Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angelo69


Angelo69
senior tag

Ha jó árban lesz, akkor benevezek egyre. :)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Miután az utóbbi napokban láttam meghalni 4db WD vinyót, elszállt a kedvem tőlük. :(((

Ettől függetlenül a Green széria jó, ha nincs benne a parkoltatás, mert azzal tönkrevágja magát.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jó dolog ez a tv-s felvevősdi csak ne akarná magának kisajátítani a külső vinyomat, meg ez h folyton le akarja formattálni (még mit nem…) :N

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) Viktor81 válasza Graphics (#2) üzenetére


Viktor81
senior tag

Tudomasom szerint az osszes Green-ben benne van a bizonyos tetlensegi ido utan "alvo" allapotba kapcsolas. Volt egy szeria amelynel nagyon rovid lett ez az ido es ez gondot okozott, de ezt mar elvileg javitottak. (ha nem, akkor is van egy program, amivel ezt az idot modositani lehet (emlekeim szerint 300 s a max.)

(#5) zoli03


zoli03
őstag

Ez mitől való kifejezetten TV-hez? Hogy fogtak egy My Book-ot, aztán elfektették? Más különbséget nemigen látok.

(#6) aram01 válasza Angelo69 (#1) üzenetére


aram01
nagyúr

igen, ez a lényeg

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) szeksziboj válasza zoli03 (#5) üzenetére


szeksziboj
tag

nana, azért áldozatos teammunka árán kifejlesztettek hozzá egy új nevet is... emlékezzünk meg a hősökről is :DDD

(#8) Graphics válasza Viktor81 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Így van, én ki is kapcsoltam, mert nem látom értelmét, főképp amiatt, mert alapból elég csendes széria :) főképp az 1 tányéros, ami már gyors is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekem van egy 2TB-os Mybook Live-om, de sajnos hihetetlenül lassú. Legközelebb jobban utánnanézek, hogy mit veszek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) aram01 válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


aram01
nagyúr

beszaggat a film?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) Tigerclaw válasza aram01 (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, pl. az is előfordult már sokszor, vagy az, hogy 1-3MB/sec.-el írt vagy olvasott, de 10 felé is ritkán megy. Youtube-on is találtam teszteket, ahol gyalázatosan szerepelt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Seagate,és Samu vinyóm még nem halt meg sose,de WD-ből már három is,ennek ellenére most is van kettő,de többet én sem veszek.Amúgy egy tv-hez kisebb is elég lenne,szerintem sok az eladatlan 1-2 Tb-os lemezük,és többféleképp próbálják kinyomni őket....

Wasabi...

(#13) sing1ep1ayer válasza zoli03 (#5) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Emellett megmagyarázták, miért is olyan jó ez tévézős adattárnak. Legalább 1 ember érdemi munkát is végzett a WD-nél.

(#14) Osibaa


Osibaa
senior tag

Sokáig kerestünk ilyesmit havernak, de elvárás lett volna a wifi is, hogy rá is lehessen másolni képeket, filmeket, ne kelljen mindig kihúzni a TV-ből emiatt. De sajna olyat nem találtunk, ahol az USB és a wifi egyidejűleg működik (USB bedugáskor a wifi lekapcsol). Bíztam benne, hogy hátha a WD megoldotta a problémát, de nem sajnos. :(

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#15) ktamask válasza Viktor81 (#4) üzenetére


ktamask
tag

Szia!

Igen, 300-ra át lehetett írni. wdidle vagy minek hívták a progit (iso fájlt)...

Nekem is greenjeim vannak:
WD10EARS, WD20EARS, ezeknél 300-at lehetett beállítani.

(#16) uki válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


uki
aktív tag

Ez erdekes mert a my book live kifejezetten gyors a sajat kategoriajaban. Egy 2TB-os van otthon, telejsen jol teljesit, szo sincs beszaggatasrol.

Sztem vidd vissza gariban hogy csereljek.

http://www.anandtech.com/show/4952/wd-my-book-live-network-attached-hard-disk-review/3

http://reviews.cnet.co.uk/networked-attached-storage/western-digital-my-book-live-review-50002327/

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#17) uki válasza uki (#16) üzenetére


uki
aktív tag

Ettol fuggetlenul parasztvakitas ez az uj "sorozat".

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#18) danikollar válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


danikollar
őstag

Az nem normális, hogy annyira lassú.

Ezt szériát is a full hozzá nem értőknek találták ki, hogy vegyék meg, mert ez a jó a TV-dhez!

(#19) Akula válasza Graphics (#2) üzenetére


Akula
őstag

+1

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#20) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezzel a szériával van szerelve:[AV-GP]

Danger be aware: Intelipark... Mini-USB3...

(#4) Viktor81:
Esetleg tudsz valami hivatalos cikket is linkelni, érdekelne hogy 3-sec helyett lett 8, vagy ennél komolyabb az előre lépés? Valamint ez nem a WD Caviar-Green sorozattal van szerelve, és egyáltalán nem biztos hogy módosítható azzal a programmal amit a Greenek-hez csináltak...

(#21) Alex91 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Alex91
félisten

Gigabites a halod?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22) pusszycat válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mire teleírod 1-3 MB/s lejár a garancia. Nem piskóta. :N

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) Tigerclaw válasza Alex91 (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, de jellemzően wifi-n keresztül használom, hiszem gyakorlatilag amiatt vettem meg. Gigabites routerre megy a ethernet kapcsolattal és onnan most elvileg . Elvileg olyan 144Mbs kapcsolat van, de nem hozza még annak a sebességét sem. Tud valaki olyan HDD sebesség tesztelő programot, ami megy hálózati meghajtókkal is és többféle tesztmintát is lefuttat? (pl. nagy fájl és sok kicsi fájl?)

Könnyen lehet hogy nem tetszik neki a sok konverzió (sata/ethernet/router/wlan)

Egyébként sajnos tényleg volt már 1MB/s másolásom a routertől fél méterre, hasonló 144Mbps kapcsolattal. A routerem egyébként tudná a 300-at is, de az Apple nem engedi az OSX-ben a kétcsatornás működést 2,4GHz alatt, mert állitólag zavarhatja a Bluetooth kapcsolatot (amit persze nem használok semmire)

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Alex91 válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


Alex91
félisten

Ah, a Wifi mar csak ilyen. Szoval nem a Live-ban van a hiba, hanem a WiFi-s haloban...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25) Graphics válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát akkor van ott csatorna, ami megfogja.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) erdoke válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


erdoke
titán

Normális routert kell venni, nálam nincs gond WiFi-n se. Kell egy 5 GHz-es, stabil, bika router és hozzá olyan eszköz, ami szintén normálisan visz 5 GHz-en. Nálam két laptop és 4 iOS eszköz ilyen, hasítanak 2 fallal odébb is. Egyébként tyúkbélen 50 MB/s-ot tudott a 3 TB-os MyBook Live-om, amikor még majdnem üres volt. Mostanra persze lement 30 MB/s környékére, de lassan tele van...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#27) pepe76


pepe76
csendes tag

Én pár hete dugtam rá egy 500GB-os WD My Passport-ot a TV-mre. Az USB-ről kapja a tápot is, tehát csak akkor kapcsol be ha a TV úgy akarja. A TV-ben be van kapcsolva az állandó felvétel, tehát a nézett adást rögtön veszi, így a műsor bármikor megállítható, visszatekerhető. Ha időzített felvételt programozok be, akkor pedig a TV az adott időben bekapcsol (képernyő nélkül), az adott csatornára hangol és felveszi beállított műsort, majd kikapcsol.

Ez így teljesen jól működik, kb. 100 órányi HD anyag fér rá. Az igaz, hogy teljesen kisajátítja a vinyót a TV, megformázza úgy, hogy számítógépről olvashatatlan lesz, de engem nem érdekel, erre lett vásárolva. Rá van ragasztva a TV hátlapjára és ott is marad ameddig tönkre nem megy.

Egy dedikált termék alapvetően jó ötlet lehetne, de a külön táp szerintem pont nem illik ide. Ehelyett rágyúrhattak volna arra, hogy normális, TV-re rakható tartót adnak hozzá. Esetleg raknak bele pár giga RAM-ot, akksit, és késleltetve írnak a fizikai lemezre, kímélve azt. Vagy raknak rá egy kapcsolót, hogy azok akik meg akarják osztani a hordozható vinyójukat mondjuk tudják 2 részre partícionálni, és a vinyó csak az egyik partíciót reportálja a TV felé, így a másikon adatokat tarthatnak. De ilyesmikhez nem csak a marketingeseknek kellett volna dolgozni...

(#28) DIESELPOWER válasza Graphics (#2) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

+1

(#29) pigster válasza zoli03 (#5) üzenetére


pigster
senior tag

Valószínű azért, hogy drágábban adhassák...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#30) kenand


kenand
veterán

Azt nem érti az ember, hogy a TV-k miért nem engedik nagy pendriveok használatát PVR-hez.
Lejátszani lehet róla de felvenni rá nem.

(#31) erdoke válasza kenand (#30) üzenetére


erdoke
titán

Engedik azok, csak elég kevés 160+ GB-os pendrive létezik...

A legjobb aláírás a héten

(#32) Reggie0 válasza pepe76 (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

RAM-nak csak akkor lenne ertelme, ha SSD-t hasznalnal. az meg csak pazarlas ilyen kis bitratak mellett.

(#33) Tigerclaw válasza kenand (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Miért, nem engedik?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) kenand válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


kenand
veterán

LG TV-m van és csak HDD-t enged használni PVR céljára. Nem a mérettel van gond, 40GB-s HDD-t már elfogad, de pendriveból a 60-ast sem.
Kézikönyv is írja csak HDD-t fogad el PVR céljára.
Avi-t/mkv-t pendriveról is lejátszik, de arra nem rögzít.

(#35) julius75 válasza erdoke (#26) üzenetére


julius75
aktív tag

Nálam sem megy a 3TB-os Live ahogy kéne. Milyen routert használsz? Switch?

(#36) Tigerclaw válasza erdoke (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam egy elég komoly 3 antennás Dlink DIR-655-ös router van használatban. 300Mbps-es elvileg, csak sajnos az Apple hülyesége miatt feleződik a sebessége, mármint macbook esetén. Mivel nem anno nem volt épp olcsó és nincs vele gondom, így egy drágább komolyabb 5GHz-es router nincs betervezve. Elvileg 144Mbps-nél is hoznia kellene kb. 15-18MB/s sebességet a Mybook Live-nak, de jóval kevesebbet hoz. 1-7 között, de ezek szerint ez nem a HDD hibája.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Alex91 válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


Alex91
félisten

Dugd mar ra kabelen is! Csak kivancsisagbol, hogy ugy mennyit mersz.

A masik, hogy az se mindegy, hogy AFP-n, SMB-n vagy NFS-en keresztul erik el a NAS-t. Tapasztalatom szerint a My Book World-om AFP-n lassabb, mint SMB-n keresztul.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#38) erdoke válasza julius75 (#35) üzenetére


erdoke
titán

A MyBook Live jelenleg direktben van kötve egy Asus AC66U-ra, de előtte 3500-as Netgear volt, és ugyanezt a sebességet hozta azzal is. Szóval nem kell 50e Ft-os router a 40-50 MB/s-hoz. :N

A legjobb aláírás a héten

(#39) julius75 válasza erdoke (#38) üzenetére


julius75
aktív tag

Nekem egy cisco wrt-160nl van, dd-wrt van rajta, innen egy tp-link switchre (tl-sg1008d) megy a drót, és ebbe csatlakozik a live. Lehet a switch a hunyó? A tiédnek az ötöde megy nálam, wifin még annyi sem....

(#40) Alex91 válasza julius75 (#39) üzenetére


Alex91
félisten

A wifi-t felejtsetek mar el! Ott minden esetleges... Ha vezeteken is lassu, na az mar gond! Egyebkent a routered csak 100-as LAN-on, tehat ha azon megy at keresztul valahova, akkor 12 MB/s-nal nagyobbat sose fogsz merni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41) julius75 válasza Alex91 (#40) üzenetére


julius75
aktív tag

Az áldóját, tényleg 100-as.... Kár érte, mert különben nagyon stabil, 3 éve megy, soha semmi gond vele.

Köszi, :R

(#42) kenand


kenand
veterán

Wifi megbízhatatlan szerintem is, bizonytalan a sebesség és a csatlakozás is.
Födémen átvinni a jelet-fúrás nélkül- nekem Home plugg adapter segített.

(#43) FroZone99


FroZone99
aktív tag

Sziasztok! Van egy My Book for Mac 3TB-os külsőm és szeretném tv-hez kapcsolni usb-n de akármit csinálok nem ismeri fel. Mit lehetne tenni hogy médialejátszóként is működhessen./NTFS-re particionáltam hogy alaptoppal tudjak rá másolni filmeket/

(#44) Attici válasza FroZone99 (#43) üzenetére


Attici
őstag

Frissíts firmware-t a TV-den. De ha nem Samsung v. LG kicsi a valószínűsége, hogy felismeri. Panák, Sonyk, Sharpok csak elég keveset ismernek fel. Erre jött ki az AV-TV sorozat, amit már a legtöbb készülék felismer.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#45) csuti1984


csuti1984
újonc

sziasztok!

vettem egy wd elements-et, de az lg smart tv-m nem ismeri fel
azt írja, hogy csatlakoztassam újra az eszközt,mi a baj?

előre is köszönöm

(#46) adanyi


adanyi
csendes tag

Sziasztok,

Tudtok nekem segíteni? Van egy WD Mybook essential 2TB-os külső háttértáram, és most látom hogy eltűntek róla a képek. Hogy tudom visszaállítani. Mentés nem volt tehát azzal nem tudom visszaállítani.
Hálózaton nemrég használtam aztán router problémáim voltak, de én tuti nem töröltem a fileokat. Hogy tűnhettek el?

Előre is köszi

(#47) sanyi73


sanyi73
csendes tag

Szia mindenkinek!nem biztos hogy jó helyre írok.vettem egy led tévét és külső hdd ről nézek filmeket.a kérdésem az lenne hogy mikor kikapcsolom a tévét a hdd egy fura ping hangot ad.ez nem károsítja a meghajtót,normális jelenség?válaszokat előre is köszönöm.egy lelkes kezdő

(#48) csgabee


csgabee
tag

LG 42LN5400 TV-re szeretnék külső merevlemezt.
LG-vonalon azt mondták,hogy mindenképp saját tápos merevlemezt vegyek,mert a kép akadozhat.Ez hülyeség?

ezt néztem ki,de ,ha vinné akkor a nagyobb 2 terrás tesót venném.

[link]

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.