Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) audi100td


audi100td
nagyúr

Hiányzott már egy ilyen teszt, köszönjük. :R

Bizonyította, hogy nekem még nincs szükségem SSD-re, legalábbis MLC alapúra.

(#2) deicide


deicide
veterán

A filemásolás teszt legalábbis érdekes, nálam SSD-->SSD másolás jóval gyorsabb mint a HDD--->HDD (ugyanazon partició, másik könyvtár)...írási gyorsítótárazás be volt kapcsolva?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3) deicide válasza audi100td (#1) üzenetére


deicide
veterán

Rendszerszintű felhasználásra a jóval gyorsabb elérési idő miatt sokkal jobb vétel egy SSD, és a tesztek alapján pl a játékok is jóval gyorsabban töltődnek be SSD-ről. Adattárnak használva meglehet, hogy lassabb, de ahhoz a méretek még nem elégségesek amúgy sem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

egyenlöre még drága mulatság az SSD,talán majd pár év múlva...érdekes teszt volt,köszi gratula

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) LackoMester válasza deicide (#3) üzenetére


LackoMester
addikt

adat tárolásra meg magyon luxus

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6) Findzs


Findzs
addikt

jó lett volna egy slc-s is
az mlc -s ssd-k nem lesznek hosszú életűek mint anno az 5400 as hdd-k

nem gondoltam volna hogy ilyen gyengék ezek az ssd-k írásban, parasztvakitás felsőfokon a gyártók részéről

egyébként jó teszt lett, elég informatív

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#7) deicide válasza LackoMester (#5) üzenetére


deicide
veterán

Arra az, én 3db buffalo-t vettem anno, 45k volt az egész, kaptam érte 90GB-t és 500mb/s olvasást, 260mb/s írást, raid0-ban megéri...igaz amikor vettem, akkor 200 alatt volt az USD árfolyama...:D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8) v.tom


v.tom
őstag

Jelenleg szerintem is csak rendszer alá hasznos az ssd, amíg magas az ára. A lapozófájloknak biztosan jót tesz az alacsony elérés.

(#9) audi100td válasza deicide (#3) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennyi pénzért nekem nincs rá szükségem azért a pár másodpercért, de egy Veloci-ra sem és majd ha vennék is SSD-t, biztos hogy SLC alapú lenne.

Findzs: Még ma is gyártanak 5400-as vinyókat és egyre népszerűbbek az alacsony hőtermelés és halkabb működés miatt, notivinyóknál meg eleve az 5400-as az elterjedtebb.

[ Szerkesztve ]

(#10) Taranti válasza deicide (#7) üzenetére


Taranti
senior tag

Na ez az, én szívesen láttam volna "kicsiolcsó" SSD-ből kettőt-hármat RAID0-ba kötve, de talán majd a következő tesztben. Persze kérdés a lapkák hibajavítási működése, vagyis, hogy mikor dobja ki a vezérlő a RAID kötetből...

Az mindenesetre tisztán látszik, hogy átlagfelhasználó számára még nem jött el az SSD-k ideje.

Esetleg egy FusionIO PCIE8x SSD teszt valamikor? :Y

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#11) Oliverda


Oliverda
félisten

Hasznos kis teszt. Megerősített abban hogy vagy még 2 évig biztosan nem adok pénzt SSD-re. Azt hiszem hogy majd inkább megvárom az SLC utódját mert szvsz még ez utóbbi sem az igazi...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) sTERNI


sTERNI
senior tag

Garancia : 2 év (1 év Gianninál)

Ez már valami standard, vagy mi a szösz? :)

[ Szerkesztve ]

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#13) Enton


Enton
addikt

Én is gondolkodóba estem mostanában, hogy kéne egy ssd. De ez a teszt is csak alátámaszott abban, hogy hülyeség még most ennyi plusz költséget kiadni érte.
Valahogy inkább veszek egy blurayírót és akkor jobban járok, habár azok is még elég húzos áron vannak. :((

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#14) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

"a Raptorokat is drágák adták" inkább drágán.
Meg a tesztkonfigos táblázatnál kétszer van írva a 128GB, az egyik 64GB.

Jó a teszt. Az Intel SSD-je azért odaver, de rohadt drága. És ha még évek múlva talán az áruk a megfizethető kategóriába csökken, akkor is csak rendszerlemeznek jók (desktop vonalat nézve). Mert ugye a megbízhatóság/élettartam még mindig egy nagy kérdőjel az SSD-knél. Ezért szvsz, akármennyire is fejlődnek az ssd-k (tárkapacitás növelése és árcsökkentések), akkor is kell majd egy nagy (1-2 TB-os) HDD melléjük. Szóval leváltani sosem fogják a hagyományos merevlemezeket.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#15) Male válasza Findzs (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Azért az 5400-as vinyóknak volt jópár évük emlékeim szerint :U

...hát ez a teszt meggyőzött arról, hogy nekem sem kell még SSD. A játék-pálya betöltés nem igazán érdekel (és ha többet játszanék, akkor is igazából mindegy, hogy 20 vagy 14 másodperc...), és a gép is naponta egyszer indul, így a boot idő is lényegtelen... ellenben ez a meghajtón belüli másolási tempó katasztrófa (sok kis filenál pont ebben kellett volna jónak lenniük az elérési idők miatt). Persze ebben az MLC technológia a hibás, de az SLC meg még drágább.

#2: Ők SSD-n illetve vinyón belül másoltak, nem egyikről a másikra.

sTERNI: Ezt én is néztem, hogy mi lehet... Gianni szponzorálta a tesztet, vagy mi?

(#16) deicide válasza Male (#15) üzenetére


deicide
veterán

#2 én is igy gondoltam, de ez nálam az SSD-n volt gyorsabb, tehát az SSD magára gyorsabban másolt, mint a vinyóm saját magára (mondjuk régebbi szériás WD raid edition vinyóim vannak, nem raptor)

A tesztet pedig valóba Gianni szponzorálta...azt hogy Ő honnan szerezte, azt ki lehet következtetni :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Hát a teszteredményeket elnézve a Samu F1-eshez képest nem ér meg akkora felárat a Raptor.

sweetlou6.wordpress.com

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ne essetek ennyire neki az MLC-s SSD-knek. Notebookokba szerintem tökéletesek. Alacsony fogyasztás, gyors, mi kell még? Ami engem visszatántorít tőle, az a kis kapacitás, és sajnos az ár... "Sajnos" egy WD 7200rpm-es, 320 gigás 2,5"-es vinyót már lehet kapni 17-18K-ért, itt már szerintem nem kell annyi kompromisszumot kötni, legalábbis ha az ár/tárhely arányt nézzük.

(#19) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Nem gondoltam volna, hogy a VelociRaptor ilyen jól fog teljesíteni az SSD-el szemben.
Bár szerintem jobban megéri egy Samsung F1. mint egy raptor.

(#20) Strezi


Strezi
őstag

Múlt héten jött meg a céghez egy Intel X-25 80GB. Mi nagy méretű CPP projekten dolgozunk, ami rengeteg file-t tartalmaz. Egy fordítás ideje (30 klienssel) több perc. A sok file miatti töredezettség komoly problémát jelentett, gyakorlatban a fordító gépe sokszor nem volt képes kiszolgálni a klienseket. Dettó ugyanez linkelésnél is.
A töredezettség az SSD-n sohasem lesz probléma, és napi akár egy óra időnmyereséget is hoz fejlesztőnként. Ebben a környezetben egyértelműen megéri az SSD.
Otthonra, játszani persze még drága.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#21) tibz03


tibz03
őstag

"Sajnos minden jóban van valami rossz is (sic!), ez pedig itt a meghajtó ára."

Ez a "sic!"-ezés micsoda? :F Lehet, hogy én vagyok tájékozatlan a netes szlengben, de ezt tényleg nem vágom, hogy mi okból van odaírva. Én még csak macskának mondtam ilyet, hogy "sicc". :D

(#22) deicide válasza tibz03 (#21) üzenetére


deicide
veterán

ezt jelenti

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23) erdoke


erdoke
titán

Az Intel SLC-s megoldásáról van már teszt ill. ár?

A legjobb aláírás a héten

(#24) Neil Watts válasza deicide (#7) üzenetére


Neil Watts
veterán

:Y grat!

(#25) Male válasza deicide (#16) üzenetére


Male
nagyúr

A tiéd is MLC? Mert ott elvileg az írás mindig problémás.

^Clown: Azért a fogyasztás beli különbség nem olyan egyértelmű. A maximális fogyasztás igen, ellenben terheleltlenül az SSD többet eszik a gyári adat szerint, mint a notivinyó... (Egy Samsung SSD-t, és egy Samsung 2.5"-os vinyó adatait hasonlítottam korábban össze.)

(#26) tibz03 válasza deicide (#22) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi, elolvastam a definíciót, igyekeztem is értelmezni, de nem igazán értem a kapcsolatot a cikk szövegével. :F

"A szócska értelme itt is ugyanaz, pongyolán megfogalmazva: ne gondoljátok, hogy figyelmetlenségből vagy műveletlenségből írtam így ezt a szót, ezt így helyes/így hangzott el/lesújtó véleményetek arra szálljon, akit idéztem (nem kívánt rész törlendő)."

A szövegkörnyezetben nincs is idézet. Vagy az író SSD-kkel szembeni "ellenszenvét" tükrözné ez a (sic!)?

(#27) bambano válasza Taranti (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Tessék.

Szerintem lapozófájlnak pont nem jó az ssd.
Notebookba nekem azért lenne jó, mert az oprendszer úgyis csinál write cache-t, úgyhogy hiába lassú az írás, engem nem lassít.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Grat a teszhez az intel ssd nagyon üt. :Y Nálam még jó ideig marad a raptor a jelenlegi játékok miatt is, nagyon sokat foglalnak és egy ilyen 80giga körüli ssd kevés lenne.

(#29) ^Clown válasza tibz03 (#21) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A (sic!) nem netes szleng, de deicide kolléga már látom, segített.

(#30) deicide válasza Male (#25) üzenetére


deicide
veterán

Igen, ugyanaz, ami a tesztben van...annyira már nem vészes, főleg mióta exFAT filerendszert raktam a rendszer alá...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31) deicide válasza Neil Watts (#24) üzenetére


deicide
veterán

Gondolkodom egy 4. meghajtón... ;] csak elfogytak a sata portok az alaplapon...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32) pacorro válasza Ricco_hun (#14) üzenetére


pacorro
aktív tag

Köszi, javítva.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#33) pacorro válasza tibz03 (#26) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ha jól értem fLeSs csavaros észjárását, akkor itt a (sic!) a "Minden jóban van valami rossz"-ra vonatkozott.
Ugyanis az inkább fordítva, "minden rosszban van valami jó" alakban használatos, és gondolom erre utalt. De majd megcáfol, ha nem. :)

[ Szerkesztve ]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#34) Male válasza deicide (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor viszont valami tényleg nem stimmel :F

(#35) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Jó teszt...bár tény hogy Raptor párti vagyok. :K Igazából kicsit túl van misztifikálva ez a vinyó kérdés. :U Azt mondom, jelenleg egy mai átlagos felhasználó gépében 2-4db vinyó kaphat helyet, felhasználástól függően. Adat tárolásra bármelyik nagy kapacitású vinyó megfelel, és így a gyorsaság is felesleges. Ahol nagy szerepe van a gyorsaságnak az a rendszer vinyó, és max. a játékok telelpítési meghajtója. Máshová tök felesleges gyors vinyó. Nekem a rendszer vinyóm egy 150GB Raptor, amire az éppen aktuális játékokat is telepíteni szoktam. Nekem így bőven elég egy Raptor is a másik 3db tárolásra használt vinyóm mellett. Persze egy Veloci-ra hamarosan én is váltani fogok. :C
SSD még túl friss technológia, majd jó lesz addigra, amikor már normál vinyót nem nagyon lehet majd kapni. Max. 2 év és írási tulajdonságban is fejlődni fognak, de jelenleg sztem is marhaság asztali gépbe SSD-t venni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#36) tdd587


tdd587
őstag

Érdekes ez a szintetikus teszt, mivel gyakorlatban "rendszer winyóként" nagyon odab*sz az SSD. Nálam is RAID 0-ban megy két ilyen buffalo SSD és a win hasít, pattognak az ablakok, nem várok semmire, míg a winyó (van Samusung F1 is nálam...) csak kerreget és ki tudja hol áll meg.

Szóval aki láttatlanban megnyugtatja magát, hogy ejj, ráérünk arra még... ne tegye. Sokkal gyorsabb. Komfort érzetben nagyon pöpec, hogy indul minden azonnal. A filmekre meg ott a green winyók armadája...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#37) ^Clown válasza tdd587 (#36) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Így van. Aki pedig félti az adatait, annak üzenem, hogy a hagyományos vinyóról is menti az adatait időnként, nem? :)

(#38) P00By


P00By
nagyúr

Köszi a tesztet, kellet már egy ilyen ;) :R

(#39) bozont válasza tdd587 (#36) üzenetére


bozont
veterán

Nekem is mostanában fordult meg a fejemben egy SSD a rendszernek és játékoknak, egy 60Gb-os már elég is lenne. De amíg el nem éri a 20-25k árkategóriát addig marad a mondás, ejj ráérünk arra még.

(#40) Findzs válasza Male (#15) üzenetére


Findzs
addikt

persze hogy volt jó pár évük nem is erre akartam célozni
hanem arra hogy a 7200 asok megjelenése és elterjedése óta csak különleges winyok esetében találkozhatunk az 5400 as fordulattal
tehát már kb. 7 éve a 7200 as winyok vannak túlnyomó részben a pc-ékben

ezért gondolom, hogy a mlc se lesz hosszú életű

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#41) D1Rect válasza tdd587 (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennyibe volt a 2 SSD?
A cikk tetszett, jó volt az összehasonlítás. :R

(#42) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Az inteles cucc durva a többihez képest, bár nyilván árban sem egyformák :DDD
Azért a Veloci az Veloci... Raidbe meg ugye a velocit is lehet kötni, az akkor milyen sebességet produkál?
Notiba szerelve mondjuk nem láttam még, van-e ilyen? Ha jól emlékszem, valaki mondta hogy nem igazán kompatibilis a notikkal, a 2.5coltól függetlenül :U

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#43) derceto


derceto
csendes tag

Nekem nagyon hiányzik a listából az OCZ Vertex SSD-je. Megközelíti az Intel teljesítményét, töredék áron. Ezeknél nagyságrendekkel jobb.

(#44) luw2win válasza audi100td (#9) üzenetére


luw2win
őstag

Mi a különbség SLC és MLC alapú SSD-k között?

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#45) proof88 válasza tdd587 (#36) üzenetére


proof88
addikt

Így van. Én megértem azt, aki nem akar pénzt költeni se SSD-re, se VelociRaptorra. Drágák és amennyi pénzt elkérnek értük, annyi pénzt bele lehet fektetni új prociba/vga-ba/ram-ba is, és cserébe sokkal gyorsabb gépet kapunk, de:
elég lehangoló, amikor az über-gyors, sok magos, sok memóriás, enthusiast-szintű vga-s, miegyéb géped elé leülsz, ami sok pénzbe fájt, nyitnál egy Sajátgépet vagy Firefoxot, és ciki, hogy várnod kell. Dolgozol valamin, gyorsan meg akarsz nézni valamit és várnod kell. Amikor az ember kiad sok pénzt egy olyan gépre, amin nagyon jól futnak a legújabb játékok, akkor az ilyen várakozások már elég idegesítőek. Válthatsz gyorsabb winyóra, amiért nagyobb zajt kapsz, vehetsz vibe fixert meg efféle dolgokat, plusz pénzért, hogy elhallgattasd a winyót, és még akkor sem lesz az igazi (de már közelít).
Egy kis SSD, amire maga a rendszer kerül, meg egyéb, gyakran használatos programok, szerintem megéri a befektetést, mert nagyon lenyűgöző átélni azt, amit kapsz cserébe: pillanatok alatt elinduló programokat és némaságot. A filmeket, doksikat, miegymást meg lehet hagyományos winyón is tárolni. Meg kell szokni, hogy a hagyományos hdd-knek hagyományos áruk van, ezeknek meg nem (és a Raptorokat sem a hagyományos hdd-k közé sorolnám be, a sebességük/hangjuk/áruk miatt).
Amikor az ember sok pénzt költ egy gépre és hajlandó még pénzt áldozni rá, hogy tényleg egy gyors gépet kapjon, akkor mindenképp érdemes elgondolkodni egy SSD-ben. Persze a szabályokat nem árt betartani, mint pl. Lapozófájlt másik winyóra (NE SSD-re), esetleg ha valakinek sok memóriája van, az tartsa a Lapozófájlt ram disken, indexelés kikapcsolása, stb...
A komfort érzet az SSD-k előnye, a némaság és a "pöccre" induló programok. Azért azt hozzáteszem, hogy aki nem akar se SSD-t, se VelociRaptor, az még vehet mondjuk 2 db Raptort használtan olcsóért, és RAID0-ba kötve is sokkal folyékonyabb lesz a rendszer, legalább kipróbálni megéri, mert jó érzés...

luw2win: SLC: single-level cell; MLC: multi-level cell.
"MLC NAND Flash allows each memory cell to store two bits of information, compared to the one bit-per-cell SLC NAND Flash allows. As a result, 90 nanometer (nm) MLC NAND offers a larger capacity (typically twice the density of SLC) (...)" ~ MLC-nél egy memória cella 2 bitet tud tárolni, SLC csak 1 bitet. Ennek eredményeképp a 90 nm-en gyártott MLC nagyobb kapacitást kínál (általában az SLC-nél 2x nagyobb adatsűrűséget).

"Though SLC NAND offers a lower density, it also provides an enhanced level of performance in the form of faster write speeds." ~ Bár az SLC-k alacsonyabb adat sűrűséget adnak, de a gyorsabb írási sebességek formájában nagyobb teljesítményt is.
SLC-k nagyobb élettartamot képviselnek az írások számának szemszögéből.

forrás

[ Szerkesztve ]

(#46) CYX válasza luw2win (#44) üzenetére


CYX
aktív tag

Há' egy bötű a zelejin a külömbsíg!
:U :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) Male válasza luw2win (#44) üzenetére


Male
nagyúr

SLC: Egy cellában 1 bit... így drága, de gyors, 100.000 írást bír kb.
MLC: egy cellában több bit... emiatt lassabb, de olcsóbb is, 10.000 írást bír kb.

(#48) varga911


varga911
senior tag

A tesztből szerintem egyértelmű a Samu F1 győzelme ár/érték arányban. 15k körül kapsz 320 gigát 1 tányéros kiszerelésben, még víz mellett sem hallgató, egyszerűen kussol. Nagyon elégedett vagyok vele.

(#49) shteer válasza tdd587 (#36) üzenetére


shteer
titán

egyetértek. a rendszer működése már 1 ssd-vel is látványosan gyorsul...

..szerintem jónak tűnik

(#50) shteer válasza varga911 (#48) üzenetére


shteer
titán

viszont már többen siratják az adataikat F1 miatt... ;]

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.