Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmmb80


mmmb80
tag

Hát,egy éve jó ajánlat lett volna...
+5k,és kapok egy Navon mizu m 450-t!

(#2) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Ha van Smart 4 mini, akkor gondoltam, hogy van Smart 4 is! :))
Engem meglepett, hogy KK van rajta, ráadásul a micro SD-s problémát sem hozta magával.
Viszont szerintem 2014-Ben egy telefont kiadni autófókusz nélkül szégyen. :(

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#3) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Táblázat, két Smart mini...
MSM8210--->Adreno 302

Csak így gyorsan olvasva...

Kamera kínai gagyihoz mérten már használható.

(#4) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"a telefon bekacsolása után alig 2 gigányi szabad helyünk van, s mivel a rendszer a 4.4.2-es Androidra épül, ezért ez ijesztő, hiszen erre az jellemző, hogy az alkalmazásokat nemigen tudjuk majd egy esetleg bővítőkártyára száműzni. A Smart 4-ben viszont ez nincs tiltva, simán átrámoltam egy sereg appot a microSD-re."

Egyre több helyen látni, hogy a Kínából érkező gyárilag 4.4.2-es gépeken a microSD írásvédettsége vissza van állítva (nagyon helyesen). :DD

B.Cs.

(#5) quailstorm válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sőt, Lenovon (S960) teszteltem, hogy még Mass Storage is van.
Nem kellet szenvedni a tetűlassú, bugos, fagyást okozó MTPvel :C

(#6) FATtila78


FATtila78
tag

Ennyi pénzért inkább egy IPhone 5C

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#7) macskea


macskea
őstag

Hát ennek fájdalmnasan nincs dizájnja. De még egy kis szándék sem. :O

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#8) Fr0z3n válasza FATtila78 (#6) üzenetére


Fr0z3n
őstag

:Y Te mit ittál?

(#9) Csapoati válasza Fr0z3n (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Trollkoktelt. ;]

Amugy par ezressel olcsobban jo lenne ez, vagy ugyanennyiert IPS-sel, esetleg qHD felbontassal. Vodasoknak ingyen valami kisebb elofizu melle igy sem rossz, nem mindenki akar Asphalt 8-azni.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) Luck Dragon válasza FATtila78 (#6) üzenetére

Vannak gondok, nem is kicsit.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) gyurkikrisz válasza FATtila78 (#6) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Egy tokot és egy adatkábelt kapsz az 5C-hez ennyiért ;]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#12) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Vicces a Coolpad weboldala... nem értem hogy miért nem tudtak kipengetni egy kevés pénzt azért hogy normálisan le legyen fordítva, ne ilyen chengilsh szinten.

(#6) FATtila78: Cicu, nem mondták még hogy gagyin trollkodsz?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Én azt mondom IPS-el és 1Gb RAM-al simán tarolhatna akár. A felhasználok kétharmadának elég lenne.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#14) ddaydome


ddaydome
senior tag

Biztos, hogy úgy fogják beárazni, hogy tömeges eladás legyen, szerintem kártyásan, suli előtt 22.000 HUF-ért fogják majd adni. Akkor majd senki sem fogja azt mondani, hogy rossz ajánlat. Persze sokmindent bele lehetne tenni, de hát ez van.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#15) gyurkikrisz válasza M5Norbi (#13) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Én meg aztmondom hogy az ilyen "ez meg ez kéne bele és akkor tarolna" kommentek nettó baromságok, hisz' ha tőbb minden van benne, akkor egy árkategóriával feljebb kerül, és ott van még 1000 másik ugyanolyan telefon :U

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#16) Schmidi


Schmidi
tag

Anno nagyon szerettem volna egy Vodafone 845-t, de nem volt raktáron és inkább Sony Ericsson Xperia X8 lett helyette. Később rájöttem, hogy jobban jártam így. Azóta is minden ilyen saját márkás cuccnál az az érzésem, hogy nem rossz, de ennyi pénzért van jobb is.

(#17) M5Norbi válasza gyurkikrisz (#15) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ezek egyrészt nem nagy dolgok.Másrészt javítanának annyit a telefonon hogy akár nagyobb vevőkörnek is megfelelne akár másodtelefonnak is.Így sem gázos de még jobb lenne.Nem Snapdragon 805 procit meg QHD kijelzőt írtam.
Az meg ha egy két ilyen apróságért túlzottan megemelik az árát az a szolgáltató döntése.

És nem barmozz.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#18) gyurkikrisz válasza M5Norbi (#17) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Értem, szóval szerinted azok az extrák csakúgy ingyen belehussannak a telefonba? Megemelnék az árat ha azok is benne lennének, 40k-ért nem kapsz meg mindent :U :U

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#19) boncser válasza gyurkikrisz (#18) üzenetére


boncser
aktív tag

Sőt szerintem igazán belefért volna 2 giga ram is, meg full hd amoled. meg nyóc mag. :D :DD
sokkal jobban vinnék..

(#20) h3lios


h3lios
addikt

Szeretik az emberek a Smart 4 Minit és a Smart 4-et is. Miniből már rengeteget adtam el, és eddig nem igazán vannak vele problémák. Az alap árkategóriában szolgáltatói berkekben (nem most ne nézzük a kínai telefonokat), nem igazán vannak más alternatívák. Ebben az árban a Pocket Neo és a Young játszik, azoknál ezek a telefonok sokkal jobb választások.

B-tag: H3lios#2825

(#21) draco31


draco31
veterán

Egy darabig szemeztem ezzel, de vártam a tesztet, és jól döntöttem, hogy előbb megvettem az Alca POP C7-et.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22) h3lios válasza draco31 (#21) üzenetére


h3lios
addikt

Nem jártál rosszul, tudásban többet hoz és persze ott az 5 colos kijelző. :D

B-tag: H3lios#2825

(#23) M5Norbi válasza gyurkikrisz (#18) üzenetére


M5Norbi
őstag

Fillérekért belekerülhettek volna.
Így az említett Alcatel OT Pop C7 szvsz jobb vétel pár ezerrel többért főleg előfizuval.

De befejeztem nem akarok vitatkozni.Én így látom te meg nem kész.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24) halkow


halkow
őstag

Néhol egyre rosszabb ez a 30k-s kategória nem tudom mi váltja ez ki talán az egyre drágább csúcs modellek....

Alcatel onetouch idol2s the king

(#25) Dominó85 válasza mmmb80 (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Jó ég az egy retek... Láttam, nyomkodtam és senkinek sem ajánlanám. Amúgy ez a telefon egy rohadt nagy öngól a Yulong (Coolpad)-tól. Bár gyanítom, hogy a "magyaroknak jó lesz ez is" elmélet szerint a Vodafone sara ez a kompromisszumoktól hemzsegő készülék.

* Péter - 06302461862 *

(#26) hue2000


hue2000
tag

Nem olyan rosz ez

Az élet mindig drága

(#27) Armagedown


Armagedown
őstag

" Nagyon passzentosan ül a helyén, visszatenni sem olyan nagyon egyszerű, de ha sikerül lehámozni, akkor normál méretű SIM-hez és microSD foglalathoz jutunk."
Szerintem már nyugodtan oda lehetne írni hogy mini sim kell bele, az olvasók érteni fogják hogy mit jelent, a teljes méretű sim bankkártya méretű :

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#28) ddaydome válasza Dominó85 (#25) üzenetére


ddaydome
senior tag

Úgy írsz, mintha te nem lennél magyar, ahhoz képest elég jól gépelsz....Vagy esetleg arra gondoltál, hogy kínában meggyőzték a gyátót, hogy a 10 milliós piac az mekkora nagy szelet?:) Vagy csak a 50-150 ezres telefonoknak van helye? Amiből az értelmesebbik valami sokkal hasznosabbat vesz?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#29) rootkiller


rootkiller
őstag

512 MB RAM? Hagyjuk....

Artengo TR 990 Pro

(#30) macskea válasza rootkiller (#29) üzenetére


macskea
őstag

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#31) ALBY


ALBY
senior tag

Az ilyen gépek szerntem amitől elmegy a beugratott user kedve az androidtól.
A 30K tényleg nem sok de ez(is) el van röntva egy csomó helyen.
Ótvar és feleslegesen nagy kijelző, feleslegesen nagy házban, RAM, halvány akku...

Ha ingyen osszák előfizuhoz, akkor második lezúzhatós telefonnak még hazavinném, de senkinek se lehet igazán ajánlani. Persze régebben még borzasztóbb telcsik voltak a "belépő kategóriában".

Pár plusz aprósággal amiket írtatok is, meg értelmesebb tervezéssel ki lehetne belőle hozni egész jó gépet, és csak pár ezerrel kéne többe kerülnie.

A hétvégén Jiayu-G2F -re költözködtem, össze sem hasonlítható a kettő, pedig az is kijön 32e sarcolt JMF-ből.
Az egy átgondolt telefon, arra amire ennek kellett volna készülnie. Pöpecül emgy minden, a kijelzőért aggódtam de az is príma. És Asphalt 8 is megy rajta, de nem az a lényeg, az csak jól esik.

Itthon meg kb üldözik a kétkártyás telefonokat, csak rohadt drágán lehet kapni olyan telót ami nem sz@rja össze magát, olcsón csak vackok vannak. Talán nem is akarnak tényleg jó vétel telefonokat forgalmazni, ha netán jól működnének nehéz lenne eladni annyi százrugós kütyüt.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#32) Csao.O


Csao.O
újonc

Az autofocus hiánya miatt nem venném én meg....
De első okostelonak sztem kitűnő teló! Aki komolyabbra vágyik ne a 30k-s
Àrszegmensben keresgéljen . :D

[ Szerkesztve ]

(#33) h3lios válasza ALBY (#31) üzenetére


h3lios
addikt

Látszik, hogy mennyire nem értesz a témához, illetve ez talán nem is a helyes kifejezés. Inkább nem az átlag ember fejével gondolkodsz, hanem Geek-ként.
Az emberek bemennek a szolgáltatóhoz és választani akarnak egy nagyon olcsó telefont. Ez max 30k-ban tetőzik, de az átlag inkább 20. Na most, ha valaki nagyobb kijelzőt akar, akkor vagy egy ilyet vesz magának (másik opció jelenleg a pop C7), vagy egy min. 50k-s telót. Amire viszont már pénz nincs, szóval ki is húzhatóak a listáról. Az átlag embernek rohadtul mind1, hogy mekkora a káva, mert hiszed vagy sem sokan még a nyomó gombosakról váltanak. Nekik meg tök mind1 lesz az az 1-2 mm ide vagy oda.

A kínai telefonokból meg ne induljunk már ki. Ezek is azok, de mégis nevesebb (Alcatel ,ZTE stb.) gyártóktól kerülnek ki. Szolgáltatónál soha nem fogsz ilyen gyártóktól telefont kapni, mert egyszerűen nincsen rájuk széleskörű igény. Az átlag ember meghallja azt hogy Jiayu, fogja magát és körbe röhög téged úgy ahogy vagy.
Egyszerűen olyan országban élünk ahol még a régi márkákat veszik, mert azokban inkább bíznak meg.

Ui.: Bocs ha kicsit indulatos voltam, de nap mint nap ebben dolgozok és látom, hogy mik az igények.

B-tag: H3lios#2825

(#35) pengwin


pengwin
addikt

Már megint a "szemetet" hozta Magyarországra egy multi, mert elég az ide...
A Smart 4 power-nek négymagos MTK procija van(4.4-es Androidból kiindúlva MT6582), 3000mAh-s akksival, a Smart 4 Turboban meg egy négymagos SoC van (ami az LTE miatt gondolom MSM8212). És a turbo 100 ojróba fog kerülni kártyás csomagban... az kb ugyanennyi, mint amiért a teszt tárgyát vesztegetik idehaza... :U

Ilyenkor érzem úgy igazán, hogy nem volt rossz vétel az a droid 4 használtan...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#36) Terentius válasza h3lios (#33) üzenetére


Terentius
őstag

Mi meg néhányan azokat röhögjük körbe,akiket jól átvágot a marketinggépezet és megveszik a sz*rt drágán.Vagy például téged mert eladod a nulla juli telefonjaidat a megvezetett vásárlóidnak.Bocs a személyeskedésért,de ez a mai "nyugati" valóság.Akárhol veszem elő a Jiayumat mindenki ámul-bámul,főleg mikor megmondom mennyi volt(egy Jiayu tulaj.) :U
Múltkor fel akartam tölteni a vodafone kártyám erre közli a vodás gyerek,hogy 46 Ft a percdíj.Azóta Voip-t használok percenként 2,3 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#38) Terentius válasza #20749568 (#37) üzenetére


Terentius
őstag

A magyar tej is próbáljon meg versenyképes lenni.A szlovák miért az?A példa meg alapvetően rossz,mert itt nem 3 Ft-os árkülönbségről van szó,hanem tízezrekről. Ugyanennyi pengőért itthon tudod mit kaptam volna?Egy nagy rakás ... A Nokia meg nem azért zár be amit leírtál,hanem egy globális folyamat része.Gondolom átdobják a gyártást kínába,vietnámba,indiába stb.A kínai telóm után meg kifizettem az ÁFA-t szóval tessék,ennyi támogatást kapott az "európai gazdaság".

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#40) macskea válasza Terentius (#38) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem sürgősen kezdj el a PH-n kívül gazdasági esetleg közéleti orgánumokat is olvasni.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#41) Terentius válasza #20749568 (#39) üzenetére


Terentius
őstag

Nagyon off, de ha a magyar kormány tehet róla,akkor én nem fogom tartani a hátam, mert a magyar hát mindent elbír alapon, hanem megoldom máshogy, olcsóbban, ésszerűbben. Sajnos ez van, nem véletlenül forgatták Budapesten a legutóbbi Die Hard filmet, mert itt a legdrágább az életed!

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#43) quailstorm válasza #20749568 (#42) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Először is, magyar telefon nincs. Másodszor is, a Nokia éveken át csinálta a hülyeséget (más gyár meg itthon nincs), szar telefont meg hazafiságból csak az elmebetegek vesznek.

(#44) Terentius válasza quailstorm (#43) üzenetére


Terentius
őstag

+1

Poco F5 12/256 Gb

(#45) macskea válasza quailstorm (#43) üzenetére


macskea
őstag

Jabil? Egy időben BB-ket is gyártottak Magyarországon. Meg még ki tudja mit, csak nem tudjuk. :U

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#46) quailstorm válasza macskea (#45) üzenetére


quailstorm
nagyúr

BB az sose volt tömegtermék. "nem tudjuk" hehe, ez vicces. Azért egy gigabaszott nagy gyár csak feltűnne Samsung logóval. Ha létezne. Ha megérné...
Inkább összepakolt a Nokia, és nemhogy Mo. de Ro. is drága, és irány Kína...
Saját hazájukban is becsuktak.

[ Szerkesztve ]

(#47) macskea válasza quailstorm (#46) üzenetére


macskea
őstag

Na mutass egy "gigabaszott" gyárat Apple logóval, az lesz aztán "hehe vicces". És ez nem iparági sajátosság, rengetek terméket gyártanak bérbe, akár az autóiparban is, nem hogy az elektronikaiban... Ugye milyen rossz ilyen választ olvasni? Olyan mintha a másik hülyének nézne... minden esetre én utálom. :U

A kínába költözés viszont igaz, lassan csak az marad Európában, ami túl nagy vagy túl értéktelen ahhoz, hogy megérje Kínából hozni.

(Hint: BB marketshare 2008-2010. Tömeggyártó volt a javából, csak nem tudtak olyan ügyesen felülni az iPhone generálta divathullámra, mint mondjuk a Samsung)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#48) quailstorm válasza macskea (#47) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A BB mindig nagyon drága volt, és mindig a legolcsóbb telókból fogyott a legtöbb. Csak most divat a tízmilliós csúcsteló eladás ilyen gyakran. Persze közben alsóbb régiókban százmilliók fogynak.

Mert foxconn gyár van? Majd most lesz :U
Nem hiszem hogy bérgyártás központja lenne. Samsung alkatrészeket meg tizenéve használ mindenki a telefonokban. Már a 3210-esben is az köszönt rám vissza. Azért azt írtam.

(#49) mark77 válasza Terentius (#36) üzenetére


mark77
tag

A Vodafone letiltja az olcsóbb előfizetésekben a voipot. Nem sok értelme van egy belépőszintű okostelefonnak így. Wifin azért lehet viberezni.

A Jiayu hoz van hazai garancia? Nincs.
A nálunk hivatalosan forgalmazott készülékeket nem érdemes szürke import kínai (Jiayu, Oppo stb) telefonokhoz hasonlítani. Aki ilyenre vágyik úgyis rendel magának.

Cannibal Corpse

(#50) macskea válasza quailstorm (#48) üzenetére


macskea
őstag

Ne a magyar piacból és a magyar szolgáltatói árazásból indulj ki. Az USA-ban minden hülyegyerek a szedret magozta még mielőtt beütott az iPhone és pláne az android láz. Az más kérdés, hogy akkoriban leginkább senkinek nem voltak olcsó okostelefonjai. Az ennyire alsó kategóriás fosok, amiket mindenki majd csak szid, és életre szóló ellenszenvet vált majd ki az emberekből az Andriod iránt az utóbbi években özönlötték el a piacot. Előtte akinek nem volt pénze/szüksége komolyabb cuccra, vígan használta a featurephoneokat. Csak mostanra a belépő "okostelefonok" ára is beesett arra a szintre, hogy egy marok gombert el lehet őket hozni. És a tömeget ezek a szutykok adják.

Amúgy Foxconn gyár van (még Magyarországon is), legfeljebb Foxconn márkájú termék nincsen. ;)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.