Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Ja és nem csak 50W+-ot tud hanem legalább 50kg is :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2) Areturus


Areturus
tag

Volt szerencsém élőben látni, lehengerlő látvány az biztos! Remek munka! :R

(#3) vodkaboy22 válasza Areturus (#2) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És most már a hangja is lehengerlő ! :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#4) schawo


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) krichd1


krichd1
addikt

Szép munka! A hangjáról majd vmi részletesebb beszámolót is szívesen vennék.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#6) vodkaboy22 válasza krichd1 (#5) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Remélem Schawo majd megteszi helyettem! Sajnos nekem nincs hozzá megfelelő hangfalam. Haza meg már nem fogom vinni ahol lenne. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#7) schawo


schawo
titán

No, most másfél hét tapasztalatot egyetlen hozzászólásba sűrítem össze.

Az erősítő zseniális. Másfél hétig folyamatosan az új erőlködőt használtam. Azután 10 perce visszakötöttem a régit (Luxman L-410), hogy meghallgassam, és összehasonlítsam a kettőt. Ennyi idő kellett, míg rászántam a melót a visszacserére (a Luxman a szorítós kábelterminál miatt macerás).

Az rögtön kiderült, hogy a Luxman nem egy liga.

Különbségek:
Sokkal tisztább, jóval kisebb a torzítása. Fehérebb, kevésbé mocskos, kevésbé szürke a zene mögötti "háttérszín". A Luxman egy fátyol mögül szól.

Magas tartomány jóval precízebb, sokkal több a részlet. Az erőlködők számára egyik legnehezebb feladat az Al Di Meola, Horgas Eszter - He and Carmen című albumáról a Double Concerto, ahol a szám elején a Al Di Meloa elektromos gitáron szólóban játszik. Minél részletesebb az erősítő, annál kevésbé van gumihangja a gitárnak, és bizony a DAC-ok, erősítők ezen csúnyán el szoktak vérezni. Aki ismeri a számot, biztosan tudja, miről van szó. Az eddigi legjobb előadás, amit hallottam bármilyen asztali vagy füleserősítőtől, az a csövesből szólalt meg (forrás: Mytek 192). Nagyszerű megütések a húron, igazi gitárjáték. A számot a Luxmanon újra meghallgatva röhögés fogott el, akkora a különbség.

A dinamika sokkal nagyobb, akkora a különbség, hogy 5 mp sem kell az differencia érzékeléséhez.

A sztereó tér sokkal pontosabb és főleg mélyebb, de ez nyilván a kisebb torzítás és a nagyobb részletesség következménye.

Amit kis hiányérzet, az a mély tartomány. A csöves 40 Hz alatt elfogy, ezt rögtön érzékeltem, most visszatérve a Luxmanhoz újra szembetűnő volt. A vékonyodó hang pár dologra visszavezethető, de leginkább a cső a gyanús. Az EL34 inkább középorientáltnak, és vékonyodónak, a KT88-at pedig mélyben precízebbnek írják le. Azt hiszem meg fogom próbálni a KT88-at is az erőlködőben.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) vodkaboy22 válasza schawo (#7) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A KT88-hoz egy ellenállást lehet cserélni kell majd bár nem biztos. Rá kell mérni. (Bias ellenállás. Jelenlegi bias szint megtartásához, mivel KT88-al változna a bias.)
Igen én is így tudom, hogy a KT88 jobb a hirtelen nagy mély hangoknál. (1.75ször akkor maximális katódáram terhelhetőség és null-clinging-sugártetróda karakterisztika. )
De ez a kis sub lehet még a kimenő trafó is sajnos. Bár én a magasai miatt aggódtam a legjobban ennek a trafónak azt kiderül hogy ott meg nagyon tud. Utána járva kicsit szerintem egy módosított Pi tekercselés aminek a tervét régi maccintosh erősítőktől nyúlhatták.

És még azt mondják hogy transzparenciában és részletben Csöves - contra - Félvezetős versenyben a csöves alul marad... (Szerintem mind2 tud ha jól csinálják meg őket.)

Stereo tért vártam hogy baromi jó lesz mivel az erősítő felépítése már kvázi dualmono. :))

Mielőtt még "drága" kt88-at próbálnál a legelső két PCC88-at cserélni kéne egy jobb E88CC-re. Az is lehet hogy sokat dobna a sub-on! (Következőnek jössz adok lehet 2-3 félét is. ) A feszültség erősítő csövek cseréje nagyon befolyásolhat a hangkarakteren is. A belsőbb kettő E88CC (Tesla) meghajtó csövek már kevésbé lehetnek befolyásolók, de az első csövek nagyon is.

Végül örül a lelke az alkotónak ha tetszik a munkája a célközönségnek :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.