Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) section9


section9
őstag

Azt hittem már augusztus huszadikai vinyókat dobnak ki. :D

(#2) putti válasza section9 (#1) üzenetére


putti
aktív tag

Nem is lenne hülyeség. A kisebb kapacitásúnak lehetne "Prince Géza" , a nagyobbnak pedig "Steven The King" anniversary edition a neve.

[ Szerkesztve ]

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sokkal jobb lenne, ha a nagy ünneplés keretén belül olyan exclusive akcíóval lepnék meg a vásárlókat, hogy a 2 Tb-os hdd nem kerülne 40 ezerbe. :P

Azt meg sosem értettem, hogy a fém miért véd jobban mint a műagyag? A BTR-80 [link] is fémből van de ha nagy fának mennek akkor kipurcan mindenki benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) djculture válasza putti (#2) üzenetére


djculture
félisten

Vagy kenyér alakú külső vinyó :C

[ Szerkesztve ]

(#5) total90 válasza Silentfrog (#3) üzenetére


total90
veterán

40k 2 TB-ert szerintem eleg jo ar, raadasul kulso vinyorol beszelunk... :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) djculture válasza total90 (#5) üzenetére


djculture
félisten

Igen annak biztos akit felvet a pénz, én wd-t vettem 2terást külsőt 28-ért az árviz előtt és annak már jópár éve .. Ha így haladunk 2-3 év és már 50-60k ért lesz ugyanez a vinyó..
hdd pacnál a fejlődés is megrekedt az árak is növekednek nem csökkennek. Jó mondjuk azt is hozzá kell tennem hogy ezt befolyásolja az is hogy itthon egy ideje a külső vinyókra is jogdijat kell fizetni már.

[ Szerkesztve ]

(#7) Silentfrog válasza total90 (#5) üzenetére


Silentfrog
veterán

2 év garival van Maxell 2TB-os 2.5" usb 3.0 külső merevlemez 30 ezer alatt,ennek fényében nekem nem olyan jó a 40 ezres ár.
Ráadásul a napjára sem emlékszek, hogy mikor vettem 500Gb-os Maxell 2.5" külsőt 3 év garival 9990 forintért.
/talán 3 éve? /

djculture .: Az ár nem forintban, hanem euróban vannak megadva így a magyar jogdíj és az áfa nem jelenik meg ebben az árban...

[ Szerkesztve ]

(#8) djculture válasza Silentfrog (#7) üzenetére


djculture
félisten

Akkor viszont nem is kevéssel lesz több a hazai boltokban..

12. Audio, illetve audiovizuális tartalom tárolására alkalmas, mozgó alkatrésszel rendelkezõ, merevlemezes külsõ háttértároló (pl. külsõ merevlemez, külsõ HDD)
250GB-ig 1247Ft/db 500GB-ig 1766Ft/db 1TB-ig 2286Ft/db 2TB-ig 2805Ft/db 2TBfelett 4676Ft/db

Csak a jogdíj rá 2805Ft, plusz még a 27% áfa meg a kisker haszna lesz 50 ezer a vége

[ Szerkesztve ]

(#9) Akula válasza Silentfrog (#3) üzenetére


Akula
őstag

Gondolom, sokkal merevebb a tokozás, ergo nem esik szét. Ha meg földhöz vágod, vagy kiejted a tizedikről akkor már úgyis tökmindegy milyen köntöst kapott. Amúgy nem kell elájulni a műanyagtól, az sem nyeli el az energiát, viszont megrepedhet ha rápakolsz. Ráadásul a műanyag környezetszennyező is. Jó, jó, az alu sem bomlik el a természetben, de legalább azt összeszedik a bennszülöttek.

Amúgy az egész csak marketing már megint. Ennyiért hiába szép, sokkal olcsóbban összedobok egy atomerős hagyományos HDD-t szálcsiszolt fém tokozással+hűtéssel.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Védelmet szerintem inkább nyújtana egy gumírozott tok, vagy bármi, ami képes nagyobb energiát elnyelni lehetőleg többször is, miközben nem adja át a benne lévő merevlemeznek. A fém burkolat persze szép de csak annyi előnye van ebben az esetben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Silentfrog válasza djculture (#8) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azt nem tudom, hogy amikor megadnak egy árat abban benne van e már bármi jogdíj és akármilyen áfa.
Tehát,ha van egy termék aminek az ára euroba vagy dollárba van megadva abban van e már bármi adótartalom.

(#12) Reggie0 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg jobban vezeti a hot, igy nem lesz annyira meleg a HDD. Ez sokkal fontosabb szempont, mert amikor nem hasznalod te is be tudod tenni egy vedotokba, de a muanyagos hazat nem bontod szet minden hasznalatnal, hogy ne forrjon fel a hdd.

(#13) Silentfrog válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha betekered a külső 2.5" merevlemezt ruhába és terheled akkor sem melegszik fel annyira mit egy noti belsejében, akármilyen a burkolat,ha fém ha műanyag.
/volt egy garanciás noti merevlemezem, ami az istenért nem akart meghalni,pedig tele volt szektorhibával,és gondoltam kipróbálom, hogy meddig melegszik fel ruhába betekerve. :DDD /

(#14) Reggie0 válasza Silentfrog (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez mondjuk az RPM-tol es a notitol is fugg, de teny, hogy a kulsot a kornyezete nem melegiti csak sajat magat. Viszont a problema valos, nekem a polimerhazas kulso hddim elegge melegek, foleg a 7200 RPM-esek. Szerencsere nekem olyan tokban van ami gombnyomasra nyilik, mert nem gyari kulso en pakoltam ossze. De a komplett megoldasokanal ez szempont.

[ Szerkesztve ]

(#15) Silentfrog válasza Reggie0 (#14) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem is van több külső hdd házam. Az egyik alu a másik műanyag, azt Kingston ssd-hez kaptam.
Hőmérsékletben nincs különbség ugyanazzal a merevlemezzel pedig a Kingston-os műanyagban még valami gumis bélés is van, gondolom leesés ellen véd.
Használat közben mindkettő meleg kívülről, de a merevlemez ugyanolyan hőmérsékletű.

Mit jelent nálad , hogy eléggé melegszik? 50 fok?

[ Szerkesztve ]

(#16) Reggie0 válasza Silentfrog (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Kezzel kellemetlen megfogni kivulrol. Mindjart radugom a gepre es egy 15 perc mulva irok hogy hol stabilizalodott.

(#17) Silentfrog válasza Reggie0 (#16) üzenetére


Silentfrog
veterán

Tipp.: max 55 fok! :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Reggie0 válasza Silentfrog (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat szerintem 45...50 de egy HDD-nel mar az is sok.

(#19) Silentfrog válasza Reggie0 (#18) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha be akar dögleni akkor be is fog és nem a hőmérséklet a fő oka szerintem

(#20) King Unique


King Unique
titán

Na, mi fene, nem is rossz, eddig csak a Slim volt aluházas, de ez a Metal sorozat határozottan jobban tetszik :K
Mondjuk a belsejét is modernizálhatnál, mert ezek a 4 tányéros WD notivinyók elég vastagok....Samsung ugyanekkora méretet megold 3 tányérral, ami mképpen pozitívum.

(#7) Silentfrog : melyik Maxell annyi? Amúgy meg azért WD ilyenekbe elég kiforott gyártó, szoftveres felszereltsége is kiemelkedő, ehhez képest egy Maxell noname xar...
Amúgy meg, ha azt nézzük, h mennyi egy natúr 2,5" 2 TB HDD [link], [link] + 3-5k egy 2,5" USB 3.0 külső rack [link], [link] akkor bizony nem is rossz a 35-40 ezres ár. :U Illetve egy sima Ultra sincs 40k, csak 33-35k [link], a Slim drága [link], ez a Metal vsz a 2 között lesz.

(#8) djculture : azt tudom, h ezekre is kiterjed az Artisjus jogdíj, de szerintem 50k nem lesz, illetve majd jövőben 2,5" 3-4 TB-os modellek is jöhetnek és akkor még lejjebb fog menni az áruk. Emlékszem WD-nél lehetett kapni idehaza először 2 TB-os Passportokat, talán 1-1,5 éve, bevezető ár 90-100 ezer HUF környékén volt... :Y Azóta szépen lement.

(#9) Akula: fentebb linkeltek szerint pont nem dobsz össze ekkora méretben annyival olcsóbban...max 3,5" méretben.
Ha spec strapabíró kell, akkor olyat kell venni, mert fémház ide, fémház oda, az nem egyenlő az ütés/-nyomásállósággal.

[ Szerkesztve ]

(#21) Reggie0 válasza Silentfrog (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

A csapagyazast a homerseklet viszi el. Az 5400RPM-es hitachim 44 fokra melegedett, a doboz 39.8 fokos a legmelegebb ponton es 25 fokos a szoba homerseklete(klimatizalt).

(#22) #06658560 válasza Akula (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Műanyag újrahasznosítható, gyártani energiatakarékosabb az alunál. A tok merevsége jobban geometria mint anyag, ebben a műanyag előnyben van. Hővezetés és repedés helyett horpadás a fém előnye.

(#23) Reggie0 válasza #06658560 (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy valamit energiatakarekosabb gyartani nem jelenti azt, hogy kevesbe kornyezetszennyezo, mert a felhasznalt energia csak 1 faktor. Arrol nem is beszelve, hogy a polimerek gyartasahoz koolaj is kell.

(#24) Silentfrog válasza King Unique (#20) üzenetére


Silentfrog
veterán

(#25) #06658560 válasza Reggie0 (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagy már legyártott polimer. Az alu előállítása nem igazán környezetbarát technológia, sem energiaigény, sem egyéb oldalakat vizsgálva.

(#26) Kékes525 válasza Silentfrog (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

Az árral egyetértek, de a fémet miért kritizálod? :F

A fém a hőt egy kicsit jobban vezeti, mint a műanyag. :K Ez pedig döntő szempont egy külső HDD-nél.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) enginev3.0 válasza total90 (#5) üzenetére


enginev3.0
félisten

2év garival vettem 1TB-t, 2.5" külső
Hitachi merevlemezzel

25-30k-ért lenne jó ajánlat (nekem) a 2tb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) Kékes525 válasza Silentfrog (#15) üzenetére


Kékes525
félisten

"Használat közben mindkettő meleg kívülről, de a merevlemez ugyanolyan hőmérsékletű."

Hát ezt kétlem, de ha mégis úgy lenne egy külső ventilátorral a hőt a fémről jobban el lehet vezetni.

Amúgy az SSD nem melegszik annyira, mint a "rendes" HDD, mert nincs forgó alkatrész. Ezért is lehet műanyagban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) lvb válasza Kékes525 (#28) üzenetére


lvb
aktív tag

"Amúgy az SSD nem melegszik annyira, mint a "rendes" HDD, mert nincs forgó alkatrész. Ezért is lehet műanyagban."

Ez így ebben a formában nem igaz. Használat közben a nagy kapacítású (>=1T) és nagy sebességű SSD-k fogyasztása 13 - 25W között van - szemben a mezei 7200RPM-es HDD 9-11W-jával. A nagyobb fogyasztás nagyobb melegedést eredményez, ezek az SSD-k simán felugranak terhelés alatt 60C fölé.

Azért, mert valamiben nincs forgó alkatrész, nem jelenti, hogy a fogyasztása kisebb.

Csupán a kis teljesítményű - és méretű - SSD-k fogyasztása alacsony - De már a kis 256-os SSD-k fogyasztása is hozzhatja - akár nagyobb is lehet - az alacsony fogyasztásra kihegyezett HDD-k szintjét.

(#30) Kékes525 válasza lvb (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Ebben igazad van, én az átlag kapacitásúra gondoltam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) King Unique válasza Silentfrog (#24) üzenetére


King Unique
titán

Csak ott hibádzik a dolog, h rossz a kép az iponban, mert amit lentebb egy vásárló is írt, h ez 3,5"-os, illetve, ha megnézed gyártó oldalát a 2,5" E-seires max 1 TB [link].... :U
Ráadásul így még 3,5" kategóriában sem mondható hű de olcsónak, mert egy WD My Book sem drágább [link]

[ Szerkesztve ]

(#32) Akula válasza King Unique (#20) üzenetére


Akula
őstag

3.5" HDD-re gondoltam. Simán össze lehet rakni.

(#22) Kopi31415: Egy PBT-GF30-at te nem hasznosítasz újra sehol, az biztos! Max. a PE kóláskupakot, de az nem ipari műanyag. Ezeknek az a sorsa, hogy miután szétkalapálták őket kínában a nyomornegyedben, a fémet kinyerik, az isteni műanyagot meg beledobják a tengerbe. A sós víz meg majd csinál belőle szép úszó masszát.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#33) King Unique válasza Akula (#32) üzenetére


King Unique
titán

Azt értem, de itt kifejezetten 2,5"-os megoldásokról volt szó és ott nem jön ki annyival olcsóbban ekkora méretben...

(#34) Akula válasza King Unique (#33) üzenetére


Akula
őstag

Ja, világos. A passport méretet kell igazából megfizetni, mert egy zsebben is elfér. Jogos. :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#35) velizare válasza Akula (#32) üzenetére


velizare
nagyúr

akkor szólj nekik, hogy ledarálva se árulgassák az alibabán. písz :R

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36) #06658560 válasza Akula (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem meg de. Autóipar szépen megteszi.

(#37) #97716736 válasza putti (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Valahogy úgy :DDD

(#38) erasureone válasza section9 (#1) üzenetére


erasureone
csendes tag

dettó én is azt gondoltam, hogy végre egy tökös marketingcsapat, amely figyel a lokál piacra -->aug 20.

Erre saját magukkal vannak elfoglalva. Looserek. :DDD

give a man a fish, and you feed him for one day, teach a man to fish, and he will speak about the fishing quotas of EU.

(#39) Saltwater


Saltwater
aktív tag

Ha rám hallgattok, nem vesztek olyan külső merevlemezt, amelynek az USB modulja az alaplapra van integrálva, pláne hogy ez titkosít is hardveresen.
Adatmentésnél az alaplapot mikroforrasztásokkal kell kábelezni, és ha a visszafejtő kulcs szektorja megsérült, akkor pápá adatok. Az adatmentés idejét és árát ez a technológia háromszorosára emelheti.
Egyszerűbb és jobb megoldás venni egy laptop merevlemezt és egy külső házba ügyesen elhelyezni.

https://hdd-adatmentes.hu

(#40) King Unique válasza Saltwater (#39) üzenetére


King Unique
titán

Ez igaz, az tény...ezért macerás a NYÁK-ra integrált USB, mert nem lehet belőle HDD-t másik rackbe átteni, valamint itt még titkosítás is van.
VISZONT a My Passportok egy alapvetően megbízható sorozat és nem szoktak csak úgy tönkremenni, valamint, ha vkinek célirányosan kell hardveres titkosítás + egyéb szoftveres extrák, akkor nagyon is jól tud jönni egy ilyen. :K Persze lehet titkosítani partíciót Bitlocker, néhai Trucrypt és társaival, de azoknál, mivel szoftveresen titkosít, baromi sokáig tart nagyobb méreteknél...
Szal, ha vkinek nem kell semmi "extra", akkor tényleg jobb a külön rack + vinyó megoldás :K , viszont árban nem feltétlenül jön ki annyival olcsóbban, pl. pont ebben a méretkategóriában nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.