nem felelemrol van szo, hanem totalis erdektelensegrol.

(#9) $p@rr0w válasza Polllen (#3) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Játékosokról beszélünk nem átlagfelhasználókról, hogy jön ide az átlag? Meg hogy jön a te családod a játékosok linuxos átállásához? Vagy nálatok a nagyi is instant be tudja állítani linux alatt az egér usb frekvenciáját, kilövi az összes egérgyorsító/lassító beállítást, belövi a hangkártyát és a fülest hogy mindig lehessen hallani merről jön valaki?

TigerCat: Igazad van valakinek a gui alapra megírt telepítőprogram is túl bonyolult...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#10) spammer válasza $p@rr0w (#1) üzenetére


spammer
veterán

"terminál szerű oprendszer"

Trolling lvl 99.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11) $p@rr0w válasza spammer (#10) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Haha már csak 1 és meg lesz a 100!!4négy :DDD

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#12) jerry311


jerry311
nagyúr

Gyönyörű...
Hogyan telepíts Left 4 Dead 2-t: telepítsd a Steam-et, next next finish. :Y
Ha a többi is ilyen hasznos és részletes lesz, akkor van értelme. :U

(#13) Polllen


Polllen
nagyúr

Én megnéztem, te is? A többsége next-next-finish.

$p@rr0w

Ez a project az átlagot célozza, a casual réteget. Nekik win alatt sincs szükségük usb freki bellításra...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) elithun


elithun
őstag

Jó a kezdeményezés, de egy kicsit kiforratlannak tűnik. Továbbá a Steam-es játékokról felesleges a next-next-finish tutorial. Az Windows-on is ugyanolyan.

Szélesvásznú monitoron csak nálam van az összes tutorialoldal balra igazítva? Befejezetlen hatása van tőle az egésznek.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#15) Polllen válasza elithun (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jelenlegi formájában egy igényesebb blog szintjét sem éri el a szerkesztés terén, de legalább ennyit csináltak. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) E.Kaufmann válasza $p@rr0w (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor Androidos telód sincs? Tudom, a kernelen túl egy rahedli különbség van, de akkor pl ott a MacOS-X, a rokon BSD alapjain. Ott se sírnak a parancssor miatt pedig ha jól rémlik több, Linuxokat is érintő BASH és XORG bug ugyanúgy benne volt az OSX-ben is.
Mostanában meg nagy divat lett a PowerShell, a Windows legmélyebb bugyrainak buzergálása parancssorból. Remélem emiatt nem hagyod el a Windows felhasználók táborát.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) Béééla válasza E.Kaufmann (#16) üzenetére


Béééla
őstag

Viszont a PowerShell csak akkor kerül elő, amikor profik ülnek oda profi munkát végezni (400 felhasználót én is inkább CSV-ből vetettem fel és emiatt kóstoltam bele a PS-be, mintsem egyenként adjam hozzá), nem akkor amikor egy nyamvadt wifit kell beállítani, vagy meghajtót csatolni, esetleg egy rakoncátlankodó taszkot megnézni és kilőni.

Bélabá

(#18) King Unique válasza Béééla (#17) üzenetére


King Unique
titán

Így van, egy átlag user, de még egy átlagnál hozzáértőbb se piszkál nagyon Win alatt PS-t, de cmd-t se nagyon, főleg nem játék miatt. És valóban csak a szakemberek között, speciális feladatokra divat.

[ Szerkesztve ]

(#19) spammer válasza Béééla (#17) üzenetére


spammer
veterán

"amikor egy nyamvadt wifit kell beállítani, vagy meghajtót csatolni, esetleg egy rakoncátlankodó taszkot megnézni és kilőni."

A népszerűbb, kész disztrók alatt ezekhez sem kell a terminál. Az lehet, hogy a leírásokban inkább a terminálos módszerek szerepelnek gyakran, mivel nem fognak mindenféle DE-hez/WM-hez külön-külön leírást készíteni, hogy "kattints ide, kattints oda, kattints amoda".

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20) Zedz válasza $p@rr0w (#9) üzenetére


Zedz
addikt

Szerinted az átlag játékos tudása kiterjed olyan dolgokra, amiket leírtál? :U Nem azért, de játékos ide vagy oda, az átlag user kezelési szintje majdnem ott van, mint a nagyié. Menjen a facebook, a youtube 1 órás gaming dubstep mix, meg az új CoD, LoL, akármi.

Ha valamit be kellene állítani akkor pedig jön a Google. Ha meg már keres az ember, akkor nem mindegy, hogy a probléma elé oda írja-e, hogy Linux? :))

Szerintem a gyártókat is ösztönözni kellene valamivel a Linuxra való portolásra, de az OSX sem élvezi annyira a játékfejlesztők kegyeit, így tök mindegy a dolog. :(

(#21) King Unique válasza Zedz (#20) üzenetére


King Unique
titán

"akkor nem mindegy, hogy a probléma elé oda írja-e"
Hát azért nem teljesen.

"Szerintem a gyártókat is ösztönözni kellene valamivel a Linuxra való portolásra"
Pénz beszél, illetve jelentős felhasználói bázis kéne ahhoz, hogy jobban megérje oda portolni.
A Win gamerek meg max akkor váltanának platformot, ha vmi olyat kínálna, olyan előnyöket, akár teljesítményben, akár másban, ami az eddig használtat überelné.

(#22) Polllen válasza Zedz (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ösztönzés = vásárlás és használat. Semmi egyéb nem érdekli a kiadót, csak az, hogy mennyit kell beletennie egy projectbe és mennyit fog kivenni belőle.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) Béééla válasza spammer (#19) üzenetére


Béééla
őstag

A népszerűbb, kész disztrók alatt is fordult már elő, hogy három köbméter hibaüzenet fogadott ahelyett, hogy az USB3-as vinyót mountolta volna, vagy csak nem akart wifit listázni, ésatöbbi.
Erősen érződik, hogy a linux === kernel, a többi csak körítés mindenki szájíze szerint, legtöbbször csak 90%-os állapotban. Ezen nem képesek változtatni... (értsd: Linus által elfogadott egy nagyon stable disztró)

Bélabá

(#24) spammer válasza Béééla (#23) üzenetére


spammer
veterán

Előfordul, de nem kell általánosítani. Igen, a Linux egy kernel, a disztró meg disztró, a kettő nem ugyanaz. Linus sem tudná kismillió hardverrel tesztelni a különböző disztrókat, neki nem is ez a feladata. Mit tudna garantálni? Hogy X vagy Y hardverrel tökéletesen működik? És ha te közben a Z hardvert veszed meg? Akkor folyamatosan frissíti az ajánlását ("Linus Approved"), vagy mi? :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25) Zedz válasza King Unique (#21) üzenetére


Zedz
addikt

Nem biztos, hogy Windowsban előbb orvosol egy problémát, mint mondjuk Linuxban. Persze az esetek 99%-a a Windowst igazolja, de ha az ember rászán egy kis időt, akkor otthonosan lehet kezelni a másik rendszert is. :)

(#26) nyisziati válasza Béééla (#17) üzenetére


nyisziati
veterán

+1

Pontosan ezt akartam írni.

@Spammer:: nekem több népszerű disztróm volt (van) fent, és nagyságrendekkel többet kellett vacakolni terminálban, mint win alatt.

@Zedz: " nem mindegy, hogy a probléma elé oda írja-e, hogy Linux?"
ELVILEG mindegy. Csak a gyakorlatban win alatt eddig mindig meg tudtam oldani a kérdést egyszerűen, Linux alatt meg leginkább nem. Vagy csak többnapos/hetes izzadással. Persze többen írták már, hogy a Linux nem nekem való. :D

[ Szerkesztve ]

(#27) King Unique válasza Béééla (#23) üzenetére


King Unique
titán

"hibaüzenet fogadott ahelyett, hogy az USB3-as vinyót mountolta volna"

Biztos, lehet egyes hardvereknél előfordul, de azért azt tegyük hozzá, hogy az újabb disztrók már szépen felcsatolják, többnél működik az automount és már nyitja is meg fájlkezelőben. USB 3.0-án, ami probléma, az az UASP módban történő leválasztás, mert nálam leállítja, majd azonnal felpörgeti és újracsatolja ---> nem lehet teljesen leválasztani / leállítani, csak unmountolni. Ubuntu, Kubuntu, Mint, Antergos, OpenSUSE, mindegyik eljátssza ezt...2.0 portban kevésbé fordul elő. De attól még kellemetlen tud lenni. Hogy mi okozza, azt nem tudom, vsz vmi bug.

[ Szerkesztve ]

(#28) ViZion


ViZion
félisten

Szerintem ötletes, aki veszi a fáradtságot és beleolvas, az láthatja, h nem olyan bonyolult dolog ez, a többieknek meg úgyis mindegy, nem kell erőltetni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) E.Kaufmann válasza Béééla (#23) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, de sajna sok hardver-szoftvergyártó, főleg a kisebbek nem szánnak annyi támogatást a Linux-ra mint pl Windowsra.
Részben érthető, mert új kernelhez gyakran új driver kell, mert valamit mindig alakítgatnak a kernelen, és nincs stabil belső kernel interface vagy driver model, ha jól tudom. Windowsnál legalább ott van-volt pl a WDM, arra megírták a meghajtót és szevasz. Igaz volt windowsnál is gyakran, hogy valami változott és már nem volt jó egy új változathoz vagy szervízcsomaghoz. Linux esetén sok meghajtóprogramot nem is maguk a gyártók készítettek, hanem valamilyen közösség, akik nem tudták kivárni a világvégre utáni napot mire megjelenik Linux támogatás is az adott eszközhöz, vagy a gyári meghajtók minősége/tudása alulmaradt pl a windowsostól.
Az megint más tészta, hogy pl telóhoz készített SoC-nál már a gyártók pont pl az Android miatt, jobban odafigyelnek a Linux kernel támogatására, mint bármely más rendszerére.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30) Béééla válasza King Unique (#27) üzenetére


Béééla
őstag

Akkor előfordul. Nem érdekes, miért.

Képzeld el, hogy veszel egy benzines autót, vagy egy GNU/Car-t, ami elmegy akár pakurával is, hiszen GNU/Car, nem egy átlagos autó!

Az autót tankolod 95-ös benzinnel, és megy. Évente kétszer lecseréled az olajat és téli-nyári gumit váltasz. Időnként ha zörög, elviszed a szomszéd autószerelő Pistához, aki ránéz, és egy sörért megcsinálja. 10 év után lecseréled, mert a Pista azt mondja, hogy ez már tényleg nagyon idős, és csak a gond van vele, nem érdemes bővítgetni-cserélni.

Aztán mivel a nagy autószerelő mágus azt mondta, hogy a GNU/Car mennyivel jobban megy, akár egy literrel is beéri százon városban, és néhány mozdulattal a városi kiskocsit át lehet alakítani pickuppá, LAKÓKOCSIVÁ és vissza, meg amúgy is az utakon tudd meg, nem kamionok, hanem GNU/Truckok mennek ám, rászánod magad, hogy kipróbáld.
Beülsz, és mivel egy közkedvelt modellt választottatok (neked jó lesz, én azért csavaronként raktam össze az Arch autót, de az neked sok lenne) látszólag minden ott van, ahol kell lennie. Gáz-fék-kuplung, kormány, váltó.
Amikor hazaérsz, jössz rá hogy a kézifék hasonló helyen van, de mégsem ott és kicsit máshogy is áll, de nem baj, megszokod. Amíg munkahely és otthon között közlekedsz vele, tökéletesen ugyanolyan, csak a gombot miért kellett máshova tenni? Két nap múlva észre sem veszed.
Úgy döntesz, hogy nem tetszik a beépített autórádió, noha még több CD-t tudtál betenni a kesztyűtartóba. Kapásból tízféle zenelejátszóval találkozol. Majd miután alaposan szemügyre vetted, a play és léptetés gombon kívül nem nagyon találkozol mással, pedig olyan jó volt az autóban, hogy az albumborítót is elérted. Nem baj, majd csinálsz magadnak lejátszási listát, úgyse szeretted a komplett albumokat.
Jön a gyerek, vele a gyerekülés. Hopp, a GNU/Car-ral nem kompatibilis. Sebaj, keressünk kompatibiliset! Sajnos az összes kompatibilis gyerekülés vagy úgy néz ki, hogy egy deszka rajta két spaniferrel, vagy egy műanyag bili két spaniferrel, de évi 3000 dollár az előfizetési díja, cserébe kapsz vállalati 24 órás telefonos támogatást.
Ekkor mérgelődve elmész tankolni, de nem nyílik a tanksapka. Próbálod jobbra-balra tekergetni, feszegeted, nyomkodod a nyitás gombot, semmi. Nézegeted, semmi. Felhívod idegesen az autószerelő szakit, hogy *****************************!, szóval miért nem nyílik? Röhögve mondja, hogy "Jajj komám, hát ha frissítetted az ECU-t, akkor onnantól másképp működik, hogy kinyisd, nyisd fel a motorháztetőt, szerezz egy 30 centis fémdarabot rajta egy apró horoggal, egy multiméte*KLIKK*", és az átlag felhasználó itt b***a rá a telefont és adja el a GNU/Cart hogy visszatérjen a jó öreg autójához.
Az autószerelő mágus megjegyzi magában, hogy "még egy hülye, aki nem ért az autókhoz", és visszamászik a szerelőaknába üvegszálas hálózatra cserélni a CAN buszt a GNU/Carban, mert a műszerfalon már megint csak a fél kilóóra jelenik meg és kettesével méri a megtett kilométereket. Pedig ő már a lada ezerkettest is fejből szerelte, becsukott szemmel! Miért nem képesek megérteni az emberek, hogy milyen egyszerű is a GNU/Car!

Na az átlagembernek ilyen életérzést biztosít.

Bélabá

(#31) PetX válasza Béééla (#30) üzenetére


PetX
aktív tag

hosszú volt, de esküszöm megerte vegigolvasni... xD

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#32) King Unique válasza Béééla (#30) üzenetére


King Unique
titán

Volt már itt a PH-n a hasonló topikokban több autós példa is feszegetve, de ez túltesz mindegyiken. :DDD
Pozitív értelemben. :C

(#29) E.Kaufmann: viszont ezen nincs mit csodálkozni, érdemben majd akkor lesz előrelépés, ha a userek száma, elterjedtség annyival növekszik. Mobil fronton pont ez van, ott megvan az, ami desktopon nincs, ezért élvez előnyt.

(#33) -Skylake- válasza Béééla (#30) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tokeletesen igazad van. Jo a Linux , csak semmivel nem kompatibilis. En havonta 1szer raveszem magam , hogy atterjek es mindig windows a vege , mert nekem egy AutoCAD-re meg az officera nem alternativa a libre es tarsai , mert nem jok. Ha egy libre ugyan olyan lenne mint egy mso , nem lenne a vilagon olyan hulye aki 150kiloert mso-t vesz. Azert veszik mert jobb.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) King Unique válasza -Skylake- (#33) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettő programot, legalábbis vmi régebbi verzióját lehet Wine/ Play On Linux segítségével futtatni. Én nem mélyedtem bele egyikbe se, nem tesztelgettem annyira, de nyilván legjobb a natív támogatás. Egyik oldalról hiába vannak előnyei, ha másfelől megszívat.

(#35) -Skylake- válasza King Unique (#34) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igen , de mellette kell olyan program is mint peldaul FXPro cTrader. Az is megy wine-ba , de azert gondolom erzed hogy emulatorra nem nagyon biznad ra a penzed te sem :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#36) King Unique válasza -Skylake- (#35) üzenetére


King Unique
titán

Én tudom, nekem nem kell mondanod, csak megemlítettem. :)
Komolyabb helyeken (pl.cégek) meg nyilván nem fognak ilyenekkel szórakozni, olyan OS-t tesznek alá, amin natívan fut az adott program.

(#37) spammer válasza -Skylake- (#35) üzenetére


spammer
veterán

Neked nem opció akkor a Linux, ezen nincs mit ragozni. Lehet e-mailt írni a szoftver készítőinek és megjegyzéseket tenni a szoftverre, hogy a világ nem csak Windowsból áll. :) Ugye ismerjük azt, amikor ha Windowsra nincs mondjuk driver, akkor a fejlesztő a hibás, de ha linuxra nincs, akkor a linux a hibás? :) Mit tud az MSO olyan fontos ficsőrt, ami tényleg szükséges és nem megoldható (akár másképp) a LibreOffice-szal? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#38) Béééla válasza -Skylake- (#33) üzenetére


Béééla
őstag

Az autós részben kifelejtettem, hogy a GNU/Car motorja egymillió km-ig olajcserét is csak néha igényel.
Néha szeretnék én is akkora mágus lenni, de sok-sok év kell hozzá.

Énnekem két élmény friss:

Android fejlesztés nem igényel Windowst, gondoltam én. Windows alatt jdk.exe next-next-finish, adt next-next finish, plusz drivertelepítés az ADB miatt. Minden megy.
Pingvin alatt a java normális belövését nem kell ecsetelnem (egyszerű, csak ijesztően sok a szöveg), android IDE feltelepítése meglepően egyszerű, de hogy minden alkalommal indítózzak az ADB-vel hogy felismerje a telefont :(((

Illetve mindenféle mendemondák (systemd, kompromittálódottalilnux, lefeküdtazEnEsÁnakaRedHat) miatt gondoltam adok egy esélyt a FreeBSD-nek a PCBSD személyében. Kétszer futottam neki az egyszerű telepítővel virtuális gépen, legalább ötször pedig egy külön vinyón, rendes géppel. Azóta sincs fenn. Két-három indulásnál többet nem sikerült kihozni, pedig csak pár alkalmazást akartam feltenni. Mind a saját felületével, mind XFCE-vel botrányos volt. Kérdezték is a kollégák, hogy szeretem magam szívatni? Pedig otthonra NAS-nak biztos kvajó lenne, de ezek után nem merem rá feltenni.

Na most ha egy rendszer ilyen egyszerű feladattól elhasalt, akkor mit várnak egy átlagfelhasználótól? Biztos bennem volt-van a hiba, de én legalább beismerem. Konzolos Pistike nem fogja.

@spammer:
Mit tud az MSO olyan fontos ficsőrt, ami tényleg szükséges és nem megoldható (akár másképp) a LibreOffice-szal?
- OneNote
- kényelem - a windows 95-ös menüsor már kicsit idejétmúlt.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#39) nyisziati válasza spammer (#37) üzenetére


nyisziati
veterán

'Mit tud az MSO olyan fontos ficsőrt, ami tényleg szükséges és nem megoldható (akár másképp) a LibreOffice-szal?'

Jól működik.

Nincsenek inkompatibilitási gondok. Nincsenek véletlenszerűen megjelenő parancskódok, eltolódott margó, lapszél, tudomisén, hibásan beillesztett kép/hivatkozás, jó a WYSIWYG (2015-ben a Libre Office még mindig hiányosságokkal küzd ezen a téren!), Excel alatt nincs rosszul formázott rubrika, eltűnő tartalom, hiányzó rácsozat - és ezek csak SAJÁT tapasztalatok, kb. 2-3 dokumentből néhány óra alatt.

A rosszul felismert word-importról vagy rosszul exportált PDF-ről nem beszélve. Pár sikítófrász közeli élmény után az ember gyorsan visszatalál a "One Microsoft Way"-re.

Pedig szívesen kipróbálnék alternatívákat, nem vagyok diktatúrahívő. Illetve teszem azt most is, böngészésre Fedorát használok. De minden másra...

(sőt, a coubatov-lista is hang nélküli a Firefox allatt, úgyhogy a heti listáért is a win-t izzítom be)

(#40) Polllen válasza Béééla (#23) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kompromisszumot kell mindig valahol kötni.
A windows egy fizetős operációs rendszer, a linux disztrók ingyenesek. Azt kell választani, ami a legjobban megfelel az igényeknek. És persze itt nagyon fontos, hogy mire kell. Pl. itt felmerült az autocad meg mso... Ami nincs linuxon, azt nem érdemes erőltetni rajta. De pl. a böngésző, zene- és videólejátszó oldal ugyanolyan jó mind két rendszeren.

A játékok felé most próbálnak meg nyitni, engem kb. 90%-ban a játékok tartanak win alatt, 10% kényelem, de lassan a régi játékaim csak linux alatt indulnak el wine-nal. :DDD

Az autós példa is, amin jót mulattam amúgy, ott hibázik, hogy úgy kezded veszel egy ilyen vagy egy olyan autót. Igazából az egyik esetben veszel egy autót, a másik esetben pedig ingyen kapsz egyet, de cserébe nincs "ingyen" márkaszerviz.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) ViZion válasza nyisziati (#39) üzenetére


ViZion
félisten

LO-val vannak gondok, ez tény. Mi viszont cégnél is OO-ra álltunk át, persze van MSO-is, pl. nálam is, de OO sok tekintetben sokkal jobb. Csak két példa, amit bárki tesztelhet és gyakran kell: szövegformázások (pl. kapitális, etc...) és a keresés. HA MSO-ban kell keresnem, már előre sírok. Persze ha makrókat kellene használnom, vagy mittomén akármit, lehet, h MSO-t találnám jobbnak. De most a végtelen excel-mezőket szívesebben kezelem OO-val.

Jah, MSO vásárlás mondjuk már nem elhanyagolható tétel (még cégnél sem, otthonra meg pláne)... ennyiből jó a tiszta sw program, asszony kapott egyet ingyen.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42) -Skylake- válasza spammer (#37) üzenetére


-Skylake-
addikt

Egyszerubb megkozelitest mondok. Ha az LO/OO is 150k lenne , inkabb azt venned ? Ha erre a valszod igen , akkor kifejtem miben jobb az MSO

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#43) King Unique válasza -Skylake- (#42) üzenetére


King Unique
titán

Ingyenessége a fő vonzereje. Ha azt is hasonló áron dobálnák, illetve otthonra is csak okosítva tudná használni, aki nem akarja megvenni, mindjárt megcsappanna az a ~ 75 milliós felhasználói bázis...vagy, ha épp MSO teljesen ingyenes volna. Igaz otthonra sokaknak most is. :DDD

Amúgy nemrég program promó topikban, betolták az Ability-t, aminek szalagos a menüje és nem rossz, de az ms formátumokat még úgyse képes kezelni, mint a free alternatívák...legalábbis a táblázatok ez alatt nálam még jobban szétestek. Ráadásul vmi saját noname formátuma is van, amit gondolom a kutya nem használ, illetve odf támogatás sincs benne, de a WPS-ben sem. Na ezért biztos nem fizetnék, hiába olcsóbb.

ez a topik is jól eltért az eredeti témától és elment a szokásos irányba... ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) nyisziati válasza King Unique (#43) üzenetére


nyisziati
veterán

"ez a topik is jól eltért az eredeti témától és elment a szokásos irányba... ;]"

Mindig ez van... Még jó, hogy Sh4dow meg Cpt. Dick nincsenek itt, mert ez lenne a legpörgősebb topik...

(#45) spammer válasza -Skylake- (#42) üzenetére


spammer
veterán

Ha fizetős lenne a LO, akkor használnék mást, ami nem az. :) Mint ahogyan vannak más fizetős irodai programcsomagok is, de azokat sem veszem meg, ugyanúgy, ahogyan az MSO-t sem. El lehet képzelni egy olyan világot, ahol minden szoftver fizetős, de elképzelni én is sok mindent tudok, csak értelmetlen, mert szerencsére nem olyan világban élünk. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46) King Unique válasza nyisziati (#44) üzenetére


King Unique
titán

Dick? Őt nem ismerem, de tudod mellé még néhány ütősebbet. ;]

(#45) spammer: desktopra más fizetős irodai csomagot gyakorlatilag felesleges venni, ilyen használati és formátumdominancia mellett. Felesleges pénzkidobás....max mobilkütyükön van értelme.

(#47) ViZion válasza spammer (#45) üzenetére


ViZion
félisten

LO helyett, csak teszt szinten használj OO-t pár hétig... sokkal jobb. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) King Unique válasza ViZion (#47) üzenetére


King Unique
titán

Mitől jobb? Ráadásul a platform már rég az LO-t preferálja, illetve az OO fejlesztése is kissé le van maradva, tavaly augusztusi a legutóbbi verzió...

(#49) ViZion válasza King Unique (#48) üzenetére


ViZion
félisten

Használni jobb. LO idegesítő hibái voltak, főleg, amíg OS X alatt használtam... pl. eltűnő görgetősáv, meg ilyesmik. Valamit rögtön állítgatni kellett rajta, arra is emlékszem még. Volt korábbi OS X, amire nem ment már fel a 4 és utániak. Nem tudom mik voltak még, de ment fel OO helyette (LO 3.4 - 4-ig volt kb. használatban), azóta is az van. Látom közben LO 5-ös verzió lett, majd meglesem. OO-t sem frissíteettem már egy éve, minek? Minden jó ezen nekem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) -Skylake- válasza spammer (#45) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem azt mondtam , hogy legyen minden fizetos. Szukseg van az open source , ingyenes programokra. Az egyetlen problemam az osszes ilyen topicban , hogy mindenki azt gondolja , hogy az ingyenes ugyan az mint a fizetos , ugyan olyan jo , csak ingyenes mer jofejek akik lekodoltak. Ugyan ez van gimp-ps vonalon is. Csak nem tudom megerteni , hogy aki aztgondolja ugyan az , az mit gondol , aki msot meg pst vesz , az mer fizet ? Mer annyi a folos cash ? Tudomasul kell venni , hogy az LO/OO egy masodlagos megoldas , nem pedig egy professzionalis. Ennyi. En csak ezt szeretnem , mert ezt nem latjak be nagyon-nagyon sokan.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.