Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1732) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Egy családtagomnak szeretnék segíteni a tab átparticionálásával.
Többször végigolvastam cappa72 leírását, úgy érzem képes vagyok rá. :D

Először is lementettem a belső SD kártyáról az összes képet, zenét, stb. ami fontos lehet.
Utána MTKDroidTools segítségével elkészítettem a scatter file-t és a backup mentést.
Majd apeelme blogjából letöltöttem a CWM 6.0.5.0 recovery IMG fájlt és ADB shellből feltelepítettem.

Most ott akadtam el, hogy egyszerűen sehogy nem tudok bekapcsolás közben belépni a recovery módba!
A hangerő le + power gombra factory módba belép, de recovery sehogy nem indul.
Teljesen kikapcsolt állapotból már minden kombinációt kipróbáltam, de semmi. Ha folyamatosan nyomom a hangerő fel + power gombokat akár rövidebb ideig, akár a végtelenségig, egyszerűen bebootol simán. Ha megnyomom a power gombot, elengedem, majd pár másodperccel később a hangerő fel + power gombokat, akkor megjelenik a boot logo majd egyből ki is kapcsol.

Hardveresen a hangerő fel gomb tutira jó, mert rendszerindulás után csinálja amit kell, állítja a hangerőt.

Végül feladtam és "adb reboot recovery" paranccsal újraindítva végre belépett a CWM recovery-be, ahol gyönyörűen működött is a felfelé gomb is és sikeresen megcsináltam végre a mentést.

De most nem merek tovább menni, mert ha valami elromlik, nem bootol majd a tab és nem fogok tudni tudni sehogy belépni a recovery módba, akkor visszaállítani sem tudom majd a mentést, igaz?

Tudnátok segíteni, hogyan tovább? Én csinálok valamit rosszul, vagy bugos lehet a készülék, vagy miért nem működik ez a vacak recovery belépés? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.