Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) fererencz89 válasza VoidXs (#99) üzenetére


fererencz89
őstag

Az megvan, amikor Hosszú 2 telefonos felvétellel bizonyította, hogy mekkora különbség van a hangzásban misztikus eszközökkel, és nélkülük? Bizonyos körökben nagyobb bizonyító ereje volt, mint ennek a felmérésnek. ;]

Nem szotkam hibázni.

(#102) VoidXs válasza fererencz89 (#101) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Volt olyan okos ember, aki ilyenekkel halmozott el Messengeren. Imádom, amikor ugyanezek mondják, hogy nem hallani hangszórók közti különbségeket YouTube-on, de a nem létezőt meg valahogy mégis?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#103) mephi666 válasza VoidXs (#102) üzenetére


mephi666
nagyúr

a szó, amit keresel: placebo... ha kifizetnék 10-100ezreket fölösbe hülyeségre, mondjam azt, hogy idióta voltam, mert nincs különbség? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#104) Dave™ válasza VoidXs (#81) üzenetére


Dave™
nagyúr

Elfogyott a fakockája, a switchek alá már nem jutott. Pedig az még tuti dobott volna rajta!

[ Szerkesztve ]

(#105) Lenry válasza VoidXs (#99) üzenetére


Lenry
félisten

nah akkor én megyek Splinter Cellezni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#106) Dave™


Dave™
nagyúr

Kipróbáltam volna Ubuntu 22.04-en, de nem látszanak az audiofájlok (se flac, se mp3). Tudom tallózni a fájlrendszert, de csak a könyvtárak látszódnak, a fájlok nem. Mi a trükk?

(#107) fererencz89 válasza Dave™ (#106) üzenetére


fererencz89
őstag

.wav :)

Nem szotkam hibázni.

(#108) Dave™ válasza fererencz89 (#107) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja még emlékszem valami ilyenre a 90-es évekből, de talán az utolsó lenne, amire a "load an audio file" alatt gondolok. Megnézem, köszi :)

(#109) fererencz89 válasza Dave™ (#108) üzenetére


fererencz89
őstag

".... a "kérdőív" valójában egy játék arról, hogy ezeket a technológiákat használva, saját zenét betöltve (csak WAV-ot eszik, bocsi)" :R

Nem szotkam hibázni.

(#110) proci985


proci985
MODERÁTOR

kozben kivancsisagbol raneztem compression tesztre. 7/9: buktam egyet masodik korben (vorbis 64) es buktam egyet a 8. korben. headphone modeban.

viszont olyan zenevel teszteltem (modeselektor - godspeed), amit az otthoni hangrendszer upgradek utan verifikalni szoktam hasznalni lassan 20 eve. xonar one (moddolva mk2 + muses02 variansra), philips fidelio x3.

kieg: lehet megyek egy masodik kort, mert a headphone mode tenyleg rontja a codec felismeresi eselyet ahogy tisztan (nem vakon) a codeceknel neztem. kieg: kikapcsolt headphone moddal 13/15, ez igy picit realisabb. foleg az a resz, hogy itt mindketszer az mp3-256on hibaztam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#111) Dave™ válasza fererencz89 (#109) üzenetére


Dave™
nagyúr

Átfutottam korábban a leírást, ezek szerint ezen átsiklottam, lehet egyszerűbb lett volna "load a .wav file", de mindegy.

(#112) Lenry válasza Dave™ (#111) üzenetére


Lenry
félisten

Linuxon nem tudom most megnézni, de Windowson így indul:

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#113) Dave™ válasza Lenry (#112) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja így már értem miért csak nekem okozott gondot. Én ezt látom a Unity logó után:

(#114) Lenry válasza Dave™ (#113) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ez így megmagyarázza :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#115) Shing


Shing
őstag

A hifisek mindig ilyen 45+ éves kategória szerintem. Mert akkora gyűlik össze annyi felesleges pénz, hogy ráköltheted. Csak mire meghallanád a különbséget, már nem hallod... :P

(#116) RandomName válasza dabadab (#83) üzenetére


RandomName
aktív tag

Tartom, és emelem egy ground box-al.
"atttracted by the galvanic mineralmix and the Para, Dia and Ferro magnetic metals"
Érintési feszültség, feltöltődés, ilyesmi ellen szoktunk EgyenPotenciálra Hozó vezetéket használni. Ami ugye földelés, földelési ellenállással, meg mindenféle fizikai jellemzővel...
Csak mivel nagyon régóta van a különböző rádióknak/erősítőknek földelőpontja, sikerült a hifiben ezt is túlgondolni. Mert ez így ennyit ér.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#117) Lenry válasza RandomName (#116) üzenetére


Lenry
félisten

jól értelmezem, hogy ez egy földdel megtöltött fadoboz?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#118) RandomName válasza Lenry (#117) üzenetére


RandomName
aktív tag

Igen.
https://longkft.hu/audioblog/entreq-virtualis-fold-ground-box/

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#119) mephi666 válasza Lenry (#117) üzenetére


mephi666
nagyúr

hifista fülre bejáratott föld :C ez kész...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#120) Lenry válasza RandomName (#118) üzenetére


Lenry
félisten

semmiféle mérőműszert nem használnak, hanem azokat az elektromos erőterekre különösen érzékeny munkatársuk érzékelése alapján fejlesztik, alakítják.
:C
háhogyne.
gondolom csillagjóst és sámánt is bevetnek közben, meg a Hold állása is fontos a föld lapátolása közben

dramaturgiailag egyébként jól felépített cikk, amelyben az olvasó nyilvánvaló kételyének hangot adva főhősünk egy monumentális pillanatban döbben rá a Nagybetűs Igazságra. szinte hallod az ideillő epikus zenét.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#121) Hieronymus válasza Shing (#115) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A hifi az analóg kor szüleménye volt. Lassan de biztosan kifutóban van. Minek hatalmas pénzeket tolni, a leginkább placebo alapú élmény javulásba, ha valódi hangminőség javulást hoz a Hi-Res AUDIO.
Ebben legalább a 45+ évesek is meghallják a minőség javulását. (Az idősebbek a magasabb frekvenciákat hallják rosszabbul. De ez nem befolyásolja a jól hallható hangtartomány érzékelését.)

A mai kedvencem a Rotel T14 DAB+/FM-Tuner. Legalább 600 euró mélyen kell zsebbe nyúlni ahhoz, hogy haza vihesse valaki ezt a kincset.
Az FM tuner részéről nincs mit mondani. Ugyan az , mint a többi. A magas és mély hangokra rátol egy keveset. Az FM sugárzás alapvetően a beszéd hangra van kihegyezve.
A DAB+ sugárzás. legalább is + normában szórt adások felülmúlják az FM minőséget. Elméletileg. Egyrészt a sávszélesség spórolás ront a minőségen. Másrészt a rádió csatornáknak is biztosítani kell olyan hangforrást, ami még nem tartalmazza az FM-hez szükséges szűrést.

Ennyi pénzért például egy Denon AVRX1700HBKE2 7.2 AV-Receiver 7x80 W, Bluetooth®, Dolby Atmos®, Hi-Res AUDIO, USB, WLAN AVR-t lehet vásárolni, ami tartalmazza a T14 minden tudását. Sőt ennél sokkal - sokkal többet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#122) dabadab válasza Hieronymus (#121) üzenetére


dabadab
titán

A hi-res audio az mondjuk megint olyan terület, amivel kapcsolatban kifejezetten szkeptikus vagyok, főleg, hogy a leggyengébb láncszeme továbbra is a levegő tényleges megrezegtetése és ott a mindenféle hangszórók meg egyebek bőven nagyobb hibával szoktak dolgozni, mint amit akár egy tök sima CD formátumú forrás tud.

DRM is theft

(#123) VoidXs válasza dabadab (#122) üzenetére


VoidXs
nagyúr

"Low-res" audio: 96 dB jel/zaj viszony, 22050 kHz maximum. Nagyon csendes szoba zajszintje: 40 dB, 40+96=136 dB. Azonnali halláskárosodás határa: 125 dB. Emberi hallás határa: 20 kHz. Ezek után van szükség high-res-re konzumer oldalon?

Stúdióba találták ki, mert sok volt a kerekítési veszteség, aztán azóta a stúdió belső formátuma 64 bit, a kezdetleges high-res maradt meg a hifiben. Egy DAC nem azért 24 vagy 32 bites, hogy ilyet adjanak ki rajta, hanem hogy a 16-ot ne csonkolja kis jelszinten.

Bónusz poén: a Nuance tömörítései mind 48 kHz-re fogják vissza a zenét. A hifisek zenéi simán lehet, hogy high-res-ek voltak, nem mentek vele sokra.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#124) RoyBatty válasza dabadab (#122) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Nagyon egyetértek. A pénzüket józanul kezelő, de igényesebb zenehallgató ismerőseimnek azt szoktam mondani, hogy az igényeikhez passzoló hangszórókra költsenek, ne a kábelekre, századszázalékokban jobb teljesítményű erősítőkre szórják el feleslegesen a pénzüket.

(#125) ztsoft


ztsoft
őstag

Kipróbáltam Arch linux alatt, de valami nagyon nem stimmel az alkalmazott hang kimenetnél, az biztos, hogy a mély frekvencia ki vannak emelve (meg a tér érzet is kisebb) a programban lejátszva a teszt fájlt (Yello - Dark side), mint a VLC-ben.

Nálam se volt kéznél wav fájl, így az Audacity-t hívtam segítségül, hogy elkészítsem a wav fájlt (eredeti 44.1 kHz, 16 bit, flac), összehasonlítva nem éreztem különbséget köztük.

Ami feltűnt, hogy a programban (Codec showcase) a Lossless és a 192 kbit/s MP3 között már nem hallottam különbséget. Ezen felbuzdulva elkészítettem a saját MP3-as verziómat (állandó 192 kbit/s, stereo) a flac fájlból, nos, itt már hallható a különbség a VLC-ben a flac és az MP3 között.

Ahogy a teszten is látszik, már 128 kbit/s-nél elvéreztem. :D

Next codec: Vorbis, 64 kbit/s Round 1, score: 1/1 Round 2, score: 2/2 Round 3, score: 3/3 Next codec: MP3, 128 kbit/s Round 4, score: 4/4 Round 5, score: 4/5 Round 6, score: 4/6 System time: 2022.05.29 12:57:29.3819 Validity: FGfGiPm2L+QjCDmWWFpZlA==

Annyi még hozzá tartozik, hogy nincs profi hang cuccom, egy Acer laptop integrált hanggal, meg egy Sony MH-EX300AP headsetem, sajnos, az AVR-em nem HDMI képes, így az kiesett a tesztből.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#126) Dave™ válasza ztsoft (#125) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam se volt kéznél wav fájl, így az Audacity-t hívtam segítségül, hogy elkészítsem a wav fájlt

ffmpeg -i akármi.flac akármi.wav

(#127) ztsoft válasza Dave™ (#126) üzenetére


ztsoft
őstag

Köszönöm, ennyire nem vagyok vérbeli linuxos, hogy ilyeneket kis újból kirázzam, de nem ijedek meg a parancssortól. :D

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#128) VoidXs válasza ztsoft (#125) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A VLC-ben alapbeállítás mindenféle szűrés, például a kép is durván kontrasztosabb első indulásra, mint bármelyik másik lejátszóban. Ezeket mindet ajánlott kikapcsolni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#129) fatpingvin válasza RoyBatty (#124) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem is van eegy ilyen cimborám... komoly küzdés mindig amikor előkerül a kérdés, ő nagyon lelkes, én meg értek hozzá valamennyit... végül kapott tőlem egy kis teljesítményű de korrekt D-class erősítőt amivel nem fogja leégetni a hangfalait, azzal most tudomásom szerint elvan.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#130) fererencz89 válasza fatpingvin (#129) üzenetére


fererencz89
őstag

Nem pont a kis teljesítményűnél van meg inkább a "leégetés" veszélye?

Nem szotkam hibázni.

(#131) fatpingvin válasza fererencz89 (#130) üzenetére


fatpingvin
őstag

a két hangfal együtt kb 5x annyiba kerül mint az erősítő, amiben meg van védelem. mivel jó hatásfokú, ezért nem kell neki bika táp, azt meg kiszámoltam hogy az se gáz ha a hangfalra kb direktben kimegy a tápfesz amit az erősítő kap.

maxon meg úgyse fogja járatni mert panellakás.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#132) ztsoft válasza VoidXs (#128) üzenetére


ztsoft
őstag

Én mindenféle szoftveres módosítást kikapcsoltam a VLC-ben, amit találtam, szívesen veszek ötleteket további kikapcsolásra váró szűrésről.
Régebben csak és kizárólag ALSA hang kimenetet használtam (S/PDIF esetén hardverest), de az újabb laptopon már nem úgy működik, így marad az alapértelmezett.

A másik, amit azóta megnéztem, hogy az említett headset ugyan úgy szól a telefonommal (Sony Xperia 10, gyári lejátszó program, az összes szoftveres módosító feature kikapcsolva) is, mint a laptoppal (természetesen ugyan azzal a flac fájllal tesztelve). Ahogy az Audacity-be betöltve a flac fájlt is ugyan úgy szól, mint a VLC-ben (most jutott eszembe, ahogy írtam a hsz-t).

Én is vágyok a minél természetesebb hang visszaadásra, így megpróbálom kihozni a maximumot abból, amim van.

Esetleg megírhatnád, hogy a program milyen hang kimenetet használ, hátha ott van valamilyen beállítási lehetőség, vagy egyéb dolog, ami ilyen szinten belenyúl a hangba.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#133) pető bá'


pető bá'
őstag

kár hogy csak most láttam az írást, szívesen kitöltöttem volna korábban is a tesztet :D
egyet teszteltem előtte a training mode-dal, hogy lássam hogy működik; viszont nekem sem volt kéznél wav file, csak egy (szerintem) nem túl jó (minőségű) album wav verzióban; lehet később konvertálok valami flac-ből és megnézem azzal is :)

Creative Sound Blaster X-Fi HD + SoundMagic E80C volt a legjobb a környéken :)

Nuance 1.0 with a 5.1 layout
Next codec: Vorbis, 64 kbit/s
Round 1, score: 1/1
Round 2, score: 2/2
Round 3, score: 3/3
Next codec: MP3, 128 kbit/s
Round 4, score: 4/4
Round 5, score: 5/5
Round 6, score: 6/6
Next codec: Vorbis, 128 kbit/s
Round 7, score: 7/7
Round 8, score: 8/8
Round 9, score: 9/9
Next codec: Opus, 64 kbit/s
Round 10, score: 10/10
Round 11, score: 11/11
Round 12, score: 12/12
Next codec: MP3, 256 kbit/s
Round 13, score: 13/13
Round 14, score: 14/14
Round 15, score: 15/15
Next codec: AC3
Round 16, score: 16/16
Round 17, score: 17/17
Round 18, score: 18/18
Next codec: MP3, 192 kbit/s
Round 19, score: 19/19
Round 20, score: 20/20
Round 21, score: 21/21
Next codec: MP3, 320 kbit/s
Round 22, score: 22/22
Round 23, score: 23/23
Round 24, score: 24/24
Next codec: Vorbis, 192 kbit/s
Round 25, score: 25/25
Round 26, score: 26/26
Round 27, score: 26/27
Next codec: Opus, 128 kbit/s
Round 28, score: 27/28
Round 29, score: 27/29
Round 30, score: 27/30
System time: 2022.05.29 23:29:19.3443
Validity: ZM0FGwPpO4WZkagYNaAtcw==

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#134) VoidXs válasza fererencz89 (#130) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha a hangszóró RMS teljesítményének 70-100%-át adod alá, akkor van a legnagyobb veszélyben, mert a THD megölheti.

#132 ztsoft: Ha a headphone mode nincs bekapcsolva, akkor Cavern driverből (extra letöltés) 2.0-ra állítva már garantáltan módosítatlan kimenetet kapsz. Alapból 5.1, de ha nincs rendszerszintű vagy hangkártyás mágia, meg kell egyeznie az eredetivel. Sima DirectSound a kimenet.

#133 pető bá': Ez így is egy híján élvonalbeli eredmény. :K

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#135) Tikakukac


Tikakukac
titán

Az emberek valamiben hinni akarnak. Világteremtő bácsiban, elefántban, szarvakkal telirakott fura alakokban vagy éppen abban, hogy ő hallja vagy látja ami amúgy nincs. Mind ugyanaz a kaptafa, a kérdés csak az, hány ilyet futtat egyszerre a kobakjában.

Végtelen időt és energiát tettem bele a legkülönfélébb tesztekbe régen amíg aktívan írtam másik felületen. SLI videokártyás teszt, konkrétan 3 nap ment el rá és hát a kapott pénz érte finoman szólva sem volt annyi, ami fedezte volna a munkaórákat, de engem is érdekelt így nem csináltam félmunkát.

Kerek-perec eredmények, grafikonok, qrva sok teszt, marha sok játékkal. Nem 67 vs 67.5 fps dolgokról beszéltünk, hanem olykor 1% körüliekről, de a plafon 43% azért soakt elmond így is. És ugyanúgy emberem ahogy előtte ezerszer bejön és hajtja a hülyeségét. Nem lehet lelőni, write-only és nyomja neki. Memória-teszt ugyanaz. Beírja ezredjére is, hogy gyorsult a gépe nem kicsit, ő érzi. Igaz, hogy amúgy csak meg kéne néznie, hogy dekára sem gyorsulhatott a masinéria, hiszen a proci sem tudja kezelni az x MHz feletti RAM-okat, ott egy Aida is akár, de ő megmondja, sőt, privátban nyomatékosít, hogy ne mondjunk már ilyet, és amúgy is az anyukámat

Az Idiocracy lassan valósággá válik, menő atomhülyének lenni és világgá kürtölni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#136) ztsoft válasza VoidXs (#134) üzenetére


ztsoft
őstag

A headphone mode nincs bekapcsolva. A Cavern driver Linux kompatibilis? Mintha anno rákérdeztem volna és nem volt a válasz, legalább is erre emlékszem.

Linux alatt nincsenek extra feature-ök a hang manipulálására driver szinten (mint Windows alatt), itt maguk a szoftverek, programok adják ezt.

Linux alatt nincs DirectSound (legalább is én még soha nem hallottam róla), ami van, az itt olvasható, [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#137) proci985 válasza Tikakukac (#135) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

multiGPU kapcsan: nekem kb 8 evig volt, ha a max 43% volt ket GPUval akkor valami tenyleg nem stimmelt a meresi metodikaddal. nalam anno 5760x1080on vagy majdnem duplazodott a teljesitmeny, vagy egyaltalan nem ment a multiGPU. 2018-2019re viszont gyakorlatilag teljesen eltunt a tamogatas, az utolso fecske talan a pCars2 (VR kivetelevel) es a Far Cry New Dawn volt. utobbiban a ket 290X meg lenyomta az utod 5700XTm, igaz kb csak abban volt erezheto a visszalepes.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#138) Tikakukac válasza proci985 (#137) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden stimmelt, hidd el.

Mivel én laptopokban utaztam és vagyok most is leginkább, ez laptop only teszt volt.

Egy dolog nem stimmelt soha: a mesébe illő számok, amik sosem léteztek csak maximum elméletben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#139) proci985 válasza Tikakukac (#138) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

laptop, az ugy lehet. multiGPUnak thermal headroom kellett, nalam a 290Xeknel kb a hutes meg egyszer annyiba kerult, mint a ket kartya, sulyba es helyigenybe meg bele se menjunk, kb 40 kilo volt a desktopom akkoriban. es csak 700Wos folyamatos terhelesig volt csendben, 800W korul mar megjott a hangja is.

de az egy extrem megoldas volt, 5760x1080@60fpsre az elso kompromisszummentes megoldas. a hutes meg draga volt, de lassan a 7-8. evet tapossa. es csomot tanultam rajta.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#140) VoidXs válasza ztsoft (#136) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ja hogy a Linux verzió... Az nem kicsit elavult, próbáld Wine alól a Windows-ost, de ha nem jó, buildelek újat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#141) psyho85 válasza VoidXs (#123) üzenetére


psyho85
aktív tag

Wut? Ez most milyen kontextus? Vagy valami új viszonyítási pontú dB?

96 dB+96 dB=99 dB. A csendes szoba és a maxon üvöltő zene között irdatlan a különbség… 20 dB különbség felett a halkabb forrás gyakorlatilag elhagyható.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#142) Tikakukac válasza proci985 (#139) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem throttling volt a gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143) ztsoft válasza VoidXs (#140) üzenetére


ztsoft
őstag

Ja hogy a Linux verzió... Az nem kicsit elavult

Te linkelted Dave-nek pár napja, [link], csak én is kipróbáltam. :U Már az elején írtam, hogy Arch Linux alatt próbáltam, ezek szerint ezen átsiklottál.

A Wine-t meg hagyjuk, nem fogom csak ezért feltenni, meg szenvedni a különböző MS függőségekkel.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#144) VoidXs válasza psyho85 (#141) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha jel-zaj viszonyról beszélünk, akkor adott zajszint mellett összeadással kapod meg, hogy hol van a jel, ugyanis ez nem két szint összeadása (amit te írsz le), hanem szorzása (mert arányokról beszélünk).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145) JHC válasza VoidXs (#23) üzenetére


JHC
tag

Nekem jó a hallásom, de nem vagyok audiofil, viszont egy 128-kbit, és egy 192kbit-es mp3- között azért meghallani a különbséget. Fúképpen a magas lesz részletesebb a nagyobb bitrátával, az algoritmus miatt, valamint a mély is kicsit más. Egyéni zenehallgatásra a 256-bit-es mp3, már szerintem jó, a 320-ast, már nem hallom meg hogy annyival jobb lenne.

(#146) VoidXs válasza JHC (#145) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Épp ezért van az előkelő második legrosszabb helyen a programban is az MP3 128, mert objektíve is annyira rossz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#147) bkercso válasza VoidXs (#48) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ne vigyük már le erre a szintre pls. :R Nagyon nem egyszavadak ezek a váladzok. Ld. burkolási görbe időfüggőségének hatása...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#148) VoidXs válasza bkercso (#147) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pedig de, a hang minden formája nagyon egyszerű, alapszintű rendszerelméleti fogalmakkal tökéletesen leírható jelenség, aminél a tankönyvi példák bonyolultabbak. Nem is lehet más, hiszen semmi másról nem beszélünk, csak egy adott pontba befutó légnyomás- vagy feszültségváltozásról. A gyakorlat minden formájában igazolja, a szakma is így áll hozzá, egyetlen kivétel a hifisek vélt, semmilyen tapasztalati módon nem bizonyított világa. Az, hogy "de én hallom, te pedig nem értheted meg, mert szerintem szar a füled", nem tapasztalati bizonyíték. Csúnyán elhasalni ilyen és ehhez hasonló vakteszten már az, és ez mindennapos. Nem értem, hogy miért merülhet fel egyáltalán, hogy potik hangjáról (xd) beszélünk, amikor 10-ből 0 hifis képes megmondani a normális MP3 és tömörítetlen közt a különbséget.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#149) fatpingvin válasza bkercso (#147) üzenetére


fatpingvin
őstag

most mondjam hogy az én méréseim (totál más téma, akusztikus önreprezentáció: a pszichofiziológia, a bioakusztika és a viselkedésökológia hármas határterülete) során egyszer az egyik pilothoz elfelejtettem fülest hozni úgyhogy a cimborám egy totál más karakterisztikájú fülesét használtuk visszajátszáshoz. utóbb néztük hogy a legzavaróbb komponens az egészben az összes felvételben jelen lévő dobozhang volt a rossz akusztikai csillapítású tanszéki szoba miatt :D szóval ez a "mielőtt a motyót tuningolod rendezd be a szobát" kérdés ez nagyon vastagon benne van.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#150) RandomName válasza Lenry (#120) üzenetére


RandomName
aktív tag

Örülök, hogy tetszett. :)
Amikor először szembejött a sztori, nekem az egész hetem bearanyozta. :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.