Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ló úr


ló úr
őstag

Nah igen erről tudnék órákat és ódákat is mesélni,h mi az a bizonyos képmutatás,nyígás,nagyoskodás,húdekeményvagyokwazze dolog,aztán meg összehugyozom magam dolgokról. De nem szabad csúnyául beszélni itt,szal nem teszem. Nem vagyok már gyerek,megéltem már ezt azt én is az életemben!
De,h a tmánál maradjak,szerintem az,h vki berúg péntek vagy szombat vagy vasárnap este,vagy akár hétköznap suli időn kívül bármikor ahhoz k**ra semmi köze sincs se a sulinak,se a tanári karnak se az igazgatónak,se senki ilyen személynek! Szal a közfelháborodás ami feléd irányul szerintem gyerekes,kis p**csök szoktak így viselkedni,mint azok akik neked osztották az észt azok után,h berúgtak,sőt el sem hívtak amikor kérted őket,h hívjanak! :) Ez is csak azt erősíti meg,h kis képmutató senkiháziak az említett osztálytársaid :) Ezt a kis irományt akár posztolhatod is nekik az említett közösségi portálon,akár elérhetőségemmel együtt is :) Csak,h egy kicsit kapjanak már észbe,h saját magukon kívül,és esetlegesen a szüleiken kívül senkinek semmi köze ahhoz,h szabadidejükben mit csinálnak!(Csek elmondom,h mi suliban órán ittunk mikor a tanár a táblára írt,meg szünetben stb.,még részegen mentünk be a csütörtök esti party után,szal...ha minket nem rúgtak ki...) Ezáltal a suliban sem fognak emiatt semmit sem kapni,még ha esetlegesen ki is derül a dolog,vagy elolvassa vmi illetékes! Köszönöm szépen a lehetőséget,h ezt leírhattam :D

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#2) Thunderzolee

Huhh.. de béna egy csapat lehet az.. :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) ló úr válasza Thunderzolee (#2) üzenetére


ló úr
őstag

Háth az :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#4) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Azt kívánom ennél nagyobb problémátok ne legyen az életben... :N

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#5) CséZé


CséZé
őstag

csicskák.

(#6) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

F*szkalapok!!
Én is ismertem/ismerek ilyen arcokat, lekoccoltattam mindet...
Frenkiznek ezerrel,hogy ők jajj de tudnak inni,ha baj van vagy eljön a másnap akkor meg jön az én alig ittam,meg a ku*vára bírom a piát duma!
Mindenki a saját tetteiért legyen felelős!!
Egyetértek maximálisan ló úrral és veled is!:R

when the sun shines, we'll shine together

(#7) danih


danih
addikt

Egy normális mondtat nem volt ebben a bejegyzésben, úgy érzem a poszt-toló érzelmileg annyira a hatása alatt van a történteknek, hogy képtelen összeszedni a történteket egy olvasható gondolatmenetbe.

(#8) Bling95


Bling95
őstag

Ennél már csak az a jobb amikor eljátsza vki hogy bevan baszva, ahogy társaságba kerül elfelejt egyenes menni meg fuuu jéézusom mennyit ittam aztaQ, aztán ahogy egyedül van hirtelen megtanul járni.

Egyébként a tanároknak ugysincs semmi köze hozzá mit csinálsz hétvégén, sőt nekem van olyan tanárom aki mondta hogy ne lepedüjünk meg ha valahol összefutunk az éjszakában :D

(#9) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Vihar egy kanál vízben.

Egyébként nincs is annál szebb, mint amikor valaki ostobaságot csinál, majd amikor ezért jogosan leszúrják, még ő háborog.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#10) Pukkancs


Pukkancs
tag

Hasonló idiótákkal vagyok egy osztályban, azt csodálkoznak, hogy nem barátkozok velük...

(#11) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ennyi nyomorékot, b*szod :D

bezzeg az én időmben nem volt még fb, meg twitter, meg a többi lópikula. telefon, suli után kocsma? YES!

kész. peace. :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) akom


akom
senior tag

Az itt a gond öreg, hogy minden szart felraksz a facebookra..
Saját magadról írhatsz bármit, azt max leszarják.
De hogy elcsámcsogni x ember előtt hogy ezek úgy bebasztak hogy uhh.. az merész.
Legközelebb ne lepődj meg ha nem is beszelnek majd veled..

(#13) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Csak azt írj ki, amit vállalsz holnapután is. Egyszerű.

(#14) tkazmer


tkazmer
addikt

használd a facebook jogosultságkezelő rendszerét, és úgy írd ki a dolgokat, hogyc sak azok láthassák, akik szeretnéd, hogy lássák. vagy tilts le bizonyos embereket (esetleg csoportokat), hogy ők ne láthassák. nem olyan nagy vaszisztdasz

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) sbazsi válasza akom (#12) üzenetére


sbazsi
veterán

Egyetértek.
Magáról azt rak fel, amit akar.
De másról... :( :(((

(#16) vsgaborr11 válasza akom (#12) üzenetére


vsgaborr11
tag

Aham. Egy kérdés:
Ki a jó édes tököm írta, hogy én ezen elcsámcsogtam?
Szerinted ha nem jönnek oda okoskodni, hogy szedjem le, elolvassa valaki?
Nope.avi.

(#17) gamek!ller válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ja, a 18. században. :D

(#18) vans?


vans?
őstag

A Deaknal mar csak a Jedlik-bal jobb. :D :D

hábm bábm

(#19) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Basszus de le vagyok maradva...
"két osztálytárslánnyal fbchateltem" "Kiírtam Facebookra" - "twitteren felhívták a figyelmem" - "flickr-ös képeket"
Néha még szoktak az emberek egymással személyesen érintkezni? Azt hiszem tényleg lemaradtam valahol... (mondom ezt egy logoutos topicba, de ennyi kell :D )

ON:
akom és sbazsi véleményével kell, hogy egyetértsek. Most komolyan, másokról kiírkálsz ezt-azt, olyat, ami negatívan is lejöhet, aztán csodálkozol, hogy nem tetszik nekik? És még fel vagy háborodva ezen? Érdekes... Kis szerencsével kinövöd...

[ Szerkesztve ]

(#20) gamek!ller válasza Szten Márs (#19) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én tegnap megböktem a barátnőmet. Nem Face-n.

(#21) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

"Szerinted ha nem jönnek oda okoskodni, hogy szedjem le, elolvassa valaki?"

Ha nem olvassa senki, akkor végképp érthetetlen, miért írsz ki bármit is.

"Update: Kaptam egy helyes sms-t nagy cigizős, tépős, részeges "barátomtól", hogy szedjem le de kurvagyorsan a flickr-ös képeket. Hát a nagy lópikulát, azt."

Jobban teszed, ha eltávolítod a kérdéses felvételeket, egyrészt jó nagy tahóság feltenni az internetre másokról az akaratuk ellenére fotókat, másrészt a törvény is tiltja, lásd
PTK 80. § (1) A személyhez fűződő jogok megsértését jelenti a más képmásával vagy hangfelvételével kapcsolatos bármiféle visszaélés.

(2) Képmás vagy hangfelvétel nyilvánosságra hozatalához - a nyilvános közszereplés kivételével - az érintett személy hozzájárulása szükséges.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#22) zH.


zH.
senior tag

Osztom akom véleményét. Én sem örülnék, ha rólam irkálnának facebookon, akármiről is legyen szó.

@gamek!ller: ezekkel az egyre szánalmasodó hozzászólásokkal mit akarsz elérni? nem mintha akárkit is érdekelne, nyilván röhögnöm kéne.

[ Szerkesztve ]

just be

(#23) gamek!ller válasza zH. (#22) üzenetére


gamek!ller
senior tag

+1 hsz. Hopp, yeee 2. Akinek van egy kis esze érti, esetleg még mosoly is kiül az arcára. Ha nem, akkor gondolom nekem van túl nagy humorérzékem, h viccesnek tartom. Amúgy is.. Mi a frásznak magyarázkodom neked? Nem kéne még aludnod? ;)

(#24) zH. válasza gamek!ller (#23) üzenetére


zH.
senior tag

Nyilván nem véletlenül írtam ki a hozzászólásom végére, hogy "nyilván röhögnöm kéne". Tényleg, nagyon vicces. Inkább fárasztó, nem ész kérdése.
Nem kéne még aludnom, személyeskedés off, thx. Kíváncsi lennék, te mit csináltál vasárnap fél 11-kor a koromban, hogy így feljössz az alvással.

mégse, nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

just be

(#25) gamek!ller válasza zH. (#24) üzenetére


gamek!ller
senior tag

A te korodban anyám rám üvöltött ilyenkor, hogy feküdjek le mert holnap iskola. De be is fejeztem.. :) Mindenben igazad van, sajnálom! :)

(#26) _Volkovy_ válasza gamek!ller (#25) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

én jót röhögtem :D

Mr.Csizmás: én egyszer németóra helyett a tornaszertárban dugtam. ez hány pontot ér?

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr.Csizmás válasza gamek!ller (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de viccesek vagyunk :D mi németórán söröztünk :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) cyanide

[link]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#29) gamek!ller válasza _Volkovy_ (#26) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Yeeeeee! :D

(#30) Mr.Csizmás válasza _Volkovy_ (#26) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ön nyert :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) sbazsi válasza Szten Márs (#19) üzenetére


sbazsi
veterán

Na igen.
De egyébként nem kell feltétlen negatívnak lennie. Ha valaki valamit el akar mondani XY-nak, akkor elmondja neki. Ha pedig fel akarja tenni a FB-ra, akkor felteszi oda. (Ha egyáltalán regisztrálva van az illető) Azt hiszem mindenki el tudja dönteni, hogy milyen információt hova szán.
Magam részéről messziről kerülném az illetőt...

(#32) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

én gamf-on ültem be jó fél üveg vodka után németórára :D helyettesítő tanár volt, akit nagyon nem bírtunk, mert szemétkedett mindenkivel és "rákészültem"... csak akkor lepődtem meg, amikor elkezdett mindenkit szóban feleltetni... csoport 90%-a kapta az 1-est én meg szépen becsípve összehoztam azért egy 3-ast... olyan összetett mondatokat raktam össze, hogy a mondat végére azt sem tudtam már, hogy mivel kezdtem... de voltak sörözés utáni programozás vizsgák is meg hasonlók is :) ...középsuliban még szolidan adtuk elő magunkat

amúgy meg aki iszik, viselje a következményeket :K ...ne az legyen már a szemét, aki meglátja és közzé teszi ismerősöknek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) Brutforsz válasza mephi666 (#32) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

"ne az legyen már a szemét, aki meglátja és közzé teszi ismerősöknek"

A szerzőt és a pletykás vénasszonyt az különbözteti meg egymástól, hogy míg utóbbi a ház előtti kispadon ülve meséli el pár embernek az általa hallottakat, addig előbbi megafonnal járja az utcákat, s úgy teszi közhírré. Megjegyzem, hogy a szószátyár mammerek sem igazán közkedveltek.

Meg azért azt se felejtsd el, hogy itt még kisgyerekekről van szó, akikre nem vet túl jó fényt, hogy "bebaszcsizva táncikálnak a barikkal". :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#34) mephi666 válasza Brutforsz (#33) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha kisgyerek, akkor meg nem igyon :K ...ha pedig iszik, gondoljon arra, hogy bárki megláthatja... én így vagyok ezzel... ne azzal legyen kemény, hogy a haverjai előtt be mer b@szni, hanem ha már megtette és kitudódott, akkor vállalja fel... szerintem ez ilyen egyszerű... mellesleg törvény szerint nem is ihatna, ha még kiskorú... (nem is szolgálhatnák ki, stb.) szerintem ez olyan dolog, hogy: most az a rossz, aki lop, vagy az aki meglátja és lebuktatja? tudom, hogy nem szép dolog árulkodni, de kiskorú létére beb@szva fetrengeni még annyira sem...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35) Szten Márs válasza mephi666 (#34) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem egyáltalán nem ilyesmiről van szó... nem feltétlen azért nem akarja valaki, hogy kirakják facebookra, hogy mit csinált, mert az szégyellnivaló, hanem egyszerűen azért, mert nem tartozik a netes nyilvánosságra. Ez nem a való világ, hogy az ember minden mozdulata fent legyen, az emberek többségének igénye van arra, hogy legyen kis magánélete, és ne az legyen a facebook téma, hogy ő mit csinált. Ismétlem: tökfüggetlenül attól, hogy szégyelli-e, vagy sem. Ez egy totálisan félremagyarázott dolog a részetekről, hogy jajj, vállalja is, hogy mit tett. Én sem szégyellem, hogy minden nap szoktam salakanyagot üríteni magamból, sőt, vállalom, igen, szoktam, mégsem szeretném, hogy arról szóljon a facebook üzifal, hogy mekkorát sz..tam tegnap, ilyen baromi egyszerű. És ha valaki mégis megtenné, aztán még ő lenne felháborodva, akkor azt hiszem elég nagy tahónak tartanám - teljesen jogosan.

(#36) Brutforsz válasza mephi666 (#34) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Azért a lopással ne keverjük az italozást, utóbbi nem törvénysértés, és senkinek nem okoz vele kárt az illető – legfeljebb saját magának. :)

A gond itt azzal van, hogy a szerző – kivagyiságból vagy feltűnési viszketegsége kielégítésének okán – minden szart kipakol az internetre, nem törődve azzal, hogy ennek adott esetben milyen következményei lehetnek; az külön gáz, hogy miután felszólítják a képek eltávolítására, megtagadja, sőt még neki áll feljebb, pedig ténylegesen törvényt sért.

Ennek az attitűdnek egyébként előre láthatóan az lesz a következménye, hogy a kissrácot – teljesen érthető módon – ki fogják közösíteni: nem hívják meg sehova és nem vonják be semmilyen beszélgetésbe.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#37) mephi666 válasza Brutforsz (#36) üzenetére


mephi666
nagyúr

+#35: akkor kicsit félreértelmeztem... egyébként az italozás is törvénysértő, ha nem múlt el a srác még 18 éves ;)

ui: a többiben igazat adok, mert nem szép kiteregetni mások dolgait közösségi portálon... elég erős csőlátással néztem a témát és leragadtam a "kiskorú alkoholizál, de titkolni akarja" dolognál

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) Szten Márs válasza mephi666 (#37) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:R

(#39) madgie válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


madgie
titán

"telefon, suli után kocsma?"

De vezetékes ugye? Nálunk még a kaputelefon volt a menő, Csabi felcsörgetett, jösszé', mondom szerda van, mindegy, menjünk. Kedden is voltunk, jé, mi ez a szék mellettem a teraszon? Mondja, tegnap hoztuk. Mondom, minek? Aszongya, hát neki, pecázni, dobjam le neki az emeletrű', bőszen elkapja. Közben persze fél tucat mami kint ült a padokon (lakótelep) pislognak nagyokat, lesz min csámcsogni, ki bánja. Szép idők voltak no, mobil se kellett ám, nemhogy fécbúk :))

Egyébként, hogy ON is legyek: hétvégén koncert vót, elég sokan vannak olyan helyzetben levidijózva hádében, hogy nem örülnének neki, ha felkerülne bárhová. Nem is fog, IRL jókat röhögünk rajta (egymáson), de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#40) Dany007 válasza Szten Márs (#35) üzenetére


Dany007
veterán

A gond pontosan az ezekkel a közösségi programokkal, hogy mindenki tud mindent a másikról és mindenki megosztja minden dolgát másokkal.
Ennek bizony sajnos van egy ilyen következménye / lehetősége is, mint amiről az írás szól.
Ezeknek a közösségi oldalaknak az lenne az eredeti célja, hogy a távol élők is kapcsolatot tarthassanak egymással. Régi haverok, barátok stb...
Viszont a tendencia - ahogy látom és látszik is - már régen nem ez, hanem pontosan az amit írtál, hogy ha sz***ok egy jót az is kikerül az üzenőfalra, hogy mindenki tudjon róla.

(#41) mephi666 válasza Szten Márs (#38) üzenetére


mephi666
nagyúr

és tényleg nem a levegőből beszélek, mert elmúltam már 18, amikor életemben először keményebben berúgtam :K előtte azért pár évvel már időnként elfogadtam, ha kínáltak, de nagy ritkán 1-2 felesnél, vagy sörnél soha nem ittam többet... és ez általában vendégségben volt, úgy hogy a szüleim is tudtak róla... az vesse rám az első követ, aki emiatt elítél...
engem speciel mindig is zavart, ha a környezetemben fiatalkorúak "keménykedésből" szeszeltek... ennek soha nem láttam az értelmét, hogy: "igyunk, mint a gödény, részegedjünk le, mert mi vagyunk a menők" :W pedig sokan ezt csinálják... a következményekért meg soha nem vállalják a felelősséget... én szeretek iszogatni, de soha nem a részegedés a cél... szeretem a jó italokat és kellemesen tud esni egy-egy húzós hét után, vagy ha a megfelelő társasággal elfogyasztok egy normális mennyiséget... :K szerintem nem bűn iszogatni, sőt egészséges is, ha mértékkel csinálja az ember

#40: én múltkor mondjuk a jól sikerült vasárnapi menüt fotóztam le és raktam fel ;] (...csorgassák a népek a nyálukat) szerintem mindenkinek el kellene döntenie magában mielőtt megoszt valamit: ér-e annyit? kik látják? okoz-e vele bárkinek is valami kellemetlenséget?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) Goose-T


Goose-T
veterán

Gratulálok, nagyszerű bajtársi viselkedést mutattál. Nem csoda, hogy utálnak a "haverjaid".

Az osztálytársaimmal annak idején inkább falaztunk egymásnak a tanárok és a szülők előtt, ha be találtunk rúgni netalántám.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43) Dany007 válasza mephi666 (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Csak az a gond, hogy itt még nem tartunk :)
A legtöbb "facebook buzi" már nem abból a korból származik, amikor az internethasználat egyfajta extra dolognak számított. Így nekik nincs meg az a bizonyos kultúra ami ehhez szükséges lenne. Szvsz persze...

(#44) Samus


Samus
addikt

Én azért megkérdezném, hogy egyáltalán miért kell kiírni, hogy valaki részeg. Ha Te vagy az, és szerinted poén, írd ki. Ha egy barátod az, és szerinted poén, röhögd pofán, és ennyi. Igazság szerint jogosnak érzem a reklamációt.

A facebook adatvédelméről volt szó nemrég az IT Café-n. Nem az adatvédelemmel van baj. Ha egy felhasználó a képernyőre ragaszt egy cetlit, amin egy jelszó van ráírva, sőt, még az is, hogy mihez való, ha ezt valaki meglátja, nem ő lesz a paraszt, hanem az a felelőtlen, aki kint hagyta.

A felhasználók mindent megosztanak. Rengeteg olyan dolgot, amit talán nem is kellene, mert más számára kínos, vagy nem kívánatos. Napi....-on rengeteg ilyen postot találni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#45) mephi666 válasza Dany007 (#43) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem ismerem a jelenlegi alaptantervet, mert rég voltam már iskolás, de általános iskolában nem tanítanak még pl. netikett-et? :U szerintem ez egy kimondottan hasznos tárgy lenne (persze, ha alkalmazná is mindenki) ott tartunk, hogy már általános iskolás korában a gyerekek okostelefonokkal mászkálnak, otthon várja őket a széles sávú internet és a többi... ebbe a világba nőnek bele és nem nagyon magyarázza el nekik senki, hogy milyen "veszélyek" várhatnak rájuk, ha nem figyelnek?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46) Szten Márs válasza Dany007 (#40) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha valaki saját maga írja ki az ügyes-bajos dolgait, wc-s élményeit, akármilyeit, akkor tegye. Max. furán néznek majd rá, de szempontunkból most mindegy. Ha való világot akar csinálni a saját életéből, hát tegye. Itt a hangsúly pont azon van, hogy nem saját maga írt az aktuális dolgairól, hanem egy harmadik személy, és ez baromi nagy különbség.
Lehet a "mindent megosztunk magunkról" irányba megy a tendencia - teljesen őszintén: nem érdekel. Mindenkinek a saját döntése hogy használja a facebookot, meg ezeket a netes lehetőségeket, amíg azzal mások magánéletéhez való jogát nem zavarja, vagy másoknak nem árt vele bármilyen egyéb módon.

mephi666:
Én is szeretem az alkoholt az ízéért élvezni - jó sörök (főleg a barna- és a búzasörök a kedvenceim, bár az előbbiből vannak kegyetlen gyatrák, sőt, konkrétan alig lehet találni jó minőségű barna sört sajnos... :( ), jó borok és amit nagyon szeretek: jó pálinkák. Keveset, pálinkából egy feles, borból egy kis pohár, sörből egy üveg, bőven elég, tényleg az íz élvezetéért. Ez hozzá is tartozik a kultúránkhoz, azt hiszem. Ugyanakkor volt nekem korszakom (pl 18-19 éves korom pont, de egy rövid ideig később, 22-23 körül is), amikor kegyetlen mennyiségűt ittam/ittunk. A kegyetlen mennyiségűt szó szerint kell érteni, a fél liter tömény nem volt ritka, és hát igen, ez nyilván erősen túlmutat a fentebb vázolt kategórián, főleg, hogy ezek többnyire hulladék égetett szeszek voltak - low cost vodka, rum, ilyesmi. De aligha menőzésből ment - nem vágtunk fel vele senkinek, nem kürtöltük világgá, sőt a tömegközlekedési eszközökön sem randalíroztunk részegen, mert az milyen menő. Egyszerűen ittunk, részegedtünk, mint állat és elvoltunk, röhögtünk. Fontos volt, hogy ne kanbuli legyen, sőt, lehetőleg több lány legyen - és igen, a lányok is ittak, mint a gödény, részegedtek, mint állat. Lehet nőietlennek tartani, talán az is, de kit érdekel/kit érdekelt? Ez sokaknak szerintem hozzá tartozik a fiatalságához, hogy kicsit tombol, kicsit elereszti magát... nem mindenki olyan alkat, hogy szüksége van erre az egyedfejlődése folyamán, de sokan. Aztán kitombolja magát az ember, és egyszerűen elmúlik erre az igény. Mint ahogy nálam/nálunk is így történt. És így volt teljes a fiatalság, az ember kihasználta, hogy megtehet ilyet, basszus, egyszer élünk alapon. Itt is fontos, hogy úgy csinálja az ember, hogy másoknak ezzel semmilyen módon ne ártson, mi úgy csináltuk. Innentől tiszta a dolog szerintem. És ismétlem: a menőzésnek semmi köze nem volt hozzá. Szerintem sokan ilyen alapon piálnak, és majd kinövik. Mondjuk a randalírozós bandákat én sem bírom és nem bírtam soha.

(#47) Brutforsz válasza mephi666 (#37) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Azért tegyük tisztába ezt a dolgot: alkoholt fogyasztani (és például dohányozni) kiskorúak számára – általában – nem tilos (legalábbis én nem tudok ilyen jogszabályról, amennyiben létezik, kérlek, nevezd meg azt), amit tilt a törvény, az a kiszolgálásuk – boltban vagy vendéglátó egységben – az említett termékekkel.

A bejegyzésben azt olvastam, hogy az egyik kiscsaj bátyjáékkal fogyasztottak, ráadásul otthon, ami nagyjából úgy nézhetett ki, hogy a nagykorúak megvették a szeszesitalokat, és megkínálták vele kisebb pajtásaikat is. Ez teljesen jogkövető magatartás volt mindhárom – kiskorú, nagykorú, bolt – részről. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#48) madgie válasza Szten Márs (#46) üzenetére


madgie
titán

Leffe-t például majd' mindenfelé kapni és szerintem jó barnasör. Pálinkából viszont tényleg nehéz jókat inni :( Múltkor csalódottan állapítottam meg, hogy a Zsindelyes Bodza is hulladék, tényleg nagyon rég ittam finom bodzapálinkát (a Várda Drink bodzája volt jó, de az is csak a bevezetés évében). Barackot és meggyet az asszonka keresztapja főz, nem is piskóta szinten, így néha azért csak iszom tényleg finom házi pálinkát. Egyébként ismeretlen helyen meg nem innám a HP-t, múltkor egy kocsmában a cimborák csak néztem, miért konyakozom, míg ők vadul itták a pálinkának titulált almát. Pár óra múlva vadul f*stak/hánytak. Nem jó ez a kontroll nélküli pálinkaintézkedés, a sok katyvaszt már nem kell a pult alá se dugni :(

(#49) Dany007 válasza mephi666 (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Remélem csak viccből kérdezted :)
Természetesen nincs benne netikett, de még sima viselkedés-illemtan sem. Nekünk volt 2-3 ilyen plusz óránk szakközépben, azért tudom csak, hogy ilyen létezik, de nem volt a kötelezőek között - 1-1 oszt. főnöki helyett lett tartva. Szóval netikett meg egyáltalán nincs.
Egyébként pontosan arra gondoltam amire te is. Sok fiatal belecsöppen mindebbe és senki semmi nem tanítja meg viselkedni.
Amit a srác csinált az közvetve olyan, mintha egy iskolai rendezvényen - ahol minden ismerőse ottvan - elkiabálja magát, hogy a "pista úgy beba***ott, hogy sz***á hányta a wc-t" és hasonló. Nyilván a való életben / in live ezt nem tenné meg senki, mert már egy 8.-osnak is van annyi önfegyelme és annyi kultúrája - jobb esetben van - , hogy ilyet nem tesz nyilvánosan.
Viszont a facebooknál ilyen eszébe se jut. Mivel az egy rajz egy képernyőn, betűk és képek halmaza. Egyáltalán nem hasonlít egy iskolai rendezvény tömegéhez, így ott jóval kisebb az erkölcsi korlát, mint élőben. Holott a hatás meg voltaképp ugyan az, vagy nagyon hasonló.

@Szten Márs:

Ja, nem épp a jelen helyzetet értékeltem. Azzal teljesen egyetértek (mármint amit írtál). Csak megjegyeztem, hogy tendencia - ahogy én tapasztalom - igencsak abba az irányba halad.
És persze, le lehet és le is kell sz**ni, hogy ki csinál magából valóvilágot a facebookon egészen addig, amíg még nem csinálja ezt mindenki és te (mi) leszünk a kisebbség. Ergo elképzelhető, hogy végén még minket érint valami negatívum abból kifolyólag, hogy nem osztunk meg mindent. (hát ez a fejemben még jobban hangzott)
Szóval olyasmire gondolok, mint amikor a fiatalok elmennek szórakozni és ha mondjuk az egyik srác nem akar alkoholt inni, akkor azt kinézik, esetleg kiközösítik stb... Persze ez még nem akkora ügy, de valami hasonló gondolatmenetet képzelek a facebook kapcsán is.

@madgie

A leffe az egyik kedvencem! :DD Utána jön az Edelweiss. De sz.tem leffét - abból is a világosat - elég kevés helyen lehet kapni (persze a nagyobb Tescokban meg hasonlókban igen, de kis helyi boltokban szinte sehol).

[ Szerkesztve ]

(#50) Szten Márs válasza madgie (#48) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nálam az etalon - és az egyik legjobb sör, amihez valaha is szerencsém volt - az a Budweiser Budvar barna, Tescoban, vagy Auchanban lehet látni általában. Igen, Leffe is relative sok helyen van,ha a komolyabb sörválasztékkal rendelkező kisboltokat (kettő tuti helyet ismerek szerencsére), vagy hipermárketeket nézzük, de ha bemegyek egy átlagos magyar boltba - legyen az kisbolt, vagy Profi, Spar, Match, ilyesmi - akkor 10-ből 9-szer csak Soproni fekete Démon van, esetleg még Szalon Barna... Sőt, kocsmákban is gyakorta csak egyetlen egyféle barna van, az sem valami űber.
Pálinkát, nos... valóban nehéz jót találni, nemrég sikerült olyan házi szilvát kóstolnom, hogy lejött az összes zománc a fogamról :DDD De ittam olyan házi bodzát is, hogy uhh... kegyetlen jó volt.

Dany007:
Ilyesmitől komolyan aligha kell félni. A saját példáddal: értelmesebb társaságban komolyan soha nem nézték ki azt, aki nem ivott/nem dohányzott. Lehet cukkolták, főleg fiatalabb korban, de semmi komoly. Kevésbé értelmes társaságban más a helyzet, nyilván. Na meg ez a facebookozás, twitterezés, akármi szerintem elsősorban a tizenévesek játéka, vagy a húszas éveik elején járóké, nem hiszem, hogy az idősebb korosztály jelentős mértékben rákattanna...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.