Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

töltött káposztát újra szoktuk melegíteni, fagyasztás után.
És a 0,0%-ba bele sem kötöttél, na meg citromos.
Halmozottan hátrányos sör. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) W1Szabi válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


W1Szabi
újonc

Ezekkel még megbékéltem mert ha vezetek, ebédhez én is iszom egyet, de ez kiverte a biztosítékot.
Nem vagyok sör sznob, de vannak dolgok, melyek nem helyénvalóak. Számomra ez is ebbe a csoportba tartozik.

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez még csak idézőjelben sem sör, szerintem az tévesztett meg, hogy Gösser van ráírva.

(#4) Doze válasza W1Szabi (#2) üzenetére


Doze
aktív tag

Ez nem sört, ez citromos üdítő, ennyi erővel a fantára is rábiggyeszthetik hogy 0,0% :D :D

Egyébként a citromos sör, az eredeti radler és úgy tudom 2,6%-os.....

Amúgymeg ha már sör, az legalább 5%-os, nem ilyen 3%-os habosított víz.... amiből megiszol 3 tálcával.

(#5) ncc1701


ncc1701
veterán

Ez nem sör.

(#6) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Én pl. nem szeretem a söröket. Nyugodtan meg lehet kövezni érte! ;]
Az ízesített pacsmagokat még meg is iszom, de ez megint a határozott nem kategória.

(#7) kenand


kenand
veterán

Ez a Gösser a 0-as is egészen iható, csomagolás olyan, amilyen.
A palack tartalma ízesített sörök közül még a jobbak közé sorolható.
Van már bor is PET palackban és papír doboozban is..... na azok amúgy az alját képviselik....de kaptam már csapolható változatot is, rendes borházast, nem gagyit, ott kicsit furcsán néztem először, de a tartalom ott is rendben van...
De nem vagyok egy nagy fogyasztó...tőle éhen hallhatnának a sör és borgyártók...

(#8) Klaus Duran válasza kenand (#7) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Spanyolban vettünk anno papírdobozos Sangríat. Semmi különbség az üvegeshez képest, csak furcsa volt számomra.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) ivana válasza kenand (#7) üzenetére


ivana
Ármester

Mostanában rendes bort is adnak petpalackban, vagy ilyen csapolós papír izében, és ihatatlan lőrét is dugós üvegben (sőt lassan a normálisabb borok már nem is dugósak, mert állítólag a fém kupak minden szempontból jobb)

(#10) potyautas válasza ivana (#9) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Termelőtől vásárolt bor pet palackban rendben van, amikor ott előtted tölti a hordóból. Viszont üzletből csakis üveges, lehetőleg parafadugóval, nem műanyaggal. Sört pohárból! Persze gusztus dolga.

(#11) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Szerintem teljesen passzol a tartalom a formához.
A műanyagba csomagolt műanyaggal nincs gond, nagyon is rendben van a dolog. Minden műanyag üdítőt, műanyagba csomagolnak. :D

Amúgy nem a lezárás okán, hanem a csomagolás ár miatt használják a műanyag palackot.Az üveg mosása körülményes és drága eljárás. A dobozos sör sem jobb. Ráadásul sokáig nem lehetett betétdíjas rendszert üzemeltetni a fémdobozokra, német területeken.

Felénk a menekültek nagyon kedvelik a ezt a fajta csomagolást. Mindkét kézben egy-egy hatos zsugorfóliázott csomag és a hétvége rendben.

Persze a minőségi sört még mind csak üvegbe palackozzák. Esetleg fémdobozba, bár ez kevésbé környezet barát.

állítólag a fém kupak minden szempontból jobb

Csak olcsóbb!
Egyetlen fának sem kell pusztulnia a dugó miatt. A dugó környezetbarát, felhasználható a kiskertekben a nem kívánt növények elleni harcban.
A fémkupak ezzel ellentétben, már előállításakor is környezetszennyezőbb. Felhasználás után, ha kikerül a környezetbe, évszázadokig szennyez. Ha alumíniumból készítik, akkor fokozottan mérgező. A lebomlása is sokkal lassabb mint a többi fémé.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) ivana válasza potyautas (#10) üzenetére


ivana
Ármester

Szinte csak borhálónál veszek bort. Olcsó, jó. Teljesen jó bor van petpalackban is náluk, mondjuk nem is tablettás áron (800-900Ft/l azért van). Egyszer vettem ilyen 1,5l-es üvegest és azt hitték rá, hogy valami tablettás :( Pedig amúgy tök finom bor volt.Jobb mint amit egyesek akik nem értettek hozzá tök drágán vettek sima palackban.

Sört pohárból jó inni, kivéve ha a helyi késdobálóban vagy, ott csakis üvegből :) Mondjuk most kaptam 2 karton cseh sört (Egy 10-es staro, meg egy 11-es zubr, ami ráadásul 0,55l) azzal el leszek egy ideig :DDD

(#11) Hieronymus alumíniumból készítik, akkor fokozottan mérgező Ja az alumíniumtól fogunk megdögleni :W Rozéknál például már inkább fémkupakosak vannak, kifejezetten kellemes kategóriában is.

[ Szerkesztve ]

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez nem sör, brand-del(gösser) felturbózott üdítő.
Én szeretném a citromos gössert, de amióta 0,4-re lehúzták kénytelen vagyok mást venni.
(mondjuk a 2 havonta 1db vásárlásommal annyira nem befolyásolom a piacot, de akkoris)

(#14) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A kétliteres palackos fosbányai kimaradt? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15) W1Szabi válasza Hieronymus (#11) üzenetére


W1Szabi
újonc

Csak a frissebb, egyszerűbb borokat csavarzárazzák. Azokat, melyeket max 1-2 év alatt elfogyasztanak normál körülmények között. De a parafadugó nem fog kiveszni.
A műanyag csomagolást még megérteném, ha Németországban lennénk, ahol 1-2 kispalackot kivéve minden műanyagpalackot átlagosan 25 cent betétdíj terhel.
Míg itthon a fémdobozt összeszedik a gyűjtők és leadják, addig ezt a kutya sem fogja piszkálni az árokban.

D1Rect

Na meg az éttermes 0,33-as üveges...egy meleg nyári napon kettőt kell kérni egyszerre.

ivana

Igen, mert mindkettő tartyályban készül és valóban nem arra készültek, hogy hosszú évekig a pincében tartsák őket. Ebben a formában pedig gazdaságos megoldás a csavarzár.

[ Szerkesztve ]

(#16) ivana válasza Bjørgersson (#14) üzenetére


ivana
Ármester

Nyáron az volt a legjobb sör amit kaptunk a kisboltban amikor voltunk a Tiszánál amit lehetett kapni. Csak arany ászok, rocky cellar, meg hasonlók voltak még. Szóval benyomtunk fejenként napi 2x2l kőbányait :DDD

(#15) W1Szabi Rozét, meg reduktív fehér bort elég gyakran csavarzáraznak. Oxidatív vöröset sose, azzal nem tudom mit csinálna.

[ Szerkesztve ]

(#17) Bjørgersson válasza ivana (#16) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Háttő. Egészségetekre? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#18) ivana válasza Bjørgersson (#17) üzenetére


ivana
Ármester

Meleg volt :))

(#19) shteer


shteer
titán

Ez nem sör. Az üdítőt meg műanyagba palackozzák.

..szerintem jónak tűnik

(#20) #20655360


#20655360
törölt tag

Nekem nincs bajom a műanyaggal. A doboz viszont okádék ízt ad bárminek. Még a kóla is szar belőle.
Az üveg az igazi, de nem praktikus.

(#21) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

A Kelenföldi poént de jó volt újra hallani. :D

XBOX ONE GT: istvankereszt79

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.