Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cyanide

link
Más is láthatta. Leírás alapján hasonló,csak az időpont és a hely különbözik.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#2) finest válasza cyanide (#1) üzenetére


finest
őstag

A hely is stimmel, nem-tom is csömöri...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Ne szivasd magad már. Másik topic is marhasag.

EZT LÁTTÁL.

mod: van kisebb, könnyebb is, ami felmegy magasra es viszi a szél jó sokáig. (amig ég a gyergya vagy valami benne...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4) cyanide válasza finest (#2) üzenetére

Hát ezt nem_tom-tam. :)

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#5) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Heves megyében 2010.07.25 közel éjfélhez +- 1 óra: Sárga színű valami, lefelé, felfelé jobbra és balra haladt. mire a kamera életrekelt eltűnt a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#6) EczkE


EczkE
addikt

Invázió.

:U

Asszem mindenféleképpen!

(#7) finest válasza EczkE (#6) üzenetére


finest
őstag

Nekünk annyi.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Egyre több az ilyen észlelés mostanában. Nem kéne annyi LSD-t használni ;]

(#9) .bableWes válasza vwpolopg (#8) üzenetére


.bableWes
őstag

ott a pont

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#10) Olcsi válasza vwpolopg (#8) üzenetére


Olcsi
senior tag

Péntek éjszakánként nagyon aktívak ezek az ufok...

(#11) Olcsi válasza vwpolopg (#8) üzenetére


Olcsi
senior tag

Dupla lett! Sorry

[ Szerkesztve ]

(#12) moha21 válasza vwpolopg (#8) üzenetére


moha21
addikt

Nem tudom én az LSD-től pingvineket látok. :F

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) akom


akom
senior tag

(#14) proof88


proof88
addikt

'shrooms

(#15) Badman 4ever válasza moha21 (#12) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én LSD nélkül is, elég ha feljövök PH!-ra. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#16) nem_tom


nem_tom
őstag

Ugyan azon a napon, mint az én, csak más időpontban. [link]

(#17) Ice!?


Ice!?
őstag

én voltam. bocs.
hívtam a tesókat.

[ Szerkesztve ]

(#18) David93Pecs


David93Pecs
tag

Ez is érdekes mint a másik UFO-s topic... :)

(#19) nem_tom válasza wwenigma (#3) üzenetére


nem_tom
őstag

Magyarországon, tudtommal ez nem szokás. Ha jól tudom, valami keleti vallás része.

(#20) At4 válasza Kolondrum (#5) üzenetére


At4
tag

ezt merrefelé láttad?

nem_tom #21: :DDD

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#21) nem_tom válasza At4 (#20) üzenetére


nem_tom
őstag

Valami készül...

(#22) David93Pecs válasza nem_tom (#19) üzenetére


David93Pecs
tag

A belinkelt oldalon a képeken is vlmi kinaiak vannak. :)
Bár fene tudja,ma már mindent áthurcolnak ide más országokból/kontinensekről. Ez most mért ne?
De amúgy szerintem sem ez volt az amit láttál..

(#23) JetiRulez válasza nem_tom (#21) üzenetére


JetiRulez
őstag

Mostmár legalább nem foghatják rád, hogy egyedül Te szíttá' füvet. ;]

Na jó, komolyra fordítva a szót, az utolsó betűig elhiszem nektek. nem_tom pedig nem szenved olyan feltűnési viszketegségben, hogy ilyeneket kelljen kitalálnia.

Én csak azért nem szoktam látni ilyesmit, mert a legtöbb normális életmódot követő embertársamhoz hasonlóan és 10-kor már ágyban vagyok és a nappal együtt kelek. :U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#24) nem_tom válasza David93Pecs (#22) üzenetére


nem_tom
őstag

Sőt, erről még műsort is láttam. Ott is, valahol Délkelet-Ázsiában volt. Méghozzá egy vallás része. Magyarország, meg keresztény.

(#25) Kolondrum válasza At4 (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mondjuk úgy, hogy eger környékén.

(#26) #40835072


#40835072
törölt tag

UFOk nem léteznek :W

(#27) nem_tom válasza #40835072 (#26) üzenetére


nem_tom
őstag

Szóval, az egész rohadás nagy univerzumban, mi vagyunk az egyetlen létforma? Nincs nálunk, akár fejlettebb civilizáció?

(#28) Wictor válasza #40835072 (#26) üzenetére


Wictor
senior tag

Egyszer úgyis elvisznek magukkal, mint Pataki Attilát, csak mondogasd még ezt egy párszor... ;]

(#29) WD40 válasza #40835072 (#26) üzenetére


WD40
aktív tag

Honnan tudod?

Amúgy (sajnos) lehetett ez a lampion is... bár mindegyik ugyanott aludt ki, egy vonalban.

[ Szerkesztve ]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#30) jorden06


jorden06
senior tag

nem tudom mit szívtok, de nekem is adjatok..

(#31) JetiRulez válasza #40835072 (#26) üzenetére


JetiRulez
őstag

Egy ilyen lampion is lehet UFO, ha messziről nem tudod kivenni. Van egy olyan érzésem, hogy te is kevered a rövidítés jelentését az űrlényekkel. Hogy mit hiszel, abba meg nem szólok bele.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#32) At4 válasza Kolondrum (#25) üzenetére


At4
tag

az jó :DDD én szinte egész éjszaka kint voltam, de némi villámláson kívül mást em láttam :U :D

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#33) #40835072 válasza nem_tom (#27) üzenetére


#40835072
törölt tag

majd elhiszem ha bebizonyították :D

(#34) Ice!? válasza #40835072 (#33) üzenetére


Ice!?
őstag

nem kell itt semmit se bizonyítgatni, csak ésszerűen gondolkozni.

(#35) Badman 4ever válasza At4 (#32) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én se az ablakból, se a ház előtt, ha akarnék se látnék egy víztornyon, meg egy téren kívül semmit: Klikk!
Íme a "bűnös":

A fénye miatt semmit se látni az égből, de legalább a látvány kárpótol.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#36) nem_tom válasza #40835072 (#33) üzenetére


nem_tom
őstag

Ha ezt gondolod, akkor szinte semmit sem tudsz a világegyetemről, már bocs. Ja és rengeteg bizonyíték van. :U

[ Szerkesztve ]

(#37) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A léteznek-e idegen civilizációk témáról egy egész topic, ha vkit érdekel [link] - szintén egy blogbejegyzéshez kapcsolódva.

(#38) nem_tom válasza Szten Márs (#37) üzenetére


nem_tom
őstag

Volt még egy másik ilyen is, csak már nem emlékszem a címére. De amit linkeltél, már meg is halt.

(#39) Szten Márs válasza nem_tom (#38) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Arra céloztam, hogy ott ezeket a dolgokat már kiveséztük, ha valakit érdekelnek az összegyűlt vélemények, beleolvashat. Plusz az én szerény véleményem is olvasható ott. BTW azt mondod rengeteg bizonyíték van, de én speciel nem igazán tudok egyről sem. Bár yyílván ez nem jelenti azt sem, amit tankagogy írt, hogy nincsenek, koránt sem. Mindenesetre mesélhetnél nekem ezekről a bizonyítékokról ;)

(#40) JetiRulez válasza Szten Márs (#39) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát nem elég bizonyíték az neked, hogy látták a saját két szemükkel? Isten a tanújuk rá! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#41) Szten Márs válasza JetiRulez (#40) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nyílván itt nem az a kérdés, hogy olyan repülő tárgyak léteznek-e, amit nem sikerült a megfigyelőnek beazonosítani - tehát szó szoros értelmében vett U.F.O.-k léteznek-e. Hanem az, hogy léteznek-e idegen civilizációk. nem_tom szerint, ha valaki nem hisz bennük, az semmit nem tud a világegyetemről és rengeteg bizonyíték van a létezésük mellett. Én ezekre vagyok kíváncsi. :K

(#42) JetiRulez válasza Szten Márs (#41) üzenetére


JetiRulez
őstag

Belőlem meg csak dől a hülyeség. A bizonyítékokra emellett Én is kíváncsi vagyok. Dél körül fog felkelni, 3 órán keresztül ébredezik tévé mellett, elmegyünk a 3 órás busszal kondizni, 6-ra hazaérünk és feljön beszámolni nekünk erről a bizonyítékokról. :))

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#43) Szten Márs válasza JetiRulez (#42) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Wow, kössz a várható menetrendet :DDD :C

(#44) ollie


ollie
MODERÁTOR

UFO = Unidentified Flying Object (azonosítatlan repülő objektum)

Minden UFO, amiről nem tudod, hogy micsoda.

(#26) tankagogy: nézz utána lécci, hogy mit jelent az UFO szó. Ja már nem kell, mert pont az előbb írtam...

(#36) nem_tom: ezek szerint te sem tudsz sok mindent, mert nincs bizonyíték földön kívüli, értelmes életre

[ Szerkesztve ]

***

(#45) #40835072 válasza Ice!? (#34) üzenetére


#40835072
törölt tag

az neked az ésszerű gondolkodás hogy vannak ufok? :Y

ollie: nem tudom mi az a kurbli, akkor az is ufo? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) ollie válasza #40835072 (#45) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kurbli repül?

Remélem elolvastad a meghatározást. Minden UFO, ami repül és fogalmad sincs, hogy micsoda. És csupán ennyit jelent, hogy azonosítatlan valami, ami repül. És persze csak addig UFO, amíg nem tudod meg, hogy micsoda.

Sok ember azt gondolja, hogy az UFO alapvetően egy űrhajó, de a kettő épp kizárja egymást, mivel ha tudod valamiről, hogy űrhajó, akkor nem is lehet UFO.

Amúgy igen, ésszerű, hogy vannak UFO-k, hiszen a definíciójából következik.

[ Szerkesztve ]

***

(#47) JetiRulez válasza Szten Márs (#43) üzenetére


JetiRulez
őstag

Bocs, tévedtem! Most kelt föl 14 órakor és a 16-os busszal megyünk kondizni, majd 19 körül ül géphez. :DDD

(#46) ollie
Repül az, ha eldobod. :))

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#48) nem_tom válasza Szten Márs (#41) üzenetére


nem_tom
őstag

Először is a bizonyítékok, a rakás fényképes/filmes dokumentum ilyen repülőcsészealjokról, meg ilyesmikről. Mivel azok nem emberiek, ezért magától értetődik, hogy egy földönkívüli civilizációé. A felvetés, hogy nem tud semmit az űrről, az úgy jött, hogy a világegyetem számtalan helyen úgy alakult ki, hogy képes, sőt kell legyen más civilizációknak is. Ez az év filozófiám.

[ Szerkesztve ]

(#49) Szten Márs válasza nem_tom (#48) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A rakás fényképes/filmes dokumentum közül egy sem (!) tekinthető hitelesnek. Egy sem. Szóval ezek nem bizonyítékok. Ezek csupán olyan dolgok, amik egyes emberek személyes hitét mozdítják afelé, hogy léteznek idegen civilizációk. De az, hogy valamiben hiszünk, meg az, hogy valami bizonyított, két igen durván különböző dolog.

"a világegyetem számtalan helyen úgy alakult ki"

Több helyen is kialakult a világegyetem? :F :DDD

Viccet félrerakva, nyílván az élet kialakulásának lehetősége több helyen is adott lehet a világegyetemben. Akár iszonyat sok helyen is. De mivel az élet kialakulásának valószínűségéről (akár a lehető legideálisabb körülmények között is) semmit nem tudunk, ebből még statisztikai alapon sem lehet valószínűsíteni, hogy máshol is valóban kialakult az élet. Persze a világegyetem méretei szintén támogathatják azt a hitet, hogy máshol is van élet, de pusztán ez a tény koránt sem jelent bizonyosságot, de még csak erős (vagy bármilyen) valószínűséget sem. Kb. ezt fejtegettem a linkelt topicban is :)

(#50) #40835072 válasza ollie (#46) üzenetére


#40835072
törölt tag

de a 44hsz előtt is volt szó UFO ról így feltételezem, hogy nem mindenki tudja hogy mi az az UFO!

Pl nem_tom azt kérdezte tőlem: "...Szóval, az egész rohadás nagy univerzumban, mi vagyunk az egyetlen létforma? Nincs nálunk, akár fejlettebb civilizáció?..."

meg írta hogy van bizonyíték! Azt légyszíves linkelje be nekem valaki hogy léteznek űrlények, vagy fejlettebb civilizáció!

(#51) nem_tom válasza Szten Márs (#49) üzenetére


nem_tom
őstag

Számomra elképzelhetetlen, hogy ebben az egész francban, csak mi vagyunk. És ha már annyi civilizáció van az elképzelésem szerint, akkor biztos van jóval fejlettebb és fejletlenebb.
Az meg lehet, hogy az UFO-s felvételek egy része kamu, de kétlem, hogy mind. Amerikában is volt egy lezuhant UFO, ami hivatalosan dokumentál, csak eltusolták egy ideig.
Szóval, szerintem vannak és láttam is, mivel mással nem magyarázható.

(#50) tankagogy: Interneten beírod, biztos találsz ilyen képanyagot. Legalábbis földönkívüli UFO-ról.

Arra viszont tényleg nincs konkrét bizonyíték, hogy valamelyik bolygón létezne, mivel még ilyen szinten nem térképeztük fel a világegyetemet.

[ Szerkesztve ]

(#52) Szten Márs válasza nem_tom (#51) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Számomra elképzelhetetlen, hogy ebben az egész francban, csak mi vagyunk."

Teljes mértékben irreleváns, hogy egy-egy ember mit tud elképzelni, meg mit nem. Természetesen simán lehet akár rengeteg idegen civilizáció is szerte a világegyetemben, vagy akár a galaxisunkban is, nem azt mondom, hogy nincs. De jelenlegi ismereteinkkel még csak azt sem mondhatjuk, hogy annak a nagyobb az esélye, hogy így van, nem pedig annak, hogy nincs így. És mellesleg nullától különböző esélye van annak, hogy nincs egyetlen idegen civilizáció sem, még akkor is, ha igen jó esélyekkel fejlődik ki az élet az alkalmas területeken, igen jó eséllyel lesz az életből civilizáció és igen sok potenciálisan életre alkalmas bolygó van. A statisztika csodája.

"Az meg lehet, hogy az UFO-s felvételek egy része kamu, de kétlem, hogy mind"

Lásd előbb: mindegy, hogy kétled-e vagy sem, attól még lehet. Lehet, hogy nem, lehet, hogy igen, tehát, ha ténykérdésekről beszélünk, ezzel sokra nem megyünk.

"Amerikában is volt egy lezuhant UFO, ami hivatalosan dokumentál, csak eltusolták egy ideig."

Szintén hit, nem tény. Hiszel benne, hogy azok mondanak igazat, akik szerint így történt. Mások pedig abban hisznek, hogy kamu. Tudni újfent nem tudunk semmit, hitre, "kiben bízunk" dolgokra ugyanis nem lehet biztos (sőt semmilyen) tudást építeni, és nem lehet olyan kijelentést alapozni, mint amilyet te tettél.

"és láttam is, mivel mással nem magyarázható."

Nem meggyőző. Nem hiszem, hogy elég információ van a birtokodban, hogy kijelentsd, hogy semmi mással nem magyarázható.

[ Szerkesztve ]

(#53) nem_tom válasza Szten Márs (#52) üzenetére


nem_tom
őstag

Akkor hiszek benne.

(#54) Szten Márs válasza nem_tom (#53) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Így korrekt.

(#55) nem_tom válasza Szten Márs (#54) üzenetére


nem_tom
őstag

Netán csillagász vagy, vagy csak hobbi? :)

[ Szerkesztve ]

(#56) Szten Márs válasza nem_tom (#55) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csillagásznak tanultam az ELTE-n egy ideig, csak aztán rájöttem, hogy ahhoz, hogy a munkanélküli segélyért álhassak sorban, nem kell egyetemet végezni.
Kicsit kevésbé sarkosan fogalmazva: nem hittem eléggé benne, hogy elhelyezkedhetek a szakmában, pedig kb 12 éves korom óta az akartam lenni, és könyvtárnyi irodalmat olvastam ki a témából (nem, nem gyerekeknek való ismeretterjesztőkre gondolok) már általános iskolás koromban is, igen nagy élvezettel.

[ Szerkesztve ]

(#57) nem_tom válasza Szten Márs (#56) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem lett volna szabad feladnod. Engem is érdekel, de nekem ez egy szint után, túl bonyolult. :)

(#58) Szten Márs válasza nem_tom (#57) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet nem lett volna szabad otthagynom. Mondjuk egy dolog biztos: a mostani barátaim közül gyakorlatilag senkit (!) nem ismernék, plusz a páromat sem ismerném, ha továbbra is csillagász-hallgató maradok, és igen-igen hálás vagyok azért, hogy ők vannak nekem. Ezt nem cserélném el semmilyen szakmára, kutatásra, semmire. Szóval az élet egy másik területén jó döntés volt. Ettől még sajnálom, de próbálom önerőbőlkicsit bepótolni a dolgokat :)

(#59) Dany007 válasza Szten Márs (#58) üzenetére


Dany007
veterán

"Mondjuk egy dolog biztos: a mostani barátaim közül gyakorlatilag senkit (!) nem ismernék, plusz a páromat sem ismerném"

Ez pont tőled elhamarkodott kijelentés volt :) Valószínű, hogy akkor is ismernél másokat, lennének haverjaid, és párod is, csak más. Más úton ismerted volna meg azt a másik illetőt. Kb ennyi.
Az én életutam is sok helyen váltott "sávot". Ha nem adok fel egy önéletrajzot szakmától független (vagyis esélytelen) állásra, akkor sosem ismerem meg a páromat. De megismertem volna mást, máshol más helyzetben :)

@(#55) nem_tom:

Igen, az ő szavára lehet adni, főleg ha ilyen témáról van szó! Nem véletlen, hogy én sem bonyolódok mélyrehatóbb vitába vele, vagy ha mégis a végén úgyis rávezet arra, hogy belássam a lényeget :) Minél nagyobb a tudásod az adott témában annál nagyobb eséllyel fogsz helyesen érvelni az állításod mellett, illetve cáfolni az ellenvéleményeket. És nem utolsó sorban (sőt, inkább első sorban) annál nagyobb eséllyel fogod tudni megtalálni helyes választ (ami mellett majd érvelhetsz).

(#60) Szten Márs válasza Dany007 (#59) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Ez pont tőled elhamarkodott kijelentés volt"

Dehogy. Az idézett mondatom egy egyszerű és tényszerű kijelentés volt.

"Valószínű, hogy akkor is ismernél másokat, lennének haverjaid, és párod is, csak más."

Igen, ez teljesen valószínű, sőt :) De a mondandóm szempontjából ez nem számít.

"Más úton ismerted volna meg azt a másik illetőt. Kb ennyi."... "Ha nem adok fel egy önéletrajzot szakmától független (vagyis esélytelen) állásra, akkor sosem ismerem meg a páromat. De megismertem volna mást, máshol más helyzetben"

Mondjuk ez itt abszolút offtopic. De azért, ha már elkezdtük: szereted a párodat? Eléggé ahhoz, hogy ne akarj mást helyette? Ha igen, akkor miről is beszélünk? Itt arról van szó, hogy ha elég közel állsz hozzá, akkor nem akarod, hogy más legyen melletted, nem akarod, hogy más helyettesítse. Arról van szó, hogy ha eléggé szereted, akkor minden nap rácsodálkozol, hogy mekkora mázlid van, hogy minden úgy alakult, ahogy. (Mit szólna ahhoz, hogy azt mondod, hogy "hát, ha nem ismertelek volna meg akkor megismertem volna mást, és kb ennyi"...? Komolyan gondolj bele, hogy ez így ebben a formában hogy hangzik, pedig erről beszélsz és ezt kéne mondanod neki jelen felállás szerint. Gondolom ennyiből érezni, hogy mit is akarok mindani) Persze, ez egészen más téma, mint azok a tényszerű dolgok, amikről eddig beszéltem, de van ilyen oldala is az életnek - szerencsére :)

A másik: nem haverokról beszéltem, hanem barátokról, nagyon más. Lennének mások, persze. De hadd örüljek, hogy nem mások vannak, hanem ők. És hadd ragaszkodjak hozzájuk :) (Sokszor elmondtam, de most úgy érzem ide kell tennem, hogy teljesebb képet kapjunk: szinte kivétel nélkül lányok, és imádom őket :) )

Ha gondolod, privátban, vagy egy alkalmasabb topicban (pl nők, nőügyek) folytathatjuk a beszélgetést erről a témáról is.

[ Szerkesztve ]

(#61) Gordiann


Gordiann
őstag

Hali

Én is láttam egy ilyet kb. 2 hete, éjszaka 1 körül.
Fénypontként suhant, majd meggyulladt (láthatóan), és kialudt 3 másodperc mulva kb.
Hang nem volt.

Gondoltam hullócsillag, kívántam valamit gyorsan :DDD

Helyszín: Budaörs

(#62) nem_tom válasza Gordiann (#61) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem valami hasonlót láttál, mint amit itt leírtam?

(#63) Dany007 válasza Gordiann (#61) üzenetére


Dany007
veterán

Na, hát ez 100%-ig megfelel egy tipikus meteorhullás / hullócsillag leírásának. Nem is kérdés.
Biztosan szép lehetett! :)

(#64) Gordiann válasza nem_tom (#62) üzenetére


Gordiann
őstag

Az enyémnek nem világított be mindent a fénye. De kinézetre olyasmi lehetett.

Dany007: Az volt, teljesen felébredtem az izgalomtól. :B

(#65) nem_tom válasza Gordiann (#64) üzenetére


nem_tom
őstag

A cikkben pont azt írtam, hogy nem világított be mindent, csak erős fénye volt.

(#66) Kék könyv válasza JetiRulez (#23) üzenetére


Kék könyv
friss újonc

😐

[ Szerkesztve ]

(#67) totron válasza nem_tom (#51) üzenetére


totron
addikt

Mint megannyi más területen/történetben, itt is a forráskritika a te legjobb barátod. Az emberek rendkívül buták tudnak lenni adott esetben vagy épp mint mindenkori legfelsőbb teljesítmény simán csak hozzák a formájukat, ebben benne van kritikátlan átvétel (=az említett forráskritika hiánya), illetve problémák elől menekülés egy szebb, jobb, új, megfoghatatlan világba, ami később önigazolásként folytatódik (a csúf hitetlenek visszaverése bizonygatással, persze érdemi érvek nélkül), de laza, kertvégi-délutáni-kocsmai pletykának is tökéletes. Pszichológia az egész, meghatározott csapásirányok alakulnak ki, "gondolati-tapasztalati" medrek, amik megfelelnek az aktuális igényeknek, a mindennapokban elviselhetetlen érzelmi zűrök elnyomásának, kiváltásának, fejben lévő hiányoknak, és köznapi élet nemtetszik elemei ellenpontozásainak.
Régen a sárban eldeformálódott-megnyúlt-felnagyítódott kutya- vagy farkasmancsnyomot állították be egy szörnyének, máris volt miről fantáziálni. Gyerekkorban is kell a mese, hát tulajdonképpen sokaknak felnőttként is. Ma már lehetőség van tovább tanulni, a valóság 1-1 szeletében is fényévekkel izgalmasabb valamelyik területét kutatni, sokan mégis a sematikus, egyszerű, átvett képzelet világát választják, abban találják meg a vigaszt, a sikerélményt.
Gondviselésnek igénye is állhat a dolog mögött, mivel hogy hogy-hogynem, mindig fejlettebbek ezek a lények nálunk a mondás szerint, aztán majd jól meggondviselnek bennünket, van kire felnézni, istenségként tekinteni rájuk (fejlettebb mivoltuknál fogva csodaszámba menő rendelkezési körük, trükkjeik + fentről is jönnek, mi kell még), de a rettegni kívánók is megtalálhatják a számításaikat, hiszen a leigázás-rabszolgasorba hajtás is népszerű állítás.
Állítás, mert az egyszerűségből-félelemből megkeltett agymenéseket tényként veszi át és közli. Nincs árnyalás vagy különbségtétel, súlyozás, valószínűségek mellé biggyesztése az olvasottakhoz, logika, visszavezetés, utánanézés, csak szépen, egysíkúan megy be az érzelmieknek kedves sületlenség, amit persze terjeszteni is kell aztán, hogy az ugyanolyan szinten rezgők szintúgy befoltozzák vele érzelmi lyukaikat. Így terjed a hülyeség. Az UFO Magazint ajánlom a figyelmedbe. Kisgyerekként nagy rajongója voltam, bár már akkor is tudtam, hogy baromság, megvolt a hangulata. Aztán ezt a hangulatkört is illik kinőni.

A közelmúltban is volt szánalmas kapálózása a magazinoknak, online újságoknak, hogy deaztán mostmár tényleg, demost tényleg UFO-król van szó, mert kiadott az amerikai kormány addig eltussolt dokumentumokat. Semmiben nem volt más ez a "hír" sem, mint az addigiak, csak újként akarták tálalni ugyanazt az idevágó közhelypanelt, mert hát újság, ééérted, hozta a formáját a szakma.

Ezektől függetlenül nagyon várom az első kapcsolatfelvétel csodálatos pillanatát. Majd, ha történik ilyesmi, ha lesz kikkel történnie.

(#51) nem_tom, Szóval, szerintem vannak és láttam is, mivel mással nem magyarázható.
Pár perces, érdemi olvasgatás a természettudományok között és némi logika jó hatásfokkal lerántja rólad a szemellenzőt. Igazából csak ellenérvek vannak egy ilyen esetre, csak te nem vagy rájuk vevő.

[ Szerkesztve ]

(#68) #21346560


#21346560
törölt tag

Életem során számos alkalommal láttam már UFO-t!
Bizonyítani is tudtam volna mindegyik alkalommal, de ami nekem UFO, az lehet, hogy másnak nem az, ezért nem vertem nagydobra...

[ Szerkesztve ]

(#69) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez egy 12 éves thread amúgy, OP pl. tavaly decemberben lépett be utoljára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.