Hirdetés

2022. május 19., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) TaylorPro

TaylorPro
addikt

Így vagy úgy, kipukkan a lufi...

***Pixel 6***

(#2) =Mentor= válasza TaylorPro (#1) üzenetére

=Mentor=
őstag

Erre majd térjünk vissza pár év múlva, a kripto világ sűrűjében lévő elemzők pár éven belül 150-200 ezres bitcoin árfolyamot jósolnak. :)

(#3) mad823 válasza =Mentor= (#2) üzenetére

mad823
senior tag

És mivel indokolják? Már megtalálták az újabb hülyéket, akik el szeretnék veszíteni a pénzüket? :D

(#4) Sanya válasza =Mentor= (#2) üzenetére

Sanya
nagyúr

Én két jóslást látok, az egyik az egekig emeli a bitcoin és a hasonló coinok árát, a többi meg látja kipukkanni. Ha a nagyobb országok kitiltják, megregulázzák, már hirtelen nem lesz annyira jó üzlet a btc, akkor elkezd majd süllyedni.
Jelenlegi előnye az, hogy szinte névtelenül lehet pénzt küldeni btc-vel, és ez a legnagyobb baja. Elég egy bank, ami elfogadja a terroristák közelében és már küldhetem nekik a btc-t és támogattam a tenoristákat, szinte anonim módon.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) Devid_81

Devid_81
veterán

Tudom ennek is ket oldala van, de gamer szemmel ugy latom jo iranyba haladunk vegre.
Egyszeru emberkent aki latja a borzalmas energiapocsekolast az egeszben, szinten az mondom jo iranyba haladunk ha ennek veget vetnek.
Befektetokent nem tudok hozzaszolni.

https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#6) GoldhandRent válasza Sanya (#4) üzenetére

GoldhandRent
őstag

nemtom mondjuk ki fogja megvenni, ha olyan magas lesz az ára...
aki ilyennel hiteget, hogy 100-200k az rosszkor szállt be, és duplázni akar, ilyen egyszerű.

haterek szerint nincs itt semmi látnivaló :K

az -volt- az igazi befektető, akinek mostani árfolyamon is legalább 3x haszon van az eladáson :) a többiek bohócok

[ Szerkesztve ]

-

(#7) strogov válasza mad823 (#3) üzenetére

strogov
senior tag

Az aranynak is csak azért van értéke mert sokan hisznek benne, hogy van értéke. Gyakorlati haszna már kb. semmi, de amikor volt akkor sem azért volt érteke mert hasznos. Tehát a bitcoin-nak is lehet értéke ha sokan elhiszik, hogy van értéke. Alapvetően pénzmosás helyettesítő eszköz. Erre meg az NFT is jó lesz.

(#8) Devid_81 válasza strogov (#7) üzenetére

Devid_81
veterán

Az arany legalabb hasznos a felvezeto iparban, vagy szep ekszszereket lehet belole csinalni.
Nah ugyan ezt nehez elmondani egy csomo adatrol, bitrol... :)

https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#9) vg válasza GoldhandRent (#6) üzenetére

vg
addikt

Aha, az is bohóc ahhoz képest aki 14 dollárért vett 1 bitcoin-t 2013 elején és 20.000-ért adta el tavaly. Ilyeneket bárki tud irkálni.

[ Szerkesztve ]

(#10) FattyDove válasza TaylorPro (#1) üzenetére

FattyDove
senior tag

Hány éve pukkan már ki ez a lufi? Úgy 10 éve ezt hallgatom

#4Sanya: Mert ugye most nem tudsz akármilyen random szervezeten keresztül full legálisan terroristákat támogatni mi?

[ Szerkesztve ]

(#11) Sanya válasza vg (#9) üzenetére

Sanya
nagyúr

Akkor kell venni, mikor esik, nem?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) Jinxb1rd

Jinxb1rd
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Újszerű, keveset használt TP-Link Archer C6 router 3 év garanciával - 9.000Ft https://hardverapro.hu/apro/ujszeru_keveset_hasznalt_tp-link_archer_c6_router/friss.html

(#13) vg válasza Sanya (#11) üzenetére

vg
addikt

Nem hinném. ;]

(#14) bitblueduck válasza FattyDove (#10) üzenetére

bitblueduck
senior tag

Egyszer-kétszer azért már elég jól leeresztett. Meg értelme sincs sok, ha nem lehetne vele spekulálni. BTC technikailag sem alkalmas arra, hogy reggel vegyek egy kávét. ETHnál meg PoW - PoS váltást régebb óta halasztják mint mióta a coin létezik, mert ha nem lehetne bányászni akkor kb annyi embert érdekelne mint a Csokonai Vitéz Mihály teljes életműve.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#15) Victorio

Victorio
tag

Helyes, jöhetnek a HW apróba a hirdetések:
25 db RX6800 sürgősen eladó 80eFt/db - nem bányász!
To the moon :))

A politikai korrektség az, amikor megtagadod a saját elveidet olyan emberek miatt akik utálnak téged.

(#16) FattyDove válasza bitblueduck (#14) üzenetére

FattyDove
senior tag

"BTC technikailag sem alkalmas arra, hogy reggel vegyek egy kávét."

El Salvadorban mondjuk de

[ Szerkesztve ]

(#17) Silεncε válasza =Mentor= (#2) üzenetére

Silεncε
őstag

Látjuk, milyen jól bejönnek az ilyen jóslatok :))

(#18) Apollyon

Apollyon
Korrektor

Azért még nagyon messze van attól az összerogyástól. Majd ha már 20 (húsz) dollárra esett, akkor majd valóban beszélhetünk erről.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) himpike

himpike
tag

Alapvető gondja a bankrendszernek van vele, mivel kimaradnak belőle. Kb mint a Revolutból.

(#20) nemlehet

nemlehet
őstag

Akkor ez most 367-ik "bitcoin is dead" hír? :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) FattyDove válasza himpike (#19) üzenetére

FattyDove
senior tag

"Kb mint a Revolutból."

Lol? A revolut konkrétan a bankrendszert használja.

(#22) =Mentor= válasza Silεncε (#17) üzenetére

=Mentor=
őstag

2021 júliusában pont így lezuhant a bitcoin 30k környékére, aztán elindult és meg sem állt 69k-ig, szerintem ugyanúgy vissza fog erősödni ;)

Warren Buffetet idézve: "Aggódj, amikor mindenki más mohó és légy mohó, amikor mindenki más fél."

Tehát most kell kriptot venni, persze senki ne vegye tanácsnak, csak halkan megjegyzem :))

[ Szerkesztve ]

(#23) dokanin

dokanin
aktív tag

Abból is látszik, hogy a kriptovaluta nem valuta, hogy mindenki sokkal inkább befektetésként tekint rá, mint fizetőeszközként.
Remélem most már tényleg eltűnik a süllyesztőben. A Föld nagyon hálás lenne érte.

(#24) FireKeeper válasza FattyDove (#16) üzenetére

FireKeeper
nagyúr

venezuela bizonyos részein meg arannyal fizetnek a mindennapi tranzakciókért

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Meshlicious <3

(#25) himpike válasza FattyDove (#21) üzenetére

himpike
tag

Látom gond lesz a szövegértelmezéssel. Lassan a fizetések is oda fognak vándorolni. Az mitől jó egy(nem konkrétan litván) banknak?

(#26) biscuit válasza dokanin (#23) üzenetére

biscuit
aktív tag

Jajam! én is hallottam amikor épp a Jupiterrel pusmogtak, hogy mennyire elege van már a kriptobányászókból... :(

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#27) YellowFlash válasza Sanya (#4) üzenetére

YellowFlash
tag

"szinte"
Egy coin tumbler/mixer tudtommal anonimitást nyújt, de lehet, hogy tévedek.

They don't know... PepeLaugh

(#30) Gausz

Gausz
aktív tag

Thumbnail
Még jó, hogy az instabil, manipuláló bankoktól független ez a lyukas garas.

(#31) Franklin válasza Victorio (#15) üzenetére

Franklin
addikt

És szerinted mikor fognak jönni az ilyen hirdetések?

Mert most 50%-ot esett, még nem jöttek

(#32) Seirei válasza Franklin (#31) üzenetére

Seirei
tag

Igazából már október vége óta összeszarta magát a piac de a gpu árak ezt nem követik, hisz továbbra is bányában zörögnek. Jóval kevesebb ember száll már ki mint anno 18-ban, a pániknak nincs akkora sokk hatása, főleg a folyamatos eth 2.0 halasztás miatt. Amondó vagyok, hogy csak akkor várható lényeges gpu árzuhanás, ha a váltás valóban megtörténik és az eth bányászat totál el lehetetlenedik, no persze ezt majd a cpu bányászás megugrása fogja követni és így tovább :))

[ Szerkesztve ]

(#33) podtibi

podtibi
tag

Mivel Oroszország és Kína is saját criptovalutát akar,(Legalábbis kína ebbe fogott.) így mondhatni nem a criptorendszer dől össze, csak az értékrendrendszer változik. Javítsatok ki ha tévedek.

Aláírás: Ezt inkább rád bízom.

(#34) descence

descence
tag

Jó szórakozást hozzá:

[link]

A témához szorosabban kapcsolódva pedig, nálam két üveg pezsgő várja behűtve a megfelelő alkalmat. Igen, az egyik a kriptohülyeségek bedőlése lesz.

(#35) Franklin válasza descence (#34) üzenetére

Franklin
addikt

És mi fog bedőlésnek számítani? Pl. ha a bitcoin 100$-nál kevesebbet fog érni? vagy ha teljesen megszűnik az összes kriptovaluta?

Mert akkor sokáig ott lesz az a pezsgő... ;]

(#36) vg válasza descence (#34) üzenetére

vg
addikt

Két óra folyamatos infó az agyba, sok. Két mondatban mi a lényeg?

(#37) descence válasza Franklin (#35) üzenetére

descence
tag

Mondjuk ha mindenki elkezd pánikszerűen eladni, mert a zuhanás folymatossága ezt vetiti előre, ami, mint tudjuk egy eléggé öngerjesztő folyamat. Mivel az ember eredendően kapzsi, biztos, hogy a különféle kripto izék még sokáig fel-fel fognak tűnni.....

Értelemszerűen a legjobb a valós érték, a 0 felé konvergálás lenne, de a fent vázolt folyamatnak is örülni tudnék már.

vg: Még én sem értem a végére, de eléggé érthetően magyarázza az egész jelenséget, kiindulóponttól, kriptovalutákon át az nft-k lényegéig, most tartok a "Nincs adatvédelem a chain-en" fejezetnél.

(#38) vg válasza descence (#37) üzenetére

vg
addikt

Én ezt videót javaslom: [link] Ami még szarabbá teszi számomra, hogy láttam ezt 2013-ban és legyintettem rá. Hiba volt. :O ;] :U :W

(#39) nubreed

nubreed
veterán

"A kriptopiac összeomlásáról még nagyon korai lenne beszélni, de miután Kína betiltott mindent, erre készül Oroszország, India és az USA pedig nagyon szigorú szabályozásokon dolgozik; Kazahsztánból pedig menekülőre fogták a bányászok, már nem sok kellett, hogy meginduljon lefelé az árfolyam."

Le***rom, hogy mitől pukkad ki az egész lufi, engem csak az érdekel, hogy örökre tünjön el mindez a süllyesztőben és újra normális áron lehessen videokártyához jutni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40) niof válasza Sanya (#11) üzenetére

niof
addikt

Inkább akkor, mikor süt a nap. Esőben vegyen a franc...

:DDD

(#41) haxiboy válasza Sanya (#4) üzenetére

haxiboy
veterán

KP-nek is ez a baja nem? Névtelenül lehet vele értéket mozgatni.
Terrorista támogatásról meg annyit, hogy bizonyos államok megteszik ezt helyettünk is...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42) Zotya84 válasza Victorio (#15) üzenetére

Zotya84
őstag

80-at egy XT-ért még be is áldoznék, ha 2-4 évet kibír... :B És mégsem a szemétbe megy egyből...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#43) mad823 válasza Penge_4 (#28) üzenetére

mad823
senior tag

Akkor lehetne befektetésnek hívni, ha bármilyen módon, akár utólag is le lehetne írni az árfolyamváltozást okozó racionális okokat, neadjisten gazdasági teljesítményt. Mert ha mondjuk veszek OTP részvényt vagy államkötvényt akkor tudom, hogy mi mozgatja az árfolyamot, vagy mi a fedezet mögötte, mi több, hogy mit kapok érte cserébe. Mivel a cryto csak egy hoax, ezért a szerencsejáték kategóriába sorolható. De nem mondom, azon is lehet nyerni.

(#44) 3psilon válasza nubreed (#39) üzenetére

3psilon
aktív tag

Nem fog menni sehova. Mármint a kriptovaluták. A videokártyás bányászat esetleg, ha elterjednek a proof-of-stakes rendszerek.

Szerk. így a mai PH videokártya-bemutatók után lassan szégyellem magam, hogy a többéves, használtan vásárolt videokártyám kétszer annyit ér, mint amennyiért anno vettem, és nincs időm játszani rajta. :))

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 32Gb RAM, GTX 1060 6Gb, Fedora Linux

(#45) flashpointer

flashpointer
őstag

a sok bitcoin "befekteto" most biztos valahogy igy erez hogy mentse a menthetot: [link]

(#46) GodGamer5

GodGamer5
addikt

Helyes, omoljon csak össze az egész kriptobullshit. Remélem nem kell már sokat várni rá.

"Hamarosan a hiányból is hiány lesz..." A privát üzeneteimre nem tilos válaszolni...

(#47) Tikakukac

Tikakukac
titán

Áh, amikor emberek telón bányásznak és azért vesznek 800k-ért gamer laptopot, mert amikor nem nyomkodja, akkor majd bányászik rajta... addig még van ebben anyag srácok. Kis zuhanás és megint megy majd szépen felfelé.

Én meg gyűjtöm a szabinapokat és várom, hogy egyszer a magamfajta halandó végre kipörgethesse azt a pár játékot amit szeretne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) dokanin válasza biscuit (#29) üzenetére

dokanin
aktív tag

"ma 5 órát játszottam, átlag 300-350W fogyasztással, zsírozd már le légyszíves földanyánkkal, hogy ne haragudjon már rám... pls...."

Sajnos nem tudom. Úgyhogy haragszik rád. Most még megteheted, hogy leszarod.

(#49) llacee

llacee
senior tag

Ez a környezeti terhelés csak ürügy.
A rendes bankrendszer teljes energiaigénye mennyi a bankfiókoktól a datacenterekig?
Itt egyedül az fáj a szabályozóknak, hogy kimaradnak a buliból.
Ha egyszer szabályozott keretek közé fog kerülni a bankok és a pénzügyi szektor lesz a legnagyobb felhasználója a blokkláncnak.

(#50) KROK640 válasza =Mentor= (#2) üzenetére

KROK640
őstag

"Sokan mindenáron hisznek benne" - nem csoda, ha nem így lenne akkor tetemes veszteség elkönyvelése mellett még azt is elismerhetnék, hogy hülyék voltak. így valóban jobb alternatívának tűnhet egy veszett ügy melletti kardoskodás.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.