Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) ollie válasza katona.t (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"amit művelnek gyakorlatilag lopás"
Szerintem ez nem igaz, mert: Ugye itt pl. a torrentes letöltésről beszélünk. Attól, hogy én letöltök egy játékot, nem fog a fejlesztők telefonja pittyegni, hogy: "xy bank, valaki letöltötte az új játékot, mínusz 10000ft."
Ha végigjátszom vásárlás nélkül az már lehet határeset, de azzal Ő nem lesz kevesebb, csak én több, viszont ha nem töltöm le, akkor Ő sem lesz több, de én sem.

Akárhogy is csűröd, csavarod, a warezoló egy olyan terméket használ, melyhez nincs semmi jogalapja. A legenyhébb kifejezés talán a "más munkáján élősködő", ha már túl durvának tartjuk a lopást. Több egyébként semmivel sem leszel, mert ha jogosulatlanul használsz valamit, a szerzői jogok ellen vétesz, vagyis minimum szabály- ill. törvénysértővé válsz. Bárhogy is nézzük, ezzel nem leszel több.

"Mert amikor a TV-t nézem a tartalmat a film gyártók adják, amiért szerzői jogdíjat fizetnek minden sugárzás után. A rádiók hasonlóképp."
Véleményem szerint ez is ferde egy kicsit. Nem lehet csak így összehasonlítani a két médiumot. PL. a digi-nél én 2500 ft-ot fizetek a net-ért és a tv-ért is. Tehát az ár ugyanannyi, viszont a tv díjából egy kis rész megy jogdíjnak. Tehát az internet így is drágább, mert ugye egy "jogdíjnyival" olcsóbbnak kellene lennie a TV-től. A rádió meg tök ingyen van.

Ez elég vicces hozzászólás. Abból, hogy ugyanannyiba kerül a net meg tv előfizu, azt következtetted ki, hogy akkor tuti a net előfizuba is van jogdíj számolva. Szerintem nem gondoltad komolyan.

(#27) motorhead: az nem derült ki a hsz-edből, hogy ez rendes kiadás volt, nem pedig valami sokadik, "gazdaságos" kiszerelés

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.