Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Jók ezek a vinyók. Nekem egy 250 GB-os scorpio black-em van és az is nagyon gyors és halk is egyben. :K

Romani ite domum.

(#2) Zoleee19 válasza ZCoyote (#1) üzenetére


Zoleee19
csendes tag

A teszt jó, bizonyítja hogy megéri váltani egy többéves winyóról egy mai darabra.
Az eredmény várható volt hiszen szinte minden tulajdonságban a WD van előnyben. (WD/Toshiba, 5400/7200, 320/750 adatsűrűség)
Szépek szépek ezek a szintetikus tesztek viszont én hiányoltam egy kis személyes tapasztalatot, pl.: boot idő, programok betöltődésének ideje, készenléti idő megváltozása.

Amúgy én is winyó-mániás vagyok, mindig gyorsabbat és gyorsabbat akartam a laptopba. A gyári 5400rpm-es után kezdtem egy 320GB/7200rpm WD-vel, aztán egy 500GB/7200rpm Seagate-em lett. Ez gyorsnak számít még ma is. A 7200.4 sikerszéria.
Aztán egyre jobban csorgattam a nyálam egy SSD-re, kis idő múlva sikerült szert tennem itt PH-n egy Intel 80GB X25-M-re. A változás iszonyatos volt még a 7200-es Seagate után is.
Boot idő: 1perc --> 23mp (ami lehetne gyorsabb is ha gyilok procim lenne, most 2,53GHz-es van a laptopba)
Programok betöltése: szempillantás alatt :D
Az 500Gb-os Seagate pedig egy Esata-s külső házba került. Így van tárhelyem is.
Én nem bántam meg a cserét, persze mindenki maga dönti el hogy szüksége van-e egy SSD-re és hogy mennyit ér meg neki.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#3) Tommee


Tommee
aktív tag

Engem a melegedés érdekelne, amikor teker a vinyó. Max hőmérséklet?

[ Szerkesztve ]

(#4) correct7


correct7
csendes tag

Jó lett a teszt, gratula.

Én is pont két hete vettem, csak egy 500GB-osat.
Szintén nagyon elégedett vagyok vele, egy Toshiba 160-ast váltott.

Csupán egy gond van vele: kicsit rázza a gépet, ha ráteszed a kezed a touchpad
melletti részre, finoman remeg a masina. Gondolom a nagyobb fordulatszám miatt lehet.

[ Szerkesztve ]

A jó barátság alapja a tiszta üzlet.....

(#5) proradeon válasza Tommee (#3) üzenetére


proradeon
őstag

Eddig me'rt max. homerseklet 51 fok volt (26 fokos szobahomerseklet mellett).
Atlagos homerselket 40 fok korul.

Zoleee19: Nem akartam Toshiba-ra - is - ujrahuzni win7-et, mivel azt egyelore meghagyom amolyan 'backup'-nak. (es ugyebar ugy lett volna fer a boot ido teszt, ha mindket HDD-n friss win van)

Az SSD-n akkor gondolkoztam volna el, ha lenne 2 db HDD-nek hely a notebook-ban, de sajnos nincs. Igy marad az, amit a bejegyzes vegen irtam. (Varok amig elerheto aron lesz hasznalhato meretu (320GB+) SLC SSD :) - a tavoli jovo ;] )

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#6) fricz19


fricz19
őstag

köszönjük, jó cikk lett. :R
Advanced Format részt még párszor el kell olvasnom, hogy teljesen megértsem:D

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#7) ZCoyote válasza Zoleee19 (#2) üzenetére


ZCoyote
őstag

A személyes tapasztalatom az hogy felveszi a versenyt egy 3,5-ös 7200-es asztali vinyóval napi használatban.

SSD: Nem lenne rossz ha nekem is lenne de egyszerűen még nem vagyok hajlandó kiadni ennyi pénzt rá. Biztosan szép és jó is de igazából nekem szükségem sincs nagyon rá. Ha egyszer kipróbálhatnám akkor tuti, hogy húznám a számat ha vissza kellene térnem a sima vinyóhoz. A videókban amikben bemutatják hogy mit tudnak az ssd-k az tényleg impozáns :K

Romani ite domum.

(#8) sith7


sith7
nagyúr

Jó cucc, jó teszt :C

(#9) Normi™


Normi™
őstag

Gratulálok az íráshoz,jól sikerült!Egész jó eredmények születtek.Megéri ilyet választani,gyors és magas tárhellyel rendelkezik és még az ára sem horror(szerintem).Köszönöm! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#10) ko9


ko9
addikt

Gratulálok hozzá, és olyan érzésem is van, mintha nekem írtad volna :) Én is mikor megláttam ez a vinyót, tudtam, hogy Must Have :C Néztem a WD oldalán, nem nagyon értettem, mi az a AD, de itt mindenre választ kaptam.
Szóval megint megvan mire költöm a pénzem :U
Köszönöm még egyszer :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11) marcee


marcee
addikt

Nekem az AF-ről lenne csak kérdésem.
Szívtam egy nagyot, kisirodai XP-s szerverbe vettem 2db 1,5TB-os WD-t Raid-1-be és hát tényleg baromi lassúak. Két partíció van rajta, egy kicsi a rendszernek és egy nagy az adatoknak, ez utóbbi nagyjából fél kapacitásig ki is van használva. (külső meghajtóra ment hetente, szóval azért van backup). Ilyen környezetben is futtatható lenne az Align? Raid-1 nem zavarna be? Intel G43+ICH10R vezérlőn lógnak a vinyók.

\m/

(#12) hodostamas válasza proradeon (#5) üzenetére


hodostamas
addikt

nyárra egy noti hűtő nem ártana szerintem neki :)

(#13) pechman8


pechman8
aktív tag

Nagyon jó teszt írás, és köszönjük, hogy tapasztalataidat megosztottad, hozzáférhetővé tetted mindenki számára.

ui: Az SSD-vel kapcsolatos gondolatodat megértem, de nem értek egyet vele.

:R

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#14) proradeon válasza hodostamas (#12) üzenetére


proradeon
őstag

Szerintem egyaltalan nem gaz az 51 fok, mivel az eroteljes masolas kozbe volt tapasztalhato. Most kb. 2 oraja megy notebook, 41 fokos jelenleg, es elne'zve HDSentinel grafikonokat, 41 korul szokott stagnalni. :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#15) Gude


Gude
senior tag

Nagyon jó a wd vinyók.Jó lett az írás is

[ Szerkesztve ]

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hőmérsékleti adatokkal ki kellene egészítened az amúgy nagyon jó írásodat :R

Nekem egy 320GB-os WD Scorpio Blue-m van, most külső rack-ben, nagyon elégedett vagyok vele. Egy ideig notiban is használatm, ott is pazar volt. Eddig a Toshiba és Hitachi notivinyók voltak a környezetemben, a Toshiba elszállt, a Hitachi tűrhető volt (96%-os kondíció), de a WD tökéletes maradt. Részemről, ha vinyó, akkor csak WD.

[ Szerkesztve ]

(#17) Tommee válasza proradeon (#14) üzenetére


Tommee
aktív tag

Előző vinyónál hogy alakultak a hőfokok?
Viszonyítás érdekelne, előzőekben kérdezték a rezonanciát, érdekelne az is.

(#18) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
A WD nagyon meggyőző :)

Dave666

(#19) adwin


adwin
tag

:)

Felelhető: [ITT Nálam]

Üdv adwin

(#20) varsam


varsam
őstag

Jó teszt, grat! :)
Én fél éve vettem ennek a kisöccsét, egy 500GB-ost - WD5000BEKT, akkor még ez volt a csúcs. Nálam egy 250-es Toshibát váltott, a sebességbeli különbségek mérések alapján szintén kb 2-szer a gyorsulás.
Hőmérséklet nem változott, nomál használat mellett, 20-30 torrenttel 40fok körül mozog. (szoba 23fok)
Én legikább azért váltottam, mert ha ilyen sok torrent futott egyszerre (20/10Mbps nettel) akkor már eléggé belassult a gép, lassan nyíltak a programok, dokok stb.. A cserével ez a gondom megszűnt létezni :)
Mindenkinek tényleg csak ajánlani tudom.
Én azért nem vettem SSD-t, mert ezen az áron max 40-60 gigásat kapni, az meg nekem kevés.

(#21) ko9 válasza varsam (#20) üzenetére


ko9
addikt

Erre a megoldás a külső vinyó, berakod egy eSATA-s házba, és kb majdnem ugyanott vagy. Rendszernek meg gyakran használt programoknak ott a SSD.
Viszont hogy magam ellen szóljak, én se így csinálom, és nem tudom miért :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#22) varsam válasza ko9 (#21) üzenetére


varsam
őstag

igen, de akkor még pluszba magaddal kell cipelni egy külső hdd-t, ha csak zenét akarsz hallgatni, v filmet nézni, akármit.
Jó megoldás szerintem az lenne, ha kivágnám a gépből a dvd-t, mert évente max 5 lemezt ha írok, arra meg jó lenne egy külső író is, és akkor elfér két meghajtó a gépbe. Csak ehhez kell egy átalakító keret, ami nem minden notihoz kapható, sőt elég kevéshez, vagy homemade, de az meg nem olyan...

(#23) Boxi88 válasza proradeon (#5) üzenetére


Boxi88
őstag

Na igen, én is valami hasonló méretű SSD-re vágyom, persze elérhető áron! ;)

(#24) Zoleee19 válasza varsam (#22) üzenetére


Zoleee19
csendes tag

Parancsolj:
HDD optika helyére
Mikor SSD-t vettem a laptopba, én is elgondolkoztam ezen a megoldáson, de végül arra jutottam hogy jobb ha a régi winyómat egy Esata házba rakom mert így rá tudom kötni akármelyik gépre. Így egy nagy "pendriveom" is lett egycsapásra, néha szükség lehet rá ha pl HD filmeket/játékot kell mozgatni.

[ Szerkesztve ]

(#25) varsam válasza Zoleee19 (#24) üzenetére


varsam
őstag

ohh, ezt még nem láttam, kössz :R

[ Szerkesztve ]

(#26) audi100td


audi100td
nagyúr

Nekem is ilyen vinyom van, a sebessege tenyleg elkepesztö, nyilvan az SSD meg gyorsabb, de erezhetöen fürgebb a rendszer mint eddig barmilyen altalam probalt merevlemezzel, a boot idö is lerövidült. A höfok nalam a szobahömerseklet függvenyeben, idle allapotban 34-38 fok között mozog es 6 oras folyamatos masolas utan sem ment 42 föle, velehetöleg inkabb a tesztgep hütese nem kielegitö.

Viszont a zajszintjevel nem vagyok teljesen kibekülve, igaz seek-eles közben nem hallani semmit, nem daral mint a korabbi merevlemezeim, de a motorhang nekem kicsit sok, de lehet, hogy a gepem nem szigeteli olyen jol a hangot es ezert jobban kihallatszik. Mivel a csend nekem nagyon fontos, az 5400-as Blue valtozatra valtottam szinten 750GB-os kiszerelesben, viszont szomoruan tapasztaltam, hogy alig halkabb nala. :(

A vibracio/rezonancia nem veszes, bar a Blue erezhetöen es hallhatoan finomabban forog, gondolom ez a velejaroja a 7200 rpm-nek.

Szoval aki gyors vinyot keres a laptopjaba es nem csendmanias vagy jol hangszigetelt a gepe, csak ajanlani tudom. Aproban meg is talalja az enyemet. :B

En megprobalkozom meg egy Toshiba-val vagy Seagate-tel, ha azokat sem erzem halkabbnak akkor nincs mit tenni, beletörödöm. :) SSD több okobol is nem jatszik nalam...

(#27) Dzsekó válasza proradeon (#5) üzenetére


Dzsekó
addikt

Tedd be IBM laptopba, azoknak szellős a házuk. Nálam a Hitachi 7mm-es 5400RPM-es példánya 31-33 fokos, WD Blue meg 34-36 fokos.
Amúgy jó lett a cikk. Mondjuk a legvégén az SSD-s részt átjavíthatnád, hogy azért nem veszel SSD-t, mert drága, nem pedig azért, mert nem kiforrott. Ki van az már forrva. :)

(#28) audi100td válasza Dzsekó (#27) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, a ThinkPad-ek jol szellöznek, X200s-ben hasznalom. :)

7mm 500-as meg mindig nincs, vagy?

[ Szerkesztve ]

(#29) proradeon válasza Dzsekó (#27) üzenetére


proradeon
őstag

Valoban. Kicsit atfogalmaztam SSD-s reszt. :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#30) Dzsekó válasza audi100td (#28) üzenetére


Dzsekó
addikt

Még csak 320-ast lehet kapni sajnos, de azt már több helyen, és abból már a 7200RPM-eset is lehet kapni.

(#31) audi100td válasza Dzsekó (#30) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, azt tudom, csak nekem minimum 500-as kellene, nincs mit tenni, varok, remelem meg kijön es Hita neven.

(#32) Kvazár


Kvazár
őstag

Hali!

Jó cikk, gratulálok! :R
Azt írtad, hogy egy kevesebbet fogyaszt.
Ezt tapasztalod is üzemidőben, vagy annyira azért nem számottevő?

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#33) proradeon válasza Kvazár (#32) üzenetére


proradeon
őstag

Ezt csak a gyartoi adatok alapjan irtam. Nagyon ritkan hasznalom notebook-ot aksirol, igy sajnos uzemidovel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#34) shteer válasza audi100td (#26) üzenetére


shteer
titán

kipróbálnám az 1000H-mban - van egy érzésem, hogy kapargatná a 60fokot :)

..szerintem jónak tűnik

(#35) audi100td válasza shteer (#34) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az meg mi? :)

mod: Ja, mar latom, az lehet, nekem csak üzleti notim volt eddig, azoknak rendben van a hütesük. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) ittakary


ittakary
nagyúr

Ennek a grafikonnak egészen konkrétan NULLA értelme van így ebben a formában :)

Külön léptékkel kellett volna ábrázolni a 4k méréseket.

Amúgy nem rossz cikk, nekem is lassan le kéne végre váltani a laptop HDDmet... észveszejtően lassú :/

[ Szerkesztve ]

(#37) shteer válasza audi100td (#35) üzenetére


shteer
titán

kis szutyok. majdnem befér a zsebedbe :) ennek zéró

..szerintem jónak tűnik

(#38) LorD_ARmES


LorD_ARmES
tag

Nem szeretem ezeket a teszteket. Viszonyítási alapnak jók, de egy Ghost-olt Windows boot time mondjuk msn felvillanásáig telepakolva sok automatikus indítással életszerűbb adatokat adna. Egyébként nagyszerű a teszt. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=LorD_ARmES

(#39) audi100td válasza Dzsekó (#27) üzenetére


audi100td
nagyúr

Talaltam Toshiba-bol is 1 tanyeros 320-ast, az olcsobb mint a Hita, igaz nem 7mm, de jelen esetben mindegy, berendeltem egyet, ideiglenesen valahogy el leszek rajta, amig ki nem jönnek az 500-asok. :)

(#40) #13260800


#13260800
törölt tag

meglepődtem ennek a cuccnak a sebességén. És ahhoz lépest az ára sincs elszállva.

Fejet hajtok cikk előtt! Alapos szép írás! Csak így tovább! :R

(#41) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Gratula a teszthez, elolvasva vettem is hirtelen egy 500GB-os Scorpio Black-et. Ez az Advanced Format ha jól gondolom csak a 750-esre meg ha majd lesz nagyobb azokra vonatkozik? Feltettem a WD Align System Utility 2.0 (Retail) - Powered By Paragon programot és aszondja, hogy Disk doesnot support partition alignment

(#42) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Ennek a HDD-nek a kisebb méretű verziói is ilyen gyorsak? Nekem bőven elég lenne 250GB-is.

(#43) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Nekem egy 500 as Black az ssd mellet, nem vagyok elájulva tőle.
Ahogy csökken a tányérméret, úgy lassul a hdd.
A Hp ét sem értem, hogy a serverekbe, ahol esetenként nagyon számít a sebesség, miuért tértek át a 2,5 colosra. (SAS)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44) Déta


Déta
tag

Sziasztok!
Én is pont most készülök váltani egy 250GB WD-t az 500 GB NEM AF-esre...
És itt felszeretném hívni a figyelmet arra, hogy WD5000BEKT-re, amelyik nem használ AF-et 5 év garancia van. Míg az AF-et használó társára a WD5000BPKT-ra "csak" 3 év...
Ezért is gondoltam a "sima" változatra... Ha jól értettem, sebességben nincs különbség a kettő között... Nem? Vagy igen? :B

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#45) Noisegate


Noisegate
csendes tag

Ilyen vinyokat árulok 27 ezerbe és tényleg nagyon pörgősek
kb mint egy asztali Blue WD

(#46) jim bcs válasza fricz19 (#6) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

köszönet érte szép írás, több ilyen kellene :C

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.