Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Vegre. A tizen egy rakas sz@r, app sincs tul sok.

(#2) doooo válasza Reggie0 (#1) üzenetére


doooo
veterán

App valóban nincs annyi rá (bár, hogy milyen különleges, szükséges appok lehetnek még egy okosórán, amit csak Androidon lehet érni, azt így hirtelen nem tudom, nézőpont kérdése nyilván (mondjuk a Google Assistant jól jöhet, de ugye az a világ ezen részén aligha segítség a többségnek)), ellenben az, hogy egy kiforrott (több dologban jóval kiforrottabb is), megbízható rendszer, az fix. Abszolút nonszensz rakás sz@rnak hívni. Vagy nem használtál az elmúlt kb. 5 év során ilyen órát, vagy nem tudod, hogy milyenek az androidos konkurensek...

(#3) Schuler888 válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Schuler888
senior tag

:DDD :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#4) Schuler888 válasza doooo (#2) üzenetére


Schuler888
senior tag

En hasznaltam tobb wearOS-es okosorat is es megvaltas volt a tizen, az utan az akadozos fapados rendszer utan, soha tobbet. Szegyen a googlere hogy igy magara hagyta, de ha a samsung is gondolkodik benne akkor lehet hogy vegre tobb ev utan lesz vegre valami erdemi paradigmavaltas, ebben utoljara akkor biztam amikor beharangoztak valamelyik evben, hogy jon a google sajat oraja, de lam vagy kacsa vagy kasza volt..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#5) Reggie0 válasza doooo (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo vicc. Annyi bugja van, hogy szamolni se tudom. Raadasul samsung telefonokkal hasznaljuk a samsung orakat, szoval meg azt sem mondhatja a samsung, hogy nem tudjak tesztelni.
Csak egy pelda:

[ Szerkesztve ]

(#6) Schuler888 válasza Reggie0 (#5) üzenetére


Schuler888
senior tag

Vmi randa szedettvedett watchface rosszul mukodik, wow, foldet ra... :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#7) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Szerintem jó irány, mindenki megtalálja a a maga kedvencét. Tizenen régóta nem működött a Strava - persze ez nem a Tízen hibája, mert ezt Strava szúrta el- , az Endomondo (rip) egy kalap lassúság, az egyetlen plusz app egy bevásárló lista app, a Listonic lett volna pluszba, de az nem működött, de ez sem Tizen hiba. Engem más hidegen hagy az órákon. Elsődlegesen az érdekel l, hogy a fitnesz és egészségügyi adatokat rendesen mérje.

(#8) kmarci25 válasza Reggie0 (#5) üzenetére


kmarci25
veterán

Tehát találtál egy összekalapált számlapot, ami hibásan jelenik meg, és ebből az következik, hogy bugos a Tizen. :U Teljesen logikus, valóban. ;]

Számomra a Wear OS-ben a Google Pay lenne óriási előny, tekintve, hogy a Samsung Pay nálunk nem működik. Egyebekben nincs bajom a Tizennel. Oké, a Samsung legutóbbi lépése, hogy az óra teljes funkcionalitása csak Samsung telefonnal használva érhető el eléggé antipatikus lépés, de végül is, mókolással megoldható. Nyilván Wear OS esetén ezt nem tehetné meg (vagy mégis?).

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9) adamklark


adamklark
senior tag

jó pár éve használok samsung órákat és semmi bajom nem volt még velük, remélem WearOS nem ront el semmit a jövőben..

(#10) Reggie0 válasza Schuler888 (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem mukodik rosszul, barmelyik watchface-vel megcsinalta, ugyanis a lapozast cseszte el az ora.

[ Szerkesztve ]

(#11) maximilien88 válasza doooo (#2) üzenetére


maximilien88
tag

pl időkép? MO-n belül azért pontosabb előrejelzést és napon belüli riasztásokat, radar képet add mint azok az időjárás app-ok amik globálisak

de lehetne még mondani
* a tőzsde app-ot ami használ az ember
* vagy a konkrét bank app-ját amivel akár nfc-vel fizetne és nem kéne vmi harmadik pénzügyi szolgáltatóhoz regisztrálni és pénzt áttolni csak hogy végre 1x kifizethesd az órával a kávét (ha már van benne nfc)
* rendes térkép vagy akkor vmi tényleg integrált megoldás a telefonos gmaps-el. Tizen-re is volt vmi tudta mutatni merre fordulj a gmaps alapján, de 3 próbálkozás után se volt jó, feladtam. mert akár biciklizés közben is lehetne navigálni
* okosotthon (kamera, csengő, termosztát, klíma) kliensek. mert a hangvezérlés inkább vicc mint valós megoldás (és még csak nem is megy rendesen magyarul)

és igen tudom: minden fenti ötlet valójában felesleges mert másnak nem kellenek és a Bip elég mindenre és sokáig bírja, a Tizen meg így jó ahogy van :)

azért én mind a Bip-et mind a Samsung S3-at szívesen adtam át mikor megvették

[ Szerkesztve ]

(#12) Reggie0 válasza maximilien88 (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Na igen, az kesz rohely, hogy van benne nfc, de kb. semmire sem hasznalhato. Egy rohad tag-et sem tud beolvasni es irni sem lehet ra ilyen appot.

[ Szerkesztve ]

(#13) helixP válasza Reggie0 (#12) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértünk: ha óra, akkor Wear.

maximilien88: Túra-térkép app, Maps navi, Keep.

[ Szerkesztve ]

(#14) doooo válasza maximilien88 (#11) üzenetére


doooo
veterán

"és igen tudom: minden fenti ötlet valójában felesleges mert másnak nem kellenek és a Bip elég mindenre és sokáig bírja, a Tizen meg így jó ahogy van :)"

Még jó, hogy direkt írtam, hogy nyilván nézőpont kérdése kinek mi hiányzik.
Annak ellenben oka volt, amikor gyorsan elkaszálta a Wear-t a Samsung 6-7 évvel ezelőtt (vagyis hát hivatalosan sosem kaszálta el, de elég egyértelmű a helyzet, ha 7 évig nem jelenik meg ilyen rendszerrel szerelt készülékük). Egy lomha, inkonzisztens, abszolút kiforratlan valami volt (elég megnézni a Gear Live - Gear S különbségeit).

Mostanra egyértelműen javítottak rajta (mivel az utóbbi másfél évben a Google komolyabban beleállt a témába; a következő pár hónapban is esedékes egy nagy, a rendszer alapjait is megváltoztató frissítés), de még mindig bőven van hova fejlődnie.
Érdekes módon továbbra is relatív kevés gyártó használja ezt az OS-t, vagy legalábbis aligha domináns a világban (és ugye ha a rendszerben esetleg nem is, de más területeken annál inkább elvérezhetnek azok az órák is).
Mostanában inkább csak Kínában hódítanak mindenféle, számunkra no-name gyártók ilyen rendszerrel szerelt kütyükkel, de ugye náluk a Google appjai eleve bannolva vannak (tehát se Térkép, se Gmail, se Assistant, se semmi ilyesmi).

(#15) Rover623 válasza doooo (#14) üzenetére


Rover623
félisten

"Mostanában inkább csak Kínában hódítanak mindenféle, számunkra no-name gyártók ilyen rendszerrel szerelt kütyükkel, "
:F
Lehet én értem rosszul, de ha arra utalsz, hogy Wear OS-t manapság csak a kínai no-name kütyüin találni, akkor erősen tévedni méltóztatol...semmilyen dzsunka terméken nem fut Wear OS.
Viszonylag kevés cég foglalkozik a Wear OS-el, de egyikük sem kispályás cég: [link]

primus inter pares

(#16) racskobalazs válasza Schuler888 (#4) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Nem tudom, én nem használtam Tizenes órát, viszont ismerősnek az van és hát sose hallottam annyit panaszkodni rá, mint magamat a Wear OS-re. Valahogy ez a platform olyan, hogy ha van kedve működik, ha nincs kedve akkor nem. És meg se tudod csinálni.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#17) doooo válasza Rover623 (#15) üzenetére


doooo
veterán

Számunkra no-name. Ott van az idézetedben. Én nem láttam még milliók kezén Mobvoi órákat a Kínán-kívüli világban.
Fitbit (ami már amúgy Google-tulajdon) nem használ Wear OS-t, Fossil használja (ami birtokolja a Skagent, és a Misfitet is; és szintén szoros kapcsolatban áll a Google-lel), Garmin nem használja; Apple, Samsung, Huawei nem használja. Motorola mostanában kétévente egyet kiad vele (2019, meg ha minden igaz, 2021; mondanom sem kell, piaci részesedésük gyakorlatilag nincs)... és végül maradnak a kínaiak, a "feltörekvő" no-name-ek, meg a nagy techcégek, akik viszont még nem árasztották el a világot hordható eszközeikkel, de nyilván komoly ambícióik vannak, és Kínán kívül is ismertek (BBK márkái, Xiaomi), mert ugye ez is lényeges (hiába gyárt valaki ilyet, ha csak Kínán belül árusítják hivatalosan).

Szóval egy európai ember számára aligha fényes a helyzet. Viszont ha a Samsung valóban újból belevág a dologba... na akkor már változni fog az összkép.

[ Szerkesztve ]

(#18) Reggie0 válasza helixP (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

En inkabb ugy vagyok vele, hogy Tizen biztosan nem. A wearen kivul a tobbi alternativat nem probaltam.

#16 racskobalazs: A tizen is ilyen. Ertesitesek hol megjonnek ra, hol nem, kb. minden masodik frissites zabalja az akkut. Meg frissitesenken javasolt a factory resetet nyomni ra es ujra felrakni ra mindent, mert meghulyul.

[ Szerkesztve ]

(#19) Schuler888 válasza racskobalazs (#16) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Valahogy ez a platform olyan, hogy ha van kedve működik, ha nincs kedve akkor nem."
Furcsa, ilyet toled hallok eloszor, a tizenes orak topikjaban a tulajok valahogy nem ezt tapasztaljak :DDD
Ellenben a WearOS meg mindig be-be roccen, laggolgat, ezt jopar eve elneztem ugy ahogy, persze zavart mar akkor is

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#20) racskobalazs válasza Schuler888 (#19) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szerintem félre értetted (vagy nem tudok fogalmazni :D) , én is a Wear OS-re mondtam ezt :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#21) maximilien88 válasza racskobalazs (#20) üzenetére


maximilien88
tag

Azért nekem két factory reset simán kellett a Samsung S3-on, volt hogy pontatlan lett a GPS, volt hogy az amúgy is tré pulzus mérés lett pontatlan. Mindkettő jó lett a reset után.

(#22) Schuler888 válasza racskobalazs (#20) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mukodni nekem a wearOS is mukodott a fenti kellemetlenségek ellenere, fagyas ujraindulas nem fordult elo pedig meg anno az elso szerias moto360nal kezdtem, azota is etalon design szamomra. Tehat a mukodese oke, de a fluidsaga, es ujabb technologiak es szenzorok tamogatasa, aztan alkalmazasa raferne mar(ecg, vernyomas stb) nameg amit nagyon utaltam hogy ha zene ment a telefonomon akkor az ora is mindig a zenelejatszora ugrott ha akartam ha nem, ezt nem tudom javitottak-e azota(huawei watch), de ez nagyon bennem maradt, mar mar poszttraumas stressz tunetei jelentkeznek tole :DDDja meg szegyenszemre utana kellett neznem anno hogy a fenebe is kell wearOS-re zenet rakni mert sehol nem talaltam :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.