Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bulbaa


bulbaa
tag

"...egyre több országban van komoly büntetési tétele a szélvédő látóterébe helyezett telefontartónak"

WOW, ezen nem kicsit meglepődtem :Y

(#3) Locutus


Locutus
veterán

Akkor már csak android auto kéne magyarországra, hogy ne apk-t kelljen lőni folyton hozzá... ja meg autó, ami támogatja is :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) VS461


VS461
tag

Akkor már csak Apple CarPlay-re, lécci :)

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#5) Peter13 válasza bulbaa (#1) üzenetére


Peter13
senior tag

Én is. Ez vajon mennyiben különbözik a GPS szélvédőre cuppantható tartójának esetétől? Vagy akkor ezek szerint most már az is tilos? Mert az azért nem kicsit lenne kreténség...(eleve, nekem pl jobb hogy nem kell lenéznem a szélvédő vonala alá ha azt nézem hogy merre kell menni, mert egy pillanatra sem kell levennem a szemem az útról...aki ilyen hülye intézkedéseket hoz, az vajon ült már autóban? :U Úgy értem elöl ;] )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#6) air


air
nagyúr

Ezek a módosítások pont nem jönnek be nekem.
Én mindig álló helyzetben gépelek. A hangvezérlés pedig vagy felismeri, hogy mit mondtam vagy nem.
A sebesség kiírásának kivételét sem gondolom okos ötletnek. A program által mért érték GPS alapon számolódik, ami jóval pontosabb, mint amit az autók sebességmérője mutat. Az minden esetben csal. Mindig kevesebbet mutat, de azt sem egységesen. Olyan 5-8km/h között szóródik az eltérés a GPS-szel mért sebességhez képest.
Szóval tök jó, hogy végre kijött, de ezzel túlságosan belenyúltak egy jól működő alkalmazás hasznos funkcióiba.

(#4) VS461
Arra nemigen lesz. Az Apple nem akar konkurenciát a saját térkép/navi alkalmazásának. Ez pedig csak rajta múlik. Hiába írnák át a Waze-t, hogy CarPlay kompatibilis legyen, a CarPlay nem fogja kiadni mint elérhető navi szoftver.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#7) blueMerle válasza bulbaa (#1) üzenetére


blueMerle
veterán

Olyan nagyon messze nem is kell menned: nálunk Szlovákiában is tilos, az már más kérdés hogy rendőre válogatja hogy megbüntet-e érte.

(#8) csongi


csongi
veterán

peter13: Sajnos eletszeru a szelvedore logatott gps holtere. Egy gyalogost siman, de egy motorost is kitakar a rosszul felszerelet eszkoz. Az sem az igazi ha allandoan le kell nezni egy navi hasznalaltahoz. Sajnos tokeltes jelenleg nem letezik. A felhasznalo tud valamennyit ellensulyozni a hibakon valamelyeset, a kezelesi technikajaval. Szerintem a hangos navigaciot kellene finomitani, olyan szintre, hogy ne kelljen nezni a kepernyot.
Ebben egesz jol szerepel az IGO, legalabbis a google-hez kepest.
De azon is sokat lehet csiszolni.

aro:hasznalom a goggle maps hangos kereseset. Nalam egesz jol mukodik,de ehhez ki kell kapcsolnom, vagy nullara halkitanom a radiot, mert bele kavar.
A nevjegyzekbe tarolt cimeket konnyen megtalalja, csak pontosan kell beirni a cimtarba.
Hasznalva az ekezeteket. Lagabbis en ezt tapasztaltam.

A beepitett rendszerek szepen fejlodnek, jo latni menyire hodit teret.
Idovel mar nem fog gondot jelenteni egy otthon hagyott telefon. :) A jarmuben levo rendszer kivaltja.
Sok lehetoseg van, foleg a szinkronizalasokban.
Pl megalok kajalni, kozben kinezek magamnak egy utvonalat, ezt kajalas kozben atkuldom az auto navigaciojara, es egybol mehetek.
De akar az emlekeztetoket, kit mikor miert kell felhivnom. Es sok olyan van amit nem kellene duplan elvegezni, igy csomo idot lehetne sporolni, illetve nem a fraszkarika torne ki ha otthon maradt a telefon.
Bizotsan meg lesznek ezek is, csak ido kerdese.

(#9) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Remek! Napi szinten használom az alkalmazást, szóval épp ideje volt, hogy az autóban is helyet kapjon. Ami biztos, hogy még várhatok bőven arra, hogy egyáltalán android auto-val felszerelt kocsim legyen.. :U

Finn the human

(#10) szori


szori
tag

Hol tilos a szélvédőre helyezni a GPS-t? És csak a szélvédőre tilos? Mert én alá teszem a műanyag felületre, de kb. ugyanannyit takar, mintha a szélvédőn lenne... (És egyébként mekkora hülyeség... Sokkal veszélyesebb, ha máshova, és messzebb kell pillantanom a GPS-re)

(#11) csongi válasza szori (#10) üzenetére


csongi
veterán

Nem tudom melyik orszagokban tilos.
Gondolom a baleseti statisztika alapjan hoztak ezeket a szabaloykat.
Azt iszonyat nehez lenne meghatarozni, melyik embernel melyik a veszelyesebb elhelyezes.
Igy egyszerubb tiltani az egesz szelvedo teruleten a felhelyezest.
Ami logikus, ha abbol indulunk ki, hogy sokan a kozepere biggyesztik es ott figyel a szelvedo kozepen.
Es lattam mar 7colos cuccot is igy fent. Haaat saccolva is akar 30%-at kitakarhatja a latomezonek.

(#12) Tejföl


Tejföl
tag

A KM óra vajon miért nem fért már bele? Ezért használtan volna inkább mint a Maps-ot, bár a kamerákat legalább mutatja.

(#13) csongi válasza Tejföl (#12) üzenetére


csongi
veterán

Számomra is kérdéses.
Úgy gondolom, az USA jog és gondolkozásból ki indulva, azért nincs benne, hogy ne legyen peres ügybe benne, és ne hivatkozzon senki a gps által mutatott sebességi adatokra. Így magukat mentik egy felesleges bizonyítási eljárás vagy perbefoghatóság elől.

(#14) Tejföl válasza csongi (#13) üzenetére


Tejföl
tag

Én is hasonlót gyanítok. Bár ezt egy terms and conditions-ba bele is tehetnék ,hogy nem felelüsek érte. Úgyis mindenki Agreet nyom elolvasás nélkül.

(#15) .Szaki. válasza csongi (#8) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az a durva, hogy sok taxis pl a tablet is a szélvédőn van, mellette meg még a telefonjuk is, magyarán konkrétan nem lát ki az ablakon. Akkora holttereket csinálnak, hogy az eszméletlen. Az értelmesebbje vagy a műszerfalon tartja, vagy pedig a napellenzőre rakja. De láttam már hosszú műkörmös szőke szépséget is, aki a Smart ForTwo szélvédőjének kellős közepére rakta fel az iszonyat méretű phabletjét. Aki azt mondja, hogy így ki lehet látni, az hazudik, személy szerint ritkán felteszem az i5S-t a szélvédőre, de csakis úgy, hogy a telefon már az A oszlop holtterében legyen, így nincs plusz holttér, maga a korong meg tényleg nem vesz el annyit a látótérből. Szóval ha tényleg van ilyen szabályozás, akkor én egyet tudok vele érteni.

Egyébként a gyári tabletek mostanában megint egyre jobb helyen vannak, a BMW, Benz, Hyundai etalonok ebben számomra. Kvázi le se kell nézni, teljesen jól látható helyen van.. A VW-knek van nekem iszonyatosan lent a kijelzője.

A Waze gyári tableten való használata viszont nagyon jó ötlet.

(#16) csongi válasza .Szaki. (#15) üzenetére


csongi
veterán

Sajnos itthon egyébként is erősen jellemző vezetés közben a térlátás megszűnése.

(#17) gyborsos válasza Tejföl (#12) üzenetére


gyborsos
csendes tag

Még a sebességmérőket sem jelzi, így teljességel felesleg...

(#18) Atulika


Atulika
újonc

Sziasztok!
Sehogyan nem tudom telepíteni az Android Auto alkalmazást Alcatel Idol 3 dual simmes telefonomra,lehetséges,hogy a dual sim -mel nem működik,Telepítés után nem lehet megnyitni és telepítés közben sem tudok mindent kijelölni rakjta,amit kellene.
Köszönöm!

(#19) cdfrank válasza Atulika (#18) üzenetére


cdfrank
csendes tag

Szia! Milyen hibát ír ki? Első indítás előtt össze kell dugni az auto rendszerével, és akkor fog még egy-két komponenst telepíteni és engedélyeket kérni...

(#20) petrson


petrson
senior tag

Sziasztok! Egy hete használom Android Auto-n, nagyon jól működik, egy dolog nem tiszta. Hogy lehet kilépni a naviból? Bal oldali menüben nincs rá opció.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#21) cdfrank válasza petrson (#20) üzenetére


cdfrank
csendes tag

Szia! Elvileg az alsó menüsorban a középső gombbal, vagy a bal oldali nyil ikonnal vissza tudsz lépni az autó kijelzőjén a főképernyőre...

(#22) petrson válasza cdfrank (#21) üzenetére


petrson
senior tag

Az alsó menüsor középső gombja egy kör, ami nagyjából egy értesítési sáv, minden futó dolgot kitesz egyszerre. Azaz nem zár le. Ha főképernyőre ugrok vissza, attól az Android Auto-t még nem zárja.
Hmm, kicsit bétának tűnik még a dolog, de nekem tetszik amúgy remekül lehet használni.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#23) cdfrank válasza petrson (#22) üzenetére


cdfrank
csendes tag

Szia! A navigáció alatt én a futó Waze vagy Google képet értettem és a kilépés alatt az Android Auto főképernyőjét, mint célt. Nekem, de lehet, hogy ez telefononként, autónként eltérő, a főképernyő menüsávjának jobb oldalán van egy kikapcsoló gomb, amit megnyomva megkérdezi, hogy visszatérek-e az autó saját képernyőjére. Vagy egyszerűen kihúzom az usb-t. Remélem így már ugyan arról beszélünk...:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.