Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bubi92


bubi92
őstag

ez de sucks:S

(#2) _Voyage_ válasza bubi92 (#1) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Jah, mindenkinek.... :(

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#3) zoo8800


zoo8800
veterán

Nagyon kifogtál egy pechszériát, ennyi busz azért nem szokott lerobbanni.

rip and tear, until it is done

(#4) 7 válasza zoo8800 (#3) üzenetére


7
addikt

Írta, hogy csak olyat engedtek ki, aminek valami baja volt. Gondolom azért, hogy felhívják rá a figyelmet, hogy tényleg gázos, mennyire nem törődnek a buszokkal.

A metrókat egyébként nem értem. Láttam fehér szerelvényeket még a nyáron, ahogy az Örsön álltak megpakolva valamiféle zsákokkal. Nem tudom, hogy az újak voltak-e, de feltételezem, mert soha nem láttam még olyanokat. Viszont rohadtul nem értem, hogy ha zsákokat lehet bennük tárolni, akkor embereket miért nem fuvarozhatnak vele.

[ Szerkesztve ]

(#5) _Voyage_ válasza zoo8800 (#3) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Egyik barátom délután is ezzel közlekedik(95-ös), tegnap is, ma is ezt a peches buszokat fogta ki. Pillanatnyilag ez a 3 váltja egymást. :K

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#6) _Voyage_ válasza 7 (#4) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Igen, 1 éve pesten vannak, az örs és a pillangó között, nyílt pályán mennek.
Embereket is vitt már, zsákokkal pedig a terhelést tesztelték. Elvileg ez a 2 vagy 3 szerelvény próba szerelvény, és ezer meg egy probléma volt már vele(ezt mutatja, mennyire voltak pontosak a bkv emberei, rendelés leadáskor....). Nemrég pl leégett az egész elektronikájuk, keresnek rá megoldást, nem bírja a terhelést, a folyamatos működést... :(

Egyébként 2009.09.16-án ünnepélyesen bemutatták a nagyközönségnek., a Stadionnál ki volt állítva, bárki, aki arra járt, felszállhatott rá, megnézhette. Akkor mondták azt, hogy karácsonyra fog menni... :DDD

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#7) zoo8800 válasza 7 (#4) üzenetére


zoo8800
veterán

Hupsz, erről lemaradtam. :B Bocsi _Voyage_
Ez így nem sztrájk, hanem sz0patás. Általában a jó buszok járnak, és a szarok a garázsban maradnak, vagy kiszednek belőlük alkatrészeket, hogy a kevésbé vacak buszok mehessenek.

Az új metrókat még csak a híradóban láttam.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#8) _Voyage_ válasza zoo8800 (#7) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Pontosan. :(
Szegény sofőrök, akik akarnak dolgozni, az utasok miatt, meg nem tudnak rendesen. :(

Új metró szép és jó, iszonyatosan szar, műanyag lap ülésekkel. Nem olyannak, mint a mostanikon van, hanem műanyag ülőlapok egymás mellett, burkolat, szivacs, borítás nélkül.
Kép
Itt még egy piros-fekete kockás szövet látszik az üléseken, a véglegesen nem lesz borítás. :(

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#9) ABE válasza _Voyage_ (#8) üzenetére


ABE
őstag

Nem kell szövet, csak magába szívja a mocskot.

Bécsben és New York-ban is olyan metróval utaztam, amin sima műanyag ülések voltak. Teljesen megfelelnek a célnak, nem kell ezt túlcizellálni. Mellesleg láttam már olyan olasz városi buszról képet, melynek a belterében műanyag ülések voltak szövetborítás nélküli. Rövid távú utazásokra a praktikum a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#10) zoo8800 válasza _Voyage_ (#8) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem éget a vágy, hogy megtapasztaljam a kényelmét :N

rip and tear, until it is done

(#11) raczger válasza zoo8800 (#10) üzenetére


raczger
őstag

Egy ülés nem attól kényelmes hogy hány centi szivacs van rajta, hanem a kialakításától :) Egyébként volt valami indexes videó, ma néztem, és ott azt mondta a riporter hogy sokkal jobb és kényelmesebb is az új.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#12) _Voyage_ válasza ABE (#9) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Volánnak vannak a King Long buszai. A kicsikről beszélek.
Azokon van vastag szövet is, de alapvetően műanyag. Kb 5 perc ülés után inkább állok, mert olyan kényelmetlen, nyom is, nyikorog is, borzalmas. Szövet nélkül csak rosszabb lehet... :(

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#13) ABE válasza _Voyage_ (#12) üzenetére


ABE
őstag

A King Long egy fos, arról kár beszélni. :DDD

(#14) Gergő_ válasza ABE (#9) üzenetére


Gergő_
őstag

nemszövet nem jó mert nem tartja magában a fekáliát és a tutakakát. :D

(#15) _Voyage_ válasza ABE (#13) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

:DDD
A naggyal nincs baj, szereti mindenki nagyon. :)

Gergő_: Na jah, de a szövet legalább nem hideg, nem hűl le 1mp alatt, vagy nem forró, puha, ha ráhuppansz. Műanyag télen hideg, nyáron forró, ráhuppansz, medence csontod törik... :DDD

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#16) 7 válasza ABE (#9) üzenetére


7
addikt

A szövettől én is hülyét kapok, de ezek az ülések a korábban linkelt kép alapján nem úgy lettek megalkotva, hogy csupaszon funkcionáljanak. A műanyag nagyon tud csúszni, ha ruhával érintkezik, és hacsak nem csinálnak ennek megelőzésére valamit (recés műanyag, vájat-jellegű forma kialakítása), igencsak siralmas lesz mozgó járművön is ülni ezeken.

... de ne legyen igazam :)

[ Szerkesztve ]

(#17) zoo8800 válasza raczger (#11) üzenetére


zoo8800
veterán

#8-ban láttad a képet?
Az az ülés nem passzol az anatómiámhoz. Ritka az ennyire lapos segg. Kétlem, hogy a nekünk szánt darabok sokkal kényelmesebbek lennének. A szupi Volvo-k ülésein is nehéz megmaradni, a régi Ikarusok azért jobbak kényelem szempontjából.

linkelnéd azt a videót?

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#18) _Voyage_ válasza 7 (#16) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Nem lenne velük gond, ha egy kb legalább 2-3cm-es szivacsréteg lenne alatta, se hideg nem lenne, se forró, se kényelmetlen. Így pedig mindegyik lesz egyszerre.
Hogy melyik baromnak jutott eszébe, hogy a szövetet ne tegyék rá a végleges példányokra... :Y

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#19) raczger válasza zoo8800 (#17) üzenetére


raczger
őstag

Láttam, nem tuthatod. Pl a volvo buszok képeit is anno megnézve úgy gondoltam valami ritkafos lehet, de kényelmes, legalábbis egyhuzamban egy órát szoktam ülni volvo buszon.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#20) 7 válasza _Voyage_ (#18) üzenetére


7
addikt

Igazából szerintem a hőmérséklet nemigen lesz nagy probléma, viszonylag kiegyenlített hőmérséklet van a metróalagútban. Igaz, nyáron az ember oda tud ragadni a műanyagra, de attól, hogy forró vagy hideg az ülés, nem kell félni.

Nekem eddig a közlekedési eszközök ülései közül az Ikarusokon található műbőr borításos jött be a leginkább. Számomra kényelmes, strapabíró, leginkább akkor van vele gond, ha szándékosan rongálják, könnyen tisztítható. Ezzel szemben a szövet úgy szívja magába a mocskot, hogy belegondolni is rossz, ráülni meg méginkább.

[ Szerkesztve ]

(#21) _Voyage_ válasza 7 (#20) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Én pl télen, mikor örsön felszállok a már 2 perce ott dekkoló metróra a mínusz 5-10 fokban, igen-igen odafagyok... :DDD
Nekem a felújított EvA metrók jönnek be. Amelyeknek rózsaszín a belseje. Szuper jó. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#22) ABE válasza 7 (#16) üzenetére


ABE
őstag

Ha nem olyan rángatósan indul el és áll meg a szerelvény,mint az orosz típusok, akkor szerintem nem gáz (annyira). :)

[ Szerkesztve ]

(#23) C^^ válasza _Voyage_ (#12) üzenetére


C^^
őstag

"Volánnak vannak a King Long buszai. A kicsikről beszélek."
Ma volt is szerencsém 1:15 percet zötykölődni rajta. Nem vagyok nagydarab, csak magas, hosszú lábakkal... na most egyedül még elmegy a 4-es blokk, de ha veled szemben és melletted is ülnek...nem kívánom senkinek. A hangja pedig veri az NDK-s porszívót.

Az Örsön én is rendszeresen láttam egy időben hétvégente az új metrókat. Örs - Pillangó utca között csinálták a zsákos teszteket.

(#24) _Voyage_ válasza C^^ (#23) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Én konkrétan a vezető mögött szoktam ülni, belső ülésen, lábaim a mellettem levő ülés elé vannak téve, sehol nem férek fel. Ha valaki fel akar szállni, meg szoktam mondani, hogy tolja hátrébb az ülésemet... :DDD

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.