Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Hidrogén? Mini bomba a gépben! :D

(#2) nonoka74


nonoka74
tag

legalább könnyebb lesz! :DDD

(#3) atti_2010


atti_2010
nagyúr

esetleges tömegtermelés beindításával – noha kezdetben biztosan jóval magasabb árcédulával kell indítani.

Már így is drágák a HDD-k, inkább maradok a réginél.

Godlike79

Mi köze a Héliumnak a Hidrogénhez és a Hidrogén gáz nagyon messze áll a bombától.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) kcsa


kcsa
veterán

Nem vagyok mérnök, csak egy senkiházi. De nekem az jön le, hogy ha a hélium könnyen diffundál, ehhez képest bármi jobb lett volna szinte. Részleges vákuum, ritkított nitrogén, bármi :D

(#5) gyiku


gyiku
nagyúr

es ha sok vinyot raksz a gepbe, akkor felszall :DDD

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#6) mghltm


mghltm
addikt

"az árazás jelenti a legnagyobb fejtörést" - az utobbi honapokban nem szedtek meg magukat elegge?! :U

tobbe nem kell a smart adatokkal foglalkozni, ha elvekonyodik a hangod, meghalt a vinyod :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#7) pakesz


pakesz
aktív tag

szerintem neha neha kellene olvasgatni is...
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1305386/Earths-helium-reserves-run-25-years.html

(#8) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

baromi nagy :) ha ennek a fele igaz lesz mar akkor jo. Lapos bulikon nem lufit fogunk szivni hanem vinyot! :D:D:D:D

(#9) kriszpontaz válasza atti_2010 (#3) üzenetére


kriszpontaz
veterán

"A fejlesztés során egyébként alternatívaként a hidrogén használata is szóba került, de gyúlékonysága okán felhasználását hamar elvetették."

Olvasd el a cikket, és megtudod miről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#10) banhammer


banhammer
veterán

Inkább az SSD meghajtók fejlesztésére fordítanák ezeket az összegeket.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) kriszpontaz válasza banhammer (#10) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Így van. Most is lehetne gyártani 3,5"-os SSD-ket, nem 2,5-os pirítós szeletet és kész lenne a 6TB, abban legalább elférne minden.

(#12) Enton


Enton
addikt

Ez a H-HDD a legjobb ötlet a világon még felfogatáson sem kell agyalni mert ott lebegnek majd a ház fölött sorban a sata meg tápkábeleken. ;]
Se rezonancia se melegedés. Plusz ha van belőlük elég hogy az egész gépet megtartsák akkor a gépház rezonanciáját is megoldhatjuk.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#13) tupacamaru válasza kcsa (#4) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igaz, könnyen diffundálna ha nyomás lenne a házban, de mivel nincs............Részleges vákumban pedig hogy alakulna ki légpárna az olvasófej és a lemez között???

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14) wolfman válasza mghltm (#6) üzenetére


wolfman
veterán

Amíg van aki olyan ostoba, hogy pénzt ad a gyártóknak ilyen árak mellett is, akkor minek fogják vissza magukat?

(#7 pakesz): Amíg ténylegesen nem fogy el, addig le se szarja az emberiség! Minek? Van még. Majd ráérünk idegeskedni ha nem lesz! :(

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15) S-Attila


S-Attila
aktív tag

7 tányér egy HDD-ben hogyan hat mondjuk a csapágyazás élettartamára?

És mi hír a korábban emlegetett technológiákról? HAMR? Bit patterned recording/patterned media type - vagy hogy is hívták ezt?

(#16) satz18


satz18
őstag

Na nekem van egy kis közöm a dolgokhoz, igaz elsősorban nem gázokkal foglalkozom és nem is olvastam utána a dolognak, viszont vegyész vagyok. És egyrész a hidrogén is hasonlóan jó lett volna ezt csak azért vetették el, mert hasonló tulajdonságai vannak, mint a héliumnak, mivel kevés kell belőle, ezért az árkülönbség elhanyagolható. Alapvetően ha nincs oxigén és itt pont ez a cél, akkor nem robbanásveszélyes a hidrogén sem, ezt azért csinálták így, hogy az ellenző emberek ne tudjanak belekötni, megspórolnak vele egy csomó papirmunkát, és kétségtelen, hogy kevesebb biztonsági előírásnak kell eleget tenni, ami szintén előny. Szóval sokkal jobb választása hélium. A vinyó nem fog felszállni. Alapvetően a gáz az rendkívül nagy térfogatú valami, rendkívül könnyű anyagnak kell lenni valaminek, ahhoz hogy ne legyen teljesen elhanyagolható a tömege. Pl a lufi. Persze nagyon sokat számít a a térfogat, ami itt szintén nagyon kicsi. Ezt úgy értem, hogy egy 1 kilós vinyóban ha van 1 g levegő az kb annyi mintha lenne benne 0.1 g hélium.
Ma ami a lényeg, hogy pont a levegőt akarták elkerülni, és annak 78%-a nitrogén. Itt jönnek a fizikai adatok, amire nem tudok pontos adatokat mondani, de különböző gázoknak rendkívül különböző a viszkozitása. Aki sokat dolgozik Gázkromatográffal az érti mire gondolok. Ott is azért használnak H-t meg He t mert sokkal kisebb a viszokozitása meg egyéb okok miatt is amibe nem megyek bele. De az a lényeg hogy nyomós okuk van rá hogy ezt használják, és a különböző gázok fizikai paraméterein múlik a dolog.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) kcsa válasza tupacamaru (#13) üzenetére


kcsa
veterán

Egy másik cikkben ezt is kifejtették, hogy így is gond volt a légpárnával, de ezt oldották meg valami okos módon. Mindenre van megoldás, amire akarnak. Még ha nem is azonnal...

(#18) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"Harmadrészt meg kell említeni az árat..."

Hát ebben már van gyakorlatuk a szemeteknek.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) Gercsa válasza satz18 (#16) üzenetére


Gercsa
senior tag

Gondolom nem csak az volt a problémájuk, hogy a vinyó majd felrobban a lakásban, hanem hogy gyártás közben +1 veszélyes anyag nem biztos hogy jól jön az üzemnek

Egyébként mintha nemrég még arról cikkeztek volna, hogy az a tipusú földgáz amiből a hélium jól kinyerhető lenne gyorsan el fog fogyni, így az iparnak más alapanyagot kell keresnie helyette azonnal.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#20) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Szerintem már maga a 6TB nak is rettenet ára lenne de így...

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) LordX válasza tupacamaru (#13) üzenetére


LordX
veterán

Mivel a gázok a saját parciális nyomásuknak megfelelően viselkednek egy keverékben, ezért a hélium szempontjából kívül vákuum van, belül meg nyomás. Olyan nagy koncentrációban nem szokott hélium előfordulni a légkörben..

(#22) satz18 válasza Gercsa (#19) üzenetére


satz18
őstag

Elvileg kb 70 évre elegendő a fölgázmennyiség, amiből krakklással lehet metánt gyártani, és abből csinálják a h2-t de hidd el meg így is fényévekel több van belőle mint a heliumból.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#23) wetomi


wetomi
aktív tag

Kezdetben a nagy selejtarány is jól megnyomja majd az árakat. Aztán mire kivesznek belőle egy kevés pénzt, a fejlesztés fedezésére, addigra rájönnek, hogy nem kell erőltetni ebben a formában.

(#24) satz18 válasza LordX (#21) üzenetére


satz18
őstag

De most ez a viselkedés a nem egy általános értékű dolog, csak olyan szempontból ha van egy féligáteresztő hártya ami it a rossz minőségű fém ,akkor kidiffundál, mert arra törekszik hogy mindenhol azonos legyen a kémiai potenciálja, ami nagyjából azt jeleni, hogy konvócentrációja, de attól még ő köszönii szépen jó érzi magát ott bent és egyáltalán nnem oylan a dolog mintha kívül vákuum lenne. Különben szétrobbanna egy nem nyomásálló valami, pl a heliumos lufi. Ha ez igaz lenne amit írtál, akkor a hliumos lufinak azonnal ki kéne pukkannija amármilyen keveset is raksz bele. Szóval akielentése debben a formában helytelen.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#25) velizare válasza pakesz (#7) üzenetére


velizare
nagyúr

meg gondolkodni is. ha már nem lesz költséghatékony az alkalmazása a merevlemezek előállításához, majd alkalmaznak helyette egy helyettesítő anyagot, vagy új technológiát. ez csupán még egy faktor, ami ösztönzi az innovációt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) mzso válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom még nem láttál a Hindenburg pusztulásáról felvételt.

(#27) Kiki18


Kiki18
őstag

Most meg a hélium....mi lett a jó öreg sós megoldással? :C

(#28) satz18


satz18
őstag

Egyébként én már robbantam fel hidrogénnel szóval vannak saját tapasztalataim is vele. Az egy extrém körülmény volt. Ha jól csinálja az ember bármit fel lehet robbantani, még a vizet,is csak akarni kell. Nem szabad messzemenő következtetéseket levonni egy esetről. pl a léghajóról. Az is egy olyan tipikus extrém körülmény volt.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#29) lujó55


lujó55
őstag

"hagyományos merevlemezek a tévhitekkel ellentétben nincsenek hermetikusan lezárva, hanem szűrővel ellátott csatornákkal rendelkeznek"
egy világ dőlt össze bennem. akkor mi kerül ezen ennyibe? :F

(#30) LordX válasza satz18 (#24) üzenetére


LordX
veterán

Miért robbanna fel? A levegő ugyanezt csinálja visszafelé, ez kiegyenlíti az erőket. Ez a nyomás csak a diffúzióban játszik szerepet, ezáltal az nem igaz, hogy "köszöni szépen jól érzi magát". Ja, csak ki akar jönni, a levegő meg be.

(#31) satz18 válasza LordX (#30) üzenetére


satz18
őstag

hélium szempontjából kívül vákuum van, belül meg nyomás.
Nem akarok nagyon akadékoskodni de pont én is azt mondtam hogy a diffúzió szempontjából, tehát még bele is akartam látni hogy jóra gondoltál, de láthatod az idézetedet hogy nem azt írtad amit gondoltál és igenis ha belül nyomás van kívül vákuum akkor nemhogy a lufi de még az üveg is felrobban. Aki járt már glow boxban vagy használt motorvákuumos inertizálókamrát az megintcsak tudja miről beszélek.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#32) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Nem robbanhatna fel mert belül tiszta Hidrogén lenne ami Oxigén hiányában nem robban, ha kikerülne a gépházba akkor lehetne gond de szerintem akkor is "csak" meggyulladna de ez éppen elég.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33) Kicsimix válasza Enton (#12) üzenetére


Kicsimix
őstag

Sőt ha egy szerverparkban is ezeket használják akkor az egész épület lebegni fog ;]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#34) lujó55 válasza Kicsimix (#33) üzenetére


lujó55
őstag

:C

(#35) miresz válasza mghltm (#6) üzenetére


miresz
veterán

" tobbe nem kell a smart adatokkal
foglalkozni, ha elvekonyodik a hangod ,
meghalt a vinyod"

hát ezen majdnem besz@rtam. :DDD

(#36) PC-rev-RM válasza Kicsimix (#33) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Ez ütött. :DDD

Cloud Computing 2.0

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#37) LordX válasza satz18 (#31) üzenetére


LordX
veterán

Jó lenne, ha meg is néznéd az első hozzászólást, amire eredetileg reflektáltam :U

(#38) ggg666


ggg666
őstag

Na majd ha megjelenik akkor eladom a 3TB-os winyóimat is, és lecserelém majd ezekre.

(#39) O_L_I


O_L_I
őstag

Tök jó. Ha tönkremegy a vinyó, kilyukasztod és elszívod a héliumot amit benne van. Így a rossz vinyókat minimum hélium árban el lehet majd adni.

(#40) O_L_I válasza ggg666 (#38) üzenetére


O_L_I
őstag

Jézus. Te napi szinten készítesz biztosnági mentést az ncoreról? :)

(#41) atti_2010 válasza O_L_I (#39) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Így a rossz vinyókat minimum hélium árban el lehet majd adni.

Hát abból nem fogsz meggazdagodni. :DD

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#42) hemaka válasza kriszpontaz (#11) üzenetére


hemaka
nagyúr

Csak nem venné meg senki annyiba kerülne. :D

(#43) O_L_I válasza atti_2010 (#41) üzenetére


O_L_I
őstag

Hát nem :DDD de ha eleget összegyűjtök megtölthetek vele egy lufit.

(#44) atti_2010 válasza O_L_I (#43) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem ha beviszed a vinyókat a vaskereskedésbe jobban jársz. :)

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#45) kriszpontaz válasza mzso (#26) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Te most komolyan ennyire retardnak nézel? Szerinted miért írtam a hidrogénes hozzászólást az elején????
Jó lenne elolvasni az első hozzászólást, mondjuk csak poén volt mert ugye a hidrogénnek sem árt egy kis oxigén az égéshez, de ha szivárog, érdekes pukkanást produkálhat!

[ Szerkesztve ]

(#46) satz18 válasza LordX (#37) üzenetére


satz18
őstag

Ja megnéztem ez így korrekt. Igazad van.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#47) #06658560 válasza satz18 (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amennyiben igazad lenne a felrobbanással kapcsolatban, akkor az ürhajóknak is fel kéne robbanniuk. Apropó, gépész aggyal nem tudom megérteni, honnan következik, hogy a nyomás-fal-vákum rendszerböl honnan eredeztethetö le a robbanás.

(#48) satz18


satz18
őstag

A 2 robbanás ég és föld. Te a kémiai robbanásról beszélsz de mi a nyomás által kiváltott robbanárról beszéltünk. A kémiai robbanáshoz az kell hogy az oxigén és a hélium összekeveredjen és gyújtásra robban. A héliumot be lehet gyújtani is de ahhoz más adagolási módszer kell, pl a rakétáknál. A nyomás átal kiváltott robbanás csak annyit jelent hogy szétviszi az edényt a gáz.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#49) S-Attila válasza satz18 (#48) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"A kémiai robbanáshoz az kell hogy az oxigén és a hélium összekeveredjen és gyújtásra robban. A héliumot be lehet gyújtani is de ahhoz más adagolási módszer kell, pl a rakétáknál."

Ajajjjajjj...

(#50) bteebi


bteebi
veterán

Ezek szerint még fejlesztenek bármit is (az áron kívül)? :U Meglepő...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.