Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) madgie válasza Szten Márs (#50) üzenetére


madgie
titán

Barna Bud-ot nem is figyeltem még sehol, kösz a tippet :)

(#52) Mr.Csizmás válasza madgie (#39) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

oh nein, ez már a mobilos hőskorszak volt, 1-2-4 szólamú csengőhangok, stb. ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53) mephi666 válasza madgie (#48) üzenetére


mephi666
nagyúr

pálinkából, ami nekem istentelenül finom volt az a gusto birskörte :) olyan illata van mellé, hogy komolyan csak pislogtam... egyébként szeretem a hp-kat is, mert ha normálisan van elkészítve, akkor ezek is überelik mondjuk lazán a felkapott, de tisztaszesszel+aromával kotyvasztott vilmost :K

mellékesen vodka-párti vagyok: sokan utálják, de én kimondottan szeretem a tisztaságát... :K ha pedig fokozni akarom az élvezeteket, akkor zubrowka-t szoktam venni... megvan benne a "vodka-íz", de emellett az utóízében ott a bölényfű, aminek az íze megmarad hosszabb ideig a számban és tényleg imádom :B

sörből sajnos csak olcsóbbakra futja újabban... pár hete vásároltam be mondjuk valentinus búzasörből, ami ár/érték arányban verhetetlen volt... nem egy 10/10-es búzasörökből, de bőven az "elmegy" kategória fölött van... barnából meg mondjuk a gösser bock-ot szeretem... elég "kommersz" sör, de nekem ízlik

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#54) Dany007 válasza Szten Márs (#50) üzenetére


Dany007
veterán

Én azért tartok egy kicsit ettől az "elközösségiesedéstől". Persze ez szvsz.
A facebook számomra meg aztán tipikusan annak a példáját vetíti elém, hogy ha nem tartozol a "klubba", akkor nincs jogod ehhez se, meg ahhoz se, akkor neked nem jár ez se meg az se. Erre alacsony szinten már vannak példák is. Kérdés, hogy a későbbiekben ez mennyire fajul el. Hol is volt ilyen? Jaa, a Hullám c. filmben...

(#55) madgie válasza mephi666 (#53) üzenetére


madgie
titán

Lidl-ös búzasör, valami 130 forint most és meglepően finom. Birsről jut eszembe, egyszer kaptam egy üveg birsalmát, az is egy kuriózum volt, apósom nagyon rárabolt, pedig ő aztán ismeri a páleszeket.

Szerk: eza', ni

[ Szerkesztve ]

(#56) Mr.Csizmás válasza Dany007 (#54) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az egy jó film :)

mondjuk a fejsbuk is a nemzetiszocializmus féle kollektív öntudatot hozza el, lájk odavissza, stb....

vajon milyen világ lesz a facebook után? tuti lesz olyan fb függő, aki azt fogja mondani, hogy nem érdemes élni.

(#55) madgie úgy meginnám most :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#57) Szten Márs válasza Dany007 (#54) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sorry, nem nagyon szoktam filmeket nézni :N
Csak ismételni tudnám magamat és az érveimet, lényeg a lényeg: egyáltalán nem látom semmiféle alapját annak, hogy bármi általad felvázolttól félni kelljen.

madgie: Lehet egy elvetemültebb pillanatomban majd kipróbálom :D Mondjuk alapvetően a dobozos sört nem szeretem, még ugyanabból a fajtából is teljesen más ízűnek tűnik a számomra, mint egy üveges, konkrétan rosszabbnak. Lehet mondjuk, hogy csak én hallucinálok, de bízom benne, hogy ilyen tüneteket nem produkálok és valóban így van :D

[ Szerkesztve ]

(#58) Mr.Csizmás válasza Szten Márs (#57) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pedig a Hullámot érdemes lenne megnézned. Dany007 írt róla egy cikket. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59) Dany007 válasza Szten Márs (#57) üzenetére


Dany007
veterán

Egyenlőre én se látom.
Csupán azt látom, hogy van egy közösség, ami jár valamivel. Akár adatközléssel akár csak szimpla szokásokkal, kapcsolattartással. Ha tetszik belépsz, ha nem tetszik nem lépsz be.
A gond ott kezdődik, ha mondjuk van pár olyan szolgáltatás - egyenlőre alig - aminek használatához muszáj(!), hogy tag legyél és muszáj(!), hogy valamit "alkoss" ezen belül (like-olj, ossz meg csináld ezt meg azt meg amazt...).
Egyenlőre 1-2 flash játéknál és nyereményjátéknál tapasztaltam ilyet. Ha nem like-olod nem használhatod. Amivel (mint flash játék) ezidáig minden nélkül játszhattál. Ahhoz viszont, hogy like-olni tudj tagja kell, hogy legyél a közösségnek.
Persze ezt ne ilyen triviális dolgokkal képzeld. Hiszen kit érdekel egy flash játék. Max játszol másikkal. Ezt egy kicsit tovább kell gondolni, hiszen ez csak a kezdet.

A Hullámban - ami egyébként megtörtént eset - egy tanórai kísérlet keretében megpróbálja a tanár bemutatni egy autokrácia működését. Voltképp létrehoz egy "diktatúrát" az osztályból. És elnevezik Hullámnak. (A valóságban Harmadik Hullám volt a neve)
A egész azon az alapvető igazságon alapul, hogy a közösség erősebb az egyénnél. Viszont a közösséget a tanár irányítja, mindenki más ezért vagy azért, de követi. (így próbálta bemutatni, hogy is működik ez)
A lényeg, hogy kis idő elteltével a közösségen belül úgymond automatikusan is elkezdtek kialakulni bizonyos törvények. És ahogy egyre nagyobb lett a közösség, úgy kezdték sorozatosan kirekeszteni mindazokat, akik nem tartoztak a közösséghez. Akik viszont benne voltak, ők külön előnyöket élveztek. A filmben ez úgy jelent meg, hogy bandáktól megvédték egymást. Vagy épp közös erővel vandálkodtak és romboltak a Hullám nevében. Vagy épp nem engedték be őket az iskolai meccsre, csak Hullám tagokat. Aki ellenállt megverték. A jelüket - mert volt az is - mindenhova felfestették. Autókra, kirakatokra, falakra. Szórólapokon hirdettek stb... Egyszóval mindenhol tudatták, hogy ők vannak! Így egy idő után egyre többen akartak a tagjaik lenni, hiszen sok előnnyel járt a tagság közben persze az irányítás továbbra is nagyjából egy kézben maradt, aki nem értett egyet az elveikkel azt kizárták, megbüntették.
A lényeg a lényeg, hogy valóságban (is) - és itt most nem a filmről beszélek - ez odáig fajult, hogy a kezdeti húszon akárhányas létszámból az első hét végére már 200 tagja lett a Hullámnak. Valamint besúgó hálózatok alakultak ki, függetlenül a tanár utasításától, mivel ő ilyet nem mondott. És szépen lassan kialakult az a bizonyos "eszme": velünk vagy, vagy ellenünk.
Mindez a 60-as évek végén történt Amerikában. És az első hét végére már majdnem kicsúszott a tanár kezéből az irányítás, de még le tudta állítani.
Társadalmilag, szociálisan vagy pszichológiailag is igen érdekes a téma. Legfőképpen azért, mert megtörtént.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.